با دوره ی dba گرایش بیمه بیشتر آشنا شوید

معرفی دوره dba بیمه⭐دوره dba گرایش بیمه 0 تا 100

معرفی دوره dba بیمه، موضوع مقاله امروز ما خواهد بود. اگر علاقه مند به گذراندن این گرایش هستید، مقاله ی حاضر را مطالعه کرده و در دوره dba شرکت کنید.

با دوره ی dba گرایش بیمه بیشتر آشنا شوید

کلمه DBA مخفف عبارت Doctor of Business Administration می باشد. این دوره در کشور های توسعه یافته، دوره ای شناخته شده و پر طرفدار برای مدیران است. قطعا آنچه موفقیت یا شکست یک سازمان را تعیین می کند، مدیریت درست بخش های مختلف آن است.

ضمن اینکه تقریبا کلیه فرآیند های اقتصادی، صنعتی و تجاری کشور ها برای تحقق ماموریت ها و آرمان های خود نیاز مبرم به بیمه دارند. لذا مدیریت درست، نیازمند داشتن دانش کافی در زمینه شناسایی، ارزیابی و تحلیل های اثر بخش می باشد. در حقیقت هدف دوره dba بیمه، استفاده کاربردی از علم روز مدیریت به منظور تقویت و ارتقاء مدیران صنعت بیمه، جهت کنترل ریسک های عملیاتی و تجاری در حوزه های گوناگون بوده است.

در کل، دوره آموزش dba به تجزیه و تحلیل مسائل مهم و برجسته سازمان ها و شرکتها می پردازد. در این دوره، مدیران ارشد خواهند آموخت که با تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعفی که یک سازمان دارد، آن را به اهداف کوچک و بزرگ خود  برسانند. ضمن اینکه مهارت دیگری که در این دوره آموزش داده خواهد شد، نجات شرکت از وضعیت های بحرانی، مشخص سازی چشم انداز ها و اهداف شرکت و طراحی نقشه رسیدن به این اهداف می باشد. اکنون که با دوره dba بیمه و اهداف آموزشی آن آشنا شدید، می خواهیم تفاوت دوره ی dba و mba گرایش بیمه را شرح دهیم.

دوره dba بیمه با دوره ی mba آن چه تفاوتی دارد

دوره dba بیمه با دوره ی mba آن چه تفاوتی دارد؟

دوره های mba و dba گرایش های متفاوتی دارند. در اکثر گرایش ها، هر دو دوره ی mba و dba وجود دارد که افراد بسته به هدف و میزان تخصص شان می توانند در هر یک از این دوره ها شرکت کنند. سطح دوره آموزش dba از mba بالاتر است و افراد معمولا به جهت ارتقاء مدرک mba خود در دوره ی dba شرکت می کنند. در حقیقت تفاوت این دو دوره، در میزان تخصصی بودن آنهاست.

 برای افراد شاغل و متخصصی که می ‌خواهند درک بهتری از کسب و کار داشته باشند و تئوری ‌های روز مربوط به صنعت و حرفه خود را فرا بگیرند، دوره ی mba بهتر است. برای متخصصانی که می خواهند با افزایش دانش و استفاده از نظریه‌ ها و روش ‌های جدید، کسب و کار خود را گسترش دهند، دوره ی dba انتخاب مناسب تری است. به همین علت است که دوره dba بیمه، برای مدیران ارشد یا مدیر عاملان صنعت بیمه توصیه می شود.

برای مدیران یک سازمان بیمه، شرکت در دوره های dba برخی گرایش های دیگر نیز می تواند به مدیریت بهتر و کارامدتر آن مجموعه و پیش برد اهداف آن، بیشتر کمک کند. برای مثال شرکت در دوره dba بازاریابی می تواند در جذب بیشتر افرادی که به خدمات مجموعه شما نیاز دارند، کمک کند. همچنین این دوره می تواند به ایجاد روابط قوی تر با مشتریان و تبدیل آنها به مشتریان بالقوه کمک کند.

یا، گذراندن دوره dba منابع انسانی می تواند در جذب و پرورش نیرو های حرفه ای و اجرایی موثر واقع شود. ضمن اینکه می تواند آموزش های خوبی در زمینه تیم سازی و شیوه توانمند سازی افراد تیم به شما ارائه دهد. در کل، این دوره آموزش های لازم جهت مدیریت توانمند و کارامد نیرو های انسانی، آموزش این نیرو ها و برنامه ریزی بر روی مهارت های آنها در جهت پیش برد اهداف مجموعه را به شما ارائه می دهد.

هزینه شرکت در دوره dba بیمه چقدر است؟

زمانی که بحث هزینه پیش می آید، فاکتور های مختلفی مطرح می شود که نسبت به هر یک از آنها، قیمت دوره می تواند متغیر باشد. یکی از این فاکتور ها، مکان برگذاری دوره است. مثلا هزینه دوره dba اصفهان نسبت به هزینه دوره ی dba در تهران تقریبا گران تر است. مسلما کیفیت دوره، مدرک معتبری که در انتهای دوره ارائه می شود، میزان اعتبار اساتید و موسسه برگذار کننده دوره و … می تواند بر قیمت دوره تاثیرگذار باشد.

دوره های dba در شهر تهران علاوه بر داشتن کیفیت بالای آموزشی، هزینه مناسب تری دارند. ضمن اینکه برخی موسسات با قرار دادن امکان پرداخت اقساطی هزینه دوره، شرکت در دوره را برای اقشار مختلف جامعه آسان کرده اند. البته اگر بخواهید در کنار این دوره، در دوره dba مشاور حقوقی نیز شرکت کنید، طبعا نیاز به پرداخت هزینه بالاتری برای آموزش است.

هزینه شرکت در دوره dba بیمه چقدر است

در دوره dba بیمه چه مباحث و سرفصل هایی ارائه می شود؟

نکته مهم دیگری که می بایست در مورد دوره dba بیمه به بحث و بررسی گذاشته شود، مباحث و سرفصل هایی است که در این دوره ارائه می شود. برخی از سرفصل هایی که در این دوره ارائه می شود به شرح زیر است:

 • آشنایی با مدیریت استراتژیک و تفکر استراتژیک
 • آشنایی با محاسبات فنی در بیمه و همین طور تعیین قیمت در بیمه
 • آموزش نظریه های مدرن و جدید روانشناسی برای فروش بیمه
 • آموزش راهکارهایی برای پرورش نوآوری و خلاقیت در بیمه
 • هدایت و رهبری اثر بخش منابع انسانی در بیمه
 • آشنایی با شیوه های تحلیل در بیمه و همین طور مدیریت سرمایه گذاری در آن
 • آموزش روش های آماری برای بررسی کردن مشکلات بیمه ای و مدیریت کردن مخاطرات
 • آموزش و آشنایی با ساختار و شکل بیمه
 • آشنایی با بازاریابی استراتژیک و همین طور برنامه ریزی استراتژیک در حوزه ی بیمه
 • تجزیه، تحلیل و ارزیابی عملکردی که شرکت های بیمه دارند

کسانی که در حوزه بیمه مشغول به کار هستند، چنانچه بخواهند وارد حیطه های مدیریت بیمه شوند شرکت در دوره هایی که کامل ترین مباحث در آنها ارائه می شود، جزء واجبات و الزامات است.

در دوره dba بیمه چه مباحث و سرفصل هایی ارائه می شود؟

اهداف دوره dba بیمه چیست؟

دوره dba بیمه که در سراسر جهان به عنوان دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار در گرایش بیمه شناخته شده است با اهداف زیر برگزار می شود:

 •  پرورش اساتید برجسته که بتوانند در حوزه مدیریتی بیمه فعالیت علمی داشته باشند و بر اساس علوم پیشین و دانش بروز بتوانند نظام جامع مدیریتی را ارتقاء دهند.
 • افزایش سطح دانش و مهارت شرکت کنندگان در مسائل مربوط به بیمه؛
 • آشنایی با جدید ترین تحقیقات دنیا و سازگاری آن با نظام مدیریتی کشور؛
 • ایجاد توان حل مسائل مدیریتی سازمان در خصوص مشکلات بیمه ای، پیش بینی و برنامه ریزی برای حوادثی که بروز آن ها خارج از کنترل است؛
 • پرورش و تثبیت دیدگاه آینده نگر با استفاده از ابزار ها و نظریات آینده پژوهی؛
 • کسب بینش و نگرش عمیق در حوزه کسب و کار، جهت راه اندازی کسب و کار جدید یا توسعه کسب و کار های قبلی؛

با این توضیحات در می یابیم که دوره های dba گرایش بیمه، بیشتر برای مدیران کسب و کار ها و افرادی که در صنعت بیمه فعالیت دارند، مناسب است. مطالب ارائه شده در این دوره می تواند ترفند ها، تکنیک ها و مهارت های فوق العاده ای را به شرکت کنندگان آموزش دهد.

مخاطبان دوره dba بیمه چه کسانی هستند؟

مخاطبان دوره dba بیمه چه کسانی هستند؟

به دلیل سطح علمی بالای دوره DBA، این دوره، مناسب همه افراد نیست و مدیران ارشد شرکت های بیمه ای (دولتی و خصوصی) از جمله مهم ترین مخاطبان این دوره هستند. اگر کارآفرین هستید و قصد دارید به بهترین نحو ممکن در صنعت بیمه به فعالیت بپردازید، این دوره برای شما نیز می تواند مناسب باشد. معمولا داوطلبین دوره DBA مدیران ارشد و اجرایی شاغل در بخش بیمه هستند.

برای شرکت در دوره dba بیمه لازم است یا مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید و یا مدرک دوره MBA به همراه تجربه و سابقه مدیریت. با این تفاسیر، شرکت در این دوره ها برای افرادی که سابقه تحصیلی و کاری قابل قبولی ندارند، مناسب نیست.

مدیران حرفه ای با شرکت در این دوره می توانند مهارت خود را تا اندازه قابل توجهی افزایش داده و سوددهی شرکت را تا اندازه زیادی بالا ببرند. در نتیجه چه یک مدیر معمولی باشید و چه یک مدیر حرفه ای، با شرکت در این دوره قادر خواهید بود سطح علمی و دانش فنی خود را افزایش دهید. مدیرانی که حین شرکت در این دوره ها مشغول به کار هستند، می توانند آموزه های جدید را روی نمونه های واقعی پیاده سازی کرده و نتایج آن را مشاهده و ثبت کنند.

اهداف دوره dba بیمه چیست؟

راجع به تاثیر دوره dba بیمه بر میزان درآمد چه می دانید؟

هر چقدر مهارت و تخصص فردی در انجام دادن وظایف افزایش پیدا کند قاعدتا بر روی درآمد او نیز تاثیر خواهد گذاشت. به طور مثال، فردی که در دوره dba بیمه، شرکت کرده است و در این دوره به دانش و اطلاعات او اضافه شده، درآمد آن با نرخ صعودی افزایش پیدا خواهد کرد. دلیل آن است که تخصص فرد بیشتر شده است و هنگامی که در سازمان و یا شرکت مشغول به کار می شود، بهتر از یک فرد مبتدی و با مهارت متوسط می تواند کارها را انجام دهد. در نتیجه، با اثرگذاری مثبت بر فرآیندهای کسب و کار باعث پیشرفت و ترقی آن خواهد شد.

چنین مواردی سبب می شود که سازمان حاضر باشد مبالغ هنگفتی به این افراد بپردازد تا با ماندن در سازمان، مسیر را برای سودآوری بیشتر و پیشی گرفتن از رقبا هموار کنند. این افراد از نظر علمی در سطح بالایی قرار دارند و قادرند در زمانی که سازمان با بحران و یا خطر بزرگی مواجه شد، با مدیریت درست و به موقع، به حفظ سازمان کمک کنند. اطلاعات کسب شده در دوره فقط باعث ارتقای دانش نظری این افراد نمی شود بلکه باعث ارتقای دانش عملی آن ها نیز خواهد شد.

کلام پایانی

تفاوت دوره ی ام بی ای در سایر شهرها با تهران در کیفیت تدریس اساتید و نکاتی است که ارائه می شود. در نتیجه اگر قصد شرکت در دوره dba بیمه و تبدیل شدن به یک مدیر موفق را دارید، در دوره های دی بی ای نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش dba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
طراحی سایت با وردپرس چیست و چگونه انجام می شود؟⭐
نوشته بعدی
شغل تریدری در ایران⭐درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image