دوره طلاسازی و جواهر سازی

در این دوره ساخت طلا و جواهر به زبان ساده و کاربردی آموزش داده می شود و ضمن اعطای گواهینامه از دانشگاه، سازمان فنی حرفه و آکادمی ASP امارات، مهارت جویان معرفی به کار می شوند.

توضیحات

دوره طلاسازی و جواهر سازی

در این دوره طلاسازی و جواهر سازی به زبان ساده و کاربردی به شما ارائه می شود. در انتهای دوره ضمن اعطای گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه و آکادمی ASP امارات، به کار معرفی می شوید.

طول دوره

استاد

استاد با 20 سال سابقه کار

گواهینامه

۱- گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه
۲-گواهینامه قابل استعلام از آکادمی ASP امارات
۳-گواهینامه کمک های اولیه از فنی و حرفه ای

هزینه و شرایط پرداخت

هزینه دوره: 4,880,000 تومان

شرایط پرداخت: 1,480,000 تومان پیش ثبت نام، مابقی در جلسه تسویه کامل

چرا نیک اندیشان؟

 • ارائه موارد آموزشی به زبان ساده، کاربردی، مهارتی و مناسب بازار کار
 • پرهیز از ارائه مطالب تئوریک و غیر کاربردی
 • استفاده از اساتیدی که هم علمی هستند و اجرایی
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه نه از بسیج و جهاد
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام از آکادمی ASP امارات و سازمان فنی و حرفه ای
 • معرفی به کار در انتهای دوره
 • شعبات نیک اندیشان نزدیک مترو قرار دارد.
 • در صورت گذراندن یک دوره تا یادگیری کامل آن مهارت می توانید به صورت رایگان در آن دوره شرکت کنید.
 • پرداخت اقساطی شهریه دوره
 • هزینه آموزشی مناسب نسبت به مراکز آموزشی دیگر
 • نیک اندیشان برند برتر آموزش و کاریابی است که ارزش آن به ارائه خدمات آموزشی با کیفیت و قیمت مناسب است.

سوالات متداول

دوره آموزشی طلاسازی و جواهر سازی چند جلسه است؟

تعداد جلسات تا زمان یادگیری هنرجو هست .

آیا پس از گذراندن دوره طلاسازی و جواهر سازی مدرکی دریافت می کنم؟

بله شما بعد از گذراندن دوره طلاسازی و جواهر سازی، مدارکی از دانشگاه علمی کاربردی دریافت می کنید. میتوانید برای مشخص شدن صحت مدارک، استعلام مدارک خود را بگیرید.

آیا می توان هزینه دوره طلاسازی و جواهر سازی را به صورت قسطی پرداخت کرد؟

تسویه یکجا می‌باشد چون کلاس به صورت خصوصی نیمه خصوصی برگزار می‌شود .

چطور می توانم در دوره طلاسازی و جواهر سازی ثبت نام کنم؟

هر آنچه که باید درباره دوره طلاسازی و جواهرسازی بدانید؟

دوره طلاسازی نیک اندیشان

پادکست شماره 1 دوره طلاسازی


با دوره طلاسازی بیشتر آشنا شوید!؟

یکی از دوره هایی که در سال های اخیر با محبوبیت و استقبال بی نهابت خوبی مواجه شده، دوره ی طلا سازی است. کسانی که می خواهند در یک حیطه پولساز و آینده دار مشغول به کار شده و درآمد کسب کنند، می توانند در دوره های آموزشی این حوزه شرکت کرده و فعالیت کنند. اگر اساسا آدم خلاقی هستید و ایده های زیادی برای ساخت طلا و جواهر در ذهن دارید این دوره فرصت خوبی برای شماست تا بتوانید ایده هایتان را به واقعیت تبدیل کنید. افرادی که در دوره های طلاسازی شرکت می کنند می توانند هر جوری که دلشان می خواهد طلا و یا جواهر را بسازند و به خود و بقیه اجازه دهند از دیدن آن لذت ببرند.

در گذشته، که انسان هنوز موفق به کشف طلا نشده بود و نمی دانست فلزی چنین گرانبهایی وجود دارد، برای آنکه به تاج پادشاهان و زیور آلات، زیبایی ببخشد از دندان حیوانات، چوب و یا استخوان ها استفاده می کرد. این ماجرا تا زمانی که بشر، موفق به کشف سنگ های قیمتی از صخره ها نشده بود، ادامه پیدا کرد، اما بعد از کشف طلا این روند برای همیشه به دست فراموشی سپرده و طلا به یکی از اصلی ترین فلزات برای ساخت زیورآلات تبدیل شد.

بهترین كلاس جواهر سازي و دوره طلاسازی

دوره آموزش طلاسازی، می تواند برای کسانی که فعلا هنوز شغل و کسب و کار خاصی ندارند، بسیار مفید باشد. به جرات می توانیم بگوییم که این دوره یکی از بهترین و آینده دارترین دوره هایی است که در کشور برگزار می شود. انسان تا زمانی که زنده است و نفس می کشد عاشق طلاست و به دلیل ارزشی که این فلز گرانبها دارد، برای خرید آن اقدام کرده و سعی می کند هر زمانی که پولی به دست می آورد اندکی طلا بخرد.

پس، اگر به دنبال کاری هستید که بعد از شرکت در دوره ها، خیلی سریع وارد بازار کار شوید، طلاسازی همانی است که به دنبالش بوده اید. شاید اول کار مجبور شوید با برخی از کارگاه های طلاسازی کار کنید و فرصت کار به صورت مستقل برای شما فراهم نباشد، اما قطعا بعد از گذشت یک مدت زمان و بعد از آنکه شما تجربه و مهارت بالایی در این کار پیدا کردید، می توانید خودتان نیز مستقل عمل کرده و یک کسب و کار موفق راه اندازی کنید.

دوره طلاسازی و جواهر سازی در ایران

در بهترین دوره ها و بهترین كلاس جواهر سازي در تهران چه مباحثی آموزش داده می شود؟

موضوع بسیار مهم دیگری که می بایست در مورد دوره طلاسازی مطرح شود دانستن همه سرفصل هایی است که در آن ارائه می کنند. ما در اینجا برای آنکه اطلاعات شما در خصوص این دوره افزایش پیدا کند می خواهیم سرفصل ها و مباحث مهم را بیان کنیم. این سرفصل ها به این شرحند:

 • پوست کاری و لاستیک کاری
 • کار با مشته ها و لاک
 • اصول گوارسه و غلطان
 • چنگ و چنگ غلطانی
 • معرفی سنگ تراش ها
 • چسباندن انواع آویز روی انگشتر و یا سینه ریز
 • سوراخ کاری
 • سبک های مختلف برای سوار کردن نگین
 • مته کاری
 • قلم زنی

یکی از برگزار کنندگان كلاس جواهر سازي در تهران، موسسه نیک اندیشان است. این موسسه با بهره گیری از اساتید با تجربه، اساتیدی که سال هاست در حوزه ساخت طلا و جواهر فعالیت می کنند، این امکان را برای مهارت جویان و علاقه مندان فراهم کرده است تا بتوانند در دوره هایش شرکت کنند و یک مهارت پولساز را آموزش ببینند. اگر در حوزه طلاسازی خلاقیت دارید و فکر می کنید که این شغل همانی است که می تواند به شما در رسیدن به رویاها و اهدافتان کمکتان کند، پس وقت را تلف نکرده و در دوره آموزش طلاسازی نیک اندیشان شرکت کنید. همه مباحث و همه مواردی که نیاز است در این رابطه بدانید توسط اساتید به شما آموزش داده خواهد شد.

دوره طلاسازی و جواهر سازی نیک اندیشان

در دوره طلاسازی چه ابزارهایی معرفی می شوند؟

طلاسازی از جمله مشاغلی است که بدون داشتن ابزار لازم و بدون آشنایی با آنها نمی توان هیچ کاری کرد. به همین دلیل، یکی از مهم ترین و قسمت های آموزش این دوره، معرفی کردن ابزارها و توضیح در مورد نحوه کار با این ابزار است. ما در اینجا می خواهیم پر کاربردترین ابزار طلاسازی را به شما معرفی کنیم؛ شک نداریم این معرفی به دردتان می خورد.

1- مشعل؛

یکی از پر کاربردترین و مهم ترین ابزاری که برای طلاسازی باید فراهم باشد، مشعل است. مشعل های هوا –گاز کاربرد زیادی داشته و برای ذوب کردن طلا و همین طور نقره به کار برده می شوند. این مشعل، از گاز و اکسیژن استفاده کرده و به کمک آنها قطعات فلزات را برش و یا جوش می دهد. معمولا، زمانی که میزان نقره و طلا کم باشد از این مشعل استفاده می کنند. برای مقادیر بیشتر فلزات از کوره استفاده می کنند تا آنها را ذوب کنند.

2- دمبوری؛

دیگر ابزاری که در دوره آموزش طلاسازی معرفی شده و در مورد کاربردهای آن توضیحات مفصلی ارائه می شود، دمبوری است. دمبوری از جمله ابزارهای زرگری است که بیشتر در کارگاه های سنتی استفاده می کنند. این ابزار، نوعی ابزار جوش فلزی است و از آن برای جوش دادن قطعات فلزاتی استفاده می کنند که حساسیت آنها بالاست. در مشعل این ابزار، به کمک مخلوط کردن بنزین و هوای دمیده، یک شعله تیز ایجاد کرده و از آن در مواقع لزوم استفاده می کنند.

3-قالب خوشه ای؛

دیگر ابزار مورد استفاده در طلاسازی، قالب خوشه ای است. از این قالب برای ساختن جواهرات استفاده می کنند. قالب خوشه ای، یک مجموعه کامل از سوزن ها و قالب هاست که از آنها برای تغییر شکل قطعات و یا خم کردنشان استفاده می کنند.

4- قیچی جواهر ساز؛

قیچی جواهرسازی نیز از دیگر ابزارهایی هاست که در دوره طلاسازی در مورد آن صحبت کرده و در مورد کار کردن با آن و انواع آن نکات زیادی بیان می شود. این قیچی، انواع و اقسام متفاوت دارد و معمولا کسانی که در حوزه طلاسازی کار می کنند با توجه به نیازهایی که دارند یکی از آنها را انتخاب کرده و به کار می برند.

آشنایی با دوره طلاسازی و جواهر سازی در ایران

5- کولیس؛

طلاسازی یکی از دقیق ترین هنرها است و هر فعالیتی که در آن صورت می گیرد باید با دقت بالایی انجام شود. برای آنکه دقت در کار طلاسازی صورت گیرد می بایست از وسایلی استفاده کرد که می توانند به طلاساز کمک کنند تا ابعاد را با دقت بالایی اندازه گیری کند. از جمله ابزارهایی که با دقت بالایی کار اندازه گیری را انجام می دهد، می توان به کولیس اشاره کرد. کولیس ها از جمله دقیق ترین ابزار در طلاسازی به شمار می روند و هر کسی که در این حوزه کار می کند باید حداقل یک کولیس را داشته باشد. به عبارت دیگر، این وسیله از جمله ضروری ترین ابزاری است که طلاسازان دارند و در حین کار نیز از آن زیاد استفاده می کنند. اطلاعات تکمیلی در مورد نحوه کار با این وسیله را می توان با حضور در دوره آموزش طلاسازی به دست آورد.

6-اره برقی؛

از دیگر ابزارهایی که برای طلاسازی باید فراهم باشد، می توان به اره برقی اشاره کرد. همان طوری که از نام این وسیله نیز می توان به راحتی تشخیص داد، این اره برای برش دادن قطعات مختلف طلا به کار برده می شود. اره هایی که در جواهر و طلاسازی استفاده می شوند با توجه به نوع استفاده ای دارند، گوناگون هستند. موردی که باعث تفاوت بین اره های مورد استفاده در این حوزه شده، عمق اره برقی است. طلاسازان با توجه به استفاده ای که دارند می بایست این وسیله را نیز تهیه کرده و از آن استفاده کنند.

آشنایی با دوره طلاسازی و جواهر سازی در کشور

7-جواهر تراش؛

نام وسیله دیگری که در دوره طلاسازی به آن اشاره می شود، جواهر تراش است. به جواهر تراش، فرز هم گفته می شود که یکی از مهم ترین و پر کاربردترین وسیله ها در طلاسازی است. برای آنکه روی یک قطعه طلا حکاکی کرده، آن را جلا دهند و یا الگوهای متفاوتی را روی آن خلق کنند از این وسیله استفاده می کنند. برای جواهر تراش، مته های مختلفی را طراحی کرده و ساخته اند که این مته ها با توجه به تیغه هایی که دارند خط ها و برش های متفاوتی را به وجود می آورند. طلاسازان با توجه به نیازهایی که دارند می بایست این وسیله را تهیه کرده و به کار ببرند.

8-تبخیر طلا؛

برای آنکه سکه طلا را شستشو دهند، روش های مختلفی را به کار می برند. یکی از این روش های مرسوم، بخارشویی کردن است. به این منظور، بخاری که درجه حرارت آن 200 درجه سانتی گراد است، روی سطح خارجی سکه ها فعال می کنند. ناخالصی هایی که در سکه طلا وجود دارد به طرز شگفت انگیزی با این روش از بین می رود.

آشنایی با دستگاه طلاکاری در دوره طلاسازی و جواهر سازی

9-دستگاه طلاکاری؛

از دیگر ابزارهایی که حتما در دوره آموزش طلاسازی در مورد آن صحبت می شود، دستگاه طلاکاری است. به دستگاه طلاکاری، دستگاه تذهیب کاری نیز گفته می شود؛ زیرا با کمک هنر تذهیب می توان رنگ طلا را تغییر داد و رنگ آن را به رنگ دلخواه نزدیک کرد. انجام دوره پرداخت کاری نیز از دیگر کاربردهای این وسیله به شمار می رود. این دستگاه، یک لایه از طلا را روی جواهر داده و به این شکل باعث می شود که آن جواهر، درخشندگی بیشتری پیدا کند. کسانی که در دوره های طلاسازی شرکت می کنند به خوبی با کاربردهای مختلف این دستگاه آشنا می شوند.

10-ماشین ریخته گری طلا؛

برای ریخته گری طلا روش های متفاوتی وجود دارد که بنا به نیاز و کاربرد از هر یک از آنها استفاده می شود. در ادامه، در خصوص روش های متفاوت ریخته گری توضیحات کاملی را ارائه خواهیم کرد. به همین اندازه بدانید که از ریخته گری برای آنکه سرعت تولید طلا را افزایش دهند، استفاده می کنند. امروزه به کمک این روش ها می توان 200 عدد نسخه از یک حلقه را تولید کرد و ساخت.

معرفی ابزار ها در دوره طلاسازی

11-کامپیوتر؛

یکی از ابزارهایی که در کارگاه های مدرن و پیشرفته طلاسازی مشاهده می کنید و در دوره طلاسازی نیز حتما به آن اشاره می شود، کامپیوتر است. با کمک کمک این دستگاه، مدل سازی انجام می دهند.

12-موم؛

دیگر ابزار مورد استفاده در طلاسازی موم است. قالب های مومی از جمله قالب هایی هستند که برای ریخته گری استفاده می شوند. اغلب قالب هایی که در حوزه طلاسازی به کار برده می شوند، از جنس پلیمر هستند و به همین دلیل به آنها قالب های مومی گفته می شود. موم یا واکس ها انواع و اقسام متفاوت داشته و از جمله مناسب ترین و بهترین ابزار برای طلاسازی به شمار می روند. این قالب ها، هم انعطاف پذیری بالایی دارند و هم خاصیت حرارتی بالایی را می توان در آنها مشاهده کرد.

13-کوره ذوب الکتریکی؛

برای آنکه بتوان طلا و جواهر ساخت، در برخی مراحل نیاز است که طلا ذوب شود. در این شرایط، بهترین وسیله ای که می تواند به طلاساز کمک کند تا کار خود را به خوبی انجام دهد، کوره ذوب الکتریکی است.

معرفی ابزار کوره ذوب الکتریکی در دوره طلاسازی

استفاده از این دستگاه برای اغلب کسانی که در حوزه طلاسازی کار می کنند، بسیار راحت است؛ چرا که این دستگاه امکان کنترل دما را برای طلاساز فراهم می کند. مزیت دیگری که در دوره آموزش طلاسازی در خصوص این کوره ها مطرح می کنند، کم بودن حجم آنهاست. این کوره ها اساسا حجم کمی را در یک کارگاه طلاسازی به خود اختصاص می دهند. در ساخت این کوره ها از مواد گرافیتی استفاده شده تا به فلزات گرانبهایی چون طلا آسیبی وارد نشود.

14-دستگاه نورد؛

طلا و جواهرات برای خلق شدن نیاز به برش و شکل دهی دارند. یکی از ابزارهای بسیار کاربردی و مفید برای برش و شکل دهی، دستگاه نورد است. دستگاه های نورد طلا که در بازار موجود است، یا برقی هستند و یا دستی و طلاساز با توجه به نیازی که دارد برای تهیه یکی از این دو نوع اقدام می کند. بهتر است کسانی که در این حوزه کار می کنند، کامل ترین ابزارها را داشته باشند تا کار خود را به خوبی انجام دهند. برای رسیدن به این منظور توصیه می کنیم در دوره طلاسازی شرکت کنید.

15- دستگاه التراسونیک؛

از جمله لوازم و دستگاه هایی که شاید حضور آن در هر کارگاهی لازم نباشد، می توان به دستگاه التراسونیک اشاره کرد. از این دستگاه برای شستن و تمیز کردن سکه های طلا استفاده می کنند. از آنجایی که هیچ یک از روش های موجود برای شستن سکه ی طلا به این اندازه کامل نیست، طلاسازان این دستگاه را تهیه کرده و در کارگاه خود از آن استفاده می کنند. این دستگاه یک وان یا ظرف دارد که برای شستشو، سکه ها را داخل آن ریخته و داخل ظرف و نیز آب و مواد شوینده را اضافه می کنند.

در مرحله بعدی، این دستگاه با کمک پروبت هایی که در کف وان قرار گرفته است، امواج التراسونیک تولید می کند. بعد از تولید امواج، شرایط سیال ناپایدار در ظرف به وجود آمده و فشاری که توسط سیال ایجاد شده بود از بین می رود. نکته مهمی که در مورد این روش شستشوی سکه ها وجود دارد استفاده از شوینده های خاص است. در دوره آموزش طلاسازی در مورد شوینده هایی که باید به کار برده شود توصیحات مفصلی ارائه می کنند.

آیا در دوره طلاسازی از معایب شغل طلاسازی گفته میشود

معایب شغل طلاسازی چیست؟ آیا حضور در یکی از بهترین آموزشگاه جواهر سازی در تهران این معایب را حل می کند؟

خیلی ها دوست دارند وارد دوره طلاسازی شده و با یادگرفتن این مهارت، صاحب یک کسب و کار جذاب و پولساز شوند. عده ای که این تصور را دارند بهتر است در مورد معایب شغل طلا سازی نیز اطلاعاتی داشته باشند. ما در اینجا به این موارد اشاره خواهیم کرد:

1-آسیب در ناحیه ستون فقرات و گردن؛

حتی اگر شما، یکی از مراکز برگزار کننده دوره های طلاسازی را که از آن به عنوان بهترین آموزشگاه جواهر سازی در تهران یاد می کنند انتخاب کنید، باز هم از عوارض و مشکلات جسمانی این شغل در امان نخواهید ماند. از آنجایی که اغلب طلاساز ها مجبورند ساعت های طولانی را روی صندلی قرار گرفته و کار کنند، اولین نقطه ای از بدن شان که دچار اسیب می شود، ستون فقرات است. خم کردن کمر و گردن  به سمت جلو، هم باعث کمر درد می شود و هم باعث می شود که این گروه، گردن درد بگیرند.

همه چیز در رابطه با معایب شغل طلاسازی در دوره طلاسازی

علاوه بر اینها، اندام های تحتانی همچون پا نیز در معرض خطر و آسیب قرار دارند. برای مثال، برخی طلاسازها به دلیل نداشتن یک زیر پایی مناسب، دائما پای شان آویزان است. این وضعیت، فرد را به سمت ابتلا به بیماری واریس سوق می دهد. برای آنکه طلاسازها از بروز چنین اتفاقاتی پیشگیری به عمل آورده و بتوانند به مدت طولانی کار خود را انجام دهند، بهتر است در استانداردترین شرایط کار کنند. استراحت منظم و مرتب، و داشتن یک میز راحت می تواند به آنها کمک کند تا به این امراض مبتلا نشوند. با شرکت در دوره آموزش طلاسازی موسسه های معتبر در مورد این معایب هشدارهای لازم به شما داده می شود.

آسیب و عوارض چشمی در دوره طلاسازی

2- آسیب و عوارض چشمی؛

یکی از فاکتورهایی که به طلاسازها کمک می کند تا بتوانند جواهراتی بسیار زیبا و دوست داشتنی خلق کنند چشمان قوی است. این گروه برای آنکه کار خود را در نهایت ظرافت و زیبایی انجام دهند نیاز دارند تا روی کاری که انجام می دهند تمرکز کرده و به دقت به آن نگاه کنند. حتی گاهی اوقات، ممکن است براده های طلا به چشم این افراد برخورد کرده و باعث آسیب در چشم شود. به همین دلیل است که برخی کسانی که به صورت حرفه ای در این حوزه کار می کنند، از عینک های مخصوص استفاده می کنند تا ذرات طلا به چشم آنها برخورد نکند.

نکته ای که طلاسازها باید به آن توجه و دقت داشته باشند این است که زیاد کار کشیدن از چشم، باعث خستگی و آسیب به چشم ها می شود. پس، کسانی که ساعت های طولانی مجبورند به طلایی که در حال حاضر کردن آن هستند خیره شوند، بهتر است هر چند دقیقه یک بار چشم از آن برداشته و استراحت کنند. حتی زمانی که در دوره طلاسازی شرکت می کنید نیز به این مساله توجه و دقت داشته باشید و از چشم های خود به دقت مراقبت کنید.

3- عوارض تنفسی؛

از دیگر معایبی که می توان در خصوص شغل طلاسازی بیان کرد، عوارض تنفسی است. گاهی اوقات، وقتی طلاسازها در حین برش و یا پرداخت طلا هستند، ذرات و گردوغباری از آن به هوا بلند می شود. کسی که این ذرات را تنفس می کند باعث آسیب به ریه ها و عفونت ریوی می شود. به همین جهت به همه کسانی که دوست دارند در دوره آموزش طلاسازی شرکت کنند، توصیه می شود که حتما در حین کار، ماسک استفاده کنند. این بهترین راه برای محافظت کردن از ریه ها و درگیر نشدن با عوارض شغلی طلاسازی است.

مزیت های شغل طلاسازی در دوره طلاسازی

آیا می دانید مزیت های شغل طلاسازی در منزل چیست؟

حال که با معایب شغل طلاسازی آشنا شدید، خوب است در مورد مزیت های این شغل نیز نکاتی را بیان کنیم. فرقی نمی کند که شما می خواهید در منزل یک کارگاه کوچک داشته باشید یا کارگاه طلاسازی شما در جایی دور از خانه تان باشد؛ در هر صورت، مزیت های زیر در این شغل به چشم می خورد:

1- استرس زیادی در این شغل به چشم نمی خورد؛

یکی از مزیت هایی که شما نیز با شرکت در دوره طلاسازی آن را حس خواهید کرد، کم بودن استرس ناشی از این شغل است.

برای مشاوره و ثبت نام اطلاعات خود را وارد کنید!

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره طلاسازی و جواهر سازی”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  keyboard_arrow_up
  آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
  اینستاگرام نیک اندیشان
  close-image