دوره دستیار کاشت مو

در این دوره تمام مهارت های مربوط به کاشت مو به مهارت جویان آموزش داده می شود و ضمن اعطای گواهینامه دانشگاهی ، در انتهای دوره مهارت جویان معرفی به کار می شوند.

توضیحات

فیلم معرفی دوره کاشت مو توسط استاد دوره

فایل صوتی معرفی دوره کاشت مو توسط استاد دوره

توضیح مفصل دوره دستیار کاشت مو

دوره دستیار کاشت مو یک دوره آموزشی  می باشد. محتوای دوره کاملا منطبق با بازار کار است.

و قسمتی از دوره رایگان در کلینیک برگزار می گردد.

این دوره آموزشی توسط پزشک پوست و مو تدریس می شود.

دوره به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد.

در انتهای دوره به مهارت جویان گواهینامه قابل استعلام  با مهر و هولوگرام از دانشگاه  داده می شود.

این مرکز آموزشی تنها موسسه ای است که گواهینامه از خود دانشگاه می دهد نه از بسیج یا جهاد و پس از اتمام دوره  در لیست معرفی به کار(کاریابی) قرار میگیرند.

از مزایای موسسه نیک اندیشان قیمت مناسب آن نسبت به سایر موسسات و شرایط پرداخت اقساطی آن است.

لازم به ذکر است که مراکز هلدینگ آموزشی نیک اندیشان از دسترسی مناسب برخوردارند و نزدیک مترو قرار دارند.

از امتیازات ممتاز این آموزشگاه اینست که مهارت آموزان پس از ثبت نام در یک دوره در صورت نیاز می توانند به صورت رایگان در همان دوره شرکت کنند تا آن مهارت را به صورت کامل فرا بگیرند.

سرفصل های دوره دستیار کاشت مو :

کاشت مو به روش fit

طول دوره

۱جلسه تئوری و کار با مولاژ
۲جلسه عملی داخل اتاق عمل

استاد

خانم هدی صحرا نشین

گواهینامه

1. اعطای گواهینامه از دانشگاه (با مهر و هولوگرام و قابل استعلام)

هزینه و شرایط پرداخت

مبلغ دوره: 6,880,000 هزار تومان

شرایط پرداخت: 2,080,000 تومان پیش ثبت نام، مابقی در جلسه اول تسویه کامل

چرا نیک اندیشان؟

 • ارائه موارد آموزشی به زبان ساده، کاربردی، مهارتی و مناسب بازار کار
 • پرهیز از ارائه مطالب تئوریک و غیر کاربردی
 • استفاده از اساتیدی که هم علمی هستند و اجرایی
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه نه از بسیج و جهاد
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام از سازمان فنی و حرفه ای
 • معرفی به کار در انتهای دوره
 • شعبات نیک اندیشان نزدیک مترو قرار دارد.
 • در صورت گذراندن یک دوره تا یادگیری کامل آن مهارت می توانید به صورت رایگان در آن دوره شرکت کنید.
 • پرداخت اقساطی شهریه دوره
 • هزینه آموزشی مناسب نسبت به مراکز آموزشی دیگر
 • نیک اندیشان برند برتر آموزش و کاریابی است که ارزش آن به ارائه خدمات آموزشی با کیفیت و قیمت مناسب است.

سوالات متداول

دوره آموزشی کاشت مو چند جلسه است؟

این دوره آموزشی کاشت مو، در 2 جلسه 10 ساعته عملی در اتاق عمل و 1 جلسه تئوری برگذار می شود.

آیا پس از گذراندن دوره تکنسین کاشت مو در نیک اندیشان مدرکی دریافت می کنم؟

بله شما بعد از گذراندن دوره تکنسین کاشت مو، مدارکی از دانشگاه دریافت می کنید. میتوانید برای مشخص شدن صحت مدارک، استعلام مدارک خود را بگیرید.

آیا میتوان هزینه دوره کاشت مو را به صورت قسطی پرداخت کرد؟

بله، از آنجایی که هزینه کل دوره کاشت مو، 5 میلیون و 500 هزار تومان می باشد، میتوانید 2 میلیون تومان آن را برای ثبت نام و شرکت در دوره به عنوان پیش پرداخت واریز کنید و مابقی را در جلسه اول با موسسه تسویه کنید.

چگونه میتوانم در دوره کاشت مو ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام و شرکت در کلاس های دوره تکنسین کاشت مو در نیک اندیشان، فیلد های فرم زیر کاملا پر کنید و دکمه ارسال را کلیک کنید. در این صورت همکاران ما پس از دریافت اطلاعات شما با شما تماس گرفته و ثبت نام شما را انجام می دهند. و یا میتوانید خودتان با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و ثبت نام خود را با کمک پشتیبانان انجام دهید.

قابل توجه شما عزیزان، باید گفت شما میتوانید علاوه بر دوره کاشت مو  در دوره کاشت ابرو هم نیز ثبت نام کنید.

دوره کاشت مو چیست؟

دوره کاشت مو

دوره کاشت مو

ریزش مو به یکی از مشکلات فراگیر و استرس زا در این روزها تبدیل شده است. همانطور که می دانید ریزش مو اصل مسئله نیست، انتخاب روش درمانی برای رفع ریزش مو و بازگرداندن موهای پیشین یکی از اساسی ترین مشکلاتی است که افراد با آن ها دست و پنجه نرم می کنند. هنگامی که افراد به فکر درمان کم پشتی و ریزش موهای خود می افتند توصیه های عجیب و غریبی را از اطرافیان خود دریافت می کنند. به عنوان مثال برخی از افراد به آن ها مصرف قرص، محلول و شامپو های متنوع را پیشنهاد می دهند. برخی از این محصولات به صورت موقت و یا برخی اوقات دائم مشکل شما را حل می کنند اما مدت زمان مصرف آن ها برای کسب نتیجه بسیار زیاد است.

البته بایستی این را در نظر داشت که برخی دارو ها علاوه بر اینکه هیچ گونه نتیجه ی مطلوبی را برای افراد به دنبال ندارد بلکه آن ها را به بیماری های پوستی، معده و کلیه مبتلا می کند. کاشت مو یکی از روش های خوبی است که افراد به منظور بهبود وضعیت موهایشان مورد استفاده قرار می دهند. این روش یکی از روش های درمانی دائمی ریزش مو به شمار می رود. افرادی که می خواهند به عنوان یک جراح کاشت مو فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنند بایستی مدرک معتبر داشته باشند. به همین جهت این افراد  در دوره کاشت مو ثبت نام می کنند. متقاضیان حرفه ی کاشت مو پس از شرکت در دوره کاشت مو و کسب آموزش های مورد نیاز مدرک خود را دریافت می کنند. مدرکی که این افراد پس از شرکت در دوره کاشت مو دریافت می کنند از طریق موسسات وابسته به دانشگاه و یا مستقیما از طرف خود دانشگاه صادر می شود.

دوره نقاهت کاشت مو

کاشت مو چیست؟

پیش از هرچیز متقاضیان بایستی بدانند که کاشت مو چیست. کاشت مو به روشی درمانی گفته می شود که معمولا توسط افرادی که ریزش مو دارند و یا از طاسی رنج می برند مورد استفاده قرار می گیرد. به کاشت مو پیوند مو هم گفته می شود.  در دهه های گذشته تعداد معدودی روش برای کاشت مو وجود داشت اما امروزه روش های متنوعی به وجود آمده اند که به افراد ظاهری زیبا با موهای طبیعی اهدا می کنند.

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

البته در اینجا بهتر است بگوییم مناسب ترین  روش کاشت مو کدام است؟. مناسب ترین روش کاشت مو به روش گفته می شود که پس از بهره گیری از آن بیماران بهترین نتیجه را کسب کنند. یکی دیگر از ویژگی هایی که بایستی مناسب ترین روش کاشت مو از آن برخوردارد باشد این است که این روش درمانی نباید استرس به بیمار وارد کند. علاوه بر این مناسب ترین روش کاشت مو باید هزینه ی مناسبی را برای بیماران به دنبال داشته باشد. هزینه ی مناسب صرفا به معنی کم بودن قیمت عمل نیست بلکه به معنی معقول بودن قیمت می باشد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به شمار می آیند؟

پیش از آنکه افرادی نسبت به عمل جراحی کاشت مو اقدام کنند باید ابتدا بررسی کنند که آیا مورد مناسبی برای کاشت مو به شمار می آیند یا نه. برخی از طاسی ها و ریزش های مو را می توان با استفاده از کاشت مو جبران کرد. اگر افراد از طاسی پراکنده که الگوی مشخصی ندارد و یا از ریزش های موی سکه ای رنج می برد باید ابتدا به دنبال علت و بیماری زمینه ی پشت آن باشد. پس از آنکه بیماری مربوطه را درمان کرد ریزش مو قطع می شود و در این صورت نیازی به عمل کاشت مو نخواهد بود.

بنابراین اگر افراد از بیماری زمینه ای برخوردار هستند بایستی ابتدا نسبت به درمان عارضه اقدام کنند و پس از آن در صورت صلاح دید پزشک و در صورت نیاز افراد می توانند عمل کاشت مو را انجام دهند.اگر شما در اثر آلوپسی آندروژنی، سوختگی، بیماری های علاج یافته و سایر آسیب ها موهای خود را از دست داده اید به عنوان یک کاندید مناسب برای کاشت مو به شمار می آیید.

در دوره نقاهت کاشت مو بایستی چه کار هایی را انجام دهیم؟

همان اندازه که پیدا کردن یک پزشک متخصص به منظور انجام یک عمل جراحی خوب مهم است، دوره نقاهت کاشت مو و مراقبت های پس از آن هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

با توجه به فناوری نوآورانه، جراحی های کاشت مو امروزی به جراحی هایی تبدیل شده اند که از حداقل عوارض برخوردارند. جراحی های  امروزی ایمن تر و موثرتر هستند و نتایجی طبیعی تر از پیش به دنبال دارند. همچنین دوره نقاهت کاشت مو امروزه روندی سریعتر و روان تر دارد. با این حال، مانند سایر روش‌های جراحی، میزان موفقیت کاشت مو تا حد زیادی به این بستگی دارد که تا چه حد از روال مراقبت ‌های پس از آن پیروی می‌ کنید. پس از جراحی، تمام اقدامات احتیاطی باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که پیوندهای جدید شما آسیب نمی بینند.

این روزها، ارجح ترین روش های کاشت مو، استخراج واحد فولیکولی (FUE) و پیوند واحد فولیکولی (FUT) است. فرآیند  بازیابی و دوره نقاهت کاشت مو به روش FUT کمی بیشتر طول می‌کشد، زیرا یک نوار کامل از پوست سر با فولیکول‌ های موی سالم از ناحیه اهداکننده استخراج می ‌شود، بهبودی در روش  FUE سریع‌ تر  صورت می گیرد. یکی از نکات مهم که بایستی به آن توجه داشت نحوه ی خوابیدن پس از کاشت مو می باشد. در ادامه برخی از نکات کلیدی که بایستی در دوره کاشت مو به آن توجه شود را برای شما آورده ایم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 1. در وضعیت مناسب بخوابید

حداقل تا یک هفته پس از جراحی، سعی کنید در حالتی که سر و پشتتان کمی بالاتر از سایر نقاط بدنتان است بخوابید.  سه تا چهار شب اول بیشترین خطر ورم را دارد. خوابیدن در حالت ذکر شده تورم پوست سر و پیشانی شما را تحت کنترل نگه می دارد و بهبودی را تسریع می کند. اگر به پشت دراز کشیده اید، سر خود را بر روی یک بالش نرم قرار دهید و از چرخاندن سر خود خودداری کنید، زیرا این کار می تواند پیوندهای شما را از بین ببرد. اگر عادت به خوابیدن روی شکم دارید، برای جلوگیری از تورم بعد از عمل از انجام این کار خودداری کنید.

 1. پاکیزگی و تمیزی یک نکته ی کلیدی است

برای چند روز پس از جراحی، باید مراقب تمیزی کامل تخت، روبالشی و ملحفه خود باشید تا از هرگونه خطر عفونت جلوگیری کنید. آن ها را با مواد شوینده ای بشویید که حاوی هیچ گونه آلرژنی نباشد تا از ایجاد حساسیت روی پوست سر جلوگیری شود.

 1. بالش خود را با یک حوله نرم بپوشانید

در دوره پس از عمل و در حین بهبودی، مقداری ریزش از پوست سر انتظار می رود. پوشاندن بالش با یک حوله نرم یا پارچه از لکه شدن بالش و روبالشی شما جلوگیری می کند.

آموزش کاشت مو نیک اندیشان

دوره آموزش کاشت مو

آموزش کاشت مو

آیا تا به حال به کاشت مو به عنوان یک منبع درآمد فکر کرده اید؟ پیش از این زمانی که تکنولوژی کاشت مو تازه وارد ایران شده بود تنها پزشکان و جراحان می توانستند این کار را انجام دهند. اما امروزه دیگر چنین نیست چرا که علاوه بر پزشکان افرادی که دارای مدارک پیراپزشکی هم دارند این حرفه را دنبال کرده اند. علاوه بر این تعداد کثیری از افرادی در حوزه ی کاشت مو فعالیت می کنند از هیچگونه مدرک دانشگاهی برخوردار نیستند.

از آنجا که امروزه افراد بیشتر با موضوع ریزش و کم پشتی و در نهایت کچل شدن سر درگیر می شوند به همین جهت تقاضای افراد برای کاشت مو افزایش یافته است. از این رو امروزه یکی از شغل های پر درآمد در ایران کاشت مو می باشد.

در دوره های آموزش کاشت مو استادان در خصوص نحوه ی کاشت مو، چگونگی دریافت مدرک مطالبی را به متقاضیان یاد می دهند. دوره ی آموزش کاشت مو به 2 دسته ی مهم تقسیم بندی می شود. بخش اول بخش تئوری می باشد. در بخش تئوری اساتید مطالب مورد نیاز را به صورت تئوریک به داوطلبان یاد می دهند. در حالت کلی در بخش اول آموزش هنرجویان با کمک مواد آموزشی مانند کتاب، جزوه، فایل های تصویری و صوتی سر و کار دارند. همچنین آن ها ممکن است حتی در یک کلاس درس و براساس گفته های استاد با مطالب آموزشی آشنا شوند.

بخش دوم بخش عملی آموزش می باشد. بخش عملی دوره آموزش کاشت مو در محیط کار برگزار می شود. هدف از برگزاری دوره عملی این است که افراد آموزش های مورد نیاز را به صورت کاربردی یاد بگیرند. در بخش دوم متقاضیان با برش پوست و کاشت فولیکول های مو سر و کار دارند. در این مرحله داوطلبان یاد می گیرند که:

 • چگونه تجهیزات مورد نیاز را آماده کنند
 • چکونه وسایل بیهوشی و یا بی حسی را آماده کنند
 • استخراج واحد فولیکولی را یاد می گیرند

دوره آموزش کاشت مو

دوره آموزش کاشت مو برای کسانی که به حرفه ی کاشت مو علاقه مند هستند بسیار کاربردی می باشد. کاشت مو که تحت عنوان تراکاشت مو هم شناخته می شود یکی از تکنیک های جراحی به شمار می آید که طی آن متخصصان ریشه های کاشت مو را برداشته و در نواحی خالی سر بیمار قرار می دهند. همانطور که ذکر شد کاشت مو یک نوع عمل جراحی است به همین جهت مهم است متقاضیان شرکت در دوره آموزش کاشت مو با بهترین متد های کاشت مو با در نظر داشتن فیزیولوژی بیمار آشنا باشند. در دوره آموزش کاشت مبانی اصولی به افراد یاد داده می شود اما یک متقاضی آگاه و حرفه ای هیچ گاه از یادگیری مطالب مختص حوزه ی خودش دست بر نمی دارد. کسی که دوره آموزش کاشت مو را پشت سر گذاشته باشد باید با مزایای انواع مختلف کاشت مو آگاه باشد. در ادامه به ارائه ی برخی از مزایای انواع کاشت مو می پردازیم.

 

آموزش کاشت مو نیک اندیشان

مزایای کاشت مو کدامند؟

پیش از هر چیز شما به عنوان یک متخصص کاشت مو بایستی با مزایای آن و حتی عوارض آن آشنا باشید. اگر شما به خوبی دوره آموزش کاشت مو را پشت سر گذاشته باشید و مهارت های لازم را کسب کرده باشید می توانید یک عمل جراحی فوق العاده را برای بیماران خود انجام دهید. برخی از مزایای عمل کاشت مو عبارتند از:

 • نتیجه بلند مدت: یکی از مهم ترین مزایای کاشت مو این است که بیماران پس از گذشت چند جلسه و در یک دوره ی درمانی 6 الی 9 ماهه مشکل موهای خود را برای همیشه حل می کنند. ولی برخلاف آن برخی از روش های درمانی افزایش مو مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید بایستی مدت زمان زیادی و مرتبا مورد استفاده قرار گیرند وگرنه نتیجه ی معکوس را برای درمان موهای بیمار به همراه دارند یعنی اگر این درمان ها یک دفعه قطع شوند علاوه بر اینکه موها ریزش پیدا می کنند نتایج درمانی آن ها هم قطع می شود.
 • ظاهر طبیعی: افرادی که عمل کاشت مو را تجربه می کنند پس از بهبودی نتایج بسیار خوبی را کسب می کنند و موهایشان حالت طبیعی پیدا می کند.

هزینه دوره آموزشی کاشت مو

کاشت مو طبیعی یک از پر طرفدارترین روش ها در میان نوین ترین تکنیک های زیبایی کاشت مو به شمار می رود. روش های قدیمی به طوری عمل می کنند که رضایت متقاضیان را بر طرف نمی کردند به همین جهت چندان پایدار نبودند. همین امر موجب می شد علاوه بر این که متقاضیان کاشت مو کاهش یابند، متقاضیان یادگیری کاشت مو هم کاهش یابند و نخواهند هیچگونه مبلغی برای هزینه آموزشی دوره  آموزشی کاشت مو صرف کنند. با این حال روش های بروز و نوین کاشت مو بسیار قوی عمل می کنند و توانسته اند توجه مخاطبان را به خوبی جلب کنند.

با توجه به پیشرفت علم زیبایی افراد زیادی خواهان یادگیری و صرف مبلغ به عنوان هزینه آموزشی دوره کاشت مو هستند. دوره های آموزش کاشت مو برای متقاضیانی برگزار می شوند که خواهان یادگیری حرفه ی کاشت مو هستند. موسساتی که دوره کاشت مو برگزار می کنند مطالب مختلفی را برای متقاضیان ارائه می دهند. یکی از مطالبی که در دوره کاشت مو به متقاضیان یاد داده می شود کاشت مو به روش FIT می باشد.

در دوره ی کاشت مو FIT متقاضیان چه مطالبی را می آموزند؟

افرادی که به منظور هزینه دوره آموزشی کاشت مو مبلغی را پرداخت می کنند و در دوره های کاشت مو FIT آشنا شده و مهارت های مورد نظر این روش را می آموزند.

یکی از روش های نوین کاشت مو شیوه ی FIT می باشد. دراین دوره فولیکول های مو تک به تک کاشته می شوند. در این شیوه موها را به صورت تکی از نقاط دیگر سر مانند پشت سر بر می دارند و در نواحی مورد نظر قرار می دهند. موهایی را که از ناحیه ی پشت سر برداشته اند ضمن حفظ شرایط بقای آن ها در بخش های جلو سر می کارند. لازم به ذکر است موهای کاشته شده پس از گذشت یک دوره ریزش پیدا می کنند و این یک امر طبیعی است.

 

هزینه کاشت مو

آموزش کاشت مو با مدرک

اگر شما یکی از افرادی هستید که می خواهد در مورد ظرافت ها و جزئیات کاشت مو اطلاعاتی را کسب کنند. بعلاوه اگر پزشک هستید و می خواهید مسیر موفقیت حرفه ای و شغلی خود را هموار کنید می توانید نسبت به شرکت در دوره های آموزش کاشت مو با مدرک اقدام کنید. دوره های آموزش کاشت مو مختص چنین افرادی طراحی شده است ضمن اینکه پس از به پایان رسیدن دوره متقاضیان مدرک معتبر دریافت می کنند. پشت سر گذاشتن دوره های آموزش کاشت مو با مدرک یک انتخاب عالی و ایده آل برای این قبیل افراد به شمار می آید.

امروزه کلینیک های زیبایی زیادی به ارائه ی خدمات زیبایی می پردازند. برخی از این کلینیک ها خدمات کاشت مو ارائه می دهند. چنین کلینیک هایی مراکز خوبی برای یافتن حرفه به شمار می روند. به همین جهت افرادی که دوره آموزش کاشت مو با مدرک را پشت سرگذاشته اند و توانسته اند مدرک خود را اتخاذ کنند می توانند به کلینیک های زیبایی که نیروی کاشت مو می خواهند مراجعه کرده و استخدام شوند.

آیا هرکسی از تخصص کاشت مو به صورت حرفه ای برخوردار است؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به مراکز کاشت مو مراجعه کرده باشید و با تکنسین های کاشت مو مواجه شده باشید که از ادعای زیادی برخوردار باشند اما از مهارت زیادی برخوردار نباشند. ممکن است این افراد در دوره های کاشت مو هم شرکت کرده باشند اما دوره ی آموزشی که آن ها طی کرده اند از کیفیت بالایی برخوردار نبوده باشد. به همین جهت اگر شما می خواهید به یک فرد متبحر در حوزه ی کاشت مو تبدیل شوید بایستی دقت لازم را در انتخاب دوره ی کاشت مو با مدرک به خرج دهید و سعی کنید دوره ای را انتخاب کنید که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. موسسات معدودی وجود دارند که دوره آموزش کاشت مو آن ها بسیار باکیفیت بوده و اساتید دوره از دانش بسیار بالایی در این حوزه برخوردارند به عنوان مثال هلدینگ نیک اندیشان یکی از این موسسات است و افراد می توانند با خیال راحت در دوره کاشت مو این موسسه اعتماد کنند.

تفاوت کاشت به روش FIT و FUT چیست ؟

روش FUT یکی از روش‌های قدیمی کاشت مو است که در آن به کمک جراحی یک نوار از موهای بانک مو برداشت می‌شود. سپس این گرافت نواری به فولیکول‌های کوچک مو تقسیم شده و کاشته می‌شود. کاشت مو به روش FUT معمولا برای طاسی‌های وسیع‌تر استفاده می‌شود. با این حال به دلیل برش زدن پوست سر، این روش به دوره درمان طولانی‌تری نیاز دارد و پس از جراحی نیز یک زخم بزرگ در پشت سر باقی می‌گذارد. در حالیکه در کاشت مو به روش FIT گرافت به کمک پانچ برداشت می‌شود و در نتیجه آسیب کمتری به پوست سر وارد می‌شود.

دوره نقاهت کاشت مو چیست؟

دوره نقاهت کاشت مو

هنگامی که به کاشت مو فکر می کنید، ممکن است اولین دوره های کاشت مو سال های گذشته را تصور کنید. اما کاشت مو به خصوص در دهه اخیر بسیار پیشرفت کرده است.

کاشت مو، که گاهی اوقات ترمیم مو نامیده می‌شود، یک روش سرپایی است که از فناوری میکروگرافت برای اهدای فولیکول‌های موی خود به سایر نواحی پوست سر شما که در حال نازک شدن هستند استفاده می‌کند.

نتایج پیوند مو به وضوح طولانی مدت است و دائمی در نظر گرفته می شود. این روش همچنین زمان بر است و شامل یک روند بهبودی و نقاهت است. به این دلایل، افرادی که پیش از این نازک شدن قابل توجهی از موهای سر خود را تجربه کرده اند، کاندیدای معمولی برای کاشت مو هستند.

این مقاله به شما کمک می کند تا نتایج کاشت مو، آنچه را که باید در دوره نقاهت کاشت مو انتظار داشته باشید و انواع روش ها را درک کنید.

 

آیا کاشت مو دائمی است؟

بعد از اینکه فولیکول های مو به مناطقی که موهای شما در حال نازک شدن است پیوند زده شد، مدتی طول می کشد تا پوست شما بهبود یابد. در واقع، ریزش برخی از موهای شما در سه ماه اول پس از عمل طبیعی است.

دوره بهبودی و نقاهت کاشت مو ممکن است بین 6 تا 12 ماه طول بکشد. اما هنگامی که روند بهبودی کامل شد، فولیکول‌های پیوند شده شروع به رشد مو می‌کنند که تکه‌های طاس روی پوست سر شما را پر می‌کند. این موهایی است که با افزایش سن به رشد طبیعی خود ادامه می دهند.

حرکت فولیکول های مو دائمی است. هیچ راهی برای بازگرداندن آن ها به موقعیت قبلی وجود ندارد. اما مانند بقیه فولیکول‌های مو، فولیکول‌های پیوند شده طول عمر دارند. در برخی مواقع، آن ها ممکن است به تدریج تولید مو را به همان اندازه که قبلا انجام می دادند متوقف کنند.

آیا ممکن است به عمل دیگری نیاز داشته باشید؟

این امکان وجود دارد که اولین عمل کاشت مو آخرین مورد شما نباشد.

برخی از افراد هستند که پزشک به آن ها می گوید که برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود به چندین “جلسه” عمل پیوند نیاز دارند.

سایر کاندیدها پس از بهبود اولین کاشت مو از نتایج راضی هستند و بعداً تصمیم می‌گیرند تا تکه‌های نازک شده اضافی را روی سر خود پر کنند.

 

 

جدیدترین روش کاشت مو کدام است ؟

جدید ترین روش کاست مو،  روش FIT میباشد که به صورت دانه دانه کاشت صورت میگیرد که در این روش نیاز به جراح و برش پوست سر نیست.

 

ایا کاشت مو دردناک است ؟

در این فعالیت از بی حسی موضعی استفاده میشود که شما درد چندانی را احساس نخواهید کرد. نمی توان گفت که کاشت طبیعی مو کاملا بدون درد است اما این درد قابل تحمل هست .

 

چه کسانی برای کاشت مو مناسب هستند ؟

افرادی که سلامتی کامل دارند و  مشکلات پزشکی حاد ندارند، سیگار مصرف نمی کنند، آلرژی شدید ندارند و از مشکلات پوستی و عصبی برخوردار نیستند، این افراد میتوانند کاشت مو انجام بدهند .

 

 

بهترین آموزش کاشت مو در تهران

آینده شغلی و بازار کار دستیار کاشت مو چگونه است

بسیاری علاقه مندان یادگیری کاشت مو که در شهر تهران ساکن هستند و یا شهرستانی هایی که قصد دارند در یک دوره آموزشی مفید شرکت کنند، به دنبال یافتن بهترین آموزش کاشت مو در تهران می گردند؛ در این شهر به دلیل زیاد بودن مراکز آموزشی، فرصت های زیادی برای دریافت کامل ترین اطلاعات در مورد کاشت مو وجود دارد. البته، به همان اندازه که بالا بودن تعداد مراکز آموزشی مزیت هایی دارد، معایبی نیز داشته که یکی از آنها سردرگمی علاقه مندان برای انتخاب بهترین موسسه است. مراکز آموزشی معتبر نشانه های زیادی دارند که در زیر به صورت کوتاه و مختصر به آنها اشاره کرده خواهیم کرد:

 • یکی از نشانه های بهترین آموزش کاشت مو در تهران، ارائه یک مدرک معتبر است. ارائه مدرک، نه تنها برای اشتغال به کار در کشورمان می تواند کمک کننده باشد، بلکه اگر شما در این حوزه متخصص شده و تجربه زیادی به دست آورید، احتمال آنکه بتوانید با کمک همین مدرک، در خارج از کشور کاری مناسب بیابید، وجود خواهد داشت.
 • موضوع دیگری که موسسات معتبر و برگزار کننده دوره کاشت مو، توجه و اهمیت ویژه ای برای آن قائل هستند، کامل بودن مباحث و سرفصل هایی است که در دوره کاشت مو ارائه می گردد. از آنجایی که در این موسسات، از حضور و وجود اساتیدی با تجربه بهره برده می شود، تمامی آنچه یک متخصص کاشت مو و یا دستیار وی باید بداند ارائه می گردد.
 • مناسب بودن هزینه های دوره دستیار کاشت مو، فاکتور دیگری است که به شما نشان می دهد این موسسه از برگزاری دوره های آموزشی چه هدفی را دنبال می کند. موسساتی که تمام فکر و ذکرشان آموزش کامل مهارت جویان است، از مهارت جویان هزینه های معقول و مناسبی دریافت می کنند. اگر موسسه ای با چنین مشخصاتی یافتید، وقت را تلف نکرده و در اولین دوره کاشت مو برگزار شده توسط آن شرکت نمایید.

از جمله مراکز آموزشی در تهران، که تمام نشانه های فوق را به علاوه نزدیک بودن به مترو، دریافت اقساطی شهریه و غیره فراهم کرده، موسسه نیک اندیشان می باشد. تمامی شعبات این موسسه نزدیک مترو قرار داشته و کسانی که نمی توانند هزینه دوره کاشت مو را به صورت یک جا پرداخت کنند، می توانند قسمتی از آن را قبل از دوره و مابقی را در حین برگزاری دوره بپردازند.

حقوق (درآمد) دستیار کاشت مو

حقوق (درآمد) دستیار کاشت مو موضوع دیگری است که داشتن اطلاعات در خصوص آن برای اغلب افراد جذاب به نظر می رسد. یکی از مهم ترین موضوعاتی که تاثیر مستقیم بر حقوق و درآمد دستیاران کاشت مو دارد، میزان تجربه و مهارت فرد است. کسانی که به تازگی با این حرفه آشنا شده و تجربه زیادی ندارند، نباید توقع حقوق بالایی را داشته باشند. معمولا افراد با تجربه و ماهر که سال های زیادی به عنوان دستیار کاشت مو در حال فعالیت می باشند، دستمزد بالایی را دریافت می کنند.

از دیگر موارد تاثیرگذار بر درآمد دستیاران کاشت مو، منطقه و یا محله تاسیس مرکز کاشت مو است. شاید این مساله آن چنان اخلاقی به نظر نیاید، اما مراکز کاشت مو که در مناطق مرفه نشین قرار دارند، هزینه های بالایی از متقاضیان دریافت کرده و این مساله نیز می تواند باعث افزایش دستمزد دستیاران کاشت مو شود.

بهترین آموزش کاشت مو در تهران

دستیارانی که در دوره دستیار کاشت مو شرکت کرده اند، با تمامی نکات این حوزه آشنایی داشته و خدمات بهتری را  در کلینیک های کاشت مو ارائه می کنند. همین موضوع برای آنکه فرد درآمد بیشتری از این حرفه به دست آورد، کافی به نظر می رسد.

اگر به کار در کلینیک های زیبایی علاقه مند هستید و می خواهید به عنوان یک دستیار کاشت مو مشغول به کار شوید، توصیه می کنیم در دوره دستیار کاشت مو نیک اندیشان شرکت کنید. در این دوره، نکات مهارت محور و کاربردی فراوانی آموزش داده خواهد شد و شما آمادگی کامل برای کار در کلینیک های کاشت مو را پیدا خواهید کرد. هزینه ای که می بایست برای شرکت در این دوره پرداخت کنید، بسیار مناسب بوده و حتی اگر توان مالی پرداخت هزینه به صورت یک جا را نداشته باشید، می توانید شهریه را به صورت اقساط پرداخت کنید.

آینده شغلی و بازار کار دستیار کاشت مو چگونه است؟

آینده شغلی و بازار کار دستیار کاشت مو چگونه است، یکی از نگرانی هایی است که ذهن علاقه مندان به دستیاری کاشت مو را به خود مشغول کرده است. در ارائه پاسخ به این نگرانی باید بگوییم، دلایل مختلف از جمله ژنتیک، سبک غلط زندگی، بی توجهی به موها و یا حوادث و بیماری هایی مانند سرطان، باعث کم پشت شدن موهای ما می شود. از آنجایی که در برخی مواقع، موها امکان و شرایط رشد به صورت طبیعی را ندارند، یکی از بهترین راه ها برای حل این عارضه، کاشت مو و یا پیوند مو است. افزایش نیاز ما به کاشت مو، موجب شده بازار کار و آینده شغلی دستیاران کاشت مو، روشن و امیدوار کننده به نظر آید. کسانی که در دوره کاشت مو و یا دوره دستیار کاشت مو شرکت می کنند، می توانند در یک کلینیک معتبر مشغول به کار شده و درآمد خوبی به دست آورند.

اگر کاشت مو، در موسسات زیبایی حرفه ای و باتجربه انجام شود، ماندگاری و دوام بالایی داشته و بسیار طبیعی به نظر خواهد آمد. به همین جهت، اکثر متخصصان کاشت مو توصیه می کنند برای انجام این عمل زیبایی به موسساتی مراجعه کنید که می دانید پزشکانی ماهر و مجرب در آن مشغول به ارائه خدمات هستند. برای یافتن بهترین و معتبرترین مراکز کاشت مو در شهر محل زندگی تان، تحقیقات مفصلی انجام دهید و بدون شناخت به هیچ موسسه ای مراجعه نکنید.

جهت اطلاع کسانی که علاقه دارند به عنوان دستیار کاشت مو کار کنند، باید بگوییم، موسسه نیک اندیشان یک دوره کاشت مو برگزار می کند. از آنجایی که تدریس مباحث و سرفصل ها توسط متخصصین فعال در این حوزه صورت می گیرد، این دوره کاشت مو، از جمله دوره های جامع و کامل بوده و در آن به تمامی نکات اشاره خواهد شد. در انتها، مدرکی معتبر و قابل استعلام از مراکز مهم کشور به شما اهدا خواهد شد.

دوره کاشت مو جهاد دانشگاهی بهتر است یا نیک اندیشان؟

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image