دوره آموزش فیلم برداری

دوره آموزش فیلم برداری

فیلم برداری

بعد از گذشت صد سال از اختراع دوربین فیلم برداری هنوز کسی نتوانسته دقیق بگویم که اختراع این وسیله جادویی توسط ادیسون بوده یا برادران لومیر
حال هر کدام از انها مخترع این وسیله بوده مهم ان است که این اختراع خدمت بزرگی به بشر کرده و امروزه با پیشرفت کاملتر دوربین های فیلم برداری کافی است با فشار یک دکمه قادر به ضبط و ثبت لحظات خود هستیم و به راحتی میتوانیم بدون هیچ دشواری و سختیی و اینکه تخصص این حرفه رو داشته باشیم به ثبت لحظات خود میپردازیم.

قبل از اموزش فیلم برداری به چه نکاتی باید دقت کرد

 

همه ما تجربه فیلم برداری رو به دفعات مختلف داشته ایم و داریم مخصوصا این روزا که تمام گوشی های موبایل از نظر تکنولوژی به دوربین فیلم برداری مجهز شده ایت و ما به راحتی می توانیم هرلحظه که اراده کنیم فقط با لمس یک دکمه فیلمبرداری کنیم.
و برای خیلیامون پیش امده که با دیدن فیلم های ضبظ شده تپسط ما دوستان و اشنایان بسیار زیاد مارو تشویق و تحسین نموده اند و این موضوع باعث شده باشه جرقه ای در ذهن ما خورده باشد که ما مستعد این هستیم که بتونیم تو حرفه فیلم برداری فعالیت جدی تری داشته باشیم زیرا بدون دانش تکنیکی و گذراندن دوره های مربوط به فیلمبرداری توانسته ایم لحظات مورد نظر خود را در سطح نسبتا حرفه ای ثبت نماییم و باید به شما بگوییم که اولین نکته قابل توجه در مورد اموزش فیلمبرداری همین است که هنرجو باید دارای استعداد و ذات خلاقانه و علاقه مند به این هنر را داشته باشدو همینطور یک دید عمیق نسبت به پیرامون اطراف خود که به صورت خلاقانه زوایایه مختلف از یک صحنه را بتواند کاملا حرفه ای به تصویر بکشد.
این نکات مساعل تکنیکی و ذاتی برا ورورد به این حرفه‌بود حال شما باید نکات دیگری را مد نظر داشته باشید که مواردی از ان را برایتان توضیح میدهیم .
حرفه فیلمبرداری شغل کاملا پر استرسی است زیرا ثبت لحظات حساس یک پروژه مثل یک کار سینمایی یا ضبظ مجلس عروسی یا ضبظ یک مسابقه ورزشی و… تماما به عهده فیلم بردار‌‌ است که تویط لنز دوربین خود این لحظات را ثبت میکند .
مورد بعدی این که شما باید داری قدرت بدنی و تحمل وزن دوربین و ساعت ها ایستادن و صبوری در برابر زمان هایی که باید یک صحنه را چندین بار ضبط کنید تا دقیقا فیلم مورد نظرتان به اصطلاح دربیایید.
و همچنین توانایی مدیریت و تقسیم کار بین عوامل وابسته به خود که تیم فبلمبرداری را تشکیل میدهند و‌شما به عنوان راس گروه قرار داریدرا داشته باشید و تمام اعضای تیم خود را همچون گروه نورپردازی، گروه صدا ، گروه صحنه را بتواید خیلی مقتدارانه و درست هدایت کنید.
پس برای فیلمبردار شدن ان هم در حد حرفه ای در نظر گرفتن تمام نکات گفته شده از اهمیت بالایی قرار دارد و بعد از ان برای ورود به این هنر جادویی رو اقدام نمایید.

بازار کار و اینده شغلی فیلمبرداری چگونه است

اگر بخواهیم بازار کار خرفه فیلمبرداری را نسبت به مشاغل هم سطح خود برسی کنیم باید بگوییم که از سطح درامد خوبی در بازار کار برخوردار است و اینکه شما برحسب علاقه خود در کدام یک از شاخه هاو زیر مجوموعه های فیلمبرداری فعالیت دارید نیز میزان درامدتان متفاوت است بطور مثال فیلمبرداری که در حوزه سینما و تلویزیون فعالیت دارد میزارن درامد خود را بر حسب پروژه هایی که قرار داد میکند میسنجد و یا اینکه اگر شما یه جمع های گروهی علاقه ای ندارید و دوست دارید بصورت فردی در زمینه فیلمبرداری فعالیت کنید و کار در اتلیه را برگزیده اید میزان درامدنتان برحسب تعدادمجالس عروسی و جشنی که میروید محاسبه میشود و همینطور در مورد بقیه شاخه ها هم با توجه به نوع فعالیت و مدت زمان فیلمبرداری و نوع سختی کارتان و ازهمه مهمتر سطح تخصص و حرفه ای بودنتان تعییین کنید و نوع مدیومی که شما در ان فعالیت دارید خودش از نکات مهم تعیین نرخ دستمزد شما به عنوان فیلمبر دار است.

مواردی که در دره فیلم برداری اموز ش داده میشود

*شناخت انواع و اقسام دوربین به جهت فیلم برداری
*شناخت انواع تکنیک های فیلم برداری مانند فکوس کشی ، اکسپور و غیره
*شناخت و چگونگی انجام نورپردازی در تلویزیون و موارد مشابه
*اشنایی با چگونگی استفاده از باران نورپردازی و شناخت جلوهای باد و غیره
*شناخت و چگونگی فیلم برداری بعنوان ترکیب بندی و صفحه و اشنایی با نقطه و نسبت های طلایی

انواع کلاس های فیلم برداری

 

*کلاس اموزش فیلمبرداری با موبایل
*کلاس اموزش فیلم برداری مجالس عروسی
*کلاس اموزش فیلم برداری مستند
*کلاس اموزش فیلم برداری با هلیشات
*ملاس اموزش فیلمبرداری با dslr