بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 چه نام دارد

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 چه نام دارد؟

دغدغه افرادی که تمایل دارند در حوزه ارزهای دیجیتال وارد شده و سرمایه گذاری کنند، همواره این بوده با وجود بالا بودن تعدد صرافی های ارزهای دیجیتال به کدام یک از آنها می توان اعتماد کرد؟ یک صرافی  خوب باید چه معیارهایی داشته باشد؟ انگیزه ای که باعث تدوین این متن شده، معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 است. چنانچه قصد دارید در این رابطه اطلاعات خوبی را به دست آورید در ادامه این متن ما را همراه کنید.

ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب

انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 کار سختی است و فاکتورها و معیارهایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد می تواند در برگزیدن بهترین صرافی کمک فراوانی کند. این معیارها به شرح زیر می باشند:

رزومه کاری صرافی

زمانی که می خواهید بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 را انتخاب کنید به تخصص و رزومه کاری صرافی توجه داشته باشید. میزان کاربرانی که از خدمات صرافی استفاده می کنند و  یا درصد رضایت آنها می تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

احراز هویت صرافی

از دیگر فاکتورهایی که می تواند به شما نشان دهد یک صرافی قابل اعتماد است یا خیر، بحث احراز هویت صرافی می باشد. با انجام این کار، ریسک برخی مفاسد اقتصادی از جمله پولشویی به شدت کاهش پیدا می کند. در انتخاب یک صرافی معتبر برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال به این موضوع توجه داشته باشید.

تنوع ارزهای دیجیتال ارائه شده

قانون کلی که در مورد انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 وجود دارد این است که هر چقدر میزان تنوع در ارزهای دیجیتال ارائه شده توسط یک صرافی و میزان مبادلات و معامله های آن بیشتر باشد، صرافی مذکور، قابل اعتماد تر می باشد. توجه داشته باشید که وقتی یک صرافی، تنوع قابل توجهی از ارزهای دیجیتال را ارائه می کند، سرمایه گذاری بر روی انواع ارزهای دیجیتال نیز برای کاربران با امکان بیشتری فراهم خواهد شد و این موضوعی است که معامله کنندگان یا تریدرها از آن استقبال می کنند.

کارمزد

صرافی هایی که در حوزه ارزهای دیجیتال کار می کنند، در دو موقعیت از شما کارمزد می گیرند؛ یکی در زمان معامله و یکی هم در زمان انتقال. توصیه می کنیم اگر در حال جستجوی صرافی ارزهای دیجیتال هستید و می خواهید معاملات خود را با بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 انجام دهید، صرافی هایی را انتخاب کنید که کارمزد کمتری از شما دریافت می کنند. البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که برخی صرافی ها به دلیل خدمات فوق العاده ای که ارائه می دهند، کارمزد بالاتری دریافت می کنند. در این شرایط برای آنکه امنیت را در مبادلات ارزهای دیجیتال فراهم کنید می توانید موضوع بالا بودن میزان کارمزد را فراموش کنید.

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400

5مورد از بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

بعد از آشنایی با ویژگی ها و خصوصیات بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 خوب است با چند مورد از صرافی های مشهور در کشورمان نیز آشنا شوید.

1-صرافی اکسچنج سیتکس

صرافی اکسچنج سیتکس را به دلیل خدمات خوبی که ارائه می دهد می توان در لیست بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 قرار داد. این صرافی از سال 1399 کار خود را شروع کرده است. مجموعه ای کامل از تمام ابزارهای مورد استفاده در برترین و معتبرترین صرافی های دنیا در این صرافی گردآوری شده و علاوه بر آن خدمات و مزیت های زیر را در اختیار معامله کنندگان ارزهای دیجیتال قرار داده است:

 • امنیت بالا
 • بازار 24 ساعته
 • امکان برداشت و واریز به صورت آنی و لحظه ای
 • فراهم کردن شرایط معامله با واحد پولی کشورمان
 • احراز هویت به صورت فوری و آنی
 • پشتیبانی کردن از 12 کریپتوکارنسی

یکی از چشم اندازهایی که این صرافی برای خود در نظر گرفته است، پشتیبانی از 25 ارز برتر در دنیا در آینده است. از جمله این ارزها می توان به کاردانو، دای، تتر، تزوس و غیره اشاره کرد.

2-صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس را نیز می توان در لیست بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 مشاهده کرد. این صرافی شهرت زیادی در کشور داشته و از سال 1396 وب سایت نوبیتکس کار خود را شروع کرده است. از جمله خدماتی که توسط این صرافی ارائه می شود، می توان موارد زیر را مثال زد:

 • فراهم بودن امکان انجام معامله با ریال
 • طراحی یک کیف پول اختصاصی با امنیت بالا
 • فراهم کردن امکان پرداخت با کارت های عضو شتاب شبکه بانکی کشور
 • طراحی و ارائه اپلیکیشن کاربردی و قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند
 • امکان دریافت کارمزدهای رقابتی
 • امکان انجام معامله به صورت 24 ساعته

معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400

3-صرافی ایرانی والکس

یکی از مواردی که باعث شده صرافی والکس را به عنوان بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 معرفی کنیم، امنیت بالایی است که توسط این صرافی در اختیار معامله کنندگان ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. چندین دانشجوی خلاق و آینده نگر دانشگاه شریف این صرافی را راه اندازی کرده اند. تایید هویت دو عاملی، مهم ترین دلیلی است که باعث شده امنیت قابل توجهی برای کاربران فراهم گردد. در ضمن، تمهیدات محکمی برای بالا بردن امنیت سایت نیز پیش بینی شده است. از دیگر خدمات و امکانات این صرافی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • امنیت قابل قبول و بالا
 • پشتیبانی کردن از 6 رمزارز
 • استفاده از رابط کاربری آسان
 • پشتیبانی از کاربران در 7 روز از هفته و به صورت 18 ساعت در روز

یکی از اهداف آتی این صرافی، طراحی یک نرم افزار قابل نصب بر روی موبایل است. با این اپلیکیشن، انجام معامله با راحتی و سهولت بیشتری امکان پذیر خواهد شد.

4- صرافی ایرانیکارت

نام دیگر صرافی که می توانیم در لیست بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 مشاهده کنیم، ایرانیکارت است. یکی از حوزه هایی که این صرافی در آن فعالیت می کند، پرداخت های ارزی است. کسانی که می خواهند در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشند، با رفتن به سایت این صرافی می توانند همه پرداخت های بین المللی خود را انجام دهند. با داشتن یک اکانت در این صرافی می توانید هزینه ویزا، هزینه ی سفارت، هزینه بازی و غیره را بپردازید، بدون آنکه هیچ مشکلی برایتان ایجاد شود.

5-نیک پرداخت

نیک پرداخت، دیگر صرافی است که در لیست بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 به چشم می خورد. کسانی که در این صرافی یک اکانت دارند، هم می توانند به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مشغول شوند و هم پرداخت های خارج از مرز خود را انجام دهند.

جالب است که بدانید، حدود 600 ارز دیجیتال توسط این صرافی ارائه می شود. تمامی سفارش ها و معامله های مربوط به ارزهای دیجیتال در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود. پشتیبانی 24 ساعته، مشاوره رایگان برای معامله بازار ارزهای دیجیتال و احراز هویت سریع از جمله خدماتی است که صرافی نیک پرداخت ارائه می کند.

بهترین صرافی ارز دیجیتال

بهترین صرافی ارز دیجیتال چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 برای ایرانی ها مساله مهمی است که معامله کنندگان این بازار حتما می بایست در مورد آن اطلاعاتی کامل داشته باشند. همان طوری که می دانید کشورمان ایران توسط برخی کشورها تحریم شده و به همین دلیل، عده ای از شرکت ها از کار کردن با ایرانی ها به شدت اجتناب می کنند. صرافی ها نیز از این قانون مستثنا نبوده و برخی از آنها با کاربران ایرانی کار نمی کنند. از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال این روزها به شدت داغ شده، تحریم ها مشکلات زیادی را برای ایرانی ها به وجود آورده است.

البته هنوز هم برخی صرافی ها از جمله هات بیت با کاربران و معامله کنندگان ایرانی کار می کنند. این صرافی از نظر تنوع ارزهایی که ارائه می دهد در وضعیت خوبی قرار داشته و حجم معاملاتی که در آن صورت می گیرد قابل قبول به نظر می آید. برای فعالیت در این صرافی نیازی به احراز هویت نیست و بدون نگرانی می توانید تمام معامله های خود را در آن به انجام برسانید.

موضوع بسیاری مهم دیگری که خوب است در مورد بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 بدانید این است که معمولا صرافی ها به دو دسته صرافی متمرکز و غیر متمرکز تقسیم بندی می شوند. صرافی های متمرکز شبیه به یک شرکت عمل کرده و سرورهایی که در اختیار گرفته اند کاملا متعلق به خودشان است؛ در واقع این صرافی ها، سرورهای اختصاصی برای انجام معاملات در اختیار دارند. از جمله معروف ترین این صرافی ها می توانیم به صرافی بایننس، هابی گلوبال، کوین بِیس و غیره اشاره کنیم.

در مقابل صرافی های متمرکز، صرافی های غیر متمرکز قرار گرفته اند. این صرافی ها، بر اساس پلتفرم های بلاک چین کار می کنند؛ ایده اصلی که این صرافی ها مطابق آن کار می کنند، همین بستر می باشد. خوب است بدانید که این نوع صرافی ها توسط هیچ مرکز و یا نهادی کنترل نشده و سرورهایی که این صرافی ها روی آن کار می کنند، همان سرور کاربرانی است که در گوشه گوشه این دنیا قرار داشته و مشغول انجام معاملات خود هستند.

بهترین صرافی برای ایرانی ها

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 ، را زمانی می توان یک صرافی معتبر که از رمزارزهای معروف و مشهور در دنیا نامید که بتواند مجموعه خوبی از رمزارزهای محبوب را در اختیار کاربران و معامله کنندگان قرار دهد. از جمله رمزارزهای محبوب و شناخته شده که امروزه افراد سعی می کنند انتخاب کرده و روی آن معامله کنند، رمزارزهایی چون اتریوم، بیت کوین، ریپل، لایت کوین، بیت کوین کشش، تتر و غیره هستند.

زمانی یک صرافی را می توان بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی نامید که این صرافی کاربران ایرانی را به رسمیت بشناسد. برخی از کاربران ایرانی به دلیل شرایط خاصی که دارند، امکان احراز هویت برایشان وجود ندارد؛ این دسته بهتر است به سراغ صرافی هایی بروند که در مورد احراز هویت سخت گیری زیادی از خود نشان نمی دهند.

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 یا بهترین صرافی خارجی

کدام صرافی ایرانی بیشترین ارز دیجیتال را دارد؟

در ادامه معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400، بهتر است صرافی ها را از نگاه دیگری بررسی کنیم و آن هم تعداد ارزهای دیجیتالی است که صرافی ها دارند. با توجه به اطلاعاتی که در ادامه ذکر کرده ایم، خود شما پاسخ سوال کدام صرافی ایرانی بیشترین ارز دیجیتال را دارد درک خواهید کرد:

 • سینا تتر: ۴۴۲ ارز بازار تومانی
 • ایرانیکارت: ۳۴۲ ارز بازار تومانی
 • هلو اکس: ۳۸۳ ارز بازار تومانی
 • توایکس: ۳۳۵ ارز بازار تومانی
 • کوین کده: ۳۲۲ ارز بازار تومانی
 • بیت 24: ۳۲۸ ارز بازار تومانی
 • آبان‌ تتر: ۳۰۰ ارز بازار تومانی

صرافی های بالا بیشترین تعداد ارز در بازار تومانی را دارند و صرافی های زیر بیشترین تعداد ارز را در بازار تتری پشتیبانی می کنند.

 • توایکس: ۳۲۴ ارز بازار تتری
 • بیت 24: ۲۹۱ ارز بازار تتری
 • آبان تتر: ۲۹۹ ارز بازار تتری
 • هلواکس: ۳۸۲ ارز بازار تتری

آشنایی با بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 از نظر بیشترین تعداد ارز، به شما این امکان را می دهد که با ارز های بیشتری آشنا شده و به اصطلاح دستتان برای معامله باز باشد. با کمک این مزیت می توان سود بیشتری از حضور در بازار ارزهای دیجیتال به دست آورد و در آن موفق شد.

کم کارمزدترین و بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 کدام است؟

کم کارمزدترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال کدام است؟

همان طور که گفته شد، یکی از ویژگی های بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی ۱۴۰۰، کارمزد کم و ثابت آن ها حین معامله است. بر اساس آمار و ارقام، صرافی های رابین کش، اوکی اکسچنج و اریترون با سطح کارمزد 0.2درصدی خود کم‎ ترین کارمزد را در میان برترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی دریافت می کنند. درنتیجه، اگر این صرافی ها از نظر امنیت، میزان نقدینگی، رابط کاربری و سایر امکانات نیز در سطح مطلوبی قرار داشته باشند، گزینه مناسبی برای معاملۀ ارزهای دیجیتال خواهند بود.

صرافی بیتستان با کارمزد کمتر از 1.5درصد، نسبت به سایر صرافی های معتبر ایرانی بیش ترین میزان کارمزد را از کاربران خود دریافت می کند. از آنجایی که این سطح کارمزد بسیار بالاتر از میانگین کارمزد دریافتی توسط سایر صرافی های ایرانی است، می توان گفت صرافی بیتستان گزینه مناسبی برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال نیست.

از میان صرافی های ایرانی فعال در حوزه ارز های دیجیتال، پلتفرم هایی هستند که کارمزد معاملاتشان صفر است. بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400از نطر کارمزد کم عبارتند از:

 • توایکس
 • ایرانیکارت
 • کوین کده
 • بیت ۲۴
 • اکس اکس
 • سینا تتر
کدام صرافی ایرانی بیشترین ارز دیجیتال را دارد؟

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 یا بهترین صرافی خارجی؛ کدام بهتر است؟

کسانی که نمی دانند کدام صرافی برایشان بهتر است، باید معیارهایی را برای انتخاب در نظر بگیرند. اگر می خواهید از یک صرافی خارجی کمک بگیرید، باید برخی معیارها و پارامترها را در نظر داشته باشید تا خودتان به این نتیجه برسید که برای ترید کردن، بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400، بهتر است یا یک صرافی خارجی. برخی از پارامترها و معیارهای مورد نیاز به شرح زیر است:

1- حمایت و پشتیبانی از تریدرهای ایرانی

یکی از پارامترهایی که می تواند به شما کمک کند تا برای ترید کردن، صرافی خارجی را انتخاب کنید، حمایت و پشتیبانی کردن از کاربرهای فارسی زبان و یا ایرانی است. کوکوین یکی از صرافی های خارجی است که با معامله کنندگان ایرانی مشکلی ندارد.

2- امنیت

وقتی می خواهید در یک پلتفرم، مانند بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، باید امنیت به همان شکلی که می خواهید فراهم باشد. اگر یک صرافی خارجی پیدا کردید که محیط امنی داشت، درنگ نکرده و ترید خود را در آن بستر انجام دهید.

3- بیمه کردن دارایی های تریدر

از دیگر پارامترهایی که می تواند به شما کمک کند تا بین انتخاب صرافی های ایرانی و خارجی یک تصمیم درست بگیرید، بیمه کردن دارایی کاربر است. این بیمه ها در صورت خسارت دیدن و یا از دست رفتن سرمایه، خسارت به وجود آمده را جبران می کنند.

جمع بندی

موضوعی که در این متن در مورد آن صحبت کردیم، بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 بود. صرافی های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال باید امنیت بالایی را در اختیار کاربر خود قرار دهند و در ضمن، شرایط و موقعیت انجام معاملات را در بهترین حالت ممکن فراهم کنند. صرافی هایی که از رمزارزهای بیشتری پشتیبانی می کنند، اعتبار بیشتری داشته و تعدد مبادلات انجام شده را افزایش خواهند داد. نحوه کار کردن با این صرافی ها نیز در نوع خود اهمیت زیادی دارد. اگر در مورد نحوه فعالیت صرافی ارزهای دیجیتال اطلاعات زیادی ندارید در دوره ارز دیجیتال نیک اندیشان شرکت کنید. شرکت در این دوره آموزشی نکات بسیار کاربردی و وسیعی را برای حضور موفق در بازار رمزارزها در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای ثبت نام در دوره ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره ارز دیجیتال ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه بازار های مالی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه بازار های مالی و سرمایه گذاری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره فارکس

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب) 

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

حوزه کامپیوتر

دوره طراحی سایت ، دوره سئو ، دوره آموزش اتوکد ، دوره آموزش تری دی مکس (3D MAX)

نوشته قبلی
آموزش رایگان صفر تا صد ارز دیجیتال
نوشته بعدی
حسابرسی چیست؟ و تفاوت آن با حسابداری چیست؟

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • پوریا سادات حسینی
  بهمن 28, 1400 6:13 ق.ظ

  سلام از مقاله کوتاه و مثال های کاربردی شما واقعا لذت بردم ;
  البته در راستای زمینه مالی به علت حساسیت بالای کار به نمونه هایی مثل سرعت پاسخ پشتیبانی, حداقل برداشت و … رو ذکر نکردید،
  ممنون میشم درباره اینها هم یک توضیحی بدید

  پاسخ
 • سلام من چند وقتی هست توی صرافی والکس هستم صرافی خوبی هست و اگر با لینک دعوت بیایید دو پله کارمزد کمتری پرداخت میکنید و همچنین دو معامله اول رایگان هست . تعداد ارزهاش و تنوعش هم زیاده و پس از درخواست پول همون روز واریز می‌کنه در کل خوبه بد نیست

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image