انواع پوست ها

پوست چرب

یکی از راه های نشانه های  پوست چرب جمع شد چربی بر روی سطح پوست می باشد.پوست های چرب در طول روز چربی از خود پس می دهند در صورتی که اگر یک جسم را بر روی پوست فشار دهید آن جسم چرب می شود.

یکی از راه های کنترل چربی استفاده از شوینده های مخصوص پوست های چرب می باشد و کنترل کننده چربی پوست هستند. از لوازم آرایشی بدون چربی استفاده کنید. به جای مرطوب کننده های سنگین و چرب از ماسک آبرسان و صابون های مرطوب کننده مانند صابون آلوئه ورا، صابون عسل استفاده کنید. پوست صورت خود را با آب سرد بشویید. تحقیقات نشان داده است که پوست چرب دارای منافذ باز است که آب سرد موجب بسته شدن منافذ باز می شود.

پوست خشک

اگر در پوست خود احساس کشش می کنید بدون شک پوست خشک دارید. برای مطمئن شدن در طول روز از مرطوب کننده استفاده نکنید و اگر احساس خشکی و سفتی پوست کردید پوست شما خشک است. توصیه ما به کسانی که پوست خشک دارند از صابون استفاده نکنند و به جای استفاده از مرطوب کننده های شیمیایی از روغن های طبیعی برای شادابی پوست خود استفاده کنند تا پوستی نرم تر و مرطوب تر داشته باشند. کسانی پوست خشک دارند می توانند از روغن خراطین، روغن آرگان و روغن زیتون استفاده کنند.

این روغن های طبیعی چربی پوست این افراد را متعادل و باعث شادابی پوستشان می شود.

پوست مختلط یا نرمال

پوست های مختلط چربی و خشکی را در کنار هم دارند به صورتی که هر چه به سمت گونه بروید پوست خشک تر و در پیشانی پوستی چربی دارند. در این پوست ها باید از ماسک های پاکسازی استفاده شود تا به صورت عمقی عمل کند اما رعایت نکات هر دو نوع پوست در این نوع پوست مهم می باشد. ماسک طلا یک انتخاب عالی برای تغذیه و پاکسازی این نوع پوست می باشد.

پوست حساس

پوست های حساس در معرض التهاب و قرمزی هستند و برای استفاده از مواد مراقبت باید خیلی با احتیاط رفتار کنید و قبل از مصرف هر گونه شوینده و لوازم آرایشی  و زیبایی باید آن را تست کنید. این پوست ها مستعد جوش هستند. از صابون های مخصوص پوست های حساس استفاده کنید.