دوره dba مشاور حقوقی

معرفی دوره dba مشاور حقوقی⭐دوره dba گرایش مشاور حقوقی

دوره dba مشاور حقوقی، چه دوره ای است؟ این دوره، چه تفاوتی با دوره mba حقوقی دارد؟ در این دوره چه مهارت هایی کسب می شود و چه مزیت هایی از حضور در آن، نصیب افراد خواهد شد؟ اگر این سوالات برای شما نیز پیش آمده است، در ادامه با ما همراه باشید و در دوره dba شرکت کنید.

با دوره ی dba مشاور حقوقی بیشتر آشنا شوید!؟

دوره ی dba مشاور حقوقی، یک دوره کاملا تخصصی است و برای شرکت ها، سازمان ها و ارگان ها، و یا حتی افراد حقیقی به عنوان یک امر لازم به شمار می رود. با شرکت در این دوره و کسب اطلاعات در مورد آن، می توان از بروز برخی خسارت های مالی جلوگیری به عمل آورد. موضوعی که باید آن را به خاطر داشته باشید این است که دوره ی dba حقوقی، با بهترین دوره DBA در ایران تفاوت دارد و تنها به این دلیل که هر دو واژه dba دارند، نمی توان گفت که این دو دوره، یکی هستند و هر دو، یک هدف را دنبال می کنند.

یک مدیر، در جایگاهی که قرار دارد، باید تصمیماتی را بگیرد. این تصیمات او، با مسئولیت های انتظامی، کیفری، جزایی و حقوقی همراه بوده و به همین دلیل است که این گروه، می بایست در دوره dba گرایش مشاور حقوقی شرکت کنند و آینده ای همراه با موفقیت برای سازمان خود رقم بزنند. اگر مدیری نمی خواهد خود را به صورت مستقیم درگیر مسائل حقوقی کند و در زمان نوشتن قراردادها، پیگیری و رسیدگی به پرونده های حقوقی و دعاوی، و ارائه کردن مشاوره های حقوقی به کارکنان، به صورت مستقیم درگیر شود، نیازی نیست در دوره dba در خارج از کشور که به بیان مباحث حقوقی می پردازد، شرکت کند. او می تواند از حضور کسانی بهره ببرد که قبلا در دوره dba مشاور حقوقی شرکت کرده و در این حوزه به تخصص لازم دست پیدا کرده اند.

پیش نیاز دوره dba حقوق، این است که افراد و علاقه مندان بدانند، برخی از مسائل حقوقی، در دانشگاه ها تدریس نشده و در خارج از محدوده اطلاعاتی کسانی قرار دارد که در رشته حقوق فارغ التحصیل شده اند. ناگفته نماند، افرادی که در رشته حقوق تحصیل کرده اند، برای شرکت در دوره mba حقوقی و دوره آموزش dba با هیچ منعی رو به رو نیستند.

دوره dba گرایش مشاور حقوقی با دوره mba حقوقی چه تفاوتی هایی دارد؟ در هر یک از این دو دوره، چه مباحثی ارائه می شود؟

موضوع دیگری که خوب است در مورد آن نکاتی را بیان کنیم، تفاوت دوره mba حقوقی و دوره mba حقوقی است. در دوره ی mba حقوقی، مباحث مختلفی ارائه می شود که از آن جمله می توان به وظایف تعریف شده برای مشاوران حقوقی، تفاوت بین حقوق کاربردی، بررسی کردن رابطه ی بین افراد و دولت و غیره پرداخته می شود.

از میان مخاطبان mba حقوق می توان به وکلا، کارآفرین ها، مدیران، کارشناسان حقوقی، مدیرهای اجرایی، تهیه کننده ها، فعالان در حوزه صنایع و غیره اشاره کرد. تعریف مدیریت، حقوق عمومی و حقوق خصوصی، تعریف حق و حقوق، کسب دانش مورد نیاز برای شغل مشاوره حقوقی و برخی از جمله مباحث مهمی است که در این دوره ارائه می شود.

با توجه به آنچه در فوق بیان شد، یکی از تفاوت های دوره dba مشاور حقوقی با دوره ی mba حقوقی، تفاوت در سرفصل های ارائه شده در دوره است. در دوره ی dba حقوقی، سرفصل ها و مباحثی چون، دعاوی کیفری، اسناد تجاری، دعاوی حقوقی، آیین مربوط به نگارش حقوقی، برندینگ شخصی، اصول و نحوه تنظیم قراردادها، ثبت مالیکت فکری و برخی مباحث دیگر اشاره کرد.

سرفصلهای مهم در دوره dba مشاور حقوقی چیست

مزیت شرکت در دوره dba مشاور حقوقی چیست؟

کسی که تصمیم می گیرد در دوره dba مشاور حقوقی شرکت کند، از برخی مزیت های زیر برخوردار خواهد شد:

 • یکی از مهم ترین مزیت های شرکت در دوره های dba حقوقی، آشنایی و کسب مهارت های مختلف، چون امور مربوط به ثبت شرکت، انجام امور مربوط به دادرسی مالیاتی، تنظیم کردن قراردادها و سندهای تجاری و ارائه مشاوره های حقوقی به صاحبان کسب و کارهاست.
 • از دیگر مزیت های شرکت در دوره dba گرایش مشاور حقوقی، همکاری و آشنایی با وکلا و قضاتی است که تجربه بالایی در حوزه حقوق دارند. حضور نزد چنین افرادی می تواند با انتقال اطلاعات زیادی همراه باشد.
 • اگر یکی از بهترین موسسه های فعال در کشور، در حوزه برگزاری دوره های dba حقوق را انتخاب کرده باشید، سرفصل هایی که به شما ارائه می شود، با بازار کار کاملا منطبق خواهد بود.
مزیت شرکت در دوره dba مشاور حقوقی چیست

آیا در مورد تفاوت های دوره dba مشاور حقوقی، و دوره جامع حقوق کسب و کار چیزی می دانید؟

تمام کسانی که در یک موسسه، سازمان، نهاد و یا شرکت کار می کنند، می بایست در مورد وظایف و مسئولیت هایی که به عهده آنها گذاشته شده است، اطلاعات جامع و کاملی داشته باشند. به همین منظور است که دوره جامع حقوق کسب و کار، برگزار شده و افراد با توجه به نیازی که دارند، در آنها شرکت می کنند. توضیحی که اشاره کردیم، یکی از بزرگ ترین تفاوت هایی است که بین دوره dba مشاور حقوقی و دوره های حقوق کسب و کار وجود دارد.

در دوره های مربوط به حقوق کسب و کار، اصول کلی مربوط به قراردادنویسی، نکات مربوط به کار و تامین اجتماعی، مسائل حقوقی رایج در راه اندازی یک کسب و کار، آشنایی با اختیارات و مسئولیت هایی که بازرسان و مدیران دارند و همین طور نکات مالیاتی، بیان می شود. این موضوع در حالی است که در دوره های دی بی ای، مدیران ارگان ها و سازمان ها شرکت می کنند و یاد می گیرند که چگونه به شکلی کاملا مدرن و بروز، سازمان خود را هدایت و رهبری کنند. این دو دوره، از نظر مباحث ارائه شده، تفاوت های  اساسی با هم دارند.

آیا شرکت در دوره dba مشاور حقوقی می تواند مجوز مشاور حقوقی باشد؟

مدیرانی که به مسائل حقوقی علاقه مند هستند و درصدد ورود به این آموزش ها هستند، می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق شرکت در دوره ها به دست آورند. مراکزی هستند که در سطح بالا، این دوره ها را برگزار می کنند. به علاوه شرایط سختی هم برای ورود به این دوره ها در نظر گرفته نمی شود. همین مورد سبب می شود که، هر مدیری بتواند به راحتی در دوره ثبت نام کرده و آموزش های لازم را کسب کند.

مجوز مشاور حقوقی تنها با شرکت در دوره به دست نمی آید، بلکه شرکت کنندگان باید در کل جلسات دوره شرکت کنند تا بتوانند همه مطالب مطرح شده در دوره را آموخته و هنگام نیاز، از آن ها استفاده کنند. علاوه بر این، ضرورت دارد که این افراد در آزمون هایی که در پایان دوره توسط مجریان برگزار می شود، شرکت کنند تا با گرفتن حد نصاب نمره بتوانند مجوز مشاور حقوقی را دریافت کنند. مدیرانی که در دوره dba مشاور حقوقی شرکت می کنند، به مسائل حقوقی مسلط شده و به گرفتن مشاور برای اداره فعالیت های حقوقی و قانونی کسب و کار نیازی ندارند.

آیا در مورد تفاوت های دوره dba مشاور حقوقی، و دوره جامع حقوق کسب و کار چیزی می دانید

آیا با مدرک دوره dba مشاور حقوقی می توان مهاجرت کرد؟

بسیاری از مدیران و حتی جوانان ایرانی تمایل زیادی به مهاجرت کردن دارند. این افراد، موفقیت و ثروتمند شدن را در کشور های پیشرفته تری دنبال می کنند. یکی از مهم ترین مواردی که برای مهاجرت لازم است، مدرک تحصیلی یا رزومه کاری قوی است که مورد تایید دولت کشور هدف باشد.

مدرک دوره dba مشاور حقوقی اگر از مؤسساتی مانند نیک اندیشان دریافت شده باشد، کار شما را بسیار راحت تر می کند؛ در غیر این صورت مدرک تحصیلی شما اعتبار چندانی در کشور های دیگر ندارد.

مدرک تحصیلی به تنهایی نمی تواند شروط استخدام شدن را مهیا کند، بلکه توانایی ها و مهارت هایی که یک مشاور حقوقی دارد بر اساس آزمون ها و مصاحبه هایی سنجیده می شود. بهتر است دوره های دی بی ای با گرایش مشاور حقوقی را در موسسات یا مراکزی بگذرانید که پروژه محور بوده و نمونه های واقعی را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند.

برای مهاجرت کردن، تسلط به زبان کشور مدنظر نیز اهمیت زیادی دارد. پس بهتر است حین تکمیل رزومه کاری و تحصیلی تان، زبان آن کشور را نیز یاد بگیرید تا در وقتتان صرفه جویی شود.

چه سرفصل هایی در دوره dba مشاور حقوقی آموزش داده می شود؟

چه سرفصل هایی در دوره dba مشاور حقوقی آموزش داده می شود؟

در دوره های آموزشی که جهت دریافت مدرک و شرکت در دوره dba مشاور حقوقی برگزار می شود، مباحث و سرفصل هایی مانند آنچه که در ادامه آورده شده است، آموزش داده می شود:

 • دعاوی حقوقی
 • داوری حقوقی
 •  برندینگ شخصی
 • ثبت مالکیت فکری
 • حقوق کار و بیمه تأمین اجتماعی
 • اسناد تجاری و دعاوی مربوط به آن
 • احکام معاملات املاک و مستغلات
 • مدیریت ادعا در قرارداد های پیمانکاری
 • دعاوی کیفری
 • جرائم اینترنتی
 • آیین نگارش حقوقی
 • خانواده و امور حسبی
 • اصول تنظیم قرارداد ها
 • مشاوره حقوقی مهاجرت
 • دادرسی مالیاتی و نحوه دفاع در مراجع مالیاتی
 • آشنایی با حقوق ثبت اسناد و املاک و اجرای اسناد رسمی

هر کدام از سرفصل های فوق، خود به چندین زیر شاخه تقسیم می شوند و در نهایت، یک مبحث آموزشی کاملی را تشکیل می دهند. به عنوان مثال، سرفصل جرائم اینترنتی شامل جرائم حقوقی و کیفری می شود که هر کدام نیز تبصره ها و موارد مختلفی را شامل می شوند. بهترین دوره های اموزشی آن هایی هستند که تمامی موارد و سرفصل های فوق را به طور کامل و بدون کم و کاست آموزش داده و مدیرانی با دانش علمی و حقوقی بالایی پرورش دهند.

آیا با مدرک دوره dba مشاور حقوقی می توان مهاجرت کرد؟

مدرک دوره dba مشاور حقوقی، با ارزش تر است یا دوره های رایگان با گواهینامه؟

افراد در دوره های مختلف شرکت می کنند تا در نهایت بتوانند یک مدرک معتبر دریافت کنند. یکی از دوره هایی که علاقه مندان خاص خود را دارد، دوره dba مشاور حقوقی است که در بالاتر در مورد مزیت های حضور در آن، دروس ارائه شده و سایر مسائل نکاتی را بیان کردیم. ممکن است این دوره را به صورت رایگان نیز برگزار کنند و در انتها یک گواهینامه به شرکت کنندگان ارائه دهند؛ اما سوالی که پیش می آید این است که آیا دوره های رایگان با گواهینامه، به اندازه مدرک قابل ترجمه و بین المللیِ دوره های پولی دی بی ای، ارزش و اعتبار دارند یا خیر.

در مورد پاسخ سوالی که مطرح کردیم، باید بگوییم، مدارکی که توسط موسسه های آموزشی معتبر صادر می شود، اعتبار بسیار بالایی دارد. اعتباری که ما از آن حرف می زنیم به واسطه صدور این مدارک توسط آکادمی های آموزشی معتبر خارجی ایجاد می شود. اگر می خواهید با کمک مدرک دی بی ای، رزومه ای عالی و درخشان برای خود بسازید، مدارک با ارزش دی بی ای، که هم قابل ترجمه و هم بین المللی است، دریافت کنید. دریافت این مدرک، تنها به واسطه حضور در موسسه های آموزشی معتبر امکان پذیر است.

کلام آخر

دوره dba مشاور حقوقی، معرفی آن، بیان مزیت ها و سرفصل هایی که علاقه مندان و شرکت کنندگان در این دوره مطالعه می کنند، از جمله مباحث بسیار مهمی بود که ما در این مقاله به بیان آنها پرداختیم. اگر می خواهید حضورتان در این دوره، با مزیت های زیادی همراه باشد و اطلاعات خوبی به دست آورید، در دوره های dba  موسسه های معتبر آموزشی در کشور، همچون موسسه نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش dba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی دوره dba اصفهان⭐بهترین دوره dba اصفهان
نوشته بعدی
شغل تریدر ارز دیجیتال چیست؟⭐0 تا 100 شغل تریدر ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image