دوره تعمیر پکیج

در دوره تعمیر پکیج  تمام مهارت ها و فنون تعمیرات ، نصب ، راه اندازی ، ابزار شناسی ، قطعه شناسی و عیب یابی پکیج آموزش داده می شود همچنین ضمن اعطای گواهینامه دانشگاهی، سازمان فنی حرفه ای و آکادمی URS انگلستان، مهارت جویان معرفی به کار  می شوند.

توضیحات

معرفی دوره پکیج

با این دوره بیشتر آشنا شوید!

توضیح مفصل دوره آموزش پکیج 

دوره تعمیرات پکیج یک دوره آموزشی شامل تمام مهارت های تعمیرات، نصب، قطعه شناسی، ابزار شناسی، تعویض قطعه و عیب یابی  پکیج می باشد.

در موسسه نیک اندیشان تعمیر پکیج  در یک دوره به مهارت جویان به زبان ساده و کاربردی آموزش داده می شود و از آموزش تئوری های غیر کاربردی اجتناب می شود.

این دوره به صورت کارگاهی و با استفاده از ابزارها  پکیج در محیط آموزشگاه برگزار می گردد و قسمتی از دوره همراه استاد در محیط واقعی کار برگزار می شود.

در دوره تعمیرات پکیج، تعمیرات پکیج PL که دارای آخرین تکنولوژی پکیج ها است هم آموزش داده می شود.

محتوای دوره کاملا منطبق با بازار کار است. این دوره آموزشی توسط تعمیرکار ماهر و با سابقه که دارای مرکز ارائه خدمات تعمیرات پکیج  و  نمایندگی از شرکت های ایران رادیاتور و بوتان و … می باشد، تدریس می شود.

دوره به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد. در انتهای دوره به مهارت جویان گواهینامه قابل استعلام با مهر و هولوگرام از دانشگاه، سازمان فنی حرفه ای و آکادمی URS انگلستان داده می شود.

این مرکز آموزشی تنها موسسه ای است که گواهینامه از خود دانشگاه می دهد نه از بسیج یا جهاد و پس از اتمام دوره معرفی به کار (کاریابی) انجام می دهد.

از مزایای موسسه نیک اندیشان قیمت مناسب آن نسبت به سایر موسسات و شرایط پرداخت اقساطی آن است.

لازم به ذکر است که مراکز هلدینگ آموزشی نیک اندیشان از دسترسی مناسب برخوردارند و نزدیک مترو قرار دارند.

از امتیازات ممتاز این آموزشگاه این است  که مهارت آموزان پس از ثبت نام در یک دوره در صورت نیاز می توانند به صورت رایگان در همان دوره شرکت کنند تا آن مهارت را به صورت کامل فرا بگیرند.

نیک اندیشان برند برتر آموزش و کاریابی در کشور است.

سرفصل های دوره تعمیرات پکیج:

 • پکیج:

 1. تعمیرات پکیج PL
 2. نصب
 3. قطعه شناسی
 4. ابزار شناسی
 5. عیب یابی پکیج های تک مبدل و دو مبدل و چگالشی و  پکیج PL
 6. تعویض قطعه و عیب یابی

طول دوره

 6 جلسه (به صورت کارگاهی و عملی)

هفته ای 1 جلسه

هر جلسه 2.5 ساعت

گواهینامه

1. اعطای مدرک از دانشگاه (با مهر و هولوگرام و قابل استعلام)

2. مدرک از URS انگلستان با کد رجیستری و قابل استعلام

3. اعطای گواهینامه از سازمان فنی  حرفه ای

استاد

آقای داود منافی

فوق لیسانس مکانیک، دارای شرکت خدماتی تعمیرات پکیج

 و دارای نمایندگی بوتان و ایران رادیاتور

هزینه دوره

هزینه دوره :980,000 تومان

مبلغ جزوه: 90,000 تومان

شرایط پرداخت: 450,000 تومان پیش ثبت نام، مابقی از جلسه اول 300,000 تومان تا تسویه کامل

امتیازات دوره

امتیازات دوره های آموزشی هلدینگ نیک اندیشان نسبت به سایر موسسات:

 1. محتوای دوره کاملا منطبق با بازار کاراست.
 2. دوره تعمیرات پکیج به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد.
 3. قسمتی از دوره  در محیط کار برگزار می گردد.
 4. مدرسین دوره خود در آن زمینه مشغول به کار یا دارای کسب و کار می باشند.
 5. اعطای گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه و سازمان فنی حرفه ای و گواهینامه دارای کد رجیستری از URS انگلستان.
 6. نیک اندیشان تنها مرکزی است که گواهینامه از خود دانشگاه می دهد نه از بسیج یا جهاد.
 7. معرفی به کار(کاریابیدر انتهای دوره ها.
 8. قیمت مناسب آن نسبت به سایر موسسات.
 9. شرایط پرداخت اقساط دسترسی مناسب و نزدیک مترو بودن شعبات.
 10. مهارت آموزان پس از ثبت نام در یک دوره در صورت نیاز می توانند به صورت رایگان در همان دوره شرکت کنند تا آن مهارت را به صورت کامل فرا بگیرند.

سوالات متداول

اگر پاسخ سوالتون رو پیدا نکردید، تو بخش دیدگاه ها ازمون بپرسید…

دوره آموزشی تعمیر پکیج چند جلسه است؟

این دوره آموزشی تعمیر پکیج، در کارگاهی به صورت عملی در 6 جلسه 2.5 ساعته (هفته 1 جلسه) برگذار می شود. قابل توجه شما عزیزان، اگر دوره را به طور کامل گذراندید ولی احساس کردید اون بار علمی لازمه را از کلاسات دریافت نکرده اید می توانید با حضور در دوره های بعدی که برگذار میشود به صورت رایگان شرکت کنید تا اطلاعات لازمه را دریافت کنید و از دوره ی آموزشی تعمیر پکیج بهترین دریافت علمی را داشته باشید.

آیا پس از گذراندن دوره تعمیر پکیج در نیک اندیشان مدرکی دریافت می کنم؟

بله شما بعد از گذراندن دوره تعمیر پکیج، مدارکی از دانشگاه و آکادمی URS انگلستان و فنی حرفه ای دریافت می کنید. میتوانید برای مشخص شدن صحت مدارک، استعلام مدارک خود را بگیرید.

آیا میتوان هزینه دوره تعمیر پکیج را به صورت قسطی پرداخت کرد؟

بله، از آنجایی که هزینه کل دوره تعمیر پکیج، 980 هزار تومان می باشد، میتوانید با پرداخت 450 هزار تومان ثبت نام خود را انجام دهید و مابقی آن را طی دوره از جلسه اول، هر جلسه 300 هزار تومان پرداخت کنید، تا به طور کامل هزینه کل دوره تسویه شود.

چگونه میتوانم در دوره پکیج ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام و شرکت در کلاس های دوره پکیج در نیک اندیشان، فیلد های فرم زیر کاملا پر کنید و دکمه ارسال را کلیک کنید. در این صورت همکاران ما پس از دریافت اطلاعات شما با شما تماس گرفته و ثبت نام شما را انجام می دهند. و یا میتوانید خودتان با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و ثبت نام خود را با کمک پشتیبانان انجام دهید.

پکیج چیست ؟

پکیج بنوعی سیستم گرمایشی است که امروزه جایگزین موتور خانه‌ها شده . پکیج‌ها در دو نوع زمینی و دیواری می‌باشند. یک سیستم گرمایشی مانند آبگرم کن است که هم وظیفه آبگرمکن و هم موتور خانه را انجام می‌دهد. و امروزه به جای شوفاژ و رادیاتور از پکیج استفاده میشود .

آینده شغلی و بازارکار دوره تعمیر پکیج چیست ؟

پس از آموزش دوره پکیج مهارت جویان میتوانند برای نصب و تعمیر  پکیج مشغول بکار شوند.

دوره آموزشی تعمیرات پکیج

هنگامی که  در دوره آموزشی تعمیرات پکیج شرکت کردید و دوران کارآموزی را شروع کردید، به شما آموزش داده می شود تا مطمئن شوید که در مورد نحوه سرویس و تعمیر پکیج و سایر وسایل گرمایشی اطلاعات لازم را دارا هستید.

مهم است که در طول حرفه خود به عنوان یک متخصص حرفه ای دوران آموزش و شرکت در دوره آموزشی تعمیرات پکیج را ادامه دهید، تا به توسعه مهارت های حرفه ای، دانش و به روز نگه داشتن آخرین لوازم و فناوری ها ادامه دهید. موسساتی که دوره آموزشی تعمیرات پکیج ارائه می دهند نقطه شروع خوبی برای تهیه دوره ها و اطلاعات مرتبط در این زمینه هستند.

قبل از اینکه در دوره های آموزشی و کسب مهارت شرکت کنید ابتدا باید اطلاعات مورد نیاز در خصوص مدرک مورد نیاز این حرفه و چگونگی دریافت مدرک را کسب کنید.

 

دوره آموزشی تعمیرات پکیج
دوره آموزشی تعمیرات پکیج

 

برای اینکه به یک متخصص تعمیر پکیج تبدیل شوم به چه مدارکی نیاز خواهم داشت؟

برای تبدیل شدن به یک متخصص حرفه ای بایستی دیپلم یا مدرک در حوزه ی گرمایش یا استفاده از وسایل گازی، نصب و نگهداری وسایل گازی خانگی، همچنین لوله کشی وسایل گرمایش خانگی را داشته باشید.

شما همچنین به تجربه کاری با یک شرکت معتبر یا یک مهندس که مجوز داشته باشد نیاز دارید. و اگر می خواهید دوره های آموزشی رسمی و ارزیابی متخصص تعمیر پکیج را بگذرانید، بایستی شش ماه تجربه داشته باشید.

اگر تجربه عملی زیادی ندارید، می توانید یک دوره یک روزه در هفته را به مدت 14 هفته بگذرانید. سپس باید دوره دریافت مدرک ایمنی وسایل گازی خانگی را بگذرانید ، این دوره قبل از درخواست برای مدارک بیشتر مربوط به گاز باید تکمیل و گذرانده شود.

سپس می توانید برای ثبت نام متخصص ایمنی گاز درخواست دهید. پس از انجام آن، می توانید به صورت قانونی به عنوان مهندس متخصص پکیج کار کنید.

همچنین راه ساده تری هم برای متخصص حرفه ای تعمیرات پکیج وجود دارد. شما می توانید در یک موسسه یا ارگان دولتی معتبر که دوره آموزشی تعمیرات پکیج برگزار می کنند شرکت کنید. قبل از ثبت نام نسبت به معتبر بودن مدرک اطمینان حاصل فرمایید. پس از پایان دوره و دریافت مدرک شما می‌ توانید به عنوان یک متخصص خبره شروع به کار کنید.

دوره تعمیر پکیج

دوره تعمیر پکیج برای مهندسین و افرادی که در حوزه تعمیر و عیب یابی وسایل گازی فعالیت می کنند طراحی شده است. این دوره مورد تائید ارگان های مربوطه قرار گرفته است و مختص افرادی است که به دنبال ارتقای مهارت های عملی خود با پشتیبانی فنی بیشتر در زمینه تعمیر و نگهداری، عیب یابی هستند.

با توجه به سال‌ها تجربه آموزشی و بازخورد  افراد، معلوم شده که اکثر مهندسین گاز که به تازگی مدرک تحصیلی خود را گرفته اند هنوز اعتماد به نفس و تجربه کافی ندارند تا بتوانند با اطمینان  نسبت به تعمیر پکیج اقدام کنند. بنابراین، دوره تعمیر پکیج در درجه اول طراحی شده است تا به روزترین دانش و مهارت را در اختیار داوطلب قرار دهد و همچنین بتواند نیازهای فعلی و آینده خود را در صنعت تعمیر پکیج برآورده کند.

 

دوره تعمیر پکیج
دوره تعمیر پکیج

 

محتوای دوره تعمیر پکیج شامل:

 • آشنایی با سیم کشی پکیج
 • آشنایی با سیستم های کنترل
 • شناسایی و عملکرد اجزای پکیج
 • عیب یابی پکیج
 • اصول طراحی و عملکرد اجزای گرم کننده آب
 • اصول پکیج: مبانی مکانیکی، ترمودینامیک، مبانی فن آوری های HVAC
 • تعمیر و نگهداری عمومی پکیج: روشن و خاموش کردن، صرفه جویی در مصرف انرژی، کنترل های خودکار، عیب یابی
 • نحوه ی کار با اجزای کنترل، هشدارهای خطا، قفل‌ها، سیستم‌های کنترل پکیح، کنترل‌های منطقی قابل برنامه‌ریزی (PLC)

این یک دوره آموزشی حرفه محور است که برای ارائه یک پایه کامل در کارکرد و نگهداری روزمره پکیج ها، و تجهیزات کمکی گازی طراحی شده است. این دوره همچنین تمام مسائل مربوط به بهداشت و ایمنی، شناسایی خطا و موقعیت های اضطراری را پوشش می دهد.

برای دستیابی به حداکثر راندمان با هزینه بهینه، عملکرد صحیح و نگهداری مناسب از پکیج مورد نیاز است. دوره تعمیر پکیج به متقاضیان این دوره کمک می کند تا به یک متخصص تعمیر پکیج  تبدیل شوند. دوره‌ تعمیر پکیج همچنین آموزش‌های نظری و عملی جامعی را برای اپراتورهای پکیج، پرسنل تعمیر و نگهداری پکیج در کارخانه ها و مهندسان بازرسی پکیج ارائه می‌دهند.

دوره نصب و تعمیر پکیج نیک اندیشان

متخصصان نصب و تعمیر پکیج سیستم های گرمایشی را در تعمیر و نصب می کنند. متخصصان پکیج  در محیط های صنعتی مانند انبارها، نیروگاه ها، کارخانه ها یا اتاق های تجهیزات مخصوص کار می کنند. آن ها همچنین به عنوان متخصصان این حوزه به خانه ی مشتریان رفته و نسبت به نصب و یا تعمیر پکیج آن ها اقدام می کنند.

برای دنبال کردن شغل  متخصص پکیج، باید حداقل مدرک دیپلم دبیرستان داشته باشید و یا اینکه در دوره نصب و تعمیر پکیج شرکت کرده و مدرک مربوطه را کسب کنید. در این مقاله به چیستی متخصص پکیج ، نقش ها و مسئولیت های او، نحوه تبدیل شدن به یک متخصص تعمیر پکیج و حقوق و مهارت های مورد نیاز برای این نقش می پردازیم.

متخصص نصب و تعمیر پکیج چیست؟

متخصصان پکیج تکنسین هایی هستند که در تعمیر و نگهداری تجهیزات گازی و پکیج ها تخصص دارند. این متخصصان، عوامل مختلفی را که بر پکیج ها تأثیر می‌ گذارند تنظیم، تعمیر و نظارت می‌ کنند. برخی از عناصری که متخصصان این حوزه بر آن نظارت می کنند عبارتند از فشار و دما.

به منظور حفظ عملکرد خوب و قابل اعتماد سیستم‌ها، اپراتورهای پکیج ها عوامل زیر را در نظر گرفته و اجرا می ‌کنند:

تجهیزات مناسب را با سوخت و نوع خدمات مورد نیاز مطابقت

می دهند.

نصب صحیح تجهیزات پکیج را بررسی  می کنند.

عملکرد روزانه سیستم ها را ثبت می کنند و برنامه های نگهداری پیشگیرانه را برای رویه های تعمیر و نگهداری هفتگی، ماهانه و سالانه توسعه می دهند.

دوره نصب و تعمیر پکیج
دوره نصب و تعمیر پکیج

 

متخصصان تعمیر پکیج چه کاری انجام می دهند؟

تکنسین های تعمیر پکیج، بویلرها و سایر تجهیزات و سیستم های مربوط به بویلر را تعمیر، نگهداری، تنظیم و راه اندازی می کنند. با وجود اندازه و تجهیزات سیستم های پکیج، مسئولیت ها و وظایف اصلی یک تکنسین پکیج یکسان است و شامل موارد زیر است:

 1. نظارت و نگهداری بر پکیج ها

متخصصان تعمیر پکیم، بازرسی معمولی و تعمیر و نگهداری مکرر پکیج ها و سیستم ‌های مربوطه مانند لوله‌ کشی را انجام می ‌دهند. تعمیر و نگهداری شامل تمیز کردن و پاک کردن گرفتگی لوله ها یا شیرها است.

 1. بررسی مایعات

تکنسین های پکیج سطح گاز، آب و سایر سیالات مورد استفاده در سیستم های پکیم یا تجهیزات مربوطه را بررسی می کنند. در صورت لزوم، آن ها با اضافه کردن سیالات تنظیم می شوند تا اطمینان حاصل شود که سیستم پکیج در سطح اوج خود کار می کند.

این  حرفه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به همین منظور شرکت در دوره نصب و تعمیر پکیج  به منظور کسب مهارت های مورد نیاز ضروری می باشد.

برای مشاوره و ثبت نام اطلاعات خود را وارد کنید!

  نقد و بررسی‌ها

  هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره تعمیر پکیج”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست
  آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
  اینستاگرام نیک اندیشان
  close-image