پولکادوت

پولکادوت چیست؟ چگونه می توان از آن استفاده نمود؟ آیا یک سرمایه گذاری موفق می باشد؟ اگر مایل هستید از پولکادوت استفاده کنید اما آشنایی آنچنانی با این ارز دیجیتالی ندارید با ما در این مقاله همراه شوید تا با Polkadot آشنا شده و از مزایا و نحوه سرمایه گذاری آن اطلاعاتی کسب کنیم.

پولکادوت چیست؟

ارز دیجیتالی پولکادوت با نام ارز دات شناخته می شود. در اصل Polkadot یک بلاک چین است و به توکن یا همان رمز ارز آن دات (Dot) گفته می شود.

یک ارز دیجیتال است که جدیدا وارد بازار ارزهای دیجیتالی شده و توانسته به سرعت هم محبوبیت خوبی را کسب نماید. البته متذکر شویم در مورد بیت کوین که، هنوز هم بیت کوین در صدر لیست و سردمدار ارزهای دیجیتالی می باشد و قرار نیست به این زودی ها منصب خود را کنار بگذارد. اما خوب Polkadot هم هر روز به طرفدارانش اضافه و در حال رسیدن به رده بالا یعنی اتریوم می باشد و باعث تهدید اتریوم گردیده. این فناوری دارای مزایایی می باشد که می توان به این موارد اشاره کرد:

 • انعطاف پذیر می باشد.
 • می‌تواند تعداد بی‌نهایت از بلاک چین را پشتیبانی نماید.
 • قابلیت ارتقا دارد.
 • امنیت جمعی دارد و … .

شبکه Polkadot

Polkadot  یک پروتکل بلاک چین نسل بعدی می باشد که می تواند باعث ارتباط بین چندین اکوسیستم بلاک چین باشد. این قابلیت باعث به ارمغان درآمدن تعامل واقعی در میان بلاک چین های مختلف ساخته شده با پیوند زدن آنها می شود.

بودجه توسعه اکوسیستم  توسط یک بنیاد سوئیسی با نام بنیاد Web3 تامین شده است. هدفی که این بنیاد دارد تسهیل یک وب غیر متمرکز کاملا کاربردی می باشد که بتواند روی حاکمیت کاربر تمرکز نموده و داده ها را ایمن و عاری از کنترل یک مقام مرکزی نگاه دارد.

از پیشگامان صنعت بلاک چین، Polkadot  را تأسیس نمودند: رابرت هابرمایر، دکتر گاوین وود و پیتر والان می باشند.

چرا شبکه Polkadot مهم است؟

تکرار فعلی وب متمرکز بوده و فناوری بلاک چین باعث غیر متمرکز شدن آن می شود، اما خوب شبکه های قدیمی بلاک چین امکان همکاری را ندارند. پولکادوت به عنوان نسل بعدی بلاک چین سعی دارد باعث ایجاد یک وب غیر متمرکز کامل گردد‌.

Polkadot  همچون هر اکوسیستم بلاک چین دیگر ایده یک وب غیر متمرکز  می باشد که در آن تعداد کمی از شرکت های بزرگ نحوه تعامل کاربران با فناوری را کنترل نمی نمایند و یا قدرتی برای سو استفاده کردن از حریم شخصی کاربران و امنیت داده ها برای منافع خود نخواهند داشت.

اگر توجه کرده باشید، وب ای که ما امروزه از آن استفاده می کنیم هر زمان که از نرم افزار یا برنامه ای استفاده می نماییم، ما را مجبور می سازد تا با شرایط و ضوابطی که تعیین نموده موافقت کنیم. گاهی ما حتی توجه ای به این اصطلاحات نمی کنیم و نمی خوانیم. چرا که اراده آزادی برای رد یا قبول آنها نخواهیم داشت‌ و اگر می خواهیم از برنامه ایی استفاده کنیم باید با شرایط و ضوابطی که تعیین نموده و بر ما تحمیل گردیده موافقت کنیم تا بتوانیم به آن برنامه یا سیستم ورود نماییم. با اینکار ما تمام اطلاعات شخصی خود را در اختیار آنها به صورت رایگان قرار می دهیم.

اما خوب با این اوصاف توسعه فناوری های غیر متمرکز همچون پیشرفت در منبع باز و بلاک چین، امکانات سیستم های وب غیر متمرکز را به ارمغان می آورد.

به عبارتی وب غیر متمرکز این توانایی را دارد بن بست شرکت ها را شکسته و الویت را حاکمیت فردی داند.

پروتکل پولکادوت به عنوان یک راه حل متقابل زنجیره ای می باشد که برای راحتی قابلیت همکاری بلاک چین طراحی گردیده، به این صورت که می توان هر داده ایی را بین هر بلاک چینی فرستاد تا طیف وسیعی از موارد استفاده در دنیای واقعی باز شود.

هدف ارائه شبکه بلاک چین پولکادوت

هدف از Polkadot اتصال نمودن نقاط شکاف های مختلف موجود در صنعت بلاک چین به عنوان کل می باشد‌. تا کنون هر بلاک چین به عنوان یک شبکه فردی با موارد استفاده خاص و ویژگی ها عمل می نماید.

پولکادوت به منظور تسهیل مبادله این ویژگی ها بین چندین زنجیره طراحی گردیده است. به این صورت که بسیاری از زنجیره ها می توانند در کنار هم قرار داشته و به عنوان یک شبکه با قابلیت استفاده از طیف جدیدی از موارد استفاده عمل نمایند.

شبکه پولکادوت به منظور دستیابی به هدف مورد نظر برای تسهیل موارد زیر طراحی گردیده است:

 • قابلیت همکاری واقعی
 • مقیاس پذیری تراکنش
 • نوآوری آسان
 • آینده نگر
 • امنیت متحد
 • حاکمیت شبکه کاربر محور

کارایی Polkadot

بلاک چین یک روش برای ذخیره سازی اطلاعات بوده و کارایی آن همچون پایگاه داده می باشد.

این فناوری اطلاعات را به منظور ایجاد این مواردی که در پایین اشاره خواهیم نمود ذخیره می سازد. این موارد به این شرح می باشد:

 • رکوردهای غیر قابل ویرایش، همین موضوع باعث می شود تا نتوان پولکادوت را هک نمود.
 • توسط هیچ بانک یا نهاد واحدی کنترل نمی گردد.
 • قابلیت شفاف و دیده شدن برای هر کس
 • یک جدول زمانی دائمی بدون نیاز داشتن به پاک نمودن داده ها

پولکادوت

آیا بلاک چین با بانک ها متفاوت است؟

 • بانک ها توسط دولت تنظیم و زیر نظر آنها کار انجام می دهند، اما بلاک چین غیر متمرکز بوده و هیچ گونه نظارتی روی آن وجود نخواهد داشت و توسط هیچ نهاد و دولتی زیر نظر قرار نمی گیرد.
 • بانک ها به صورت قانونی عمل می نمایند، اما بلاک چین تا کنون عمدتا غیر قانونی بوده است.
 • شبکه های غیر متمرکز بلاک چین به راحتی قابل هک شدن نمی باشد، اما شبکه های متمرکز بلاک چین به آسانی هک می گردند.
 • اما خوب قرار گیری پول در بانک امن تر می باشد.
 • تراکنش های بانک حدود یک تا دو روز طول می کشد، اما تراکنش بلاک چین کمتر از یک ساعت قابل تکمیل شدن می باشد.

چرا پولکادوت متفاوت تر از رقبا می باشد؟

پولکادوت نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی جدیدتر می باشد اما توانسته محبوبیت بسیاری را در زمان کم کسب نماید. از دیگر دلایل متفاوت بودن پولکادوت ارائه پاراچین است که مخفف زنجیره های موازی است و مجموعه ایی از بلاک چین متصل می باشد. پس Polkadot متشکل از زنجیره های بلوکی می باشد که در کنار هم قرار گرفته و باعث سرعت تراکنش ها می شود.

همچنین در کنار این موارد Polkadot پروتکل های ایجاد نمود که به شبکه خود اجازه دهد تا با بلاک چین های دیگر تعامل داشته باشد.

از آنجایی هم که Polkadot انعطاف پذیر هستند توانایی بیشتری در سمت محوری و پاسخگویی به نیازهای خاص تر دارد.

آیا پولکادوت خطرناک است؟

از خطراتی که ممکن است در سرمایه گذاری پولکادوت وجود داشته باشد به این موارد اشاره کرد:

 • امکان نوسان قیمتی وجود دارد.
 • این سکه ها توسط یک دارایی ملموس پشتیبانی نمی گردد.
 • قوانین دولت ها می تواند محدودیت هایی را در نحوه استفاده از ارزهای دیجیتالی اعمال نماید.

در آخر

پولکادوت به عنوان یک سرمایه گذاری نوپا شناخته می شود و برای اینکه بگوییم می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید همراه کمی شک و شبه می باشد. اما اگر از ریسک نمودن هیچ هراسی ندارید می تواند یک انتخاب ایده آل و حتی عالی در بعضی از مواقع باشد‌. سرمایه گذاری در حیطه می تواند همراه با بازده زمانی طولانی همراه باشد و هر آن ممکن است یک فناوری جدید جایگزین آن گردد و باعث نابودی پولکادوت شود.

اما خوب در حال حاضر ارزش پولی بالایی داشته و به عنوان یک ارز دیجیتال ارزشمند شناخته می شود.

برای ثبت نام در دوره ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره ارز دیجیتال، دوره های آموزشی دیگری در حوزه مالی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه مالی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از:

دوره فارکس ، دوره آموزش ارز دیجیتال ، دوره آموزش بورس

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب)

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
بهترین زمان تعویض کولر گازی
نوشته بعدی
دبریدمان زخم چیست و چه زمانی انجام میشود؟

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image