DBA چیست و با این مدرک چه کاری می توان انجام داد؟

یکی از رشته های شاخه مدیریت را می توان DBA دانست. اما DBA چیست و با این مدرک چه کاری می توان انجام داد؟ رشته مدیریت زیر شاخه های زیادی دارد که در حوزه های مختلف به کار می آید. جایگاه DBA در این بین کجاست و افرادی که در این حوزه متخصص می شوند، چه سمت هایی در بازار کار پیدا می کنند؟ در این مطلب سعی داریم بیش تر به رشته به DBA بپردازیم و شما را با محتوای این رشته و کاربرد آن آشنا کنیم. هم چنین بازار کاری که در این حوزه وجود دارد را تفسیر خواهیم کرد.

دوره آموزش DBA
دوره آموزش DBA در موسسه نیک اندیشان

دکترای مدیریت کسب و کار

می توان DBA را در فارسی به دکترای مدیریت کسب و کار ترجمه کرد. به این معنی که فرد مدرکی معادل دکترا در زمینه مدیریت کسب و کار دارد. افرادی که در این حوزه متخصص می شوند، کلیه اصول مذاکره، هوش مالی و اقتصادی، مارکتینگ و بازارسازی، مهارت های رهبری، مدیریت استراتژیک، ایجاد طرحواره مدیریت کسب و کار برای مشاغل و بسیاری موارد دیگر را فرامی گیرند. این مهارت ها می تواند زمینه را برای رشد و شکوفایی کسب و کار ها در هر سطحی که باشند، فراهم کند. به همین دلیل صاحبان مشاغل همواره برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود به دنبال افرادی که به دکترای مدیریت کسب و کار مسلط باشند، می گردند. این دانش یکی از مدرن ترین شیوه های مدیریتی کسب و کار در دنیاست که به خوبی امتحان خود را پس داده است. در کشور ما هم نیاز به متخصصانی که به دکترای مدیریت کسب و کار تسلط داشته باشند، وجود دارد. اما چگونه می توان در این حوزه متخصص شد؟

دکترای حرفه ای کسب و کار DBA

برای متخصص شدن در حوزه دکترای حرفه ای کسب و کار DBA، نیاز به آموزش های حرفه ای و اصولی وجود دارد. دوره آموزشی این رشته باید شامل تمامی موارد نام برده شده در قسمت قبل بوده و به صورت تجربی و عملی شما را با این مهارت آشنا کند. خوشبختانه در ایران این شرایط در موسسه نیک اندیشان وجود دارد. این مرکز اقدام به برگزاری دوره دکترای حرفه ای کسب و کار DBA نموده و برای آن از قوی ترین اساتید بهره گرفته است. این مرکز در انتهای دوره دکترای حرفه ای کسب و کار DBA به شما مدرکی معتبر از آکادمی URS انگلستان اعطا می کند و هم چنین مدرکی دانشگاهی و دارای مهر و هولوگرام هم به شما خواهد داد. در انتهای دوره DBA شما توسط موسسه نیک اندیشان به بازار کار حرفه ای معرفی می شوید و این خود زمینه ساز موفقیت شما در بازار کار خواهد بود.

سوالات متداول دوره DBA

DBA چیست و با این مدرک چه کاری می توان انجام داد؟

DBA همان دکترای مدیریت کسب و کار است که این روزها بازار پر رونقی پیدا کرده است. افراد با در دست داشتن مدرک این دانش، می توانند به سرعت وارد بازار کار در کلیه مراکز کار و فعالیت که قصد رونق یافتن دارند، شوند.

دکترای مدیریت کسب و کار شامل چه سرفصل هایی است؟

می توان DBA را در فارسی به دکترای مدیریت کسب و کار ترجمه کرد. به این معنی که فرد مدرکی معادل دکترا در زمینه مدیریت کسب و کار دارد. افرادی که در این حوزه متخصص می شوند، کلیه اصول مذاکره، هوش مالی و اقتصادی، مارکتینگ و بازارسازی، مهارت های رهبری، مدیریت استراتژیک، ایجاد طرحواره مدیریت کسب و کار برای مشاغل و بسیاری موارد دیگر را فرامی گیرند.

دکترای حرفه ای کسب و کار DBA در نیک اندیشان چگونه است؟

این مرکز اقدام به برگزاری دوره دکترای حرفه ای کسب و کار DBA نموده و برای آن از قوی ترین اساتید بهره گرفته است. این مرکز در انتهای دوره دکترای حرفه ای کسب و کار DBA به شما مدرکی معتبر از آکادمی URS انگلستان اعطا می کند و هم چنین مدرکی دانشگاهی و دارای مهر و هولوگرام هم به شما خواهد داد. در انتهای دوره DBA شما توسط موسسه نیک اندیشان به بازار کار حرفه ای معرفی می شوید و این خود زمینه ساز موفقیت شما در بازار کار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image