درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال چقدر است؟

شغل تریدری در ایران⭐درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال

امروزه با وجود محبوبیت بازار ارز های دیجیتال و شغل تریدری در ایران، درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال به یکی از سوال های مهم افراد تازه کار و علاقه مندان به شرکت در دوره ارز دیجیتال در این حوزه تبدیل شده است. در این مقاله قرار است دغدغه ذهنی شما درباره این موضوع برطرف شود.

شغل تریدری چیست؟

ترید یکی از واژه های پر کاربرد انگلیسی است که به معنای تجارت، داد و ستد و معامله می باشد. واژه ترید در دنیای بازار های مالی به معنای خرید، فروش یا تبادل واحد های پولی، ارزهای دیجیتال و بهترین ارز دیجیتال برای ترید ساعتی است. با این وجود، تریدر یا معامله گر به کسی گفته می شود که با تکیه بر علم، دانش و استراتژی مشخص اقدام به معامله می کند. علت اینکه بسیاری از افراد به شغل تریدری در ایران علاقمند شده اند، میزان سود حاصل از ترید و ترند بودن بازار های ارز دیجیتال است. در کل، مزایایی که فعالیت به عنوان تریدر حرفه ای ارز دیجیتال دارد، به شرح زیر است:

  • با سرمایه کم می توان معامله گری را شروع کرد.
  • به علت تنوع زیاد ارز های دیجیتال، امکان خرید و فروش همزمان چند ارز وجود دارد.
  • میزان سود حاصل از ترید زیاد است که بر درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال تاثیر می گذارد.

درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال چقدر است؟

با توجه به نوسانات بازار های مالی، تخمین درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال کمی سخت است. طبق تحقیقات انجام شده، بسیاری کسانی که شغل تریدر ارز دیجیتال دارند، به دلیل اینکه نمی خواهند به تعداد رقبایشان در این حوزه افزوده شود، درآمد واقعی خود را کتمان می کنند.

شغل تریدری در ایران انواع مختلفی دارد که یکی از آنها ترید روزانه (Day Trading) است. هدف از این نوع معامله گری، کسب سود از حرکت روی بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری است. زیرا تریدر حداکثر 24 ساعت در معامله باقی می ماند و بدون اینکه به سود یا ضرر معامله نگاه کند، آن را به پایان می رساند.

زمان، میزان سرمایه، شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال و بازارهای مالی که تریدرها در آن فعالیت می کنند از جمله مواردی هستند که بر درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال تاثیر می گذارد. طبق آماری که سایت گلس نود (Glassnode) منتشر کرده است، از میان 1692 تریدِ انجام شده، درآمد ترید روزانه به طور متوسط 89496 دلار بوده است.

 اگر این مبلغ را در 30 ضرب کنید، به درآمد ماهانه ترید خواهید رسید. طبق آماری دیگر از سایت Glassnode، میانگین درآمد معامله گران روزانه حدودا 74000 دلار در سال 2021 بوده است. البته این اعداد و ارقام تقریبی هستند و همانطور که گفتیم، درامد شغل تریدری در ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد.

بهترین روش کسب درآمد از ترید ارز دیجیتال

آیا تریدری شغل خوبی است؟

بدون شک می توان گفت بیش از 90% مردم به این امید که ثروتمند شوند، می خواهند پا به عرصه معامله گری در بازار های مالی بگذارند. در حقیقت مردم تحت تاثیر تبلیغات زندگی لوکس و آسان قرار می گیرند و تصور می کنند این زندگی با ورودشان به عرصه معامله گری تحقق می بخشد. در قسمت قبل تا حدی به این موضوع اشاره شد که درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال، ثابت و مشخص نیست. در حقیقت درآمد یک تریدر تحت تاثیر عوامل مختلفی است و ممکن است درآمدی که این ماه داشته را ماه بعد نداشته باشد. اگر بدون داشتن دانش و تخصص لازم و تنها با هدف کسب درآمد وارد بازار های مالی شوید، چه اتفاقی می افتد؟ در این صورت احتمال شما به احتمال 90% در این حوزه شکست خواهید خورد.

 درست است که شغل تریدری در ایران مزایای خاص خود را دارد، اما باید این را در نظر گرفت که دانش، تخصص، استراتژی هوشمندانه و مدیریت ریسک، لازمه موفقیت در این حرفه است. همچنین باید گفت که معمولا 90 درصد از تریدر های تازه‌ کار یا حرفه ‌ای، در بازار های مالی شکست می ‌خورند. این امر بسته به میزان تخصص و مدیریت ریسک تریدرها، کاملا طبیعی است.

بهترین روش کسب درآمد از ترید ارز دیجیتال

یکی از مزایای شغل معامله گری این است که با هر میزان سرمایه ای، می توانید در بازار های مالی شروع به کار کنید. منتهی درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال و درصد سودی که کسب می کند، به استراتژی انتخابی او بستگی دارد. بهترین روش برای کسب درآمد از ترید ارز های دیجیتال، به شرح زیر است.

1- انتخاب یک استراتژی درست

استراتژی های درآمدی مختلفی در بازار های مالی و ارز های دیجیتال وجود دارد که می توانید از بین تمامی آنها، یک استراتژی که مناسب با شخصیت خودتان است را انتخاب کنید. طبیعتا هر یک از این استراتژی ها، برای هر فردی مناسب نیست. در کل نقش یک استراتژی معاملاتی خوب، غیر قابل انکار و مهم است.

2- تجزیه و تحلیل بازار

لازمه فعالیت در بازار ارز های دیجیتال، کسب اطلاع از وضعیت بازار برای معامله و سرمایه گذاری است. یکی از عوامل مهمی که بر درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال تاثیر بسزایی می گذارد، وضعیت بازار و نوسانات آن است. در نتیجه اگر قصد فعالیت در این حوزه را دارید، باید مدام به دنبال تجزیه و تحلیل بازار باشید و دانش خود را در این باره به روز کنید.

3- مدیریت سرمایه

علت اینکه بسیاری از تریدر های تازه کار در این حرفه شکست می خورند، از دست دادن ناگهانی سرمایه به علت نا آگاهی از نوسانات بازار است. این موضوع منجر به متحمل شدن ضرر های پی در پی می شود. تمامی اینها به علت مدیریت نادرست سرمایه به وجود می آید.

4- اختصاص زمان مشخص برای ترید

برای کسب درآمد از شغل تریدری در ایران، نیازی نیست تمامی تایم روزانه خود را صرف معامله و ترید در بازار کنید. اگر بخواهید ثانیه به ثانیه وضعیت بازار را پیگیری کنید، نه تنها موقعیت های خوبی برای ترید نخواهید یافت، بلکه تنها طمع تان بیشتر خواهد شد.

5- صبور بودن

همانطور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال بازار پر نوسانی است؛ به همین علت درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال ثابت و مشخص نیست. در نتیجه باید صبور باشید و بدانید که در بلند مدت به اهداف مالی مدنظر خود خواهید رسید.

بررسی شغل تریدری در ایران

آیا مالیات بر درامد تریدر ها یکی از معایب شغل تریدری در ایران است؟

اغلب کسب و کار ها در ایران شامل پرداخت مالیات می شوند. از آن جا که ترید ارز های دیجیتال به عنوان یک شغل رسمی و حتی قانونی در کشور شناخته نمی شود، مالیات خاصی به طور مستقیم به آن تعلق نمی گیرد. مالیات بر درامد تریدر ها مانند سایر مشاغل مطابق با قانون مالیات های مستقیم (مواد ۹۳ و ۹۴ قانون مالیات بر درامد) و مالیات بر درامد اتفاقی (مواد ۱۱۹ و ۱۳۱) محاسبه می شود.

در تاریخ ۱۳/۵/۹۸، سازمان امور مالیاتی قوانین جدیدی در رابطه با مزارع استخراج رمز ارز تصویب کرده است. طبق این قانون، تمامی مراکز استخراج کننده رمز ارز به عنوان یک واحد تولیدی صنعتی شناخته شده و مانند سایر مشاغل صنعتی باید مالیات پرداخت کنند.

به موجب این قانون، چنانچه تمامی واحد های استخراج رمز ارز، درامد ارزی حاصل از صادرات را به بانک مرکزی کشور بازگردانند، مالیات آن ها صفر می شود. در زمینه مالیات برای شغل تریدری در ایران،  باید گفت که افراد مشمول مالیات باید اظهار نامه مالیاتی را در سایت رسمی امور مالیاتی پر کرده و نسبت به پرداخت آن اقدام کنند؛ در غیر این صورت شامل جریمه و محدودیت می شوند.

ایا شغل تریدری در ایران درآمد دارد

آیا لازمه ی داشتن شغل تریدری در ایران، آموزش ترید فارکس است؟

برای اینکه بتوانید تریدر موفقی باشید، باید قبل از شروع ترید، آموزش های لازم را فرا گرفته باشید. داشتن شغل تریدری در ایران گرچه پیش نیاز و سختی زیادی ندارد، اما اگر در این راه، خودجوش و بدون یادگیری استراتژی های معاملاتی پیش بروید قطعا شکست می خورید.

آموزش ترید فارکس علاوه بر مباحث اولیه برای مبتدیان، شامل مباحث پیشرفته تر نیز است. هر تریدری باید با مباحث اولیه مانند اصطلاحات فارکس، انواع جفت ارز ها، انواع نمودار ها و استراتژی های فارکس آشنا باشد. برای کسب درآمد از بازار ارز های دیجیتال لازم است ذهن شما با این اصطلاحات و کاربرد هر کدام پر شود.

مباحث پیشرفته فارکس کمی پیچیده تر بوده و شامل تحلیل های تکنیکال و فاندامتتال، نحوه برخورد با نوسانات بازار، انواع ترید های روزانه یا بلند مدت، تایم فریم ها، کیف پول های دیجیتال و غیره نیز هست. در آموزش فارکس معمولا با یک حساب دمو نحوه ترید و معامله به متقاضیان آموزش داده می شود. با این توضیحات می توان گفت که کسب درآمد از فارکس با آموزش های درست و بهینه مباحث مربوطه ممکن می شود.

آیا مالیات بر درامد تریدر ها یکی از معایب شغل تریدری در ایران است؟

آیا بهترین تریدرهای ارز دیجیتال جهان را می شناسید؟

چندین سال است که افراد به شغل تریدری در ایران مشغول هستند. برخی از معامله گران به تریدری به عنوان شغل دوم نگاه می کنند و برخی دیگر تمام تمرکز خود بر روی معاملات قرار داده اند. در این مطلب سعی داریم بهترین تریدرهای ارز دیجیتال جهان که تمام وقت در معاملات حاضر بودند را معرفی کنیم:

1- پل جونز

پل جونز معامله گری هست که طعم شکست در معامله را یاد چشیده و در یک دوره از زمان بیشترین دارایی خود را از دست داده است. این سرمایه گذار با استفاده از دانش تخصصی و تجربه ای که در طول سال ها معامله به دست آورد، با یک آینده نگری دقیق توانست در معامله پیروز شود و کل دارایی خود را برگرداند. به علاوه این سرمایه گذار توانست با معاملات کاربردی و اصولی، میزان سرمایه خود را بیش از بیست درصد افزایش دهد؛ این همان اصلی است که برای ورود شغل تریدری در ایران نیز باید از آن پیروی کرد.

2- ریچارد دنیس

این معامله گر نیز فراز و نشیب های زیادی در بازار معاملات مختلف از جمله ارز دیجیتال داشته است. البته نمی توان گفت که ریچارد دنیس در این بازار متحمل ضرر نشده، اما با ماندن در این بازار و معاملات مکرر توانسته موفقیت های زیادی به دست آورد.

سخن پایانی

هدف اصلی این مقاله، بررسی درآمد روزانه تریدر ارز دیجیتال بود، اما نکات خوب دیگری نیز ذکر شد که برای تریدرها مفید خواهد بود. به یاد داشته باشید که تریدرها همچنان که سود خوبی نصیبشان می‌‌شود، در معرض از دست دادن سرمایه نیز هستند. پس بهتر است با سرمایه کم شروع کرده و آهسته پیشروی کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی دوره dba بیمه⭐دوره dba گرایش بیمه 0 تا 100
نوشته بعدی
دوره بورس فارکس چیست؟⭐0 تا 100 دوره بورس فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image