دوره dba تبریز و mba تبریز چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

دوره dba تبریز⭐دوره dba تبریز یا تهران

با وجود رقابت تنگاتنگ تمامی عرصه های کسب و کار، دیگر اهمیت دوره های مدیریت کسب و کار بر کسی پوشیده نیست. اگر می خواهید از رقبای خود جلوتر باشید، باید چگونه مدیریت کردن را بدانید. چیزی که در دوره dba تبریز بدان پرداخته می شود و در این مقاله قرار است مفصل درباره آن صحبت کنیم.

Dba مخفف چیست؟

Dba مخفف دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار است که وجه تمایز شما با مدیران سایر شرکت ها خواهد بود. دوره dba در واقع یکی از بالاترین سطوح آموزشی برای مدیران کسب و کار است. در واقع شما با گذراندن این دوره یاد می گیرید که چگونه کسب و کار خود را به شیوه مدرن مدیریت کنید و آن را از حالت خشک و سنتی که در گذشته رواج داشته است خارج کنید.

امروزه تکنولوژی و عصر دیجیتال به سرعت در حال پیشرفت است و کسب و کار هایی که سعی در مدرنیزه کردن کسب و کار خود نکنند، بدون شک پیشرفت و بهبودی نخواهند داشت. در واقع هدف از برگزاری دوره هایی همچون دوره dba تبریز این است که به مدیران یاد بدهد چگونه شرکتی سازمان ‌یافته بسازند و با استفاده از روش ‌های نوین و مدرن، شرکت خود را رهبری کنند. البته ورای آموزش مهارت های شغلی، این دوره ها همچنین تعهد به رشد شخصی و سازمانی را به کارفرمایان نشان می دهد.

جالب است بدانید که دوره آموزش dba تنها محدود به تعدادی از حوزه های کسب و کار نمی شود و گرایش های زیادی را در بر می گیرد. در واقع مدیران از تمامی حوزه های مالی، روابط عمومی، منابع انسانی، نفت و گاز، اقتصاد، بهداشت و … می توانند در دوره های dba هر یک از حوزه های فوق شرکت کنند. در انتهای برخی از دوره های دی بی ای همچون دوره dba تبریز مدرک دکترای حرفه ای در زشته مدیریت بازرگانی به شما اعطا می شود.

گرایش های دوره dba تبریز

گرایش های دوره dba تبریز کدامند؟

دوره های dba در گرایش های بسیار متعددی برگزار می شوند که هر کدامشان کاربرد مشخص و تعریف شده ای دارند. همان طور که تنوع مشاغل و کسب و کار ها زیاد است، باید انتظار داشته باشیم که گرایش های دوره dba هم متنوع بوده تا پاسخ گوی تمامی کسب و کار ها باشند. گرایش های دوره dba تبریز عبارتند از:

 • مدیریت موسسات مالی و مدیریت مالی  (Finance)
 • مدیریت فروش و بازاریابی (Marketing)
 • مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management)
 • مدیریت سیستم‌ های تولید و پروژه (Operation)
 • رهبری ( Leadership)
 • کارآفرینی (Entrepreneurship)
 • مدیریت بهداشت و درمان (Healthcare Management)
 • مدیریت سیستم‌ های اطلاعات (Information Systems Management)
 • کسب ‌و کار بین‌المللی (International Business)
 • مدیریت پروژه (Project Management)
 • و غیره

هر کدام از گرایش های فوق، بازار کار متفاوتی دارند، بنابراین متقاضیان باید بر اساس نیاز کسب و کارشان در یکی از گرایش های dba شرکت کنند. شاید جای برخی گرایش ها در این لیست خالی باشد، اما بدانید که ممکن است گرایش مد نظرتان تحت عناوین دیگری در دوره های dba مطرح شده باشد. به هر حال قبل از انتخاب گرایش ها باید از محتوا و سرفصل های آموزشی دوره اطلاع پیدا کنید.

برخی از افراد تصور می کنند که dba در واقع همان مدرک PHD است، در حالی که این دو با یکدیگر تفاوت دارند که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح می دهیم.

هزینه دوره Dba تبریز چقدر است؟

تفاوت Dba و PHD چیست؟

ابتدا لازم است تعریفی از PHD ارائه دهیم و سپس به تفاوت آن با dba بپردازیم. PHD در حقیقت جزء بالا ترین مدارک تحصیلی تکمیلی است که می توان در دانشگاه اخذ کرد. مزیت این مدرک این است که افرادی که آن را اخذ می کنند به راحتی می توانند در دانشگاه ها مشغول به تدریس شوند. مدرک PHD برای اکثر رشته ها موجود است و می توان آن را کسب کرد، منتهی دوره آموزش PHD بین 3 تا 5 سال می باشد.

در رابطه با تفاوت dba و PHD باید بگوییم که گذراندن دوره dba تبریز و اخذ مدرک آن برای افرادی که می خواهند به عرصه تجارت ورود کنند یا مدیر یک شرکت یا کسب و کار بشوند مناسب است. منتهی مدرک PHD برای کسانی است که می خواهند شغل تدریس را پیش بگیرند یا به عنوان یک محقق به پژوهش کردن بپردازند.

 

مکان برگذاری دوره dba تبریز

دوره dba تبریز و mba تبریز چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

دوره dba نسبت به mba تخصصی تر است و صرفا مخصوص مدیران ارشد کسب و کار می باشد. اما دوره های mba مانند دوره mba مالی حتی برای کسانی که مدیر سازمان نیستند و می خواهند در کار خود پیشرفت کنند نیز مناسب است. حتی برخی افراد که دوره ام بی ای را گذرانده اند جهت ارتقای مدرک خود در دوره dba تبریز نیز شرکت می کنند.

تفاوت دیگری که این دو دوره دارند این است که به علت تخصصی بودن، دوره دی بی ای در کلان شهر هایی مانند تهران و تبریز برگزار می شود. در حالی که دوره ام بی ای در شهر های کوچک نیز برگزار می شود. تفاوت دیگر این دو دوره، هزینه آنهاست. هزینه دوره dba تبریز به لحاظ تخصصی تر بودن بالاتر است.

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هزینه دوره به شهر نیز بستگی دارد. برای مثال هزینه دوره mba تهران از دوره mba قم بیشتر است. در کل دوره دی بی ای چه به لحاظ هزینه و چه تخصصی بودن از دوره ام بی ای بالاتر است.

آیا در مرکز آموزش جهاد دانشگاهی تبریز دوره dba تبریز برگزار میشود؟

جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای آموزشی است که در هر شهر و یا استان، شعبه ای فعال دارد. مرکز آموزش جهاد دانشگاهی تبریز نیز به مانند بقیه شعبات، در حال برگزاری دوره های آموزشی است. از جمله این دوره ها می توان به حقوق ثبتی، تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات در مقطع کاردانی و معماری داخلی، روابط عمومی و غیره در مقطع لیسانس اشاره کرد.

اگر می خواهید در دوره dba تبریز شرکت کنید، می توانید به جهاد دانشگاهی این شهر مراجعه کرده و در صورتی که این مجموعه این دوره را ارائه می کند، در آن شرکت کنید. اگر مرکز جهاد دانشگاهی شهر تبریز این دوره را برگزار نمی کند، می توانید به فکر شرکت در دوره های آموزشی dba در دیگر شهرهای کشورمان، مانند تهران باشید.

برخی از موسسه های معتبر آموزشی تهران، این دوره را به صورت حضوری و غیر رایگان و با بهترین کیفیت و بازخورد برگزار می کنند. این موسسه ها دوره های دی بی ای را با صدور یک مدرک معتبر به پایان می برند. قطعا با انتخاب معتبرترین موسسه های برگزار کننده دوره دی بی ای، بهترین نتایج را به دست خواهید آورد.

هزینه دوره Dba تبریز چقدر است؟

زمانی که بحث هزینه می شود، عوامل زیادی تاثیر گذار هستند. امروزه برخی از موسسات برای اینکه افراد بیشتری بتوانند در دوره ها شرکت کنند، شرایط پرداخت اقساطی هزینه دوره را در نظر گرفته اند. از طرفی هزینه دوره به گرایش دوره دی بی ای نیز بستگی دارد. مثلا هزینه دوره mba روابط عمومی از دوره ام بی ای نفت و گاز تا حدودی کمتر است. با توجه به تمامی این نکات، هزینه دوره های دی بی ای از 8 میلیون تومان شروع شده و تا 20 میلیون تومان متغیر می باشد.

بررسی دوره Dba تبریز

دوره dba تبریز بهتر است یا دوره dba آنلاین؟ انتخاب شما کدام است؟

اگر بخواهید بین دو دوره dba تبریز و دوره dba آنلاین یکی را انتخاب کنید، انتخاب شما کدام مورد است؟ قطعا برای افرادی که ساکن شهر تبریز و یا شهرستان های اطراف و نزدیک آن هستند، دوره dba تبریز که اغلب در دانشکده ها و یا موسسات آموزشی این شهر برگزار می شود، بهره وری بیشتری نسبت به دوره dba غیر حضوری و آنلاین دارد.

کسانی که قصد دارند در دوره dba به صورت آنلاین شرکت کنند، باید بدانند که در این دوره ها، مباحث، بیشتر به صورت تئوری آموزش داده می شوند و دانش پذیر امکان تعامل با سایر اعضای دوره و حتی اساتید را نخواهد داشت. پیشنهاد اساتید این حوزه این است که اگر شرایط مکانی و زمانی به شما اجازه می دهد، حتما در دوره های حضوری و البته در موسسات معتبر با اساتید مجرب شرکت کنید.

بار علمی و مهارت هایی که در دوره dba کسب می کنید، در کنار مدرک معتبر این دوره، می تواند آینده شغلی شما و موقعیت اجتماعی شما را نه تنها در ایران بلکه در کشور های دیگر نیز تضمین کند؛ پس ارزش این را دارد که کمی از وقت و آسایش خود را برای این دوره صرف کنید.

دوره dba تبریز بهتر است یا دوره dba آنلاین؟ انتخاب شما کدام است؟

دوره dba تبریز بهتر است یا دوره dba در تهران؟

دوره dba تبریز، هم در دانشگاه های این شهر ارائه می شود، و هم برخی موسسه های آموزشی آزاد، آن را برگزار می کنند. تبریزی هایی که در این شهر ساکن هستند و قصد دارند در این دوره شرکت کنند، هم می توانند به موسسه های برگزار کننده این دوره در تبریز مراجعه کنند، و هم می توانند به شهرهای بزرگ کشور، از جمله تهران رفته و این دوره را در آنجا ببینند.

در اینجا، انتخاب با خود دانشجو است؛ اما باید به برخی مسائل نیز توجه و دقت داشت. یکی از مهم ترین چیزهایی که در زمان انتخاب دوره دی بی ای تبریز باید مد نظر قرار داده شود، اعتبار مدرکی است که در نهایت در اختیار فرد قرار داده می شود. اگر موسسه ها و ارگان های آموزشی تبریز بتوانند مدرکی معتبر و بین المللی صادر کنند، چه بهتر؛ نیازی نیست فرد مسافت زیادی تا تهران طی کنید.

چنانچه، هیچ یک از موسسه های آموزشی در تبریز نتوانند یک مدرک قابل ترجمه صادر کنند، بهتر است برای آنکه وقت و هزینه تان را در یک جای درست صرف کنید، به موسسه های آموزشی فعال در تهران، از جمله نیک اندیشان مراجعه کرده و این دوره ارزشمند را در آنجا پشت سر بگذارید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی دوره dba تبریز پرداختیم و بیان کردیم که شرکت در دوره دکترای مدیریت کسب و کار چقدر می تواند به رشد یک سازمان کمک کند. در آخر باید بگوییم که اگر می خواهید در یک دوره جامع با هزینه مناسب شرکت کنید، می توانید در دوره dba نیک اندیشان ثبت نام کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزشی dba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
درآمد و بازار کار⭐شغل تعمیرات موبایل در عمان چگونه است؟
نوشته بعدی
دوره غیر حضوری dba یا حضوری؟⭐کدام بهتر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image