تریدر حرفه ای ارز دیجیتال کیست

نکات مهم ⭐ برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال

کسانی که می خواهند وارد بازار ارز دیجیتال شوند، ابتدا می بایست در دوره ارز دیجیتال شرکت کنند. این بهترین و مطمئن ترین راه برای حمایت از سرمایه است. اگر قصد دارید به یک تریدر حرفه ای در حوزه کریپتوکارنسی (کریپتوکارنسی چیست) تبدیل شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

تریدر حرفه ای ارز دیجیتال کیست؟ آیا می دانید چند نوع تریدر داریم؟

قبل از آنکه در مورد یک تریدر حرفه ای بازار ارزهای دیجیتال نکاتی را بیان کنیم، خوب است در مورد ترید، صحبت کرده و به صورت دقیق و واضح در این خصوص نکاتی را بیان کنیم. ترید کردن که در زبان انگلیسی آن را به صورت trade می نویسند، به معنای معامله کردن است. در بازار ارزهای دیجیتال، به عملیات خرید و فروش این ارزها، ترید، و به کسی این عملیات را انجام می دهد، تریدر می گویند. توجه داشته باشید، تریدر به کسانی گفته می شود که می خواهند معامله های کوتاه مدت انجام دهند. کسی که قصد او از انتخاب شغل تریدر ارز دیجیتال، اهداف طولانی مدت است، ترید نمی کند، سرمایه گذاری می کند.

به خاطر داشته باشید، حتما نباید معامله گر، یک شخص حقیقی باشد؛ گاهی اوقات، کسانی که در حوزه خرید و فروش پرسودترین ارز دیجیتالی  فعالیت می کنند، یک شرکت، یک موسسه و یا یک گروه هستند که آنها را نیز می توان یک معامله کننده یا تریدر نامید.

در بازار ارز دیجیتال، انواع و اقسام تریدرها فعالیت می کنند. برخی از تریدرها به صورت روزانه معامله می کنند. این افراد، از اختصاص سرمایه در ارز دیجیتال در ایران، به کسب سودهای کوتاه مدت، فکر کرده و استراتژی هایی که انتخاب می کنند، با بقیه تریدرها متفاوت است. این گروه، دارایی خود را معمولا برای مدت زمانی 24 ساعت نگه می دارد.

کسانی که تصمیم می گیرند روی معروف ترین رمز ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند، باید از اول از همه، هدف خود را مشخص کنند. تریدر حرفه ای ارز دیجیتال که قصد دارد سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشد، با معامله کننده ای که می خواهد به صورت روزانه ترید کند، تفاوت های زیادی دارد.

برای تبدیل شدن به تریدر حرفه ای ارز دیجیتال

برای تبدیل شدن به تریدر حرفه ای ارز دیجیتال باید به این نکات عمل کنید!؟

اولین کاری که افراد برای تبدیل شدن به تریدر حرفه ای ارز دیجیتال باید انجام دهند، حضور در دوره آموزش ارز دیجیتال است. در این دوره، نکات زیادی به او آموزش داده می شود. برخی از مهم ترین این نکات، به شرح زیر هستند:

1- یادگیری اصول بازار

برای حفظ سرمایه و برای انجام معاملاتی که در انتها به سود ختم می شوند، باید به اصول بازار آشنا بود. از جمله این اصول می توانیم به نحوه ی سفارش گذاری کردن، انتخاب زمان مناسب برای معامله یا ترید، بررسی میزان و نحوه سود دهی ترید، مقدار سرمایه و بودجه مورد نیاز برای شروع ترید و آشنایی با انواع نمودار اشاره کرد. در دوره های جامع و کامل ارز دیجیتال، همه این نکات آموزش داده می شود.

2- کسب تجربه

دیگر روش تبدیل شدن به تریدر حرفه ای در ارز دیجیتال، کسب تجربه است. معامله کردن در بازار ارزهای دیجیتال، مانند رانندگی است. شما باید آن قدر تمرین داشته باشید که در نهایت بتوانید بدون نگرانی و استرس، و با اطمینان نسبی از کسب سود، معامله کنید. کسب تجربه، تنها با حضور عملی و معامله کردن است که اتفاق می افتد و هیچ راه میانبری برای آن وجود ندارد.

آیا یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال، باید در مورد بهترین روش ترید ارز دیجیتال اطلاعات داشته باشد

آیا یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال، باید در مورد بهترین روش ترید ارز دیجیتال اطلاعات داشته باشد؟

یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال، در مورد بهترین روش ترید ارز دیجیتال باید اطلاعات کاملی داشته باشد. این افراد به خوبی می دانند حضور در بازار ارزهای دیجیتال، با اما و اگرها، و ریسک های فراوانی همراه است. همین ریسک ها و خطرات است که موجب می شود معامله کنندگان یک روش را انتخاب کرده و مطابق با آن عمل کنند.

کسانی که می خواهند از شر ریسک ها و نوسان های این بازار در امان باشند و سرمایه شان را از دست ندهند، می بایست بهترین روش را برای ترید کردن انتخاب کنند. به خاطر داشته باشید، یک روش ترید با نام مشخص وجود ندارد تا ما بتوانیم آن را بهترین و کم ریسک کردن روش ترید بنامیم. به صورت کلی، نکته ای که می توانیم در خصوص ترید کردن و بهترین روش آن بیان کنیم، این است که معامله کننده ها نباید احساسی عمل کنند. کسانی که تنها از روی طمع، به این حوزه وارد شده و معامله می کنند، راه به جایی نخواهند برد و شکست نصیبشان خواهد شد.

از نظر تریدر حرفه ای ارز دیجیتال، بهترین ارز برای ترید روزانه چیست؟

از نظر تریدر حرفه ای ارز دیجیتال، بهترین ارز برای ترید روزانه چیست؟

یکی از روش های به دست آوردن سود در بازار ارزهای دیجیتال، ترید روزانه است. یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال خیلی می داند که روی کدام یک از ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کند تا بتواند سود خوبی به دست آورد. نام برخی ارزهایی که از آنها به عنوان بهترین ارز برای ترید روزانه یاد می کنند، به شرح زیر است:

1- ارز دیجیتال فانتوم

یکی از بهترین ارزها برای ترید به صورت روزانه، فانتوم است. فانتوم، یک ارز دیجیتال متن باز است. بلاکچینی که این رمزارز بر بستر آن فعالیت می کند، از نوع مقیاس پذیر بوده و به دلیل حرکت رو به رشد و صعودی که دارد، از جمله ارزهای محبوب به شمار می رود.

2- ارز دیجیتال اتم

از دیگر رمزارزهایی که آن نیز بر بستر بلاکچینِ مقیاس پذیر و متن باز فعالیت می کند، اتم نام دارد. پلتفرمی که این ارز در آن کار می کند، به صورت دائم در حالت بروزرسانی است. نکته قابل توجه در این ارز، تمرکز آن برای اقتصادهای آینده و داشتن قابلیت همکاری با آنهاست. حمایت های جدیدی از این رمزارز در حال ثبت شدن است.

کلام آخر

برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال، باید در دوره های مرتبط با آن شرکت کنید؛ این تنها راهی است که می توان به آن اعتماد کرد و از آن یاری جست. در همین راستا توصیه می کنیم، در دوره های غنی و ارزشمند موسسه های معتبر کشور، همچون نیک اندیشان حضور پیدا کنید؛ این دوره ها، توسط اساتید و تریدرهای خوش سابقه ایرانی تدریس می شوند.

برای ثبت نام در دوره ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
شغل تریدر ارز دیجیتال چیست؟⭐0 تا 100 شغل تریدر ارز دیجیتال
نوشته بعدی
معرفی دوره فارکس شیراز⭐کلاس فارکس در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image