دوره DBA دانشگاه تهران

DBA  مخففDoctorate of Business Administration  است که به معنای دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار می باشد. دوره DBA موسسه نیک اندیشان همانند دوره DBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر، بالاترین سطوح مدیریتی را برای مدیران برگزار می کند. مدیران با طی کردن دوره DBA موسسه نیک اندیشان همانند دوره DBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر حضوری و غیرحضوری یاد می گیرند که چگونه مدیریت کسب و کارشان را به سوی مدیریت پیشرفته و مدرن هدایت کنند که سبب پیشرفت شرکت و یا سازمان شوند.

دوره DBA دانشگاه تهران

هدف دوره DBA موسسه نیک اندیشان همانند دوره DBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر، توسعه مرزهای دانش مدیریت همراه با توانمندسازی مدیران است. دوره DBA موسسه نیک اندیشان همانند دوره DBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر با تمرکز بر روش های کاربردی و عملیاتی سبب می شود، افراد در زمینه های مختلف کسب و کار مثل طراحی، برنامه‌ریزی، عرضه محصولات و خدمات، ایده‌پردازی، تأمین منابع، بازاریابی، فناوری اطلاعات، تولید، مالی، منابع انسانی  و هر فرآیندی در شرکت و یا سازمان که نیازمند مدیریت باشند را در سطوح بالا هدایت و رهبری کنند. دوره DBA موسسه نیک اندیشان همانند دوره DBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر شما را بین مدیران دیگر متمایز می‌کند زیرا تعهد به رشد شخصی و سازمانی و شغلی را به مدیر نشان می‌دهد.

شرکت کنندگان دوره DBA موسسه نیک اندیشان همانند دوره DBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر در کسب و حرفه خود موفق هستند، تجارب بالایی دارند و برای چالش فکری جدید در دوره DBA موسسه نیک اندیشان همانند دوره DBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر شرکت می کنند. این افراد معمولا دوره MBA  موسسه نیک اندیشان همانند دوره MBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر را گذرانده اند و برای ایجاد تمایز با دیگران در دوره DBA موسسه نیک اندیشان، دوره DBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر شرکت می کنند. دوره DBA مدیران را با چالش های تازه ای روبرو می کند که در طی دوره MBA با آن رو به رو  نشده اند.

مقاله مرتبط: بهترین دوره DBA در ایران: راهنمای جامع انتخاب دوره مناسب👌

دانشجوی دوره دارای تجربه کاری، سمت های بالا، درآمد بسیار خوب و انگیزه های بالا هستند. افراد شرکت کننده دوره DBA موسسه نیک اندیشان، دوره DBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر، یک موضوع پژوهشی و یا مشکلی در سازمان و یا شرکتشان دارند که دنبال راه حل نوینی برای آن می باشند. از مزایای شرکت در دوره DBA موسسه نیک اندیشان، دوره DBA دانشگاه تهران و دیگر دوره های معتبر عبارتند از؛

 • دسترسی به اطلاعات حوزه کاری خودشان و یا سازمانی که در آن فعالیت دارند.
 • تمرکز بر روی بدست آورن مهارت هایی برای بین المللی شدن، کارآفرینی و نوآوری
 • یادگیری مهارت های پژوهشی در حرفه و کار مثل روش‌های تحقیقاتی کمی و کیفی
 • آشنایی با ابزارهای متفاوت برای بهترین تصمیم در مواجهه شدن با شرایط گوناگون
 • DBA بر علم نظری تمرکز دارد و دانش کسب و کار و مدیریت عملی دانشجو را افزایش می دهد و او را برای اجرای این دانش در سازمان آماده می‌کند.
 • انجام پژوهش های کیفی و کمی در کسب و کارها
 • دوره های DBA سبب می شود که توانایی خود در تفکر انتقادی و حل کردن مسائل در دنیای واقعی بالا ببرید.
 • بررسی آخرین پژوهش ها، نظریه‌ها و دانش بازرگانی و مدیریت برای ایجاد فرصت های جدید شغلی در سطح مدیریتی

تمایز دوره های DBA آکادمی URS انگلستان که توسط هلدینگ آموزشی نیک اندیشان برگزار می شود با مراکز دیگر در ایران عبارتند از؛

 • با توجه به فلسفه برگزاری این دوره ها که مهارت آموزی و توانمند کردن مدیران است، متاسفانه در مراکز دیگر اعم از دانشگاهی یا موسسات آموزشی از اساتید آکادمیک با همان محتوای تئوریک دانشگاهی استفاده می شود که در بهترین حالت منجر به افزایش آگاهی و تغییر نگرش می شوند تا توانمند سازی و افزایش مهارت.

مقاله مرتبط: اعتبار مدرک DBA دانشگاه تهران چقدر است؟

ارتقای شاخص توسعه انسانی (Human Development Index (HDI)) در سازمان های دولتی و عمومی و نظامی از طریق برگزاری دوره های DBA، DBA Post و یاPost Doctor of Business Administration که به معنای پست دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار از طریق:

✅مهارت های ارتقای هوش اجتماعی (مهارت های برقراری و مدیریت رابطه)

✅مهارت های ارتقای هوش هیجانی (مهارت های مدیریت هیجاناتی چون خشم، استرس و افسردگی و حفظ حالت انگیزه مندی و آرامش)

✅مهارت های رهبری و کاریزما (مهارت های تاثیر گذاری، جذابیت و نفوذ)

✅مهارت اصول مذاکره و زبان بدن

✅مهارت های ارتقای هوش اقتصادی و سواد مالی (مهارت های حسابداری کاربردی، مهارت ها و سواد سرمایه گذاری، مفاهیم اقتصاد کلان و اقتصاد خرد با نگاه کاربردی هوش اقتصادی)

✅مهارت های بازاریابی و تحول دیجیتال (ابزارهای کاربردی بازاریابی در فضای دیجیتال و تولید محتوا)

✅مهارت های برنامه ریزی استراتژیک و تفکر استراتژیک

✅مهارت های سیستم سازی و تفکر سیستمی

 • در این دوره های کوچینگ (مربیگری) شرکت کنندگان در دوره در جهت پیاده سازی مهارت ها در داخل سازمان خودشان است.
 • دوره DBA با توجه به درخواست شرکت کننده در حوزه ها و رشته های مختلف برگزار می شود.
 • اساتید دوره DBAدانشجو را در ایجاد نوآوری که ترکیبی از دانش و مشکلات حوزه کسب و کارشان است، پشتیبانی، همراهی و هدایت می کنند. نتیجه شرکت در این دوره تولید مدل علمی در راستای حل مشکل مورد نظر است.
 • برگزاری کلاس ها منعطف است و در صورت درخواست دانشجو دوره به صورت آنلاین هم برگزار می شود.
 • ایجاد دیدگاه بین المللی برای تبادل های خارجی و فرصت های جدید در دیگر کشور
 • موسسه نیک اندیشان با هزینه ای بسیار کمتر و شرایط پرداخت اقساط از دیگر موسسات، با ارائه نکات کلیدی و کاربردی حسابداری و انتقال آگاهی لازم و کافی به کارآموز توسط اساتیدی که در این حوزه فعالیت عملی بسیار موفقی داشتند، در 48 جلسه، 5/2 ساعته که در طول یکسال برگزار می شود، وی را برای فعالیت در سازمان های اقتصادی، صنعتی، تجارتی و … آماده می کند.
 • تبادل دانش و تجربیات به روز توسط دانشجویان جدید و قبلی
 • تدریس دوره DBA توسط اساتیدی از مدیران موفق و فعال در این حوزه
 • دوره DBA مشکلات واقعی کسب و حرفه را در حوزه مدنظر دانشجو از دیدگاه تئوری بررسی می کند.
 • هدف موسسه در دورهDBA بالا بردن دانش، ایجاد رضایت فردی، گسترش ارتباطات می باشد.
 • برگزاری دوره POST DBA به منظور توسعه مهارت های مدیریت و کاریزما، هوش اقتصادی و سواد مالی در حد پست دکترای حرفه ای
 • طول مدت دوره DBA: یکسال
 • پیش نیاز: فوق لیسانس یا MBA
 • طول دوره POST DBA: یکسال
 • پیش نیاز: دکترا یا DBA

تفاوت دوره های DBA با مدرک PHD در دانشگاه

۱- این دوره ها به صورت مهارتی برگزار می شود نه آموختن تئوری های غیر کاربردی

۲- این دوره ها توسط اساتیدی برگزار می شود که ضمن تحصیلات آکادمیک و تسلط به علم روز دارای کسب و کار، پست های مدیریتی یا سرمایه گذاری حرفه ای هستند و از تجربیات خود می گویند.

۳- برای اطمینان از مهارتی بودن دوره که دلالت بر توانمندی می کند نه دانستن صرف، مدرسین موظف به تکرار مفاهیم و تکنیک های کاربردی و گرفتن بازخورد هستند و در حین دوره افراد را کوچ یا مربیگری می کنند تا از پیاده سازی مهارت ها در محیط واقعی سازمان مطمئن شوند.

مشاغلی که دانشجوی دوره DBA در آنها فعالیت می کند، به اندازه افراد دارای این مدرک تحصیلی متنوع است. این دوره در مدیریت درست کسب و کارها و ایجاد موقعیت های شغلی مناسب به دانشجو کمک می کند.

کارآموزان دوره MBA موسسه نیک اندیشان پس از فراگیری مهارت، مدارک معتبر زیر را دریافت می کنند؛

 • مدرک معتبر و بین‌المللی سازمان فنی و حرفه‌ای
 • ارائه گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه
 • گواهینامه اعطایی از آکادمی URS که از UKAS انگلستان و ACTVET دبی و هیات توسعه منابع انسانی ابوظبی دارای اعتبار است.

شرایط ثبت نام در دوره DBA دانشگاه تهران چیست؟

یکی از دوره هایی که در سال 1403 با محبوبیت زیادی رو به رو شد، دوره DBA دانشگاه تهران بود. این دانشگاه، یکی از دانشگاه های برتر در کشور بوده و بسیاری افرادی که می خواهند در یکی از دانشگاه های برتر کشور حضور پیدا کنند، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا به دانشگاه تهران بروند.

البته، تنها راه ورود به این دانشگاه و تحصیل در آن، شرکت در آزمون دانشگاه ها و کنکور نیست، و علاقه مندان می توانند در دوره DBA دانشگاه تهران نیز حضور پیدا کرده و تحصیلات عالیه مدیریتی خود را در آن ادامه دهند.

دوره DBA دانشگاه تهران 1403 با شرایط خاص و ویژه خود برگزار می شود. کسانی که در این دوره حضور پیدا می کنند، می بایست حتما به دانشگاه رفته و در مقطع ارشد، تحصیلات خود را به پایان رسانده باشند. بنابراین کسی که می خواهد در دوره دی بی ای این دانشگاه شرکت کند، حتما باید کارشناسی ارشد داشته باشد. دیگر پیش شرط و پیش نیاز شرکت در دوره های دی بی ای دانشگاه تهران، داشتن سابقه مدیریتی است. بدون داشتن سابقه مدیریتی نمی توان در این دوره شرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image