بهترین دوره DBA در ایران

DBA چیست و با این مدرک چه کاری می توان انجام داد؟

یکی از رشته های شاخه مدیریت را می توان DBA دانست. اما DBA چیست و با این مدرک چه کاری می توان انجام داد؟ رشته مدیریت زیر شاخه های زیادی دارد که در حوزه های مختلف به کار می آید. جایگاه DBA در این بین کجاست و افرادی که در این حوزه متخصص می شوند، چه سمت هایی در بازار کار پیدا می کنند؟ در این مطلب سعی داریم بیش تر به رشته به DBA بپردازیم و شما را با محتوای این رشته و کاربرد آن آشنا کنیم. هم چنین بازار کاری که در این حوزه وجود دارد را تفسیر خواهیم کرد.

دکترای مدیریت کسب و کار

می توان DBA را در فارسی به دکترای مدیریت کسب و کار ترجمه کرد. به این معنی که فرد مدرکی معادل دکترا در زمینه مدیریت کسب و کار دارد. افرادی که در این حوزه متخصص می شوند، کلیه اصول مذاکره، هوش مالی و اقتصادی، مارکتینگ و بازارسازی، مهارت های رهبری، مدیریت استراتژیک، ایجاد طرحواره مدیریت کسب و کار برای مشاغل و بسیاری موارد دیگر را فرامی گیرند. این مهارت ها می تواند زمینه را برای رشد و شکوفایی کسب و کار ها در هر سطحی که باشند، فراهم کند. به همین دلیل صاحبان مشاغل همواره برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود به دنبال افرادی که به دکترای مدیریت کسب و کار مسلط باشند، می گردند. این دانش یکی از مدرن ترین شیوه های مدیریتی کسب و کار در دنیاست که به خوبی امتحان خود را پس داده است. در کشور ما هم نیاز به متخصصانی که به دکترای مدیریت کسب و کار تسلط داشته باشند، وجود دارد. اما چگونه می توان در این حوزه متخصص شد؟

دکترای حرفه ای کسب و کار DBA

برای متخصص شدن در حوزه دکترای حرفه ای کسب و کار DBA، نیاز به آموزش های حرفه ای و اصولی وجود دارد. دوره آموزشی این رشته باید شامل تمامی موارد نام برده شده در قسمت قبل بوده و به صورت تجربی و عملی شما را با این مهارت آشنا کند. خوشبختانه در ایران این شرایط در موسسه نیک اندیشان وجود دارد. این مرکز اقدام به برگزاری دوره دکترای حرفه ای کسب و کار DBA نموده و برای آن از قوی ترین اساتید بهره گرفته است. این مرکز در انتهای دوره دکترای حرفه ای کسب و کار DBA به شما مدرکی معتبر از آکادمی URS انگلستان اعطا می کند و هم چنین مدرکی دانشگاهی و دارای مهر و هولوگرام هم به شما خواهد داد. در انتهای دوره DBA شما توسط موسسه نیک اندیشان به بازار کار حرفه ای معرفی می شوید و این خود زمینه ساز موفقیت شما در بازار کار خواهد بود.

DBA چه کاربردی دارد

DBA چه کاربردی دارد؟

فعالیت های روزانه ای که یک فرد دارای مدرک DBA انجام می دهد عبارتند از:

 • ایجاد و حفظ استانداردها و سیاست های پایگاه داده
 • پشتیبانی از فعالیت های طراحی، ایجاد و آزمایش پایگاه داده
 • مدیریت در دسترس بودن و عملکرد پایگاه داده، از جمله مدیریت حوادث و مشکلات
 • مدیریت اشیاء پایگاه داده برای دستیابی به استفاده بهینه
 • تعریف و پیاده‌سازی محرک‌ های رویدادی که در مورد عملکرد بالقوه پایگاه داده یا مشکلات یکپارچگی هشدار می ‌دهند
 • انجام امور خانه داری پایگاه داده مانند تنظیم، نمایه سازی و غیره.
 • نظارت بر استفاده، حجم تراکنش، زمان پاسخگویی، سطوح همزمانی و غیره
 • شناسایی گزارش، و مدیریت مسائل امنیتی پایگاه داده، مسیرهای حسابرسی و پزشکی قانونی
 • طراحی استراتژی پشتیبان گیری، آرشیو و ذخیره سازی پایگاه داده

برای اینکه بتوانید یک مدرک DBA معتبر دریافت کنید بایستی در دوره های آموزشی DBA شرکت کنید. این دوره های آموزشی معمولا با یک مدرک DBA همراه هستند. اما بایستی در نظر داشت که  مدرک DBA تمام موسسات معتبر نمی باشد. شما باید به عنوان یک متقاضی دقت داشته باشید که یک دوره ای را انتخاب کنید که مدرک DBA معتبر ارائه دهد. موسساتی همچون موسسه ی نیک اندیشان پس از اتمام دوره ی DBA به متقاضیان خود مدرک DBA ارائه می دهند. لازم به ذکر است که موسسه ی نیک اندیشان مدرک DBA معتبر اعطا می کند.

مزایا DBA چیست؟

بیایید به بررسی نکات مثبت یک DBA، که شامل افزایش انعطاف ‌پذیری و حفاظت از حریم خصوصی است بپردازیم.

نکات مثبت DBA

 1. افزایش انعطاف پذیری

اگر در حال حاضر صاحب یک کسب و کار هستید و می خواهید کسب و کار خود را در حوزه های دیگر گسترش دهید، DBA می تواند این گسترش را تسهیل کند، خواه شامل گسترش جغرافیایی باشد یا باز کردن یک خط جدید کسب و کار. به عنوان مثال، اگر صاحب یک شرکت هستید، دریافت DBA به شما اجازه می دهد چندین رستوران را باز کنید که هر کدام با نام متفاوتی هستند. این DBA است که به کسب و کار شما اجازه می دهد تا شاخه های مختلف عملیات شما را با استفاده از نام های مختلف باز کند.

اگر قرار بود کسب و کار شما به منطقه ای گسترش یابد که شخص دیگری قبلاً نام کسب و کار شما را ثبت کرده است، DBA می تواند به شما اجازه دهد نام دیگری را در آن منطقه ثبت کنید و تحت آن نام مستعار فعالیت کنید. اگر می خواهید وارد یک خط کاملاً جدید تجارت شوید، DBA نیز می تواند آن را تسهیل کند. شرکت‌ های زیادی وجود دارند که برندهای مختلفی را با DBA اداره می ‌کنند، در حالی که شرکت مادر بر همه آن ها نظارت دارد.

 1. حفاظت از حریم خصوصی

اگر کسب و کار خود را به عنوان یک فرد خصوصی اداره می کنید – چه به عنوان یک مالک انحصاری یا به عنوان بخشی از یک شراکت – پس DBA می تواند از حریم خصوصی شما محافظت کند. اگر نام واقعی خود را در سراسر شهر تبلیغ کنید، کاتالوگ ها و کارت پستال هایی را خواهید یافت که صندوق پستی شما را در کمترین زمان پر می کنند. تلفن شما شروع به زنگ زدن می‌ کند – نه از طرف مشتریان، بلکه به این دلیل که همه تلاش می ‌کنند چیزی را که نیاز دارد بفروشند. زمان زیادی نمی گذرد تا اینکه آرزو کنید ای کاش یک DBA راه اندازی می کردید. برای این منظور، برخی از مشاغل وجود دارند که نمی ‌خواهند از حریم خصوصی DBA محافظت کنند، مانند یک مشاور املاک یا سخنران انگیزشی.

خواندن مقاله مرتبط : مدیریت حرفه ای کسب و کار DBA

دکترای حرفه ای کسب و کار DBA

سوالات متداول دوره DBA

DBA چیست و با این مدرک چه کاری می توان انجام داد؟

DBA همان دکترای مدیریت کسب و کار است که این روزها بازار پر رونقی پیدا کرده است. افراد با در دست داشتن مدرک این دانش، می توانند به سرعت وارد بازار کار در کلیه مراکز کار و فعالیت که قصد رونق یافتن دارند، شوند.

دکترای مدیریت کسب و کار شامل چه سرفصل هایی است؟

می توان DBA را در فارسی به دکترای مدیریت کسب و کار ترجمه کرد. به این معنی که فرد مدرکی معادل دکترا در زمینه مدیریت کسب و کار دارد. افرادی که در این حوزه متخصص می شوند، کلیه اصول مذاکره، هوش مالی و اقتصادی، مارکتینگ و بازارسازی، مهارت های رهبری، مدیریت استراتژیک، ایجاد طرحواره مدیریت کسب و کار برای مشاغل و بسیاری موارد دیگر را فرامی گیرند.

دکترای حرفه ای کسب و کار DBA در نیک اندیشان چگونه است؟

این مرکز اقدام به برگزاری دوره دکترای حرفه ای کسب و کار DBA نموده و برای آن از قوی ترین اساتید بهره گرفته است. این مرکز در انتهای دوره دکترای حرفه ای کسب و کار DBA به شما مدرکی معتبر از آکادمی URS انگلستان اعطا می کند و هم چنین مدرکی دانشگاهی و دارای مهر و هولوگرام هم به شما خواهد داد. در انتهای دوره DBA شما توسط موسسه نیک اندیشان به بازار کار حرفه ای معرفی می شوید و این خود زمینه ساز موفقیت شما در بازار کار خواهد بود.

برای ثبت نام در دوره DBA نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دوره آموزش ماساژ سنگ داغ
نوشته بعدی
ماساژ شیاتسو چیست و چه فوایدی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image