آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی

آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی

در این مقاله قصد داریم صفر تا صد حسابداری مالیاتی را به شما آموزش دهیم . و هر آنچه که در مورد حسابداری مالیاتی نیاز است را برای شما توضیح داده ایم. پس لطفا برای آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی تا آخر این مقاله با همراه باشید.

حسابدار مالیاتی کیست؟

یکی از موضوعاتی که در آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی اشاره می شود، این سوال مهم است که اساسا حسابدار مالیاتی کیست و به چه شخصی یک حسابدار مالیاتی گفته می شود. شخصی که به عنوان یک حسابدار مالیاتی فعالیت می کند، دارای شرح وظایف مشخصی می باشد. این شخص، موظف است مالیات، حسابداری و حسابرسی امور مالی شرکت را انجام دهد و معمولا در سایر موضوعاتی که تحت عنوان حسابداری از آن یاد می کنند، دخالتی ندارد.

از آنجایی که شرکت ها می بایست در هر سال، وجهی را به عنوان مالیات پرداخت کنند، بهره گیری از یک حسابدار مالیاتی، لزوم و اهمیت زیادی دارد. این شخص می بایست از دور زدن قانون و کاهش میزان مالیات به شدت پرهیز کرده و همه چیز را آن طور که هست ثبت و ضبط کند. رعایت حدود قانونی و وجدان کاری از جمله ویژگی ها و امتیازات بارز حسابداران مالیاتی حرفه ای می باشد.

معافیت تراکنش های بانکی از مالیات

میخواهیم بدانیم چه تراکنش هایی از نظر سازمان امور مالیاتی درآمد محسوب نمی شوند ، انتقال وجه بین حساب های بانکی خود اما رهگیری حواله های پایا و ساتنا برای حساب های بانکی خود را سازمان امور مالیاتی نمیتواند تشخیص دهد و همینطور رهگیری شاپرک ها هم کلا فروش زده می شوند و مالیات دارند و به طور کلی باید دستی تنظیم شوند.

آموزش حسابداری مالیاتی در نیک اندیشان

وجه هایی که قرض داده شده اند

فلسفه این وجوه ، از این قرار است که معاف از مالیات در نظر گرفته می شوند به شرطی که پولی که برای مثال من به حساب شما واریز کرده ام را شما مجددا به حساب بنده واریز کنید.(توجه کنید حساب باید به یک نام باشد.)، اما اثبات این قرض در حساب آشنایان بسیار مشکل است . و فرد حتما باید اعلام کند که این پول قرض بوده است.

وام های گرفته شده

این مبلغ نیز به عنوان درآمد محسوب نمی شود و شامل مالیات نیز نمی شود اما در صورتی معاف میشود که شما با اسناد و مدارک مرتبط به بانک اعلام کرده باشید که این  وجه مربوط به وام است.

سایر موارد

برخی فعالیت ها هستند که معاف از مالیات هستند مثل وجوهی که حاصل از نقل و انتقال سهام یا فروش املاک بوده است و مالیات آن قبلا گرفته شده است و شما با ارائه مدارک می توانید ثابت کنید . سهم الارث ،وجوه حاصل از کشاورزی در این موارد نیز با ارائه مدارک از طرف سازمان امور مالیاتی تایید و یا تکذیب می شوید.

چک لیست تکالیف مالیاتی

1.ارسال لیست حقوق و دستمزد:

مطابق ماده ی 85 و 86 قانون مالیات ها ما مکلف هستیم که لیست حقوق پرسنل مان را تا پایان ماه بعد به سازمان امور مالیاتی ارسال کنیم ، این تکلیف بین همه ی اشخاص و همه ی گروه های شخص حقیقی هم مشترک می باشد.

2.ارسال لیست معاملات فصلی :

مطابق ماده ی 169 قانون همه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی مکلف هستند که معاملاتی که طی یک فصل داشته اند ،شامل خرید، فروش، قرارداد های اجاره، قرارداد های پیمانکاری ، صادرات ، واردات و … حداکثر تا 45 روز پس از پایان فصل این لیست را به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند. این تکلیف هم بین همه ی اشخاص مشترک است به جز برخی از معاملات که بعدا در مورد آن صحبت خواهیم کرد

3. مشمول مالیات بر ارزش افزوده:

سازمان امور مالیاتی در فراخوانی 7 مرحله ای از اشخاص و گروه ها و شرکت های مختلف دعوت کرده است که در سامانه ی مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام شرکت بکنند و قانون مالیات بر ارزش افزوده را به درستی رعایت کنند.

امیدوارم تا به اینجای کار از آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی لذت برده باشید. برای آموزش های بیشتر تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

 

سرفصل های آموزش حسابداری مالیاتی

شرکت در دوره صفر تا صد حسابداری مالیاتی برای چه کسانی خوب است؟

یکی از رشته هایی که همیشه برای آن کار وجود دارد، حسابداری است. حسابداری نیز زیرشاخه های متفاوتی دارد که یکی از آنها حسابداری مالیاتی است. افراد با شرکت در دوره آموزشی صفر تا صد حسابداری مالیاتی می توانند اطلاعات خوبی در این حوزه به دست آورند. سوالی که در اینجا ممکن است ایجاد شود این است که چه کسانی می بایست در دوره های آموزش حسابداری مالیاتی شرکت کنند. مناسب ترین گزینه ها برای حضور در این دوره به شرح زیرند:

  • یکی از کسانی که با حضور در دوره های آموزشی حسابداری مالیاتی به موفقیت دست پیدا خواهند کرد، کسانی اند که علاقه زیادی برای حضور در این زیرشاخه حسابداری دارند.
  • حسابداران و افراد فعال در حوزه حسابداری نیز می توانند با شرکت در این دوره، آموزش های خوبی دریافت کنند و یک موقعیت کاری جدید برای خود فراهم کنند.
  • حتی کسانی که در مورد حسابداری مالیاتی چیزی نمی دانند، فرصت شرکت در دوره ی آموزش حسابداری مالیاتی را دارند.
  • مدیران کسب و کار نیز برای آنکه اطلاعات خود را افزایش دهند خوب است در این دوره شرکت کنند.
  • دانشجویان حسابداری نیز با شرکت در دوره های حسابداری مالیاتی فرصت کسب تجربه و افزایش اطلاعات را برای خود فراهم خواهند کرد.

آیا آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی رایگان به افزایش درآمد کمک می کند؟

بدون شک، حضور در هر دوره ای می تواند به افزایش درآمد ما کمک کند؛ اما این تاثیر گذاری یک شرط بزرگ دارد و آن هم شرکت در دوره های معتبر است. اگر به مباحث حسابداری و خصوصا حسابداری مالیاتی علاقه مند هستید و رشته تحصیلی تان نیز در همین رابطه بوده است، توصیه می کنیم در دوره های صفر تا صد حسابداری مالیاتی شرکت کنید؛ زیرا مالیات از جمله مقوله هایی است که هر کسب و کاری در کشور موظف است در پایان سال مالی آن را محاسبه کند و در اختیار سازمان مالیات قرار دهد.

از آنجایی که هر شرکت، سازمان و یا واحد تجاری موظف است به دولت مالیات پرداخت کند، بازار کار کسانی که در حوزه حسابداری مالیاتی فعالیت می کنند به شدت داغ است. اگر می خواهید در این حوزه به یک متخصص تبدیل شوید، توصیه می کنیم در دوره های آموزشی صفر تا صد حسابداری مالیاتی رایگان شرکت نکنید. ما نمی گوییم همه دوره های رایگان، اما اغلب آنها همه نکات ضروری را مطرح نمی کنند و به این شکل، شما اطلاعات کامل و جامعی در مورد این مقوله به دست نخواهید آورد. بهتر است وقت بگذارید و در دوره های حضوری و غیر رایگان حسابداری شرکت کنید.

 

 

دریافت آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی

صفر تا صد حسابداری مالیاتی : تقویم تکالیف مالیاتی

یکی از مهم ترین اشتباهاتی که برخی از شرکت ها متاسفانه در فرایند های انجام تکالیف مالیاتی انجام میدهند این است که به تاریخ انجام تکالیف مالیاتی دقت نمیکنند، یکی حسابدار حرفه ای هیچگاه اجازه نمیدهد که هیچ کدام از تکالیف مالیاتی خارج از مهلت مقرری که قانون برای آن تعریف کرده است انجام شود بنابراین به تاریخ ها بسیار توجه می کند و به آنها اهمیت می دهد .

صفر تا صد حسابداری مالیاتی: نکاتی که در مورد درخواست اسناد و مدارک یک حسابدار مالیاتی باید بداند.

بعد از ارسال اظهارنامه،  ممیز مالیاتی باید به شما برگ دعوت ارائه اسناد و مدارک را ارائه کند،در این برگه 20 الی 30 مورد اعم از پروانه وارداتی و صادراتی و فاکتور خرید و … را از شما می خواهد تا آنها را بررسی کند و شما بعد از ابلاغ برگه ی اسناد و مدارک یک هفته بیشتر زمان ندارید اما در شرایط استثنایی ،می توانید درخواست دهید و میتوان تا 15 روز زمان گرفت. که این روش پیشنهاد نمی شود زیرا ممکن است رییس سازمان امور مالیاتی به شما شک کند و تنها بهانه مورد قبول ، نبودن شما و یا شرکتتان در محل می باشد برای مثال شرکت در تعطیلات تابستانه می باشد و …

صفر تا صد حسابداری مالیاتی:صورت حساب الکترونیک

برخی از کالا ها امروزه ملزم شده اند اگر قرار است فاکتوری را صادر بکنند از طریق سامانه مشخصی آن را صادر کنند ، این سامانه امروزه فقط برای فولاد و نفت و … است و در آینده قرار است برای کالاهای متعدد دیگری نیز فعال شود که در همان لحظه که فاکتور صادر می شود برای سازمان امور مالیاتی ارسال شود و مستقیما در لیست معاملات فصلی شما می شیند.  شرکت های که هم اکنون محصولات نفتی را صادر می کنند و به فروش می رسانند در همان لحظه فاکتور فروش خود را برای سازمان امور مالیاتی ارسال می کنند و به صورت  خودکار کد رهگیری ان در لیست معاملات فصلی وارد می شود ، در این قضیه ابطال هرگز وجود ندارد اما برگشت از فروش را تحت شرایط خاصی قبول میکنند و اجازه می دهند در سامانه صادر شود.

صفر تا صد حسابداری مالیاتی: سامانه ثامن

این سامانه نام سامانه ای است که در آن معاملات خود را ثبت میکنید و انها به طور خودکار به لیست معاملات فصلی خود اضافه می شوند.

صفر تا صد حسابداری مالیاتی

تکمیل یادگیری صفر تا صد حسابداری مالیاتی با کمک فیلم آموزش حسابداری مالیاتی!

شاید عده ای از شما هنوز هم ندانید که دانش و آموزه های خود را در زمینه حسابداری با چه روشی تکمیل و بروز کنید. فیلم آموزش حسابداری مالیاتی برای این موضوع ساخته شده که شامل چندین ویدئو ضبط شده توسط اساتید این حوزه بوده و با زبانی روان و ساده بیان شده است.

نکته ای که باید در این مطلب بیان شود این است که این فیلم ها و سایر کلیپ های مشابهی که به تعداد زیاد در فضای مجازی و اینترنت قابل دسترسی هستند، نقش کمک آموزشی دارند. برای اینکه یک حسابدار مالیاتی حرفه ای و خبره باشید، همان طور که گفته شد باید در دوره های مختص این مبحث آموزش دیده و در نهایت با مدرکی معتبر وارد بازار کار شوید.

چنانچه بعد از مدتی، یک موضوع یا مورد خاصی را فراموش کرده و یا نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، بهتر است از فیلم های آموزشی کمک بگیرید. یادگیری صفر تا صد حسابداری مالیاتی از طریق آموزش های مجازی و ویدئویی بهره وری لازم و کافی را نخواهد داشت. علاوه بر اینکه هیچ گونه مدرک و گواهی در پایان آموزش به دانش آموخته داده نمی شود‌.

تکمیل یادگیری صفر تا صد حسابداری مالیاتی با کمک فیلم آموزش حسابداری مالیاتی!

چرا آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی اهمیت دارد؟

آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی برای تمامی کسانی که به عنوان یک حسابدار مالی در حال فعالیت هستند، لازم و ضروری به نظر می رسد. برای برخی کسانی که با این حوزه آشنایی زیادی ندارند، ممکن است این سوال پیش آید که چرا حسابداری مالیاتی در شرکت ها و یا کسب وکارهای متفاوت اهمیت فراوانی دارد. یکی از مهم ترین دلایل انجام حسابداری مالیاتی، مشخص شدن میزان مالیاتی است که شرکت ها باید پرداخت کنند. شفاف بودن میزان مالیاتی که هر کسب و کار موظف است آن را پرداخت کند، مانع از بروز جریمه های سنگین می شود.

شرکت هایی که به اصل وضوح مالیات و مشخص بودن عدد آن اعتقاد دارند، در پایان سال مالی، جهت تعیین مالیات اقدام کرده و سعی می کنند آن را پرداخت کنند. افرادی که در خصوص مالیات دقت و توجه زیادی به خرج نمی دهند، مشمول پرداخت جریمه هستند. کسب و کارهایی که قصد ندارند این جریمه را پرداخت کنند، توجه خاصی به حسابداری مالیاتی دارند.

چه کسانی مشمول مالیات می باشند؟

از دیگر موضوعاتی که در دوره آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی مورد بحث قرار داده می شود، معرفی افرادی است که باید مالیات پرداخت کنند. طبق قانون، برخی افراد می بایست وجهی تحت نام مالیات به دولت پرداخت کنند و برخی دیگر از افراد و یا کسب و کارها، از پرداخت آن معافند. در ادامه، لیست کسانی که می بایست مالیات بپردازند، آورده شده است:

  • اشخاص غیر ایرانی که به واسطه فعالیت هایشان در ایران درآمدی را کسب می کنند، از جمله کسانی اند که باید مالیات پرداخت کنند.
  • گروه دیگری که موظف به پرداخت مالیات هستند، اشخاص حقیقی و حقوقی می باشند که در داخل کشورمان ملک و املاکی به نام آنها ثبت شده است.
  • شرکت ها و یا بنگاه های اقتصادی که در خارج از کشور فعالند، اما از فعالیت هایی که داخل کشور انجام می دهند درآمدی کسب می کنند، می باید مالیات پرداخت نمایند.
  • افرادی که در ایران زندگی می کنند و به دلیل فعالیت در مشاغل دولتی و یا خصوصی، درآمدی به دست می آورند ملزم به پرداخت مالیات می باشند.

آموزش صفر تا صد حسابداری با هلدینگ نیک اندیشان

برا یادگیری مطالب بیشتر اعم از صفر تا صد حسابداری مالیاتی به این وب سایت مراجعه کنید و با دنیایی از آموزش های رایگان روبرو شوید همچنین می توانید در دوره های آموزشی مانند : دوره حسابداری این هلدینگ شرکت کنید و در صورت علاقه به حسابداری با گرفتن مدرک معتبر مستقیما مشغول به کار شوید . هلدینگ نیک اندیشان بستری مناسب از آموزش های رایگان یا با مبالغی مقرون به صرفه را در زمینه های مختلف پدید آورده است و مرجع جامعی از انواع مطالب است.

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش بورس نیک اندیشان ؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

باید بدانید اگر در انتهای دوره احساس کردید، باید در جلسات بیشتری شرکت کنید تا مفاهیم کل دوره را به طور کامل یاد بگیرید، میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای دوباره در دوره جدید شرکت کنید و سر کلاس حاضر شوید و همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره حسابدرای ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه حسابداری و مدیریت ، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه حسابداری و مدیریت ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره ثبت شرکت ، دوره بازرگانی ، دوره HSE ، دوره آموزش صادرات و واردات

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

له ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
آموزش حسابداری مالیاتی
نوشته بعدی
دوره عکاسی فنی حرفه ای چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image