دوره دستیار آزمایشگاه

(7 بررسی مشتری)

در این دوره مهارتهای دستیار آزمایشگاه به زبان ساده و کاربردی به شما ارائه می شود. در انتهای دوره ضمن اعطای گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه به کار معرفی می شوید.

توضیحات

توضیح مفصل دوره آموزش تکنسین آزمایشگاه

دوره دستیار آزمایشگاه یا تکنسین آزمایشگاه یک دوره آموزشی شامل خواندن آزمایش، خونگیری، نمونه گیری و آموزش پذیرش آموزش داده می شود.

محتوای دوره کاملا منطبق با بازار کار است و قسمتی از دوره به صورت عملی برگزار می گردد.

این دوره آموزشی توسط متخصص آزمایشگاه  تدریس می شود. دوره به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد.

در انتهای دوره به مهارت جویان گواهینامه قابل استعلام با مهر و هولوگرام از دانشگاه داده می شود.

این مرکز آموزشی تنها موسسه ای است که گواهینامه از خود دانشگاه می دهد نه از بسیج یا جهاد و پس از اتمام دوره معرفی به کار(کاریابی) انجام می دهد.

از مزایای موسسه نیک اندیشان قیمت مناسب آن نسبت به سایر موسسات و شرایط پرداخت اقساطی آن است.

لازم به ذکر است که مراکز هلدینگ آموزشی نیک اندیشان از دسترسی مناسب برخوردارند و نزدیک مترو قرار دارند.

از امتیازات ممتاز این آموزشگاه این است که مهارت آموزان پس از ثبت نام در یک دوره در صورت نیاز می توانند به صورت رایگان در همان دوره شرکت کنند تا آن مهارت را به صورت کامل فرا بگیرند.

سرفصل های دوره تکنسین آزمایشگاه:

1. آموزش پذیرش

2. خواندن آزمایش

3. خون گیری و نمونه گیری

4. آشنایی با بخش های فنی

طول دوره

8جلسه 2 ساعته

استاد

خانم دکتر مظفری

گواهینامه

1. اعطای گواهینامه از دانشگاه (با مهر و هولوگرام و قابل استعلام)

هزینه و شرایط پرداخت

هزینه دوره :2,380,000 هزار تومان

شرایط پرداخت: 980,000 تومان پیش ثبت نام، مابقی از جلسه اول 350,000 تومان تا تسویه کامل

هزینه دوره پیشرفته  :3,880,000 هزار تومان

چرا نیک اندیشان؟

 • ارائه موارد آموزشی به زبان ساده، کاربردی، مهارتی و مناسب بازار کار
 • پرهیز از ارائه مطالب تئوریک و غیر کاربردی
 • استفاده از اساتیدی که هم علمی هستند و اجرایی
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه نه از بسیج و جهاد
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام از با مهر و هولوگرام از دانشگاه
 • معرفی به کار در انتهای دوره
 • شعبات نیک اندیشان نزدیک مترو قرار دارد.
 • در صورت گذراندن یک دوره تا یادگیری کامل آن مهارت می توانید به صورت رایگان در آن دوره شرکت کنید.
 • پرداخت اقساطی شهریه دوره
 • هزینه آموزشی مناسب نسبت به مراکز آموزشی دیگر
 • نیک اندیشان برند برتر آموزش و کاریابی است که ارزش آن به ارائه خدمات آموزشی با کیفیت و قیمت مناسب است.

سوالات متداول

دوره آموزش تکنسین آزمایشگاه چند جلسه است؟

دوره آموزش تکنسین آزمایشگاه (دوره دستیار آزمایشگاه) همانطور که در بالا گفته شد هفته ای 1 جلسه 2.5 ساعته که در مجموع 8 جلسه در 2 ماه برگزار می شود.

آیا پس از گذراندن دوره آزمایشگاه (دوره دستیار آزمایشگاه) مدرکی دریافت می کنم؟

بله شما بعد از گذراندن دوره آزمایشگاه، مدارکی از دانشگاه و آکادمی آکسفورد انگلستان دریافت می کنید. میتوانید برای مشخص شدن صحت مدارک، استعلام مدارک خود را بگیرید.

آیا میتوان هزینه دوره تکنسین آزمایشگاه را به صورت اقساطی پرداخت کرد؟

بله، از آنجایی که هزینه کل دوره دستیار آزمایشگاه، 1 میلیون و 400 هزار تومان می باشد، میتوانید 700 هزار تومان آن را برای ثبت نام و شرکت در دوره به عنوان پیش پرداخت واریز کنید و در طی دوره مابقی را از جلسه اول، هر جلسه 300 هزار تومان پرداخت کنید، تا به طور کامل هزینه کل دوره تسویه شود.

چگونه میتوانم در دوره تکنسین آزمایشگاه ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام و شرکت در کلاس های دوره تکنسین آزمایشگاه در نیک اندیشان، فیلد های فرم زیر را کاملا پر کنید و بر روی دکمه ارسال کلیک کنید. در این صورت همکاران ما پس از دریافت اطلاعات شما با شما تماس گرفته و ثبت نام شما را انجام می دهند. و یا میتوانید خودتان با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و ثبت نام خود را با کمک پشتیبانان انجام دهید.

آینده شغلی و بازار کار تکنسین آزمایشگاه چیست ؟

پس از آموزش مهارت جویان میتوانند به عنوان تکنسین آزمایشگاه در کلینیک ها ،آزمایشگاه ها مشغول بکار شوند . تکنسین آزمایشگاه زیر نظر مدیر فنی و مهندسی وظیفه خود را انجام میدهد و مسئولیت انجام امور آزمایشگاهی را بر عهده دارد. تکنسین آزمایشگاه به تهیه و بررسی نمونه‌های آزمایشگاهی مختلف برای دریافت بیماری‌ها و راه‌های درمان و پیشگیری از آن‌ها می‌پردازد .

هدف از مطالعات آزمایشگاهی چیست و چه کمکی به پزشک معالج شما میکند؟

مطالعات آزمایشگاهی در رده مطالعات پاراکلینیکی قرار می گیرند. یعنی به معتبر کردن تشخیص های کلینیکی و بالینی کمک زیادی میکنند. همچنین به افزایش صحت و دقت تشخیص در ارزیابی های بالینی پزشک از بیماران، کمک موثری میکنند.

از زمان پذیرش نسخه تا جوابدهی دقیقا چه اتفاقاتی می افتد؟

با توجه به تست های درخواستی ، شرایط ناشتایی و فیزیکی بیمار بررسی شده و در صورت رعایت آنها، اقدام به پذیرش نسخه بیمار میشود. در این حال، با توجه به تست های درخواستی، نمونه های مختلف برای انجام هر تست (مثل خون، ادرار، مایع منی، خلط، چرک، ترشحات زخم و….) در نظر گرفته میشود. بسته به نوع نمونه ها، آنها در لوله های آزمایش مخصوص با درپیچ های رنگی قرار میگیرند. پس از ثبت مشخصات کامل بیمار و برچسب گذاری، بر اساس نوع تست، لوله های آزمایش به بخش های فنی مختلف ارسال میشوند. در هر بخش، نمونه ها با استفاده از دستگاه ها و وسایل تخصصی مورد بررسی قرار میگیرند و سپس جواب هر تست در سیستم وارد میشود و نهایتا بعد از تکمیل شدن همه جوابها و وارد کردن در گزارش، شما برای تحویل جواب خود به آزمایشگاه مراجعه میکنید.

مهارت کار در یک مجموعه آزمایشگاه تشخیص طبی چگونه بدست می آید؟

کارورز ابتدا با اصول و مهارت های نمونه گیری، پذیرش و جوابدهی آشنا شده و سپس مهارت های مرتبط با کار با دستگاه ها، وسایل، و دستورالعمل استاندارد انجام هر آزمایش (SOP) را فرا میگیرد.

کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی چه وظایفی را در آزمایشگاه بر عهده دارد؟

کارشناسان با توجه به بخشی که در آن مشغول هستند، موظف اند نسبت به محیط های کشت، معرف ها و کیت ها و سایر مواد مصرفی آگاه باشند. دوم اینکه به تفسیر نتایج مربوط و رفع خطاها مطلع باشند. مثلا اگر زمانی نتیجه تستی با توجه به پرونده ثبت شده در هنگام پذیرش، مغایرت داشته باشد، کارشناس موظف است با آگاهی بر اصول کنترل کیفیت دستگاه، معرف ها، کیت ها و کاربر هر دستگاه، خطای به وجود آمده را شناسایی و آن را رفع کند.

در برگه گزارش تست های آزمایشگاهی، محدوده نرمال هر تست قید شده است. این محدوده آیا در آزمایشگاهها متفاوت است؟

محدوه نرمال هر تست بسته به آزمایشگاه و کیت های مصرفی، شرایط فیزیکی و جنسیت بیمار، نوع نمونه، مدت زمان و نوع و مکان نگهداری نمونه، و نوع دستگاه متفاوت است. پس لازم است که کارشناس آزمایشگاه محدوه نرمال تقریبی برای هر تست را بداند تا بتواند گزارش دقیق تری را به پزشک معالج بیمار ارائه دهد.

هر آزمایشگاه تشخیص طبی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

یک آزمایشگاه تشخیص طبی از بخش های مختلفی همچون خون شناسی، انگل شناسی، قارچ شناسی، ویروس شناسی، ایمنی شناسی، میکروب شناسی، سم شناسی، بافت شناسی، بیوشیمی خون و ادرار،تشکیل شده است.

دوره تکنسین آزمایشگاه

دوره آزمایشگاه نیک اندیشان

دوره تکنسین آزمایشگاه جهاد دانشگاهی چگونه است؟

دوره تکنسین آزمایشگاه جهاد دانشگاهی به منظور تربیت افرادی مجرب و ماهر برای کار در آزمایشگاه های تشخیص طبی برگزار می شود. آزمایشگاه های تشخیص طبی یکی از مهم ترین ارگان هایی هستند که در تشخیص بیماری به کمک می آیند. البته تشخیص درست در آزمایشگاه منوط به این است که پرسنلی که در آن کار می کنند مهارت و تجربه زیادی داشته و در دوره تکنسین آزمایشگاه شرکت کرده باشند. به همین سبب، تمامی افرادی که در این آزمایشگاه کار می کنند باید به خوبی آموزش دیده باشند تا بتوانند درست ترین نتایج آزمایش را در اختیار مراجعه کننده و یا بیمار قرار دهند.

دوره تکنسین آزمایشگاه جهاد دانشگاهی یکی از روش هایی است که به علاقه مندان ورود به این دوره کمک می کند تا بتوانند دانش خود را در حوزه تکنسینی آزمایشگاه افزایش دهند. از آنجایی که برای تکنسین های آزمایشگاه رشته دانشگاهی در نظر گرفته نشده است، به نظر می آید که بهترین روش برای افزایش دامنه اطلاعاتی این گروه، شرکت در دوره هایی مانند دوره تکنسین آزمایشگاه جهاد دانشگاهی است.

البته علاوه بر دوره تکنسین آزمایشگاه جهاد دانشگاهی، موسسات دیگری نیز هستند که در حال برگزاری دوره تکنسین آزمایشگاه هستند. از جمله این موسسات برتر و حرفه ای در حوزه آموزش می توانیم به نیک اندیشان اشاره کنیم. تمامی مباحث و سرفصل هایی که یک تکنسین حرفه ای آزمایشگاه باید از آن اطلاع داشته باشد در این دوره آموزش داده می شود. به همین جهت، شرکت در دوره تکنسین آزمایشگاه این موسسه این فرصت مناسب را برای افراد ایجاد خواهد کرد تا بتوانند آینده کاری خود را تضمین کنند.

مدرکی که با گذراندن این دوره به افراد ارائه می گردد اعتبار بالایی داشته و قابل استعلام از آکادمی یو آر اس انگلستان و دانشگاه نیز هست. چنانچه حس کردید تنها با شرکت در یک دوره به توانایی لازم دست پیدا نکردید، می توانید به صورت رایگان در همان دوره شرکت کرده و اطلاعات خود را کامل تر کنید.  دسترسی مناسب به مترو، پرداخت اقساطی هزینه دوره تکنسین آزمایشگاه و مناسب بودن هزینه این دوره از جمله مزیت هایی است که کلاس های آموزشی برگزار شده دوره تکنسین آزمایشگاه نیک اندیشان نسبت دوره تکنسین آزمایشگاه جهاد دانشگاهی دارد.

 

آموزش تکنسین آزمایشگاه

دوره آموزشی پذیرش آزمایشگاه

آزمایشگاه های تشخیص طبی از قسمت های متفاوتی تشکیل شده است که برای ورود به هر کدام از آنها نیز، فردی که به عنوان مسئول در قسمت مورد نظر در حال فعالیت است باید دانش کافی داشته و به موضوع فعالیت نیز کاملا اشراف داشته باشد. از جمله قسمت های مهم یک آزمایشگاه، پذیرش آن است. معمولا مراجعه کنندگان در بدو ورود با افرادی که در این قسمت حضور دارند، برخورد می کنند و به همین دلیل نیاز است که متصدیان پذیرش در دوره آموزشی پذیرش آزمایشگاه شرکت کرده باشند.

در دوره آموزشی پذیرش آزمایشگاه موارد و نکات مختلفی آموزش داده خواهد شد. این قسمت نقش مهمی در جلوگیری و بروز بسیاری از خطاهای آزمایشات خواهد داشت و همین مورد برای آنکه لزوم شرکت در دوره آموزشی پذیرش آزمایشگاه مشخص شود کافی به نظر می رسد. معمولا متصدیان این قسمت به صورت کاملا تجربی و تنها در حین کار، آموزش های لازم را دریافت می کنند که این موضوع نیز سختی ها و دردسرهای خاص خود را دارد.

دوره آموزشی پذیرش آزمایشگاه به منظور افزایش اطلاعات متقاضیان تکنسین آزمایشگاه برگزار شده و برای آنکه کیفیت مطالب و سرفصل های عنوان شده، در خور توجه و مفید باشند توصیه می شود در دوره تکنسین آزمایشگاه موسساتی شرکت کنید که قبلا امتحان خود را در برگزاری دوره هایی با کیفیت پس داده اند. از جمله بهترین و برترین برگزارکنندگان دوره آموزشی پذیرش آزمایشگاه می توانیم به نیک اندیشان اشاره کنیم. این مجموعه سالهاست که در حوزه پرورش و آموزش تکنسین ها فعالیت کرده و قادر است بهترین اطلاعات را در دوره تکنسین آزمایشگاه در اختیار قرار دهد.

از جمله مزیت های شرکت در دوره تکنسین آزمایشگاه نیک اندیشان می توانیم به ارائه مدرک توسط این مجموعه اشاره کنیم. مدرک ارائه شده از اعتبار بالایی برخوردار بوده و جالب است که بدانید این مدرک از طرف دانشگاه ارائه می گردد و به همین دلیل کسی نمی تواند در صحت آن و بالا بودن اعتبار آن کوچکترین شک و شبهه ای داشته باشد. در ضمن، بعد از آنکه دوره را به پایان بردید، توسط نیک اندیشان به کاریابی ها معرفی می شوید تا بتوانید صاحب یک شغل مناسب در همین حوزه شوید.

 

دوره تکنسین آزمایشگاه

دوره نمونه گیری آزمایشگاه

فعالیت یک آزمایشگاه به صورت مستقیم به نمونه هایی که از بیماران گرفته شده است، ارتباط دارد. نمونه های آزمایشگاهی، همان نمونه خونی است که تکنسین از بیمار دریافت می کند. نمونه خون گرفته با دستگاه های مجهز تحت ارزیابی و بررسی قرار گرفته و اگر موردی غیر طبیعی و ناهماهنگ در آن وجود داشته باشد، مشخص خواهد شد. نمونه ها معمولا از سرخرگ، سیاهرگ و یا مویرگ گرفته می شوند. اگر نمونه ای که از بیمار گرفته می شود وجود نداشته باشد، اساس عملکرد و نحوه کار آزمایشگاه های طبی نیز با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

دوره نمونه گیری آزمایشگاه، دوره ای است که به تکنسین های آزمایشگاه روش درست نمونه گیری را آموزش می دهد. اگر نمونه ها به درستی گرفته نشوند، ممکن است نتایج بررسی نمونه خون نیز درست و صحیح نباشد.

نمونه گیری از بیمار باید به صورتی باشد که وی دچار ناراحتی و آزار در طی گرفتن نمونه نشود. درست است که خون گیری از بیمار نیاز به مهارت و تجربه دارد، اما بهر حال آن نیز از جمله کارهایی است که انجام آن اصول و ضوابط خاص خود را می طلبد. افرادی که می خواهند به هنگام نمونه گیری از بیمار باعث آزار او نشده و نمونه های گرفته شده دقیق باشند، باید در دوره نمونه گیری آزمایشگاه شرکت کنند. تنها در این دوره هاست که اصول این عمل به صورت دقیق و کامل آموزش داده می شود. به همین دلیل است که به متقضایان فعالیت در حوزه تکنسینی آزمایشگاه توصیه می شود که در دوره تکنسین آزمایشگاه شرکت کنند. برخی از این دوره ها قادرند بهترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند و نمونه گیری را به صورت عملی و کاملا کاربردی به شما آموزش دهند. پس وقت را تلف نکرده و هر چه سریع تر برای پیدا کردن یک موسسه آموزشی حرفه ای دست به کار شوید.

چنانچه نمی دانید در انتخاب مراکزی که دوره نمونه گیری آزمایشگاه را برگزار می کنند باید به چه مواردی توجه کنید، اصلا نگران نباشید. ما قصد داریم با معرفی یک موسسه آموزشی مطرح در سطح کشور، زحمت شما را کم کنیم. از جمله موسسه های مطرح کشور در حوزه برگزاری دوره نمونه گیری آزمایشگاه، نیک اندیشان است. این موسسه دوره تکنسین آزمایشگاه را به صورت کامل برگزار کرده و در آن سرفصل هایی همچون خون گیری، نمونه گیری، آشنا شدن و افزایش اطلاعات در مورد بخش های فنی آزمایشگاه، خواندن آزمایش، پذیرش بیمار و غیره آموزش داده خواهد شد. بدون شک دوره نمونه گیری آزمایشگاه نیک اندیشان یکی از کامل ترین دوره های در حال برگزاری است. در ضمن شما در انتهای دوره مدرکی معتبر دریافت خواهید کرد؛ این مدرک از دانشگاه قابل استعلام می باشد. از دیگر مزیت هایی که می توان در مورد دوره تکنسین آزمایشگاه اشاره داشت، تدریس مباحث توسط اساتیدی است که به صورت علمی و عملی در این حوزه کار کرده اند.

چه دوره و کارگاه های آموزشی دیگری در نیک اندیشان برگزار می شود؟

توجه داشته باشید به جز دوره آزمایشگاه ، دوره و کار گاه های آموزشی دیگری در حوزه پیراپزشکی و طب و حتی دیگر حوزه ها مانند : آرایش و پیرایش ، فنی و مهندسی ؛ هنری ، مدیریت کسب و کار و… در موسسه نیک اندیشان برگزار میشود که میتوانید در هر کدام از آنها شرکت کنید. این دوره های عبارتند از:

دوره مربیگری مهد کودک

دوره مونته سوری

دوره بازی درمانی

دوره کمک پرستاری

دوره داروخانه

دوره طب سنتی

دوره حسابداری

دوره تعمیر پکیج

دوره عکاسی

دوره فیلمبرداری

دوره کاشت ابرو

دوره فارکس

دوره ارز دیجیتال

دوره بازرگانی

دوره لیزر موهای زائد

دوره ماساژ

و…

برای مشاوره و ثبت نام اطلاعات خود را وارد کنید!

  7 دیدگاه برای دوره دستیار آزمایشگاه

  1. علی

   سلام ثبت نام این دوره از کی شروع میشه

   • aref

    سلام علی عزیز
    جهت اطلاع از زمان برگزاری دوره با شماره های پشتیبانان ما تماس بگیرید.

  2. Er

   مدت زمان دوره چند ماه است_کلاس ها به چه صورت برگذار میشود_دوره ها فقط در تهران وجود داره؟

   • حمزه شیخ

    سلام عرفان عزیز
    مدت زمان این دوره 8 جلسه 2/5 ساعته می باشد. و کلاس ها به صورت حضوری در شعبه های نیک اندیشان که در تهران هستند برگزار می شود.

  3. هیوا

   سلام وقتتون بخیر
   ببخشید در این دوره کار با دستگاه pcr,realtime pcr آموزش داده میشه؟

   • nickandishan-admin

    سلام هیوا عزیز
    برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره ، لطفا با کارشناسان موسسه تماس بگیرید

  4. S

   سلام خسته نباشید برا کلاس تکنسین آزمایشگاه میشه آنلاین کلاسارو شرکت کرد؟
   چون شهرستانم

   • nickandishan-admin

    سلام دوست عزیز
    متاسفانه خیر . تمامی دوره های نیک اندیشان به صورت حضوری برگزار می شود

  5. مجید

   سلام خسته نباشین ببخشین از کدوم دانشگاه مدرک ارائه میشه ؟

   • nickandishan-admin

    سلام ممنون
    لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

  6. محدثه

   سلام وقت بخیر
   من میخوام دوره پیشرفته رو شرکت کنم آیا نیازی هست که دوره مقدماتی رو قبلش رفته باشم یا اگر صفرم باشم میتونم دوره پیشرفته رو شرکت کنم؟

   • nickandishan-admin

    سلام محدثه عزیز
    در این خصوص لطفا با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. شماره تماس داخل سایت است

  7. Z.M

   سلام . من تماس گرفتم برنداشتن .

   • علی باقری معین

    سلام وقت بخیر
    در تایم کاری (9 الی 19) با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید، کارشناسان پاسخگو هستند.

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  keyboard_arrow_up
  آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
  اینستاگرام نیک اندیشان
  close-image