دوره بازی درمانی

(1 بررسی مشتری)

در این دوره تمام مهارت های بازی درمانی به طور ساده و کاربردی به مهارت جویان آموزش داده و ضمن اعطای گواهینامه دانشگاهی، آکادمی انگلستان، مهارت جویان در لیست معرفی به کار قرار میگیرند 

توضیحات

فیلم معرفی دوره بازی درمانی توسط استاد دوره

توضیحی درباره دوره آموزش بازی درمانی نیک اندیشان

دوره بازی درمانی یک دوره آموزشی شامل تمام مهارت های بازی درمانی حرفه ای می باشد.

محتوای دوره کاملا منطبق با بازار کار است. این دوره آموزشی توسط مربی با سابقه تدریس می شود.

دوره به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد.

در انتهای دوره به مهارت جویان گواهینامه قابل استعلام با مهر و هولوگرام از دانشگاه داده می شود.

این مرکز آموزشی تنها موسسه ای است که گواهینامه از خود دانشگاه می دهد نه از بسیج یا جهاد و پس از اتمام دوره معرفی به کار(کاریابی) انجام می دهد.

از مزایای موسسه نیک اندیشان قیمت مناسب آن نسبت به سایر موسسات و شرایط پرداخت اقساطی آن است.

لازم به ذکر است که مراکز هلدینگ آموزشی نیک اندیشان از دسترسی مناسب برخوردارند و نزدیک مترو قرار دارند.

از امتیازات ممتاز این آموزشگاه این است که مهارت آموزان پس از ثبت نام در یک دوره در صورت نیاز می توانند به صورت رایگان در همان دوره شرکت کنند تا آن مهارت را به صورت کامل فرا بگیرند.

 

سرفصل ها ی دوره بازی درمانی:

1. درمان اختلالات بچه ها با بازی

2. اختلالاتی از جمله بیش فعالی

3. اُتیسم

4. عدم توجه

5. اضطراب

6. تکانشی و…

طول دوره

تا یادگیری کامل سرفصل ها

استاد

دکتر فوآد نیک نسب

گواهینامه

1. اعطای گواهینامه از دانشگاه (با مهر و هولوگرام و قابل استعلام)

2. مدرک با کد رجیستری و قابل استعلام

3. مدرک فنی حرفه ای (قابل استعلام)

هزینه و شرایط پرداخت

هزینه دوره :3,880,000 تومان

شرایط پرداخت: 1,480,000 تومان پیش ثبت نام باقی مابقی جلسه اول تسویه می گردد.

چرا دوره بازی درمانی در نیک اندیشان؟

 • ارائه موارد آموزشی به زبان ساده، کاربردی، مهارتی و مناسب بازار کار
 • پرهیز از ارائه مطالب تئوریک و غیر کاربردی
 • استفاده از اساتیدی که هم علمی هستند و اجرایی
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه نه از بسیج و جهاد
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام از سازمان فنی و حرفه ای
 • معرفی به کار در انتهای دوره
 • شعبات نیک اندیشان نزدیک مترو قرار دارد.
 • در صورت گذراندن یک دوره تا یادگیری کامل آن مهارت می توانید به صورت رایگان در آن دوره شرکت کنید.
 • پرداخت اقساطی شهریه دوره
 • هزینه آموزشی مناسب نسبت به مراکز آموزشی دیگر
 • نیک اندیشان برند برتر آموزش و کاریابی است که ارزش آن به ارائه خدمات آموزشی با کیفیت و قیمت مناسب است.

سوالات متداول

دوره آموزشی بازی درمانی چند جلسه است؟

دوره آموزشی بازی درمانی همانطور که در بالا گفته شد، در 7 جلسه (هفته ای 1 جلسه دو ساعت و نیمه برگزار می شود. قابل توجه شما عزیزان، اگر دوره را به طور کامل گذراندید ولی احساس کردید اون بار علمی لازمه را از جلسات دوره دریافت نکرده اید می توانید در دوره های بعدی که برگزار میشود به صورت رایگان شرکت کنید تا اطلاعات لازمه را دریافت کنید و از دوره ی آموزشی بازی درمانی بهترین دریافت علمی را داشته باشید.

آیا پس از گذراندن دوره بازی درمانی در نیک اندیشان مدرکی دریافت می کنم؟

بله شما بعد از گذراندن دوره بازی درمانی، مدارکی از دانشگاه و آکادمی URS انگلستان و فنی حرفه ای دریافت می کنید. میتوانید برای مشخص شدن صحت مدارک، استعلام مدارک خود را بگیرید.

آیا میتوان هزینه دوره بازی درمانی را به صورت قسطی پرداخت کرد؟

بله، از آنجایی که هزینه کل دوره بازی درمانی، 980 هزار تومان می باشد، میتوانید 450 هزار تومان آن را برای ثبت نام و شرکت در دوره به عنوان پیش  پرداخت واریز کنید و در طی دوره مابقی را از جلسه اول، هر جلسه 200 هزار تومان پرداخت کنید، تا به طور کامل هزینه کل دوره تسویه شود.

چطوری میتوانم در این دوره، ثبت نام کنم؟

شما میتوانید با پر کردن فیلد های فرم زیر و ارسال آن، منتظر بررسی و تماس کارشناسان ما بمانید تا ثبت نامتان انجام شود.

و یا اگر خواستید، میتوانید خودتان با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و ثبت نام خود را با کمک پشتیبانان انجام دهید.

دوره بازی درمانی چیست؟ و در آن چه چیز هایی آموزش می دهند؟

دوره های تایید شده توسط انجمن بازی درمانگران در سطح فوق لیسانس هستند و معمولاً برای کارآموزانی است که اولین مدرک تحصیلی را در آموزش، مددکاری اجتماعی، کاردرمانی یا سایر زمینه های مرتبط داشته باشند و تجربه گسترده ای در کار با کودکان داشته باشند.

 

دوره بازی درمانی چیست
دوره بازی درمانی

حداقل سه شرط برای ورود به دوره بازی درمانی وجود دارد:

مدارک تحصیلی

– مدرک لیسانس در روانشناسی

– لیسانس مطالعات کودکان

– مدرک بهداشت روان (روانپزشکی)

– مدرک پرستاری

– مدرک مددکاری اجتماعی

 

مدارک حرفه ای

 • مدرس دانشگاه در حوزه مرتبط
 • پرستاری
 • مددکاری اجتماعی
 • کاردرمانی

 سابقه کار

 • حداقل پنج سال سابقه کار در زمینه مرتبط.

آنچه که در دوره بازی درمانی با آن مواجه می شوید

هدف از دوره بازی درمانی پارائه یک دوره تحصیلی به دانشجویان است که آن ها را برای تمرین بالینی در بخش دولتی و خصوصی آماده می کند. پس از اتمام موفقیت آمیز دوره  بازی درمانی، دانشجویان حق ثبت نام به عنوان عضو کامل انجمن بازی درمانگران  را خواهند داشت.

برنامه آموزشی دوره بازی درمانی از نه مرحله تشکیل شده است که تجربه یادگیری نظری، عملی و تجربی مورد نیاز برای تبدیل شدن به بازی درمانگر حرفه ای را در بر می گیرد. دوره بازی درمانی اگر در دانشگاه ارائه شود حداقل ۲ سال به طول می انجامد، اما اگر در موسسات و ارگان های آموزشی برگزار شود قطعا فشرده تر خواهد بود و مدت زمان کمتری طول خواهد کشید.

دوره بازی درمانی مبتنی بر دیدگاه شخص محور است و دانش آموزان را قادر می سازد تا با انواع مشکلات سلامت روان کودک به طور شایسته تمرین کنند. یکی از نقاط قوت این دوره، مبانی نظری واضح و منسجم آن است که بر هر یک از دوره های برنامه تأثیر می گذارد.

دوره بازی درمانی این فرصت را برای دانشجویان فراهم می کند تا در زمینه های خاص بازی درمانی تحقیق و بررسی کنند.

کلاسهای بازی درمانی کودکان

به عنوان یک مشاور، ممکن است در مورد دنیای هیجان انگیز بازی درمانی شنیده باشید، و شاید علاقه مند باشید که یاد بگیرید چگونه خودتان یک بازی درمانگر شوید. مهمتر از آن، نحوه تبدیل شدن به یک بازی درمانگر مجوز دار است. ممکن است کمی گیج کننده باشد اما نگران نباشید. شما جای درست آمده اید.

ما در اینجا آموزش های لازم در خصوص کلاسهای بازی درمانی کودکان و نحوه ی شرکت در کلاس ها برای دریافت مدرک بازی درمانی را به شما ارائه می دهیم.

بازی درمانی به مجموعه ی کاملی از آموزش ها و مهارت ها نیاز دارد. به همین خاطر شرکت در کلاسهای بازی درمانی کودکان امری ضروری می باشد.

لازم است بدانید کخ دوره های مهیج و مبتکرانه زیادی داریم تا نه تنها نیازهای اعتباری شما را برآورده سازد، بلکه تخصص شما را رشد دهد. به همین جهت باید در انتخاب کلاس و دوره ی آموزشی بازی درمانی کودکان نهایت دقت را به خرج دهید.

برای اینکه به یک  بازی درمانگر مجوز دار تبدیل شوید باید دو (2) سال و 2000 ساعت تجربه ی سلامت روان بالینی داشته باشید.

برای یک بازی درمانگر-سوپروایزر، باید سه (3) سال و 3000 ساعت تماس مستقیم با مراجعه کننده بعد از مجوز کامل اولیه تجربه بالینی داشته باشید.

هم برای «بازی درمانگر» و هم برای «بازی درمانگر-سوپروایزر»، پزشکان سلامت روان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر با مدرک تحصیلی در رشد کودک، نظریه ‌های شخصیت، اصول روان ‌درمانی، آسیب ‌شناسی روانی کودکان و نوجوانان باشند.

 

کلاسهای بازی درمانی کودکان
کلاسهای بازی درمانی کودکان

آموزش بازی درمانی برای بیماران  چگونه کار خواهد کرد؟

در بازی درمانی از طریق بازی و با استفاده از کلمات کودکانه به زبان کودکان صحبت می کنیم. حتی کسانی که دایره لغات کاملاً کارآمدی دارند، در برقراری ارتباط با احساسات و آنچه در دنیای درونی آن ها می گذرد مشکل دارند. به همین دلیل است که اضافه کردن آموزش بازی درمانی بسیار مهم است.

آموزش بازی درمانی از رویکردی ساختارمند و مبتنی بر نظری برای درمان بیانی استفاده می کند.

کلاس های بازی درمانی مبتکرانه است زیرا به درمانگران و مشاوران راهی برای برقراری ارتباط با بیمارانی ارائه می دهد که ممکن است در بیان کلامی افکار و احساسات خود مشکل داشته باشند. این روش موثر را می توان در برخی از نوجوانان و بزرگسالان برای ارتقاء بهبودی، بهینه ‌سازی یادگیری و تقویت روابط به کار برد.

هزینه جلسات بازی درمانی

هزینه جلسات بازی درمانی همانند جلسات مشاوره بزگسالان می باشد و حتی ممکن است بیشتر باشد چرا که بازی درمانی با ایجاد موارد زیر به درمان کودک کمک می کند:

ایجاد فضایی که کودک در آن احساس راحتی کند: اتاقی با انواع اسباب بازی ها و وسایل کمک بازی. وسایل کمکی ممکن است شامل اسباب ‌بازی‌ ها به‌عنوان مثال، یک خانه عروسک با عروسک‌ هایی که والدین، پدربزرگ ‌ها و مادربزرگ‌ ها و کودکان را نشان می ‌دهند، حیوانات عروسکی.  همچنین مواد هنری و صنایع دستی  که شامل کاغذ، خودکار، رنگ‌ها، و سایر لوازم التحریر باشد. تهیه ی این موارد به خودی خود باعث می شود هزینه جلسات بازی درمانی نسبت به ساید پزشکان بیشتر باشد. این وسائل باعث می شوند که کودک بتواند خود را بیان کند. کودک آزاد است که در اطراف حرکت کند، فضا را کشف کند و در هر فعالیتی که به آن علاقه دارد شرکت کند.

 • اجازه دادن به ترجیحات و نیازهای کودک، به جای ایده های از پیش تعیین شده متخصص در مورد چگونگی پیشرفت درمان، روند درمان را دیکته می کند.

 

هزینه جلسات بازی درمانی
هزینه جلسات بازی درمانی

 

در طول یک جلسه بازی درمانی چه اتفاقی می افتد؟

هر جلسه بازی درمانی بین 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

در طول یک جلسه بازی درمانی، کودک را به اتاق بازی می برند و از او می خواهند که برخی اسباب بازی های مناسب سن خود را انتخاب کند. وقتی به کودک اجازه بیان خود به خودی از طریق بازی داده می شود، ممکن است اسباب بازی هایی را که نشان دهنده حالات عاطفی اوست بر دارد یا چیزی برای به اشتراک گذاشتن چالش های خود ترسیم می کند. کودکان خانواده هایی که درگیری دارند ممکن است تصویر یک خانواده شاد را ترسیم کنند. کودکانی که مشکلات رفتاری دارند ممکن است اسلحه را برای شلیک به عروسک بردارند یا با استفاده از اسباب بازی های ارائه شده از سایر اعمال خشونت آمیز تقلید کنند.

درمانگر بازی کودک با اسباب بازی ها را مشاهده می کند و تفسیر آن ها را یادداشت می کند. در برخی از مجموعه ‌های بالینی، ممکن است یک آینه یک طرفه وجود داشته باشد که به درمانگر کمک می ‌کند کودک را در حال بازی مشاهده کند. گاهی ممکن است به کودک تذکر داده شود. یا از او خواسته شده تا فعالیت خاصی را انجام دهد.

در پایان جلسه یا بعد از هر چند جلسه، درمانگر ممکن است با کودک یا خانواده صحبت کند تا درک بهتری از بیان کودک داشته باشد.

گاهی اوقات، درمانگر ممکن است یک جلسه گروه درمانی را بر اساس نیازهای کودک انجام دهد. گروه درمانی می تواند شامل بازی کودک با سایر کودکان هم سن یا خانواده خود باشد.

درمانگر همیشه در طول رابطه درمانی از دستورالعمل‌های خاصی پیروی می‌کند: این دستورالعمل‌ها بر پذیرش کودک آنگونه که هستند، حفظ احترام به توانایی کودک برای حل مشکلات خود و اجازه دادن به کودک در راهیابی تمرکز دارد.

بهترین مرکز بازی درمانی در غرب تهران؟

بازی درمانی در غرب تهران

مرکز بازی درمانی در غرب تهران

در بزرگسالی، هنگامی که مشکلات عاطفی یا مشکلات سلامت روانی داریم، اغلب می ‌توانیم تشخیص دهیم که چه چیزی نامناسب است. گاهی حتی می‌توانیم احساسات خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم. اما در مورد کودکان، به ویژه آن هایی که بسیار جوان هستند، ممکن است این امر امکان پذیر نباشد. برخی از کودکان ممکن است نتوانند خود را به صورت کلامی بیان کنند، برخی ممکن است خجالتی باشند، و برخی دیگر ممکن است با به اشتراک گذاشتن مشکلات خود چندان راحت نباشند. پس استفاده از بازی، رسانه ای که به طور طبیعی برای کودک به وجود می آید، برای کشف مسائل و مشکلات آن ها موثرتر است.

مرکز بازی درمانی در غرب تهران مانند کیلینیک های موجود یا … ، بازی درمانی را نوعی روان درمانی می دانند که از بازی برای کمک به کودکان برای مقابله با مسائل عاطفی و سلامت روان استفاده می کنند. با استفاده از بازی به عنوان وسیله، کودکان می توانند احساسات خود را کشف کنند و آن ها را با درمانگر یا والدین در میان بگذارند.

حتی در بزرگسالی، گاهی اوقات صحبت در مورد احساس خود برای ما دشوار است. و کودکان ممکن است بیان این موضوع را دشوارتر بدانند. بازی یک روش بسیار طبیعی است که در آن کودک جهان را کشف می کند و راه حل هایی برای مشکلات روزمره پیدا می کند. فقط بازی کردن نیز می تواند برای کودک دلخراش باشد. با «بازی کردن» تجربیات زندگی و کاوش در احساسات از طریق بازی، کودکان می توانند فاصله ای امن از مسائل خود ایجاد کنند تا بتوانند بدون احساس قضاوت، آن ها را درک کنند و با آن ها کنار بیایند. در مرکز بازی درمانی در غرب تهران (کلینیک های موجود در آن ناحیه) بر کودک و آنچه برای او بهترین است تاکید می شود. این درمان به رهبری کودک انجام می شود و به کودک استقلال می دهد تا کنترل زندگی خود را دوباره به دست بگیرد و هر چیزی که باعث ناراحتی او می شود را با سرعت خودش و از طریق رسانه ای راحت، طبیعی و آشنا حل کند.

بازی به درمانگر کمک می‌کند تا نیازهای کودک را از طریق رویکردی غیر رهنمودی درک کند. بازی درمانی ممکن است علاوه بر سایر اشکال ارزیابی روانشناختی نیز مورد استفاده قرار گیرد. گاهی اوقات، درمانگر ممکن است از هنر همراه با بازی برای کشف احساسات کودک نیز استفاده کند. بازی درمانی می تواند برای کمک به کودکان سه ساله و بالاتر استفاده شود.

مراکز متعددی در غرب تهران وجود دارند که به ارائه ی دوره بازی درمانی می پردازند. نیک اندیشان به عنوان یکی از مراکزی که در غرب تهران قرار دارد اقدام به برگزاری دوره های بازی درمانی کرده است. این دوره های آموزشی پس از اتمام دوره به متقاضیان خود مدرک بازی درمانی ارائه می دهند. پس از اتمام دوره بازی درمانی شما معرفی به کار می شوید به مراکز معتبر در غرب تهران و دیگر نقاط کشور می توانید فعالیت خود را آغاز کنید.

دوره های آموزشی روانشناسی کودک چیست؟

بازی درمانی کودکان اوتیسم

روانشناسی کودک چیست؟

روانشناسان کودک الگوهای یادگیری، تحولات رفتاری و عوامل محیطی موثر بر کودکان را از دوران نوزادی تا نوجوانی مطالعه می کنند. آن ها ممکن است در روانشناسی رشد یا روانشناسی نوجوانان تخصص داشته باشند. والدین کودکانی که آسیب دیده اند یا دارای ناتوانی های جسمی، ذهنی یا یادگیری هستند، اغلب از روانشناس کودک کمک می گیرند.

این متخصصان می توانند به عنوان مشاور یا محقق برای برنامه های اجتماعی، دانشگاهی، شرکتی کار کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد روانشناسی کودک و چگونگی به حداکثر رساندن فرصت ها در این زمینه، ادامه مطلب را بخوانید.

کجا می توان نسبت به درخواست دوره های آموزشی روانشناسی کودک اقدام کرد؟

 شما می توانید در موسسات آموزشی مربوطه که دوره های آموزشی روانشناسی کودک برگزار می کنند شرکت کرده و مدرک آن را کسب کنید. و پس از آن وارد بازار کار شوید.

روانشناس کودک چه کاری انجام می دهد؟

بسیاری از روانشناسان کودک در مطب های خصوصی کار می کنند و اغلب با متخصصان دانشگاهی و مراقبت های بهداشتی همکاری می کنند. بسته به تخصص خود، روانشناسان کودک ممکن است در سیستم دادگاه، مهد کودک ها، مدارس ابتدایی و متوسطه، سازمان های دولتی، بیمارستان ها یا مراکز تحقیقاتی کار کنند. روانشناسان موفق کودک دارای مهارت های اصلی زیر هستند:

 • ارتباط و مشاهده قوی
 • حل مسائل پیچیده
 • ارزیابی تحلیلی
 • صبر
 • همدلی
 • انگیزه کمک به دیگران

بخش های زیر سه تمرکز اصلی در روانشناسی کودک را شرح می دهد:

 1. روانشناسی نوجوان
 2. روانشناسی رشد کودک
 3. روانشناس کودکان غیرعادی

چگونه روانشناس کودک شویم؟

روانشناس کودک شدن به حداقل مدرک کارشناسی ارشد، با گرایش رشد کودک یا مطالعات روانشناسی بالینی نیاز دارد. روانشناسان برای ارتقاء به موقعیت های برتر در این زمینه به یک دکترا (Ph.D) که بر روی تحقیق متمرکز است یا یک دکتری که بر روی عملکرد بالینی متمرکز است نیاز دارند. با شروع در سطح کارشناسی ارشد، دوره های کارآموزی و تمرین بالینی در برنامه درسی استاندارد ادغام می شوند. افراد برای دریافت مجوز دولتی و گواهینامه حرفه ای بایستی در دوره های آموزشی روانشناسی کودک شرکت کرده و به کسب تجربه بپردازند.آن ها  پس از به اتمام رساندن دوره باید نسبت به  کارآموزی یا کار میدانی اقدام کنند.

برای مشاوره و ثبت نام اطلاعات خود را وارد کنید!

  1 دیدگاه برای دوره بازی درمانی

  1. هانیه چمرانی

   سلام
   این مدرک که انتهای دوره داده میشه معتبره؟

   • aref

    سلام هانیه عزیز
    بله تمامی مدارکی که در انتهای دوره ها در موسسه ی نیک اندیشان داده می شود معتبر و قابل استعلام هستند.

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  keyboard_arrow_up
  آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
  اینستاگرام نیک اندیشان
  close-image