دوره دستیار طب سنتی و حجامت

(دیدگاه 2 کاربر)

در این دوره مهارت های مربوط به دستیار طب سنتی و حجامت به مهارت جویان آموزش داده می شود و ضمن اعطای گواهینامه دانشگاهی و آکادمی URS انگلستان، در انتهای دوره مهارت جویان معرفی به کار می شوند.

توضیحات

توضیح دوره دستیار طب سنتی

دوره دستیار طب سنتی  یک دوره آموزشی شامل آموزش مزاج شناسی، تغذیه مناسب با مزاج، گیاهان درمانی، حجامت، بادکش و… می باشد.

محتوای دوره کاملا کاربردی و به زبان ساده  می باشد .

این دوره آموزشی توسط متخصص طب سنتی که دارای سابقه و مرکز درمانی مباشد، تدریس می شود. دوره به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد.

در انتهای دوره به مهارت جویان گواهینامه قابل استعلام با مهر و هولوگرام از دانشگاه و آکادمی URS انگلستان داده می شود.

این مرکز آموزشی تنها موسسه ای است که گواهینامه از خود دانشگاه ارائه می دهد نه از بسیج یا جهاد  و پس از اتمام دوره معرفی به کار(کاریابی) انجام می دهد.

از مزایای موسسه نیک اندیشان قیمت مناسب آن نسبت به سایر موسسات و شرایط پرداخت اقساطی آن است.

لازم به ذکر است که مراکز هلدینگ آموزشی نیک اندیشان از دسترسی مناسب برخوردارند و نزدیک مترو قرار دارند.

از امتیازات ممتاز این آموزشگاه این است که مهارت آموزان پس از ثبت نام در یک دوره در صورت نیاز می توانند به صورت رایگان در همان دوره شرکت کنند تا آن مهارت را به صورت کامل فرا بگیرند.

سر فصل دوره دستیار طب سنتی:

 • مزاج شناسی
 • تغذیه مناسب با مزاج
 • گیاه درمانی
 • حجامت
 • بادکش

طول دوره

5جلسه 2/5 ساعته

استاد

آقای دکتر فراهانی

گواهینامه

۱- گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه
۲-گواهینامه قابل استعلام از آکادمی URSانگلستان

هزینه و شرایط پرداخت

هزینه دوره :2,800,000 هزار تومان

شرایط پرداخت: 1,400,000 تومان پیش ثبت نام، مابقی جلسه اول تسویه کامل میگردد

چرا نیک اندیشان؟

 • ارائه موارد آموزشی به زبان ساده، کاربردی، مهارتی و مناسب بازار کار
 • پرهیز از ارائه مطالب تئوریک و غیر کاربردی
 • استفاده از اساتیدی که هم علمی هستند و اجرایی
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه نه از بسیج و جهاد
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام با مهر و هولوگرام از دانشگاه و آکادمی URS انگلستان
 • معرفی به کار در انتهای دوره
 • شعبات نیک اندیشان نزدیک مترو قرار دارد.
 • در صورت گذراندن یک دوره تا یادگیری کامل آن مهارت می توانید به صورت رایگان در آن دوره شرکت کنید.
 • پرداخت اقساطی شهریه دوره
 • هزینه آموزشی مناسب نسبت به مراکز آموزشی دیگر
 • نیک اندیشان برند برتر آموزش و کاریابی است که ارزش آن به ارائه خدمات آموزشی با کیفیت و قیمت مناسب است.

سوالات متداول

دوره آموزشی دستیار طب سنتی چند جلسه است؟

این دوره آموزشی دستیار طب سنتی در 5 جلسه، هر جلسه 2.5 ساعته برگذار می شود. قابل توجه شما عزیزان، اگر دوره را به طور کامل گذراندید ولی احساس کردید اون بار علمی لازمه را از کلاسات دریافت نکرده اید می توانید با حضور در دوره های بعدی به صورت رایگان، اطلاعات لازمه را دریافت کنید و از دوره ی آموزشی طب سنتی بهترین دریافت علمی را داشته باشید.

آیا پس از گذراندن دوره طب سنتی در نیک اندیشان مدرکی دریافت می کنم؟

بله شما بعد از گذراندن دوره طب سنتی، مدارکی از دانشگاه و آکادمی URS انگلستان دریافت می کنید. که میتوانید برای همه ی آنها استعلام بگیرید.

آیا میتوان هزینه دوره طب سنتی را به صورت قسطی پرداخت کرد؟

بله، از آنجایی که هزینه کل دوره آموزش طب سنتی، 2 میلیون و 800 هزار تومان می باشد، میتوانید 1 میلیون و 400 هزار تومان آن را برای ثبت نام و شرکت در دوره به عنوان پیش  پرداخت واریز کنید و باقی مانده آن را در جلسه اول پرداخت کنید.

چطوری میتونم در این دوره، ثبت نام کنم؟

شما میتوانید با وارد کردن اطلاعات خواسته شده در فرم زیر و کلیک بر روی ثبت و ارسال، در ساعاتی دیگر توسط پشتیبانان ما، با شما تماس گرفته و مشاوره دریافت کنید.

و یا اگر خواستید، میتوانید خودتان با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و ثبت نام خود را با کمک پشتیبانان انجام دهید.

دوره آموزشی طب سنتی نیک اندیشان

طب سنتی  به عنوان «مجموعه ای دانش ها، مهارت‌ها و شیوه‌های مبتنی بر نظریه‌ها، باورها و تجربیات بومی فرهنگ ‌های مختلف است که برای حفظ سلامتی و همچنین پیشگیری، تشخیص، بهبود یا درمان  بیماری های روانی و فیزیکی استفاده می‌شود. طب سنتی با گیاهان دارویی، داروهای طبیعی، دمنوش ها و روغن های طبیعی سر و کار دارد.

طب سنتی از دانش، مهارت ها و نظریاتی بهره می گیرد که گاها قابل توضیح یا غیرقابل توضیح  هستند اما با این وجود به منظور حفظ سلامت  مورد استفاده قرار می گیرند. از طب سنتی در پیشگیری، تشخیص، بهبود یا درمان بیماری های جسمی و روانی کمک می گیرند. برخی از سیستم‌های طب سنتی با حجم عظیمی از ادبیات و سوابق مفاهیم نظری و مهارت‌های عملی پشتیبانی می‌شوند. این مهارت ها از طریق آموزش کلامی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند. تا به امروز، در برخی از نقاط جهان، اکثریت جمعیت همچنان به طب سنتی خود برای رفع نیازهای مراقبت های بهداشتی اولیه خود متکی هستند. هنگامی که طب سنتی خارج از فرهنگ سنتی آن اتخاذ شود، اغلب به عنوان “طب مکمل و جایگزین” شناخته می شود.

 

 

دوره طب سنتی چیست
دوره طب سنتی چیست

 

دوره آموزشی طب سنتی چیست؟

افرادی که به استفاده از داروهایی های گیاهی برای درمان افراد علاقه مند هستند می توانند به یک متخصص طب سنتی شدن فکر کنند. احتمالا طب سنتی برای این افراد حرفه ی مناسبی خواهد بود. اگر بخواهیم به یک متخصص طب سنتی تبدیل شویم بایستی ابتدا در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کنیم. شرکت در دوره آموزشی طب سنتی این امکان را فراهم می کند که به تمامی مهارت ها، دانش و شیوه های درمانی مختلف واقف شویم. همچنین موسساتی که دوره آموزشی طب سنتی برگزار می کنند پس از اتمام دوره مدرک طب سنتی معتبر به کارآموزان خود اعطا می نمایند. دریافت مدرک معتبر باعث می شود افراد با اطمینان خاطر فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنند.

دوره طب سنتی چیست؟

طب سنتی به ‌تدریج در بسیاری از جوامع به دلیل فشار مبلغان و دولت‌هایی که چنین اعمالی را جادوگری می‌دانستند،  به یک علم مخفی شده است. با این حال، برخلاف آن باورها، طب سنتی ثابت کرده است که در درمان بیماری‌های مزمن و مشکلات روان ‌شناختی، به‌ ویژه آن‌ هایی که با استرس مرتبط هستند، که اغلب از بیگانگی اجتماعی، اضطراب یا از دست دادن عزت نفس ناشی می‌ شود، کاملاً مؤثر است. نمونه هایی از بیماری هایی که تحت تاثیر استرس به وجود می آیند عبارتند از:

 • انواع خاصی از زخم ها
 • مشکلات پوستی
 • اختلالات عصبی

خوشبختانه طب سنتی می تواند این بیماری ها را درمان کند.

طب سنتی نه تنها در درمان بیماری های روانی موثر است بلکه برای درمان بیماری های جسمی هم بسیار مفید خواهد بود. بسیاری از پزشکان طب سنتی دانش کاملی از گیاهان دارویی و تأثیرات آن ها در درمان بیماری‌ های ارگانیک دارند. به‌جای تداوم تمایز بی‌ معنی بین بیماری‌های مبتنی بر روان ‌شناختی و بیماری ‌های مبتنی بر مسائل ارگانیک، احتمالاً مفیدتر است تأکید کنیم که اکثر پزشکان سنتی از رویکردی جامع استفاده می‌کنند که با طیف گسترده‌ای از مشکلات در سه سطح سر و کار دارد: جسمی، عاطفی و معنوی.

طب سنتی معمولاً مبتنی بر جامعه است. پزشکان سنتی از آنجایی که در همان جامعه  زندگی می کنند، معمولاً بیماران خود را  به خوبی می شناسند و به خوبی با سوابق، سبک زندگی و باورهای فرهنگی آن ها آشنا هستند. یکی دیگر از مزایای طب سنتی غیرمتمرکز بودن آن است: به راحتی و به سرعت در دسترس افرادی قرار می گیرد که سفر به مراکز شهری برای درمان برایشان ناخوشایند، زمان بر و پرهزینه است.

 

 

دوره طب سنتی
دوره طب سنتی

 

طب سنتی در دنیای مدرن

امروزه طب سنتی وارد دنیای مدرن شده و از طرفداران ویژه ای برخوردار است. به همین جهت افراد زیادی خواهان این هستند که طب سنتی را به عنوان یک حرفه انتخاب کنند. حرفه ی طب سنتی هم مانند سایر حرفه ها نیاز به این دارد که شخص مدرک دوره طب سنتی را داشته باشد. افراد با شرکت در دوره طب سنتی با انواع مهارت های این حوزه آشنا می شوند. آن ها همچنین پس از اتمام دوره طب سنتی می توانند مدرک دریافت کرده و حرفه ی خود به صورت مستقل آغاز کنند.

دوره های طب سنتی جهاد دانشگاهی چگونه است؟

از زمان های قدیم تا به امروز، بشربه دنبال راهی برای طولانی کردن عمر خود می باشد. در سوابق فسیل شده ماقبل تاریخ، که ممکن است حداقل به 60000 سال پیش مربوط شود، نشان می دهد که انسان از محصولات طبیعی به عنوان دارو  استفاده می  کرده است. این دانش به ‌طور ارثی از نسلی به نسل دیگر منتقل  شده و بسته به منطقه، اعتقاد و تنوع زیستی به ‌طور متفاوتی تکامل می‌یابد. امروزه ما آن را به عنوان طب سنتی می شناسیم.

طب سنتی با پیشرفت زمان چالش های خاص خود را تجربه کرده است. با توسعه یک بیماری، کشف ویروس های جدید، انسان ها شروع به جستجوی راه های جدیدی کردند که در دنیای پزشکی مؤثرتر باشد. اما همیشه جایگاه طب سنتی از ارزش ویژه ای برخوردار بوده است.

طب سنتی همیشه اثربخشی موثری داشته است به همین دلیل است که جایگاه خود را در میان مردم توانسته حفظ کند. حتی زمانی که طب سنتی ثابت کرده است که برخی از بیماری ها را درمان می کند اما هرگز از نظر علمی این امر ثابت نشده است.

طب سنتی همیشه بهره وری داشته است. شیوه‌های طب سنتی مبتنی بر نظریه‌ ها، باورها و تجربیاتی که به ‌طور ارثی منتقل شده‌اند، پیش‌آگهی کمی دارد. از آنجایی که درمان خاصی را هدف قرار نمی دهد. این  شیوه ی درمانی زمان بیشتری برای بروز اثر نیاز دارد.

 

 دوره دستیار طب سنتی
دوره دستیار طب سنتی

 

نحوه درمان و درک یک بیماری در طب سنتی

طب سنتی بیماری را بیش از آنچه به چشم می آید در نظر می گیرد، علاوه بر بیولوژیک بودن، جنبه های خاصی مانند جنبه های روحی، روانی و اجتماعی خاص فرد مبتلا را نیز در بر می گیرد. این چیزی است که پزشکی مدرن اغلب نادیده می گیرد.

دوره های طب سنتی جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی همانند موسسه ی نیک اندیشان دوره های طب سنتی برگزار می کند. دوره های طب سنتی جهاد دانشگاهی به ارائه ی مطالب در خصوص طب سنتی می پردازد. اما مزیتی که دوره طب سنتی نیک اندیشان نسبت به دوره های طب سنتی جهاد دانشگاهی دارد این است که مدرک موسسه ی نیک اندیشان مستقیما از دانشگاه صادر شده و از اعتبار بسیار بالایی برخورد است.  علاوه بر این دوره طب سنتی موسسه ی نیک اندیشان مهارت های جامع و لازم را در زمان مناسب و با هزینه ای منصفانه به افراد ارائه می دهد.

از دیگر برتری هایی که دوره طب سنتی نیک اندیشان بر دوره های طب سنتی جهاد دانشگاهی دارد این است که موسسه ی نیک اندیشان علاوه بر بهره گیری از اساتید مجرب در دوره ها، کارآموزان خود را در پایان دوره به موسسات و مراکز مربوطه معرفی به کار می کند.

دوره آموزش حجامت نیک اندیشان

دوره حجامت نیک اندیشان

دوره آموزش حجامت و بادکش

دوره آموزش حجامت و بادکش، یکی از دوره ها و زیر شاخه های طب سنتی می باشد. با گذراندن این دوره خواهید توانست در کنار افرادی که به صورت تخصصی در این حوزه مشغول به کار هستند، حضور پیدا کنید. این روش یکی از روش های قدیمی در درمان برخی بیماری ها بوده و از آنجایی که امروزه طب سنتی توانسته جایگاه ارزشمند خود را میان مردم پیدا کند، تعداد افرادی که تمایل دارند در دوره حجامت شرکت کنند، رو به افزایش گذاشته است. افرادی که در دوره حجامت شرکت می کنند، می دانند که حجامت بر دو نوع است؛ خشک و تر. هر یک از انواع آن نیز فواید و مزیت های خاص خود را داشته و برای درمان یک مشکل خاص جسمانی به کار برده می شود. البته گاهی اوقات نیز ممکن است از هر دو روش برای درمان بیماری استفاده کنند. اینکه کدام یک از روش ها می تواند موثرتر واقع شود به تشخیص متخصص بستگی دارد.

موضوع مهمی که در دوره آموزش حجامت و بادکش به علاقه مندان آموزش داده می شود، این است که برخی افراد به هیچ عنوان نباید برای انجام حجامت اقدام کنند. به همان اندازه که حجامت و بادکش می تواند مفید واقع شود، اگر بر روی فردی که مناسب انجام این روش نیست امتحان شود، ممکن است عوارضی مانند بی هوشی داشته باشد.

به کسانی که در دوره آموزش حجامت و بادکش شرکت می کنند، مزاج شناسی نیز آموزش داده خواهد شد؛ زیرا همانطوری که در قسمت فوق اشاره کردیم برخی افراد نباید تحت این روش درمانی قرار گیرند. به همین سبب افرادی که قصد دارند از مزیت ها و فواید این روش استفاده کنند، ابتدا باید تعیین مزاج شده و سپس برای انجام آن اقدام کنند.

علاوه بر تشخیص درست مزاج، انجام صحیح حجامت و بادکش نیز مورد مهمی است که باید به آن توجه شود. در دوره آموزش حجامت و بادکش نه تنها در مورد مزاج شناسی صحبت می شود بلکه انجام درست حجامت نیز به علاقه مندان و حاضران در دوره حجامت آموزش داده خواهد شد. از بهترین دوره های آموزش حجامت و بادکش، دوره حجامت نیک اندیشان است. مهم ترین نکاتی که هر فرد برای انجام حجامت درست و اصولی باید بداند در این دوره در اختیار علاقه مندان قرار داده می شود.

 

دوره حجامت چیست

مدرک معتبر حجامت

همانطوری که در خطوط بالایی اشاره کردیم، حجامت یکی از زیرشاخه های طب سنتی است. به کسانی که موفق شوند در دوره حجامت شرکت کنند، یک مدرک معتبر حجامت داده می شود. این مدرک نشان دهنده این است که شما توانسته اید به توانایی قابل قبولی در این حوزه دست پیدا کرده و شایستگی ارائه خدمات را به دست آورید. البته مدرک معتبر حجامت به کسانی اهدا خواهد شد که در دوره حجامت موسسات و آموزشگاه های برتر و مطرح در سطح کشور شرکت کرده و اطلاعات و دانش خوبی را در این حوزه به دست آورده اند.

حجامت یا بادکش درمانی فواید زیادی دارد که از آن جمله می توانیم به افزایش رشد و تکثیر سلول های دفاعی بدن، کاهش غلظت خون، افزایش اکسیژن رسانی به اندام های مهم بدن مانند قلب و ریه، تصفیه خون از مواد زائد و مضر و غیره اشاره کرد. این فواید، زمانی شامل حال افراد خواهد شد که حجامت توسط متخصصان انجام می شود. کسانی می توانند ادعا کنند به حجامت و بادکش درمانی تسلط دارند که در دوره حجامت شرکت کرده و مدرک معتبر حجامت را دریافت کرده باشند.

اگر به طب سنتی و انجام حجامت علاقه مند هستید و دوست دارید با انجام این کار به کسانی که اطرافتان هستند کمک کنید، می توانید در دوره حجامت شرکت کنید. برخی موسسه هایی که این دوره ها را به صورت حرفه ای برگزار می کنند، به شما مدرک معتبر حجامت داده و با این مدرک اجازه خواهید داشت تا برای درمان برخی بیماری ها از این روش استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که برخی افراد مانند کسانی که بلغم شدید دارند، کسانی که به فشار خون های مقطعی مبتلا هستند و یا خانم های باردار مجاز نیستند تحت حجامت و بادکش درمانی قرار گیرند.

اگر در دوره حجامت نیک اندیشان شرکت کنید، تمام مواردی که در فوق اشاره کردیم به شما آموزش داده خواهد شد و در نهایت نیز می توانید مدرک معتبر حجامت را از این موسسه دریافت کنید. با این مدرک می توانید به عزیزان خود و کسانی که مجاز هستند تحت درمان با حجامت قرار گیرند، کمک کنید. این مدرک اعتبار بالایی داشته و بعد از گذراندن دوره مذکور، احتمال آنکه بتوانید در مراکز طب سنتی شهرتان مشغول به کار شوید، زیاد است.

 

دوره حجامت و بادکش

آموزش حجامت فنی و حرفه ای

در دوره آموزش حجامت فنی و حرفه ای نکات و اصول مهم آموزش داده خواهد شد. فنی حرفه ای یکی از ارگان های آموزشی کشور بوده که با هدف همگانی کردن آموزش، تاسیس شده است. دوره های متفاوتی توسط این سازمان برگزار می شود که یکی از آنها آموزش حجامت فنی و حرفه ای است. از آنجایی که این سازمان در هر شهری شعبه ای دارد، شرکت در کلاس های آن برای همه همگان امکان پذیر خواهد بود. البته شرکت در این دوره، به تنهایی نمی تواند به شما کمک کند تا اطلاعات خود را در این حوزه افزایش دهید. بعد از شرکت در دوره آموزش حجامت فنی و حرفه ای حتما باید در مراکزی که در این حوزه فعالیت می کنند به عنوان کارآموز کار کرده تا به همه پیچ و خم ها و اصول این موضوع اشراف و تسلط کامل پیدا کنید. توصیه می کنیم بعد از دوره آموزش حجامت فنی و حرفه ای، برای اطرافیانتان که تصور می کنند شما به یک فرد ماهر تبدیل شده اید به هیچ عنوان، حجامت و یا بادکش انجام ندهید.

برای آنکه بتوان بهترین و برترین اطلاعات را در مورد بادکش به دست آورد باید توسط افرادی که به صورت عملی نیز کار حجامت را انجام می دهند، آموزش دید. برای دریافت دانش کافی از این افراد نیز نمی توان به هر موسسه و یا هر سازمانی مراجعه کرد. از آنجایی که بادکش انداختن و یا حجامت کردن کار بسیار تخصصی است توصیه می کنیم در دوره حجامت نیک اندیشان شرکت  کنید. یکی از نکات شاخص در مورد برگزاری دوره حجامت در این موسسه، همکاری با اساتیدی است که هم، علم این کار را در اختیار دارند و هم به صورت عملی سال های زیادی است که مشغول به انجام حجامت در بهترین مراکز طب سنتی هستند. این یکی از مهم ترین تفاوت هایی است که میان دوره نیک اندیشان و آموزش حجامت فنی و حرفه ای وجود دارد.

موضوع بعدی که خوب است علاقه مندان به انجام حجامت به آن نیز توجه داشته باشند، دریافت مدرک معتبر دوره حجامت از سوی این موسسه است. بعد از آنکه دوره را تمام کردید مدرک معتبر به شما داده می شود. این مدرک در اختیار کسانی قرار داده خواهد شد که توانسته اند شایستگی های خود را در دوره حجامت به خوبی نشان دهند و به تمامی اصول و قواعد انجام درست این کار تسلط پیدا کرده اند. با گذراندن این دوره می توانید در مراکز طب سنتی که در آنها حجامت و بادکش انجام می شود، کار کنید.

آیا در نیک اندیشان دوره های آموزشی دیگری در حوزه های کاری دیگر برگزار میشود؟

توجه داشته باشید به جز دوره طب سنتی (دوره حجامت)، دوره و کار گاه های آموزشی دیگری در حوزه های متعدد، مانند : آرایش و پیرایش ، فنی و مهندسی ؛ هنری ، مدیریت کسب و کار و… در موسسه نیک اندیشان برگزار میشود که میتوانید در هر کدام از آنها شرکت کنید. این دوره های عبارتند از:

دوره مربیگری مهد کودک ، دوره بازی درمانی ، دوره کمک پرستاری ، دوره حسابداری ، دوره کاشت مو ، دوره تعمیر پکیج ، دوره عکاسی ، دوره فیلمبرداری ، دوره کاشت ابرو ، دوره فارکس ، دوره ارز دیجیتال ، دوره بازرگانی ، دوره لیزر موهای زائد ، دوره ماساژ و…

برای مشاوره و ثبت نام اطلاعات خود را وارد کنید!

  2 دیدگاه برای دوره دستیار طب سنتی و حجامت

  1. محمد احمدی

   سلام میشه هزینه دوره رو قسطی پرداخت کرد؟

   • aref

    سلام محمد عزیز
    بله شما میتوانید هزینه دوره را به صورت اقساطی پرداخت کنید. برای اطلاع از شرایط پرداخت لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید همکاران من شما رو راهنمایی می کنند

  2. رضا

   در انتهای دوره مدرکی میدید؟

   • aref

    سلام رضا عزیز
    بله در انتهای دوره به شما مدرکی از دانشگاه و URS انگلیس داده میشود که هر دو آنها معتبر و قابل استعلام هستند.

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست
  آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
  اینستاگرام نیک اندیشان
  close-image