بهترین دوره dba تحول دیجیتال در ایران چه مزایایی دارد؟

دوره dba تحول دیجیتال چیست؟⭐معرفی و بررسی آن

تاثیر دنیای دیجیتال بر رشد و توسعه کسب و کار ها، موضوعی واضح و روشن است. به همین دلیل است که صاحبان کسب و کار در دوره هایی نظیر دوره dba تحول دیجیتال شرکت می کنند تا بتوانند با استفاده از دنیای دیجیتال، بر تعداد مخاطبان خود بیافزایند.

هر آنچه لازم است درباره دوره مدیریت تحول دیجیتال بدانید

طبق پیش ‌بینی IDC تا سال ۲۰۲۱ تقریباً ۶۰ درصد از GDP کشورهای آسیا و اقیانوسیه را محصولات و خدمات دیجیتال تشکیل خواهند داد. بدین معنی که رشد و تحول کسب و کار های این کشور ها که بخش بزرگی از اقتصاد آن ها را تامین می کند، در گرو دنیای دیجیتال است. پس بدون شک، استفاده از جهان دیجیتال یک منفعت بزرگ محسوب می شود.

دوره dba تحول دیجیتال حول این موضوع است که چگونه با استفاده از قابلیت های متنوع و متعدد فناوری های دیجیتالی (نظیر رایانش اجتماعی، رایانش موبایلی، رایانش ابری، رایانش تحلیل داده و اینترنت اشیا) می توان یک کسب و کار را متحول ساخت. تحول دیجیتال در حقیقت سرمایه گذاری بر روی فناوری های دیجیتال در راستای تغییر لایه های مختلف سازمانی شامل بینش ها و چشم انداز ها، محصولات و خدمات است. این کار در جهت ایجاد ارزش بیشتر برای مشتریان و کسب رضایت مندی بیشتر آنهاست.

دوره dba تحول دیجیتال از جهات مختلف می تواند برای کسب و کار ها سودمند واقع شود. دانستن اینکه چگونه باید محصولات خود را به کمک فناوری های دیجیتال معرفی کنند و اینکه چگونه می توانند منجر به جلب رضایت و توجه مشتریان بیشتری شوند، موضوعی است که در این دوره آموزش داده می شود. متاسفانه برای این حوزه حیاتی و مهم، منابع آموزشی معتبر و باکیفیت چندانی وجود ندارد، به همین دلیل وظیفه خود می دانیم تا شما را با مزایای یک دوره آموزش dba تحول دیجیتال خوب آشنا کنیم.

هزینه دوره جامع dba تحول دیجیتال چقدر است؟

بهترین دوره dba تحول دیجیتال در ایران چه مزایایی دارد؟

همیشه گفته ایم که بهترین دوره، آن دوره ای است که آموزه هایش بسیار سودمند واقع شود. dba یا دکترای مدیریت کسب و کار، گرایش های زیادی دارد. مباحث دوره های dba نظیر دوره dba بازاریابی باید منطبق بر بازار کار باشند. در واقع آموزه های تئوریک در این دوره ها موثر واقع نمی شود.

یکی دیگر از مزایای بهترین دوره dba، مدرکی است که در انتهای دوره به شرکت کنندگان اعطا می شود. ممکن است برخی افراد شرکت کننده نظیر صاحبان کسب و کار ها، نیاز چندانی به مدرک معتبر انتهای دوره نداشته باشند، اما این مدرک برای شرکت کنندگانی که قرار است به عنوان مشاور بازاریابی دیجیتال در سازمان های مختلف مشغول به کار شوند، ارزشمند است.

مزیت ارزشمند تری که بهترین دوره dba تحول دیجیتال دارد، کمک به شرکت کنندگان برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره است. معرفی شرکت کنندگان به سازمان های مختلف برای اینکه بتوانند آموزه های خود را در بازار کار استفاده کنند، بسیار ارزشمند و مفید است. این مزیت برای شرکت کنندگان دوره dba مشاور حقوقی می تواند بسیار مفید باشد.

هزینه دوره جامع dba تحول دیجیتال چقدر است؟

قبل از بررسی هزینه دوره های تحول دیجیتال، باید یک نکته را بدانید. شرکت در دوره های dba به منزله یک سرمایه گذاری پر سود است. بدین معنا که شما با شرکت در این دوره ها، در واقع بر روی دانش کاربردی ای که قرار است بدست آورید، سرمایه گذاری می کنید. مطمئنا این سرمایه، کمی پس از بکار بردن تکنیک ها در بازار کار، به شما باز خواهد گشت.

این نکته را بدین دلیل گفتیم که هزینه دوره های dba در ایران نسبتا زیاد است. البته به دلیل تقاضای زیادی که برای این دوره ها وجود دارد، قیمت های متفاوتی نیز به چشم می خورد. برای مثال هزینه دوره dba منابع انسانی از 6 میلیون تومان شروع شده و تا 15 میلیون تومان متغیر است. با این حال، برخی دوره ها شرایط پرداخت اقساطی هزینه دوره را در نظر گرفته اند تا شرکت کنندگان بتوانند به راحتی در دوره شرکت کنند. دوره dba تحول دیجیتال موسسه نیک اندیشان چنین مزیتی دارد.

مزیت های شرکت در دوره dba تحول دیجیتال چیست؟

مطمئنا تا به اینجا به اهمیت شرکت در این دوره و تحولاتی که در کسب و کار شما می تواند ایجاد کند، پی بردید. برای اینکه بیشتر با تحولاتی که این دوره برای کسب و کارتان به ارمغان می آورد آشنا شوید، باید بگوییم که مزایای این دوره عبارتند از:

 • تغییر و تحول فرآیند های کاری و ایجاد نیاز منابع انسانی کاملا متفاوت
 • تغییر انتظارات مشتریان و ایجاد یک تجربه خوشایند از ارتباط با سازمان یا مجموعه
 • حفظ جایگاه شما در دنیای دیجیتال، میان جایگاه رقبا
 • بهبود بهره وری
 • متحول سازی تولید و توزیع محصولات و خدمات طی ده سال آینده
 • تغییر مدل های کسب و کار

ابزارهایی که در دوره dba تحول دیجیتال (مدیریت تحول دیجیتال) معرفی می شوند، چیست؟

مهارت جویان با شرکت در دوره dba تحول دیجیتال، با برخی ابزارهایی آشنا خواهند شد که نقش سرنوشت سازی در تحول یک سازمان از نظر دیجیتال خواهند داشت. برخی از این ابزارها در ادامه آورده شده است:

1- سامانه مدیریت کردن روابط مشتریان

سامانه مدیریت کردن روابط مشتریان که به آن CRM نیز گفته می شود، به سازمان ها کمک می کند تا بتوانند اطلاعات به دست آمده از مشتریان را در پایگاه داده، متمرکز کنند. این جمع آوری اطلاعات و داده ها کمک می کند تا پاسخگویی به مشتریان و ارائه خدمات به آنها با راندمان بهتری صورت گیرد.

2- سامانه ی مدیریت منابع انسانی

دیگر ابزاری که در مدیریت تحول دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است، سامانه ی مدیریت منابع انسانی است که به آن HRM گفته می شود. این ابزار از فناوری های نوین استفاده می کند و به همین واسطه به سازمان ها کمک می کند تا بتوانند همه فرآیندهای مربوط به منابع انسانی، از جمله استخدام، آموزش، ارزیابی کردن عملکرد آنها و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل را بهبود ببخشند و چالش های کمتری در این رابطه داشته باشند.

3-سامانه ی برنامه ریزی کردن منابع سازمانی

در دوره دی بی ای تحول دیجیتال در مورد سامانه برنامه ریزی کردن منابع سازمانی نیز صحبت می شود. این ابزار نیز، بسیار کاربردی است و در واقع، منابع سازمانی را مدیریت و سازماندهی می کند.

مزیت های شرکت در دوره dba تحول دیجیتال چیست؟

دوره dba آنلاین تحول دیجیتال (دوره dba تحول دیجیتال) چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از روش های برگزاری دوره dba تحول دیجیتال، برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین است. دانشگاه ها و مراکز متعددی هستند که دوره های فوق را به صورت آنلاین و مجازی برگزار می کنند. در دوره dba آنلاین، کلاس ها به دو صورت برگزار می شوند:

1-بخش اول کلاس ها به صورت ویدئو های ضبط شده است که متقاضی می تواند آن ها را در هر فرصتی ببیند.

2-در بخش دوم، کلاس ها به صورت زنده و آنلاین برگزار می شود. در این بخش، متقاضیان باید در ساعات مشخصی به صورت آنلاین و برخط در کلاس ها حاضر باشند. در این کلاس ها بیشتر مهارت های عملیاتی و محتوای تخصصی آموزش داده می شود.

در هر دوی این کلاس ها، متقاضی امکان تبادل اطلاعات با سایر اعضای کلاس را ندارد و پرسش و پاسخ ها بسیار محدود هستند. تنها مزیت این روش تدریس، نداشتن محدودیت مکانی است؛ به خصوص برای افرادی که دسترسی به موسسات و آموزشگاه های خصوصی را ندارند. از نظر مدرک پایان دوره باید گفت که نهایتا با روش آنلاین بتوان مدرکی مورد تایید وزارت علوم اعطا کرد، اما خبری از گواهینامه های بین المللی و قابل ترجمه نیست.

همه چیز در رابطه با دوره dba تحول دیجیتال

مخاطبان دوره dba تحول دیجیتال چه کسانی هستند؟

حال که با محتوا، اهمیت دوره و مباحث تحول دیجیتال آشنا شدید، بهتر است بدانید که این دوره برای چه کسانی مناسب است. به طور کلی، مخاطبان دوره dba تحول دیجیتال، تمامی مدیران ارشد و اعضای هیات مدیره سازمان‎ ها، کارآفرینان، کارشناسان و مشاورانی از صنایع مختلف (همانند خودرو، فناوری اطلاعات، نفت و گاز، دریایی، معدن، توریسم، بانکی، بیمه و …) هستند که قصد دارند دانش و مهارت لازم را برای دیجیتال ‎سازی سازمان‎ خود کسب نمایند.

برای شرکت در این دوره باید مدرک تحصیل کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مرتبط مدیریتی داشته یا اینکه سابقه کاری موثر و مفیدی به همراه مدرک دوره mba داشته باشید. بعد از فارغ التحصیلی از دوره فوق، چنانچه مدرک بین المللی دریافت کرده باشید، می توانید در کشور های خارجی هم مشغول به کار شوید. در واقع اگر یک مدیر موفق و لایقی بخواهد کسب و کارش را در سایر کشور ها گسترده کند، با داشتن این مدرک می تواند در کشور های هدف به مدیریت بپردازد و با کمک مهارتی که به دست آورده، باعث پیشرفت خود و کارکنانش شود.

دوره dba آنلاین تحول دیجیتال (دوره dba تحول دیجیتال) چه ویژگی هایی دارد؟

سرفصل های تحول دیجیتال (دوره dba تحول دیجیتال) چیست؟

زیر شاخه های دی بی ای، سرفصل ها و مباحث متفاوت دارند. در دوره dba تحول دیجیتال نیز مباحث متفاوتی به شرح زیر ارائه می شود:

 • تفکر چابک
 • تفکر راهبردی
 • رهبری دیجیتال
 • مبانی و اصول تحول دیجیتال
 • منابع انسانی در حوزه دیجیتال
 • استراتژی مرتبط با تحول دیجیتال
 • مدیریت فناوری
 • مدیریت پروژه
 • مدیریت دانش و علم دیجیتال
 • مدیریت و راهبری فرایند کسب و کار با توجه و رعایت اصول تحول دیجیتال
 • کارآفرینی و مدیریت استارتاپ های دیجیتال
 • به کار گیری هوش مصنوعی در کسب و کار و تجارت
 • تحلیل داده ها و استفاده از ابزار هوشمند در کسب و کار
 • تجربه مشتری در دوران دیجیتال
 • تحلیل کردن کسب و کارهای دیجیتال
 • بازاریابی در حوزه دیجیتال
 • بلاک چین در تجارت و کسب و کار
 • معماری سازمانی در دوران دیجیتال
 • مدیریت خدمات فناوری

مواردی که در بالا اشاره کردیم بخشی از سرفصل های ارائه شده در این دوره هستند. توصیه می کنیم، برای آنکه شرکت و حضور شما در این دوره با نتایج قابل قبولی به پایان برسد، در دوره موسسه هایی شرکت کنید که دی بی ای تحول دیجیتال را به کامل ترین و جامع ترین شکل ممکن برگزار می کنند.

کلام آخر

دانستن تحولاتی که دوره های dba نظیر دوره dba تحول دیجیتال و دوره dba بیمه، امروزه برای کسب و کارها به ارمغان می آورند، امری مهم است. اگر قصد شرکت در یک دوره باکیفیت و اقتصادی را دارید، پیشنهاد ما دوره dba نیک اندیشان است.

برای ثبت نام در دوره آموزش dba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دوره dba مدیریت پروژه⭐دوره dba مدیریت پروژه چیست؟
نوشته بعدی
دوره mba مالی⭐دوره mba مالی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image