دوره بورسیبهترین اموزش بورس

بهترین اموزش بورس در چند سال اخیر به دلیل فشار شدید تحریم ها بازار بورس رونق بسیار قابل توجه ای بین مردم جامعه گرفت و ترجیح مردم این است که پول خود را در بازار بورس سرمایه گزاری کنند و از سود قابل توجه ان برخوردار شوند.
از این رو اگر افراد از دانش و نکات قابل توجه بازار بورس اطلاع نداشته باشند مطمعنن در زمان سرمایه گذاری دچار مشگل خواهند شد و به جای سود و افزایش سرمایه با ضرر و از بین رفتن سرمایه اولیه مواجه میشوند حال ما در این صدد هستیم که فوت و فن های اموزش بورس را با زبان‌ ساده و بصورت کلی برا شما عزیزان توضیح دهیم و شما را با این دنیای پر پیچ خم بازار بورس بصورت کلی اشنا کنیم.

الفبای یادگیری بورس چیست؟

قبل از ورود به بورس لازمه چند نکته مهم و پر اهمیت را همان ابتدای راه توجه کنیم که به ان به اصطلاح الفبایه بورس میگویندو ان نکات کلیدی و مهم به شرح زیر است:
*اگر پولی داریم که ترس از دست دادن ان را داریم به هیچ وجه ان رادوارد بازار بورس برای سرمایه گذاریم نیاریم.
*به هیچ عنوان با پول قرض گرفته شده و وام دار وارد بورس نشویم.
*بدانیم ‌اگاه باشیم که بازار بورس محل قمار نیست.
* بهترین پول برای سرمایه گذاری و خرید سهام برای هر فرد پول مازاد و بلااستفاده است.

چگونه در بورس کسب درامد کنیم؟

افرادی که قصد دارند از بورس کسب درامد کنند باید بدانند که ابتدا لازم است علم بازار بورس را بلد شوند و اموزش ببیند برای این کار پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که مقاله های اموزش بورس راکه صفر تا صد را بصورت کلی توضیح داده است مورد مطالعه قرار داده و بعد از ان به سراغ یادگیری جامع و کامل علم بورس بروید و دانش خود را ارتقا دهید در این زمینه.

فرابورس چیست و تفاوت آن با بورس چه هست؟

فرا بورس بازاری است همانند بورس که در ان سهام شرکت های معتبر و مورد تایید معامله میگرد فرابورس نیز شرکت ها میتوانند همانند بورس سهام خود را عرضه کرده و مورد معامله قرار دهند در ایران دومین بازار معاملات بورسی بعد از بورس فرابورس است که در ان معاملات به سه دسته اول و دوم و سوم و بازار پایه که شامل سه تابلوی زرد و نارنجی و قرمز است تقسیم میشود.
تنها تفاوت فرابورس با بورس در این است که تمام شرکت هایی که در بازار بورس بنا به دلایلی نمیتوانند ورود کنند به بازار فرا بورس می ایند و بصورت کاملا مجاز و قانونی سهام خود را عرضه و فعالیت میکنند این بازار هم همانند بورس کاملا معتبر و قانونی است.

انواع بورس و بازارهای مالی چه هستند؟

باید گفت از نظر مالی بورس را به پنج دسته تقسیم نموده اند :
۱.سهام: منظور از سهام در بورس به این معنی است که سند یک شرکت به قطعات کوچیک تقسیم میشود و هر فرد در بورس میتواند تکه ای از این سند رادکه نام سهام عرضه شده را خریداری کند و به فرد خریدار در بازار بورس سهامدار میگویند و سهامدار به اندازه سهم خریداری شده در مالکیت ان شرکت یا بنگاه سهیم است.
۲.کالا: بورس کالا منظور همان کالاهایی است که در بازار رواج است و در اصل فروشندگان کالاهای خود را وارد بازار بورس کرده و کارشناسان مربوطه بعد از برسی انها قیمت گذاری انجام میدهند و در بازار بورس عرضه میکنند که بیشتر بورس کالا شامل مواد خام و و اولیه میشود مانند فلزات ، طلا ، زعفران، گندم و … در ایران بورس کالانوسانات کاذب ندارد.
۳.ارز: منظور از بورس ارز تمام ارزهای رایج در سراسر دنیا است که مورد معامله قرار میگیرند که به بورس ارز بصورت جهانی فارکس می گویند که بزرگترین بازار معاملاتی جهان را در بر گرفته در این بازار کالا همان ارز است که نسبت به ارز دیگر رقابت و نوسان میکند مزیت اصلی این بازار ینی بازار ارز یا فارکس پایین بودن هزینه در تجارت و معاملات کوتاه مدت ان است.
۴.انرژی : منظور از بورس انرژی همان منابع انرژی رایج در کشور است مانند برق ، گاز، ذغال سنگ ، نفت که منابع انرژی در بورس به عموان کالا معرفی میشوند و سهامداران انهارا خریداری میکنند.
۵.شاخص : به میانگین نوسانات بازار بورس شاخص بورس یا cfc میگویند که در واقع معیارهایی هستند که با برسی انها میتوان گفت وضعیت بورس از کذشته تا الان چگونه بوده و بر ایاس این معیار ها اینده بورس را پی بینی کرد.

عرضه اولیه در بورس چیست؟

منظور از عرض اولیه در بورس شرکت هایی هستند که برای اولین بار سهام خود را وارد بورس میکنند که بر اساس قوانین در بورس شرکت ها۱۰٪ از سهام خود را باید وارد بورس کننند و انها برای سرعت در فروش سهام خود قیمت اولیه راپایین تر از حد معمول عنوان میکنند برای جذب مشتریان بیشتر و موفق شدن در فروش سریع سهام مد نظرشان.