دوره نسخه پیچی

یکی از کاربردی ترین و در عین حال پر طرفدارترین دوره هایی که در حال حاضر در موسسات مهارتی برگزار می شود، دوره نسخه پیچی است. این دوره ها که با هدف تربیت افرادی ماهر و مسلط به امور داروخانه و نسخه پیچی طراحی شده اند، می توانند زمینه ساز کار و فعالیت علاقه مندان به حوزه دارو باشند. نقطه قوت دوره نسخه پیچی کوتاه و کاربردی بودن آنهاست، به شرط آنکه در موسسه این مناسب اقدام به طی کردن این دوره کنید. دوره نسخه پیچی دوره ای به شدت کاربردی است که نیاز به آن در بازارکار همواره احساس می شود. ایجاد داروخانه های جدید در بخش های مختلف شهر، فرصت های شغلی زیادی را برای افراد مسلط به این مهارت فراهم کرده است و به همین دلیل این دوره پولساز را پرطرفدار هم کرده است. در ادامه شما را برای وارد شدن به حوزه نسخه خوانی و کار در داروخانه به عنوان تکنسین یاری می کنیم.

دوره اموزش نسخه خوانی

دوره اموزش نسخه خوانی شامل مواردی است که انتظار می رود فرد در انتهای دوره به آنها مسلط باشد. این دوره باید شما را با انواع داروها آشنا کند. به نحوی که با ورود یک نسخه به داروخانه بتوانید داروهای آن را از بین طیف گسترده ای از داروها شناسایی کرده و به بیمار برسانید. بنابراین آشنایی با دسته بندی داروها و نحوه نسخه نویسی پزشکان از مهم ترین فاکتورهایی است که باید در دوره اموزش نسخه خوانی به شما فراداده شود. از موارد دیگری که در دوره اموزش نسخه خوانی مطرح می شود، کار با نرم افزارهای مخصوصی است که در داروخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزارها مانده محصولات را نمایش داده و قیمت فروش آنها را تعیین می کنند. تکنسین داروخانه باید با انواع این نرم افزارها و شیوه کار با آنها آشنا باشد. اما دیگر مهارت هایی که از نسخه پیچ انتظار می رود، چیست؟

دوره قفسه بندی

یکی دیگر از وظایف نسخه پیچ، آشنایی با قفسه بندی داروهاست. نحوه چینش داروها در داروخانه ها از اصول خاصی تبعیت می کند. این اصول در طول دوره قفسه بندی و نسخه پیچی به مهارت آموزان آموخته می شود. مواردی که نام برده شد، از انتظاراتی است که در بازار کار از نسخه پیچان عزیز دارند. بنابراین انتخاب موسسه ای که این موارد را به شما بیاموزد، از اولین گام های ورود به دنیای تکنسین داروخانه است. در بین مراکز مهارتی که دوره نسخه پیچی را برگزار می کنند، موسسه نیک اندیشان مشغول به فعالیت جدی است. این موسسه ضمن اینکه کلیه موارد نام برده را به شما آموزش خواهد داد، از مدرسان حرفه ای نیز بهره می برد که می توانند شما را با کلیه اصول این دانش و به صورت کاملا تجربی آشنا کنند.

هزینه و مدارک لازم دوره تکنسین داروخانه

حال که موسسه مورد نظر خود را انتخاب کردید، مبحث هزینه و مدارک لازم دوره تکنسین داروخانه مطرح می شود. باید اشاره کرد که مدارک لازم برای شرکت در این دوره، تنها مدرک شناسایی شماست و برای سپری کردن این دوره نیاز به مدرک تحصیلی خاصی نخواهید داشت. هم چنین نیک اندیشان برای سهولت شما علاقه مندان شهریه خود را پایین تر از موسسات دیگر در نظر گرفته و امکان پرداخت قسطی را نیز به شما خواهد داد.

سوالات متداول دوره نسخه پیچی

دوره اموزش نسخه خوانی شامل چه مواردی است؟

این دوره باید شما را با انواع داروها آشنا کند. به نحوی که با ورود یک نسخه به داروخانه بتوانید داروهای آن را از بین طیف گسترده ای از داروها شناسایی کرده و به بیمار برسانید. بنابراین آشنایی با دسته بندی داروها و نحوه نسخه نویسی پزشکان از مهم ترین فاکتورهایی است که باید در دوره اموزش نسخه خوانی به شما فراداده شود. از موارد دیگری که در دوره اموزش نسخه خوانی مطرح می شود، کار با نرم افزارهای مخصوصی است که در داروخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

قفسه بندی در داروخانه چیست؟

نحوه چینش داروها در داروخانه ها از اصول خاصی تبعیت می کند. این اصول در طول دوره قفسه بندی و نسخه پیچی به مهارت آموزان آموخته می شود. مواردی که نام برده شد، از انتظاراتی است که در بازار کار از نسخه پیچان عزیز دارند.

هزینه و مدارک لازم دوره تکنسین داروخانه به چه نحو است؟

باید اشاره کرد که مدارک لازم برای شرکت در این دوره، تنها مدرک شناسایی شماست و برای سپری کردن این دوره نیاز به مدرک تحصیلی خاصی نخواهید داشت. هم چنین نیک اندیشان برای سهولت شما علاقه مندان شهریه خود را پایین تر از موسسات دیگر در نظر گرفته و امکان پرداخت قسطی را نیز به شما خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image