چگونه یک باریستا شویم

کار کردن به عنوان یک باریستا, ایده آل برای افرادی است که علاقمند به قهوه هستند. کسانی که به دنبال وارد شدن به صنعت غذا هستند یا برای جوانانی که می خواهند یک شغل عالی داشته باشند که مهارت های زیادی را به آنها منتقل کند.چگونه می توان حرفه خود را به عنوان یک باریستا پیش برد و چه کافه هایی به دنبال استخدام باریستا هستند.

توضیحات شغلی باریستا

باریستاها در انواع مختلفی از موقعیت ها کار می کنند که از کافی شاپ های زنجیره ای تا کافه هایی که تنها به سرو کردن قهوه می پردازند, مشغول به سرو قهوه ای لذیذ می شوند.جایی که شما به عنوان یک باریستا کار می کنید مسئولیت های شما را تحت تاثیر قرار می دهد. در اینجا تعدادی از مسئولیت های باریستا را که در اکثر موقعیت ها در حال انجام هستند را بازگو کرده ایم:

خدمات به مشتریان و سفارشات

ریختن قهوه برای مشتریان

آسیاب کردن دانه های قهوه تازه برای سرو قهوه

آماده سازی سایر انواع نوشیدنی مانند چای, دمنوش ها و غیره

وظایفی مانند نظافت تجهیزات قهوه, شستن وسایل کوچک و غیره

شرح کار حرفه ای باریستا

در حالی که مسئولیت های فوق در مورد همه باریستاها صدق می کند, در اینجا تعدادی دیگری از مسئولیت ها وجود دارد که باریستا های حرفه ای به انجام آن می پردازند.یک کارشناس حرفه ای کسی است که دانش قهوه, عطر و طعم آن, شکلات ها و بهترین شیوه های دم کردن قهوه را فرا گرفته باشد, است. در اینجا برخی از وظایف اضافی را ذکر کرده ایم که ممکن است باریستاهای حرفه ای انجام دهند:

یادگیری انواع مختلف قهوه و دانه های قهوه

ایجاد طعم های مختلف و مخلوط کردن قهوه

توصیه به مشتریان بر اساس ترجیحات آنها

استفاده از تجهیزات قهوه با کیفیت بالا برای دم کردن یک فنجان قهوه که کاملا طعم و عطر بهتری را به ارمغان می آورد.

آماده سازی انواع نوشیدنی های اسپرسو مانند لاته, کاپوچینو, کاف مکچیتو و غیره

انجام هنر لاته آرت برای مشتریان

چطور بدون داشتن تجربه یک باریستا شویم

این امکان وجود دارد که بدون داشتن تجربه خاصی به عنوان باریستا مشغول به کار شوید. بسیاری از مدیران کافی شاپ ها استخدام باریستاهای کم تجربه را ترجیح می دهند. اکثر کافی شاپ دار ها بر این عقیده هستند که آموزش دادن باریستاهای غیر حرفه ای به نحوه دلخواهشان بسیار راحت تر است.

چطور یک باریستای موفق شویم

به جای مهارت های سخت, بسیاری از کارفرمایان به دنبال ویژگی هایی هستند که برای یک باریستای موفق نیاز است. در اینجا برخی از مهارت های فوق العاده ای که بایستی داشته باشید عبارتند از :

مهارت های عالی مردم داری : باریستا ها معمولا در طی روز با مشتریان زیادی برخورد دارند و این مهم است که همواره لبخند بر لب خود نگاه دارند.
اشتیاق به یادگیری : اکثر کافه داران به دنبال افرادی هستند که مشتاق یادگیری هرچه بیستر برای به روز بودن باشند.
قابلیت کارکرد در یک محیط سریع : صنعت خدمات غذا, از جمله صنعت قهوه, می تواند بسیار پر سر و صدا و سریع باشد.باریستاها باید قادر به کنترل استرس و مدیریت چندین کار در یک زمان باشند.
توانایی ارتباط برقرار کردن با مشتریان : ایجاد روابط با مشریان برای باریستاها ضروری است.یادگیری اسامی مرتجعین و سفارشات آنها باعث می شود آنها احساس خوشحالی کنند و کمک کند تا دوباره مشتریان به سراغشان بیایند.

چگونه یک باریستا با مدرک و گواهینامه شویم؟

برای باریستاهایی که جندین سال در این صنعت کار کرده اند و به دنبال کار خود در یک حرفه هستند, گواهینامه هایی وجود دارد که شما می توانید آنها را در نظر بگیرید. بسیاری از سازمان های مختلف دوره های صدور گواهینامه را اجرا می کنند, بنابراین جستجو در این مورد می تواند کمک شایانی به شما کند.

چه چیزهایی را در یک دوره گواهینامه باریستا یاد می گیرید؟

در اینجا یک لیست کوتاه از برخی از موضوعات وجود دارد که دوره گواهینامه باریستا را پوشش خواهد داد:

اصول باریستا مانند آسیاب کردن قهوه, آماده سازی اسپرسو

تجارت قهوه و جایی که از آن می آید

دوره های پیشرفته در تهیه اسپرسو

آشنایی با تجهیزات قهوه

خدمات مشتری

معنای باریستا چیست؟

کلمه باریستا از ایتالیا می آید. در ایتالیا باریستاها مسئول ارائه خدمات مشروبات الکلی و غیر الکلی هستند اما در ایالات متحده ای اصطلاح عموما فقط برای کسانی است که قهوه نوشیدنی و غیر الکلی دارند.