دوره کاشت مو نیک اندیشان بهتر از دوره کاشت مو جهاد دانشگاهی

کاشت مو جهاد دانشگاهی

آموزش کاشت مو به چه صورت است

میتوان گفت یکی از پر کاربردترین و پر طرفدارترین دوره های زیبایی امروزه کاشت مو است زیرا در جامعه بسیاری از افرادی که با معضل تاسی و ریزش مو سرکار دارند بهترین روش دائمی خلاص شدن از بی مویی را کاشت مو میدانند از این رو بسیاری از کلینیک های زیبایی به این نوع درمان مجهز شده اند و به نیروری تکنسین کاشت مو نیاز مبرمی دارند .
جهاد دانشگاهی سراسر کشور با بهره گرفتن از بهترین اساتید برجسته در زمینه زیبایی و کاشت مو شروع به برگزاری کلاس هایی در این زمینه اقدام نموده اند که این دوره یعنی کاشت مو از دو بخش تشکیل شده عملی و تئوری و واجدین شرایط برای گذراندن دوره پزشکان و پیرا پزشکان و پرستاران میباشند و در اخر دوره برای عزیزانی که دوره را کامل گذرانده اند چهار جلسه عملی رایگان برگزار میشود که شرکت در این‌کلاس‌ اختیاری میباشد و اگر هنر جویان عزیز از رشته های غیر مرتبط وارد شده اند باید دروس پیش نیاز تعریف شده برای کاشت مو را بگذرانند و پس از پایان دوره و قبولی در آزمون همانند سایر رشته های آموزشی به شما عزیزان گواهینامه معتبر علمی اعطاء میگردد.

سر فصل های کاشت مو و جلسات آن

بخش های عملی دوره کاشت مو:
جلسه اول دوره :
*چگونگی فلاپ برداشتن کاشت مو
*سچور زدن کاشت مو
*تزریق دارو جهت بی حسی موضعی با تمرین روی مولاژ
جلسه دوم دوره:
*کات کردن
*جدا کردن تارهای مو
*کار با لوپ بر روی مولاژ
جلسه سوم دوره:
*کاشت بصورت عملی و تئوری بر روی سر بیمار
بخش تئوری دوره کاشت مو:
*انواع مدل های کاشت مو
*عوارض کاشت مو
*اقدامات قبل و بعد کاشت مو
*ویدئو ها و عکسهای کاشت مو
*نکات مشاوره ای برای بیماران
*انتخاب مدل مو کاشت
سرفصل های دوره های پیش نیاز کاشت مو:
*اناتومی سر
*عصب های سر و پوست
*انواع بیماری خای پوستی
*داروهای مورد نیاز برای عمل
*احیای قلب و ریه
*کنترل علائم حیاتی
*رگ گیری
*اقدامات پرستاری جهت کاشت

 

ارزیابی دوره کاشت مو جهاد دانشگاهی در نیک اندیشان

انواع روش های کاشت مو

روشFUT:
اولین روش و ابتدایی ترین روش کاشت مو fut بوده که در این روش بعد از بیهوشی کامل بیمار از پشت سر وی که به اصطلاح بانک مو به آن میگویند گرافت های مو را بصورت نواری برداشته و به قسمت های بی مو و تاس سر پیوند میدهند در این روش عوارض ناشی از عمل زیاد بوده مانند بیهوشی،ماندن جای بخیه،درد های زیاد و سوزش و از همه مهمتر این که نمی توانند در این روش گرافت های زیادی برای پیوند از بانک مو برداشت کنند.
روش FIT:
این روش نیز همان روش پیشرفته و تا حدودی بهبود یافته روشfut است یعنی در این روش هم از پشت سر بصورت نواری گرافت های مو برداشته میشود و به قسمت های مورد نیاز سر پیوند داده میشود و میزارن عوارض آن نیز مانند روش اول میماند و به همین دلیل این روش نیز منسوخ شده به حساب می آید.
 روشBHT:
این روش هم همانند روش های fitو fut کاشت مو بصورت پیوند بوده ولی با این تفاوت که در این روش از سایر قسمت های بدن مو برای کاشت برداشت میکنند و عمل پیوند را برای قسمت های بی مو سر انجام میدهد و لازم است بگوییم این روش نیز مانند روش های قبل عوارض جانبی بعد از عمل دارد و از معایب این روش محسوب میشود.
روشSUT:
این روش برخلاف روش های قبلی که بصورت دست انسان انجام میشد این روش کاملا با دستگاه انجام میشود و دست انسان بصورت مستقیم در آن نقشی ندارد این روش بخاطر عوارض کمی که دارد و بسیار ساده و بی دردسر است و نتیجه عمل نیز ماندگار تر و عالی تر از سه روش قبلی است امروزه در بهترین کلنیک های سراسر جهان از روشSUT برای کاشت مو استفاده میکنند.

عوارض ناشی از کاشت مو

عمل کاشت مو به همان اندازه که از مزایایه خوبی برخودار است به همان اندازه هم از معایبی برخوردار است که ممکن است یکسری از بیماران به این عوارض دچار بشوند که شامل موارد زیر میشود:
*تورم پس از جراحی
*خونریزی
*التهاب فولیکول مو
*نازک شدن تار مو
*لیکن پلانو پیلارسLPP
*خارش
*بی حسی
*سکسه
*کیست ها
*زخم شدن
تمام موارد بالا را برای همه بیماران یکسان نمی باشد بلکه بنا به نوع ری اکشن بدن بیمار یه عمل یکی یا همه موارد را دچار شودند.

دوره کاشت مو جهاد دانشگاهی

دوره کاشت مو جهاد دانشگاهی به چه شکلی است؟

هنگامی که اکثر مردم کلمات “کاشت مو” را می شنوند، تصویر خاصی در ذهن آن ها تداعی می شود: موهای تقلبی و  وز که کاملا به صورت آشکار مشخص است که نتیجه یک عمل زیبایی است نه یک رویش موی طبیعی.

متاسفانه کاشت مو شهرت بدی دارد. به این دلیل که قبل از این از روش‌ های قدیمی مانند پلاگ مو  در دهه 1980  استفاده می شد. در روش پلاگ مو، موها را در شاخه‌ های چندین فولیکولی پیوند می ‌دادند و خط موی غیرعادی و غیرطبیعی ایجاد می ‌کردند.

واقعیت این است که فناوری کاشت مو امروزی به شما این امکان را می ‌دهد تا تراکم موهای خود را افزایش داده و بدون ایجاد ظاهر جعلی ، یک خط رویش مو طبیعی ایجاد کنید. افرادی که می خواهند در این حوزه ی کاری فعالیت داشته باشند بایستی در دوره های آموزشی مربوطه ثبت نام کنند. دوره هایی نظیر دوره کاشت مو جهاد دانشگاهی، دوره کاشت مو موسسه نیک اندیشان و … آموزش های مربوطه را به متقاضیان ارائه می دهند. در دوره کاشت مو جهاد دانشگاهی همانند نیک اندیشان مربیان به ارائه ی مطالب می پردازند. یکی از فرق های این دو موسسه این است که موسسه ی نیک اندیشان مدرک دوره را مستقیما از دانشگاه صادر می کند اما در دوره کاشت مو جهاد دانشگاهی مدرک اعطا شده مستقیما از دانشگاه صادر نمی گردد. و یکی از ویژگی های عالی دیگر موسسه نیک اندیشان اعطای گواهینامه معتبر بین المللی از  urs انگلیس در کنار مدرک دانشگاهی میباشد که هر دو آنها قابل استعلام هستند. و از همه مهم تر اینکه شما بعد از دوره از طرف خود موسسه به مراکز معتبری معرفی به کار میشوید. و این را هم باید گفت قیمت دوره های نیک اندیشان نسبت به موسسه های دیگر، قیمت های منصفانه ای میباشد و حتی در اکثر دوره های خود شرایط پرداختی به صورت اقساطی را فراهم کرده است.

با این حال، بایستی در نظر داشت که کاشت مو معجزه  نمی کند، و هنوز هم معایب احتمالی در این حرفه وجود دارد که باید به عنوان یک متخصص از آن ها آگاه باشید.

در این جا، ما به بررسی تفاوت ها دو روش FUT و FUE می پردازیم.

اگر قصد انجام شرکت در دوره کاشت مو را دارید، اطلاعات زیر می تواند به شما کمک کند تا به صورت آگاهانه تر و مطمئن تر در این حرفه گام بردارید.

FUE در مقابل FUT چه تفاوتی دارد؟

استخراج واحد فولیکولی (FUE) و پیوند واحد فولیکولی (FUT) دو روش محبوب ترمیم و کاشت مو با جراحی هستند.

هر روش یک نتیجه مشابه را ایجاد می کند، البته در این بین چندین تفاوت وجود دارد . FUE شامل استخراج “واحد” کوچکی از یک تا چهار مو از پوست سر با استفاده از یک دستگاه پزشکی است. در این روش موها به بالای سر پیوند داده می‌ شوند تا خط مو بازیابی شود و یا ضخامت بیشتری ایجاد شود.

مزیت FUE این است که زخم های بزرگی ایجاد نمی کند. در عوض، صدها زخم ریز ایجاد می‌ کند که پس از بهبودی زیاد به چشم نمی آیند.این روش به‌ ویژه برای افرادی مناسب است که موهای روشن دارند و ممکن است نتوانند به طور کامل موهای خود را بپوشانند.

از طرف دیگر، FUT شامل برداشتن لایه ای نازک پوستی از پشت سر است. موها از این لایه پوستی در گروه های یک تا چهار تایی استخراج می شوند. پس از استخراج فولیکول های مو، جراح می تواند موها را به بالای سر پیوند بزند تا خط مو یا تاج مو را پر کند.

مزیت FUT این است که موهای کاشته شده نسبت به موهای کاشته شده با روش FUE درصد بقای بالاتری دارند. با این حال، نقطه ضعف FUT این است که جای زخم بزرگ ‌تری در پشت سر ایجاد می‌ کند که با چند مدل موی کوتاه یا تراشیده شده قابل مشاهده است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که موفقیت هر یک از روش ها به جراح یا متخصص پوست بستگی دارد که جراحی را انجام می دهد.

صرف نظر از جای زخم که اگر موهای پشت سر شما تیره و ضخیم باشد زیاد قابل مشاهده  نخواهند بود، هر دو روش نتایج زیبایی یکسانی را در خط مو و ناحیه تاج ایجاد می کنند.

ثبت نام در دوره دستیار کاشت مو نیک اندیشان

برای ثبت نام در دوره کاشت مو  نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
عوارض لیزر برای اپراتور (آشنایی با عوارض لیزر برای اپراتور)
نوشته بعدی
دوره بهیاری چیست (بهترین آموزشگاه دوره بهیاری در تهران)

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  من کارشناس علوم آزمایشگاهی هستم میتونم تو دوره مهارت کاشت مو شرکت کنم؟ سرتیفیکتی که به ما میدین قابلیت ترجمه داره و معتبر هست؟

  پاسخ
  • nickandishan-admin
   بهمن 12, 1401 10:25 ب.ظ

   سلام مجید عزیز
   بله هر شخصی میتواند در دوره های نیک اندیشان شرکت کند.
   بله مدارک نیک اندیشان ترجمه می شوند.
   اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید لطفا با شماره پشتیبانی موسسه تماس بگیرید

   پاسخ
  • ببخشید وقت بخیر مدرکی ک اراعه میدین زیر نظر کدوم دانشگاه علوم پزشکی هست ؟

   پاسخ
 • سلام
  مگه غیر از پزشکان ، هوشبری ،اتاق عمل ،مامایی و پرستاری رشته های دیگه هم میتونن کاشت مو شرکت کنن؟
  چطوری هرکسی میتونه؟!

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image