دوره عالی DBA

با گسترش یافتن مشاغل و دشواری دیده شدن در بازار شلوغ کسب و کارها، احتیاج به متخصصانی در حوزه مدیریت کسب و کار، بیش از قبل به چشم می خورد. مدیریت کسب و کار یکی از بالاترین سطوح خود را در رشته DBA دارد. دوره عالی DBA با توجه به این نیاز روزافزون به متخصصان در این حوزه، در مراکز متعددی در حال برگزاری است. دوره عالی DBA این امکان را به مهارت جویان می دهد که با کلیه اصول مدیریتی و رونق بخش کسب و کارها آشنا شده و به همین دلیل تقاضا برای چنین افرادی در بازار کار به شدت به چشم می خورد. افرادی که دوره عالی DBA را در موسسات معتبر می گذرانند و به صورت حرفه ای این دانش را فرا می گیرند، موفق می شوند در حوزه کار، پله های موفقیت را با سرعت طی کرده و به درآمد های بالایی برسند. اما برای ورود به این عرصه چه باید کرد؟

شرایط دوره DBA

شاید این نگرانی برایتان به وجود بیاید که شرایط دوره DBA چیست و باید چه پیش نیازهایی را برای ورود به این دوره گذراند. پاسخ این است که شما باید بتوانید بدون گذراندن پیش نیاز خاصی در دوره DBA شرکت کنید. موسسات مهارتی که این دانش را تدریس می کنند، باید به قدری حرفه ای به بیان مطالب بپردازند که دانشجویان قادر به درک آنها باشند. البته ناگفته نماند که این دانش معادل دکترای مدیریت کسب و کار می باشد و ضروری است تا مهارت جویان اطلاعاتی از سطوح پایین تر این مهارت داشته باشند. با این حال اگر چه شرایط دوره DBA، شرایط سخت و پیچیده ای نیست، اما به مهارت جویان توصیه می شود که ابتدا دانش لازم در سطوح پایین تر مدیریت کسب و کار را داشته باشند.

ثبت نام دوره DBA

با توجه به مطالبی که گفته شد، راه ورود به این عرصه را باید گذراندن دوره های آموزشی و مهارتی دانست. ثبت نام دوره DBA در موسسه نیک اندیشان را می توان یکی از بهترین تجربه ها دانست. علت را باید در آموزش های قوی این مرکز عنوان کرد.این موسسه از برترین اساتید حوزه مدیریت کسب و کار بهره گرفته است و این امکان را به شما می دهد تا در انتهای دوره به مراکز کار و فعالیت معرفی شوید. هم چنین ثبت نام دوره DBA در موسسه نیک اندیشان، به شما امکان دریافت مدارک معتبر دانشگاهی داخلی و نیز بین المللی را می دهد. شما می توانید در انتهای دوره مدرکی معتبر و قابل استعلام از آکادمی URS انگلستان دریافت کنید و به سرعت جذب بازار کار حرفه ای شوید.

هزینه دوره DBA سازمان مدیریت صنعتی

در کنار مزیت هایی که عنوان شد، باید بحث شهریه مناسب را نیز به حسن های موسسه نیک اندیشان اضافه کرد. هزینه دوره DBA سازمان مدیریت صنعتی که در موسسه نیک اندیشان برگزار می شود، به نسبت دیگر مراکز به نسبت پایین تر می باشد. شما می توانید هزینه دوره DBA سازمان مدیریت صنعتی در مرکز نیک اندیشان را به صورت قسط بندی شده پرداخت نمایید. این مساله باعث شده تا فشار مالی ناشی از شرکت در دوره های مهارتی برایتان ایجاد نشود.

تفاوت دوره عالی DBA با post dba چیست؟ post dba در کدام دانشگاه وجود دارد؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای علاقه مندان دوره های برتر مدیریتی پیش آید، تفاوت دوره عالی DBA و post dba است. پُست دی بی ای، از نظر سطح، از دی بی ای بالاتر است. این دوره به صورت تخصصی تر برای مدیران سازمان ها برگزار می شود. هدف از برگزاری این دوره، ایجاد یک دانش جدید در کسب و کار، مدیریت مدرن در سازمان و سناریو نویسی در آینده است.

سوال دیگری که خوب است به آن نیز پرداخته شود، این است که post dba در کدام دانشگاه وجود دارد. هم موسسه های آموزشی آزاد در کشور و هم دانشگاه ها، این دوره را برگزار می کنند. برای گذراندن این دوره در موسسه های آموزشی آزاد، می بایست هزینه پرداخت کنید. لازم است بدانید، دوره پست دی بی ای موسسه های آموزشی آزاد، کوتاه تر از دوره ی پست دی بی ای در دانشگاه ها است.

برخی دانشگاه ها از جمله دانشگاه شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس این دوره را برگزار می کنند. توصیه می کنیم، اگر دوست دارید شرایط بهتری را برای گذراندن دوره پست دی بی ای به شما پیشنهاد دهند، این دوره را در موسسه های آموزشی آزاد پشت سر گذارید. در این موسسه ها اساتید حرفه ای و با سابقه بالای مدیریتی دروس دوره را ارائه می کنند.

تفاوت dba با phd چیست؟

شاید عده ای به اشتباه دو دوره عالی dba و phd را باهم یکی بدانند، اما اینطور نیست. دوره دی بی ای، یک دوره برنامه و مهارتی محور است، ولی دوره پی اچ دی، دوره ای است که دانشجو باید یک نظریه را توسعه دهد و اغلب تحقیق محور است. در ادامه با تفاوت dba با phd بیشتر آشنا می شوید.

در دوره عالی مدیریت کسب و کار، متقاضیان، مدیران سازمان ها و نهاد های مختلف هستند که برای ارتقا موقعیت شغلی و کسب مهارت های مدیریتی و برخورد با معضلات سازمانی، این دوره را انتخاب می کنند. متقاضیان دوره phd در واقع فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدرک کارشناسی ارشد هستند که هدف آن ها از دریافت مدرک phd، این است که یا استاد دانشگاه شوند و یا موقعیت بهتری در هیات علمی دانشگاه ها پیدا کنند.

در واقع، نظریات و نتایج حاصل از تحقیقات دانشجویان در دوره phd، مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار قرار می گیرد. طول دوره عالی dba بین ۲ تا ۳ سال است و علاوه بر دانشگاه ها، در موسسات آموزشی خصوصی نیز برگزار می شود، اما دوره phd اغلب تا ۵ سال هم طول می کشد و تنها در دانشگاه ها قابل برگزاری است.

سوالات متداول دوره DBA

شرایط شرکت در دوره DBA چیست؟

شما باید بتوانید بدون گذراندن پیش نیاز خاصی در دوره DBA شرکت کنید. موسسات مهارتی که این دانش را تدریس می کنند، باید به قدری حرفه ای به بیان مطالب بپردازند که دانشجویان قادر به درک آنها باشند. البته ناگفته نماند که این دانش معادل دکترای مدیریت کسب و کار می باشد و ضروری است تا مهارت جویان اطلاعاتی از سطوح پایین تر این مهارت داشته باشند.

ثبت نام دوره DBA در کدام موسسه توصیه می شود؟

ثبت نام دوره DBA در موسسه نیک اندیشان را می توان یکی از بهترین تجربه ها دانست. علت را باید در آموزش های قوی این مرکز عنوان کرد.این موسسه از برترین اساتید حوزه مدیریت کسب و کار بهره گرفته است و این امکان را به شما می دهد تا در انتهای دوره به مراکز کار و فعالیت معرفی شوید. هم چنین ثبت نام دوره DBA در موسسه نیک اندیشان، به شما امکان دریافت مدارک معتبر دانشگاهی داخلی و نیز بین المللی را می دهد.

هزینه دوره DBA چقدر است؟

هزینه دوره DBA موسسه نیک اندیشان به نسبت دیگر مراکز به نسبت پایین تر می باشد. شما می توانید هزینه دوره DBA در مرکز نیک اندیشان را به صورت قسط بندی شده پرداخت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image