دوره آموزش DBA حرفه ای

دکترای راهبردی کسب و کار DBA

یکی از مهم ترین دانش های مورد نیاز برای رونق بخشیدن به حرفه و مشاغل مختلف، دوره های مدیریت کسب و کار است. دکترای راهبردی کسب و کار DBA را می توان بالاترین سطح این دانش دانست که مخفف عبارت Doctorate of Business Administration می باشد. دوره DBA را باید دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار دانست که می تواند شما را در مسیر ایجاد و رونق بخشی به ایده ها و مشاغل گوناگون، به یکی از مجرب ترین ها بدل سازد. با گذراندن دکترای کسب و کار DBA شما به رهبری بدل می شوید که توانایی پیش بینی و کنترل بازار را داشته و در نوسانات پیش آمده قادر به مهار آسیب های وارده به کسب و کار و حتی رونق بخشی به آن خواهید بود.

دوره آموزش DBA حرفه ای

دوره dba تخصصی

دوره dba تخصصی یکی از معتبرترین دوره هایی است که در مرکز نیک اندیشان برگزار می شود. آنچه باعث می شود دوره dba تخصصی یکی از معتبرترین و به روزترین دوره های این مرکز باشد، وجود اساتیدی است که دارای مدارک حرفه ای این دانش بوده و مدرن ترین متدهای روز دنیا در حوزه کسب و کار را به شما می آموزند. مرکز نیک اندیشان که یکی از موسسات خوش نام در زمینه برگزاری دوره های عملی، عملی و مهارتی می باشد، با برگزاری دوره dba  می تواند شما را در مسیر رونق بخشی به کسب و کار خود حرفه ای سازد و هر آنچه برای تعالی شغل خود به آن نیاز دارید به شما خواهد آموخت.

دوره dba سازمان مدیریت صنعتی

یکی از افتخارات ما در موسسه نیک اندیشان استفاده از اساتیدی در دوره dba سازمان مدیریت صنعتی است که خود صاحب کسب و کار بوده و یا در این حوزه سابقه کاری مرتبط و موفق داشته اند. دوره dba سازمان مدیریت صنعتی مدرک بسیار معتبر دانشگاهی که دارای مهر و هولوگرام می باشد، به شما ارائه خواهد کرد. هم چنین این مدرک قابل استعلام از آکادمی URS می باشد و تنها موسسه ای است که مدرک خود را از مرکز دانشگاهی ارائه می دهد. دوره dba سازمان مدیریت صنعتی در موسسه نیک اندیشان هم به صورت حضوری و هم مجازی و از طریق اسکایپ برگزار می شود و علاقه مندان می توانند در انتهای دوره یکی از موفق ترین مدیران در زمینه کسب و کار باشند.

دوره dba ماهان

سرفصل هایی که در دوره dba ماهان به شما علاقه مندان آموخته می شود، شامل مدیریت بازاریابی، منابع انسانی، سرمایه گذاری، رهبری مشاغل و کسب و کارها و شیوه های نوین و به روز مدیریت منابع مالی و تحلیل های اقتصادی می باشد. شما می توانید برای شرکت در دوره dba ماهان برگزار شده در موسسه اندیشان، به صورت قسطی به پرداخت شهریه بپردازید و آموزه هایی منطبق بر نیازهای بازار، کاربردی و مهارتی دریافت کنید. دوره dba ماهان در مرکز نیک اندیشان مفتخر است که با بهره گیری از اساتیدی بسیار حرفه ای و مجرب شما را در مسیر شکوفا سازی کسب و کار خود یاری کند.

دوره dba برتر نیک اندیشان

یک برنامه DBA شامل چه چیزی می شود؟

برخلاف ساید مدارک دکترا، که تاکید زیادی بر تحقیقات دانشگاهی مستقل دارد، دکترای راهبردی کسب و کار DBA رویکردی مشارکتی دارد که شامل آموزش عملی با تحقیق و تحلیل اصلی است.

در طول برنامه، به مدیران این فرصت داده می شود تا توانایی های خود را در برنامه ریزی استراتژیک و تصمیم گیری پیشرفته نشان دهند. این در یک محیط سمینار و همچنین از طریق تکالیف درسی و وظایف توسعه شخصی مانند پروژه های فردی انجام می شود. اینها ممکن است شامل انجام تجزیه و تحلیل های پیچیده در سازمانشان برای تعمیق دانش آن ها از بخش خود به عنوان یک کل باشد.

علاوه بر این، مؤلفه نظری مدرک دکترای راهبردی کسب و کار به این معنی است که شرکت کنندگان تحقیقات مستقلی را انجام خواهند داد. آن ها تئوری های جدیدی را توسعه خواهند داد که بر بهبود عملکرد تجاری فعلی تمرکز دارند، با این هدف که سهم مثبتی در مشکلات تجاری دنیای واقعی داشته باشند.

مزایای مدرک DBA چیست؟

انتخاب و کسب مدرک دکترای راهبردی کسب و کار DBA مزایای زیادی دارد. اول از همه، معمولاً بالاترین سطح صلاحیت موجود در زمینه تجارت و مدیریت است.

مزایای دیگر DBA عبارتند از:

 • مهارت های حل مسئله و تحقیق

DBA افراد را با مهارت های حل مسئله و تحقیق پیشرفته و توانایی استفاده از ایده های تازه برای مقابله با مسائل پیچیده در بخش خود مجهز می کند.

 • اشتغال پذیری

فارغ التحصیلان DBA مورد تقاضا هستند. این به این دلیل است که آن ها سطح بالایی از تعهد به آموزش بیشتر و تعهد به توسعه مهارت های رهبری و تعالی حرفه ای خود را نشان داده اند.

 • مسیرهای شغلی متنوع

DBA می تواند درها را به روی طیف گسترده ای از فرصت های شغلی باز کند.

 • انعطاف پذیری

از آنجایی که کسانی که مدرک DBA را دنبال می کنند، عمدتاً حرفه ای هستند، این برنامه اغلب برای پاسخگویی به خواسته های سبک زندگی کاری آن ها طراحی می شود. افراد لزوماً نیازی به ترک شغل خود ندارند. در بسیاری از موارد، یک DBA به عنوان یک برنامه یادگیری از راه دور یا آنلاین می ‌باشد، مانند دوره‌هایی که شرکت‌کنندگان ملزم به شرکت در کارگاه‌ها، ارائه‌ها و رویدادهای شبکه هستند.

دکترای راهبردی DBA

با مدرک DBA چه کاری می توانم انجام دهم؟

مشاغلی که فارغ التحصیلان DBA می توانند وارد شوند متفاوت است. برخی از این مشاغل عبارتند از:

 1. پژوهشگر و تحلیلگر داده

DBA تمرکز زیادی بر تحقیق و تجزیه و تحلیل دارد، به این معنی که فارغ التحصیلان می توانند نقش تحقیقات بازار یا تجزیه و تحلیل داده های سطح بالا را در صنایع مختلف، از تجارت گرفته تا علم، تا مراقبت های بهداشتی و حتی دولت، ایفا کنند.

 1. مشاوره

آموزش ارزشمندی که DBA در حل مشکلات پیچیده کسب و کار ارائه می دهد، می تواند فارغ التحصیلان را به سمت نقش های مشاوره در شرکت های معتبر یا استفاده از این مهارت های جدید برای راه اندازی کسب و کار خود سوق دهد.

 1. ارگان های دولتی

نهادهای دولتی برای افراد آموزش دیده که در تحقیق، حل مسئله و مدیریت مهارت دارند ارزش قائل هستند. فرصت های اجرایی موجود برای فارغ التحصیلان DBA شامل کار در یک موقعیت عالی برای بخش مالی، بازاریابی یا تحقیقات دولتی است.

 1. کارآفرین

DBA بسیاری از مدیران عامل را که قبلاً شرکت های خود را تأسیس کرده اند جذب می کند. با این حال، برخی این مدرک را برای تبدیل شدن به صاحبان کسب و کار موفق انتخاب می کنند. فارغ التحصیلانی که مایل به راه اندازی شرکت های خود هستند می توانند از آموزش های نظری و عملی جامع در زمینه تجارت، رهبری و مدیریت که در طول دوره آموزشی دکترای راهبردی کسب و کار DBA تدریس می شود بهره مند شوند.

اکنون درک بهتری از آنچه مدرک دکترای راهبردی کسب و کار DBA شامل می شود دارید، امیدواریم در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این برنامه برای شما مناسب است یا خیر، اطمینان بیشتری داشته باشید.

تا چه حد با سرفصل های دوره dba یا دکترای راهبردی کسب و کار DBA آشنا هستید؟

تا چه حد با سرفصل های دوره dba یا دکترای راهبردی کسب و کار DBA آشنا هستید؟

سرفصل هایی که در دوره های dba، چه در آموزشگاه های خصوصی و چه در دانشگاه های دولتی، آموزش داده می شوند، تقریبا شبیه به هم بوده و فقط ممکن است از نظر نحوه بیان یا منبع آموزشی متفاوت باشند. عمده ترین سرفصل های دوره dba به شرح زیر هستند:

 • رهبری کار آفرینان
 • مدل کسب و کار
 • استراتژی پیشرفته کسب و کار
 • هوش کسب و کار
 • پایداری، اخلاق و حاکمیت در کارآفرینی و کسب و کار
 • نوآوری و خلاقیت در کسب و کار
 • ایجاد سازمان یادگیرنده
 • تفکر کارآفریتی
 • بازاریابی کارآفرینان جهانی
 • روش تحقیق در کارآفرینی
 • سرمایه گذاری خطر پذیر
 • شبکه های کسب و کار

هرکدام از این سرفصل ها به مباحث جزئی تر و مهارت ها و تکنیک های تخصصی تری تقسیم بندی می شوند. دکترای راهبردی کسب و کار DBA به عنوان بالاترین سطح تحصیلی در زمینه مدیریت کسب و کار شناخته می شود که از نظر تکامل علمی و تکنیکی، بالاتر از آن سطحی وجود ندارد. البته باید گفت که هر کدام از این سرفصل ها با توجه به گرایشی که انتخاب می کنید از نظر محتوایی با سایر گرایش ها تفاوت دارد.

با گرایش های دکتری مدیریت کسب و کار (دکترای راهبردی کسب و کار DBA) بیشتر آشنا شوید!؟

با گرایش های دکتری مدیریت کسب و کار (دکترای راهبردی کسب و کار DBA) بیشتر آشنا شوید!؟

موضوعی که باعث افزایش محبوبیت دوره های دی بی ای شده، تنوع گرایش های این دوره است. برخی از محبوب ترین گرایش های دکتری مدیریت کسب و کار (دکترای راهبردی کسب و کار DBA) به شرح زیر است:

1- گرایش فناوری

افرادی که در گرایش فناوری دوره ی دی بی ای شرکت می کنند، توانایی و مهارت های لازم برای مدیریت فناوری را به دست می آورند. در این دوره، افراد با سیستم های مدیریت فناوری آشنا شده و یاد می گیرند که چگونه از نظریه های ارائه شده، در کسب و کار خود به نحو احسن بهره ببرند.

2- نوآوری و توسعه خدمات و محصولات

از دیگر گرایش های محبوب دوره های دی بی ای می توان به گرایش نوآوری و توسعه ی خدمات و محصولات اشاره داشت. سرفصل های مهمی چون توسعه محصول، توسعه خدمات و نوآوری در این دوره آموزش داده می شود. متقاضیان در این دوره یاد می گیرند که با کمک ایده های جدیدی که در ذهن دارند، کسب و کار خود را توسعه داده و ثروت سازی کنند.

3- گرایش منابع انسانی و رفتار سازمانی

با توجه به اهمیتی که منابع انسانی و رفتار آنها در سازمان دارد، این دوره تدوین و تعریف شده است. شناخت رفتار منابع انسانی در یک سازمان از جمله اهداف برگزاری این دوره به شمار می رود.

برای ثبت نام در دوره آموزش DBA نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دوره MBA حرفه ای
نوشته بعدی
دوره DBA چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image