تاریخچه بازرگانی و تعریف بازرگانی

commerce

اول از همه قصد داریم به زبان ساده و گویا بازرگانی را تعریف کنیم ، بازرگانی به مبادله کالا یا خدمات که باعث بوجود امدن سود و درامد بین افراد میگردد را میگویند و به فردی که به این فعالیت میپردازد بازرگان میگویند.
بازرگانی بطور کلی به دو دسته تقسیم میشود:

  • بازرگانی داخلی
  • بازرگانی خارجی

در اینجا ما به تعریق و اشنایی با بازرگانی خارجی میپردازیم.
منظور از بازرگانی خارجی تمام فعالیت های تجاری و دادو ستد کلا و معاملات تجاری است که بین کشور ها مختلف با واحد پولی و ارزی مختلف طبق قواعد و قوانینی که در چهارچوب های قوانین بین الملل وضع شده صورت میگرد و به ان بازرگانی خارجی می گویند.
تاریخچه بازرگانی به دوران خیلی دور میرسد همان زمانی که انسان اولیه برای استفاده از سایر مواد غذایی و کالاهایی که خود توان تولید ان رانداشت برمیگردد و به این فکر افتاد که کالای خود را بدهد و ازایش کالای جدید و مورد نیازش زا بگیرد این روش کالا به کالا تا زمانی وجود داشت که هنوز ضرب سکه صورت نگرفته بود و بعد از ان باتوجه به نوع سکه (طلا،نقره،برنز) برای کالاها سکه تعیین وان را دادو ستد میکردند و در اضای ان سکه تحویل میگرفتند این روند تجارت بین انسان ها وجود داشت تا اینکه برخی افراد به این فکر افتادن تا درامد خود را افزایش داده و به این فکر رسیدن که کالا های خود را از منطقه ای به منطقه دیگر ببرند و با پول قیمت بیشتری ان را بفروش برسانند و این روش شروع بازرگانی و تبادل کالا در سطخ خارج از محدوده زندگی بین افراد رخ داد و میتوان گفت این روش جزء اولین بازرگانی خارجی در دنیا هست.

آموزش بازرگانی خارجی

بازرگانی رشته ای است که در ان به هنرجویان و فراگیران این رشته بصورت کامل و تخصصی تمام مباحث و فرامین بازرگانی و تجارت را بصورت کلی و جزیی اموزش میدهد، در این دوره ها فراگیران به یادگیری تجارت داخلی و خارجی، کسب و کار ،صادرات و واردات،دادو ستد،قوانین و مقرارت داخلی و خارجی، مالیات، گمروک و غیره میپردازند.این اموزش ها بصورت کلی در زمینه بازرگانی و تجارت بود .
حال بصورت تخصصی برای یادگیری و اموزش در زمینه بازرگانی خارجی به هنرجور موارد فوق اموزش داده میشود که شامل نحوه شناخت مشتریان،روش های برقراری ارتباط با مشتریان، استراتژی سازمان ها، روش ها و تکنیک های بازاریابی،سیستم خدمات مشتریان، خلق موفقیت های تجاری ، و تمام نکات و تکنیک های مورد نیاز برای یادگیری در سطح خارجی و بین الملل اموزش داده میشود تا هنر جور با آگاهی و دانش کامل وارد حیطه کاری خود شروع به فعالیت کند.

فرصت های شغلی بازرگانی خارجی

بعد از گذراندن تخصصی دوره بازرگانی خارجی کارشناسان بازرگانی خارجی با توجه به قابلیت هایی که دراین زمینه بدست می اوردند و براساس استعداد و شایستگی این افراد که حالا سمت بازرگان را دارند از سمت ارگانهای دولتی وسازمانهای مربوطه پیشنهاد کار و فعالیت مشترک داده میشود.
قابل ذکر است که درامد و و سود رسانی این تخصص بسیار قابل چشم گیر است مخصوصا در حیطه بازرگانی خارجی و بین الملل ینی درامد حاصل از این شغل با ارزو پول جهانی برابری میکند.

اتاق بازرگانی

اتاق بازرگانی یک مرجع قانونی است که در انجا به تمام امورو مباحث در حوزه واردات و صادرات در حوزه بازرگانی خارجی پرداخته میشود . این اتاق بازرگانی برای این بوجود امده تا درانجا تمام بازرگانان برزرگ و صاحبان صنایع و مشاغل برای تبادل بحث و چانه زنی با نهاد های حکومتی در زمینه فعالیت و تامین منابع مالی خود به گفتگو بپردازند ان هم طبق قوانین و مقرارت درج شده در سطح کشور و بین الملل.