مراحل مراقبت از پوست

مراقبت روزانه از پوست اهمیت بسیار زیادی دارد که کار ساده ای هم نیز اما در دوره مراقبت از پوست تمام مراحل مراقبت از پوست آسان خواهد شد.

با مراقبت به موقع و متداول از پوست نیز مشکلاتی مانند جوش، اکنه، زخم، حتی سیاهی دور چشم بر طرف می شود.

پوست صاف و شفاف و بدون نقص تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد و اگر پوست در معرض عواملی مانند نور زیاد خورشید، دستگاه های سولار و همچنین استفاده بی رویه از مواد شیمیایی آرایشی نیز قرار گیرد مورد تخریب و آسیب های جدی خواهد شد.

مهم ترین مراحل مراقبت از پوست به چهار روش انجام می پذیرد که در ادامه کامل تر به آنها می پردازیم.

 

مهم ترین مراحل مراقبت از پوست

 – مرحله اول پاک کردن پوست: استفاده از یک پاک کننده مناسب در صورتی که پوست خشک نباشد و باعث حساسیت پوستی نشود صبح و شب انجام شود.

– مرحله دوم استفاده از سرم های شست و شو: این سرم ها دارای ویتامین های C و E می باشند و در سلامت پوست نقش مهمی دارد و روزانه می توانید از این سرم ها استفاده کنید.

– مرحله سوم کرم های مرطوب کننده: کرم های مرطوب کننده هم برای پوست های چرب و هم پوست های خشک توصیه می شود و برای مرطوب نگهداشتن پوست و جلوگیری از خشکی روزانه چندین بار استفاده شود.

– مرحله چهارم استفاده از کرم های ضد آفتاب: جهت مراقبت از پوست از اشعه نور خورشید باید از ضد آفتابی که موجود در بازار و متناسب با پوست خود است استفاده شود.

این کرم ها درجه های متفاوتی دارند که بر اساس نوع پوست و به میزانی که در معرض آفتاب هستید تهیه شود و 15 الی 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده کنید.

 

کاربرد دوره مراقبت از پوست

در دوره های مراقبت از پوست فیشیال (ماساژ صورت )

میکرودرم (لایه برداری)

هیدرودرم، پاکسازی، شناخت انواع پوست، انواع ماسک و … اموزش داده می شود و با یادگیری این مهارت ها هم به مراقبت پوست خود کمک می کنید و هم می توانید در کلینیک های زیبایی این خدمات را برای مراجعین انجام دهید.

عوامل و مراحلی که در بالا به آنها اشاره شد نیز بخش کوچکی از امور مراقبت از پوست هستند زیرا می توان موارد بسیاری را در خصوص بهبود پوست انجام داد که در مطالب بعدی به آنها می پردازیم

برای کسب اطلاع بیشتر و مشاوره رایگان و یا ثبت نام در این دوره آموزش مراقبت از پوست می توانید به صفحه دوره مراقبت از پوست مراجعه فرمایید.