هر آنچه که باید درباره دوره mba مالی بدانید

دوره mba مالی⭐دوره mba مالی چیست؟

مسلما چیزی که یک شرکت بیشتر از هر چیزی احتیاج دارد، مدیریت مالی و سرمایه گذاری است. رشد و رونق یک شرکت در مدیریت مالی و بودجه بندی درست آن است. مدیرانی که می خواهند بودجه شرکت خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند، دوره mba مالی حتما به کارشان خواهد آمد.

هر آنچه که باید درباره دوره mba مالی بدانید

دوره mba یا مدیریت مالی، یکی از گرایش های کاربردی رشته mba است. mba (Master of business administration) به معنای کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار است. دوره های mba یک راهکار کاربردی برای کسانی هستند که می خواهند در شغل خود پیشرفت کرده یا کسب و کار خود را رونق بخشند. حتی برخی افراد با هدف کسب یکسری مهارت ها در این دوره ها شرکت می کنند تا بتوانند در آینده از این مهارت ها در جهت کسب درآمد استفاده کنند.

رشته ام بی ای به دلیل تاثیر قابل توجه بر کسب و کار افراد، گرایش های زیادی دارد. دوره mba مالی نیز یکی از گرایش های این رشته است. در این دوره، مهارت های مدیریت مالی و بودجه یک سازمان آموزش داده می شود. مدیریت مالی بدین معناست: فعالیت روزمره یک بخش دارایی، که در آن مدیران مالی مسئولیت اداره و نگهداری از دارایی های مالی و همچنین فرآیند شناسایی و ارزیابی مدیریت ریسک را بر عهده دارند.

مدیر عاملان یک سازمان می توانند با شرکت در این دوره، دانش جامعی از چگونگی مدیریت صورت های مالی، حقوق ها و دستمزد ها، حسابداری و … بدست آورند. همچنین برخی افراد با شرکت در دوره mba مالی، می توانند در شرکت های مختلف به عنوان مدیر مالی مشغول به کار شوند. در نتیجه این دوره نیز مانند دوره dba مشاور حقوقی، می تواند مخاطبان متعددی داشته باشد. اما شرکت در این دوره چه مزایایی به همراه دارد؟

هزینه دوره mba مالی چقدر است؟

شرکت در دوره mba مالی چه مزایایی دارد؟

همیشه در نظر داشته باشید که مدیریت درست بودجه یک شرکت، تاثیر به سزایی بر توسعه و حفظ آن در شرایط بحرانی دارد. با مدیریت درست بودجه یک سازمان، مشکلات زیادی حل می شود. منتهی امروزه که علم و دانش روز جهان به سرعت در حال پیشرفت است، بدون علم و دانش کافی نمی توان بودجه یک شرکت را مدیریت کرد.

همچنین شرکت در دوره mba مالی نه تنها دانش و علم روز مدیریت بودجه و سرمایه گذاری را به شما آموزش می دهد، بلکه با آموزش برخی تکنیک ها کمک می کند که چگونه می توانید بخشی از این بودجه را به بخش هایی نظیر بازاریابی و تبلیغات شرکت خود اختصاص دهید. در حقیقت، کمی از فنون و تکنیک های دوره dba بازاریابی را نیز به شما آموزش می دهد.

ضمنا این دوره برای برخی افراد می تواند منبع آموزشی جامعی جهت کسب درآمد در آینده باشد. البته بهتر است افرادی که می خواهند با هدف مشغول شدن به عنوان یک مدیر مالی در این دوره شرکت کنند، دانش پس زمینه ای از مباحث مالی و حسابداری داشته باشند.

دوره mba مالی چه تفاوتی با دوره dba مالی دارد؟ هر یک از این دوره ها برای چه کسانی مناسب است؟

اگر ابتدا تعریف هر یک از دوره ها را به شما ارائه دهیم، خودتان متوجه تفاوت این دو خواهید شد. دوره mba به معنای کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار و دوره dba به معنای دکترای مدیریت کسب و کار است. پس می توان گفت که دوره dba مالی از دوره mba مالی تخصصی تر است. حتی برخی افراد جهت ارتقای مدرک mba خود، در دوره dba شرکت می کنند.

بهتر است اینطور بگوییم که دوره mba بیشتر برای فارغ التحصیلان رشته های مالی و حصابداری، اعضای بخش مالی شرکت ها و افرادی از این قبیل در جهت ارتقاء دانش آنها و تبدیل شدن به یک مدیر مالی کارامد دارد. دوره dba برای مدیران ارشد یا مدیر عاملان شرکت ها که تا حدودی به مباحث مالی آشنایی دارند و نیازمند دانش تخصصی تر هستند، کاربرد دارد. اینگونه در نظر بگیرید که دوره آموزش dba در حقیقت دوره پیشرفته mba است.

هزینه دوره mba مالی چقدر است؟

پیش از اینکه هزینه دوره mba را مطرح کنیم، لازم است یک نکته را بدانید. شرکت در این دوره به منزله یک سرمایه گذاری بلند مدت است. در واقع شما با شرکت در این دوره، بر روی دانش و مهارتی که آموزش می بینید سرمایه گذاری می کنید. پس از اینکه نکات دوره را در کار خود اجرا کنید، خواهید دید که حتی بیشتر از هزینه دوره به شما باز خواهد گشت.

طبیعتا هزینه هر یک از گرایش های mba با دیگری تفاوت دارد. برای مثال، هزینه دوره dba منابع انسانی به دلیل تخصصی بودن اش، از هزینه دوره mba مالی بیشتر است. هزینه دوره ام بی ای مالی از 6 میلیون تومان شروع شده و بعضا تا 15 میلیون تومان متغیر است.

دروس رشته mba گرایش مالی چیست؟

دروس رشته mba گرایش مالی چیست؟

برای آشنایی بیشتر با دوره mba مالی بهتر است کمی هم راجع به سرفصل ها و دروس رشته mba گرایش مالی صحبت کنیم. البته، سرفصل ها و دروس این رشته ممکن است در دانشگاه های مختلف باهم متفاوت باشند. همچنین، اگر نگاهی به دروس رشته مدیریت کسب و کار گرایش مالی در کشور های دیگر بیندازید، متوجه تفاوت آن ها با سرفصل های دوره های mba در داخل کشور خواهید شد. در ادامه مهم ترین دروس رشته mba مالی ذکر شده اند:

 • نظریه های سازمان و مدیریت
 • اخلاق و احکام کسب و کار
 • اصول اقتصاد
 • حسابداری برای مدیران
 • مدیریت رفتار سازمانی
 • مدیریت استراتژیک
 • مدیریت مالی
 • احتمال و آمار در مدیریت
 • مدیریت بازاریابی
 • مدیریت عملیات
 • مدیریت منابع انسانی
 • روش های تحقیق کسب و کار
 • بازار ها و نهاد های مالی
 • مدیریت ریسک و سرمایه گذار

مرور دروس گرایش مالی دانشگاه ‌های مختلف نشان می‌دهد که این فهرست، تحولات کمی را تجربه کرده است. درس ‌های مدیریت ریسک و سرمایه گذاری خطرپذیر از جمله موضوعاتی هستند که در سال ‌های اخیر، بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته‌اند. بررسی مطالعات موردی (Case Study) هم اخیراً رونق بیشتری داشته و دانشگاه ‌های کشورمان و موسسات برگزار کننده دوره mba مالی، جدی‌تر از پیش به آن پرداخته‌اند.

دوره mba مالی چه تفاوتی با دوره dba مالی دارد؟ هر یک از این دوره ها برای چه کسانی مناسب است؟

کلام آخر

شرکت در دوره mba مالی و دوره dba بیمه، یک میانبر کاربردی برای وقت، انرژی و هزینه شما است. اگر به دنبال یک دوره باکیفیت و اقتصادی می گردید، پیشنهاد ما دوره mba نیک اندیشان است.

برای ثبت نام در دوره آموزش dba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دوره dba تحول دیجیتال چیست؟⭐معرفی و بررسی آن
نوشته بعدی
دوره نوسان گیری ارز دیجیتال⭐آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image