10 ارز دیجیتال برتر در سال 2021

10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021

امروزه رمز ارزها، بازار داغی دارند و توانسته اند با وجود نواسانات زیاد، افراد بسیاری را به خود جذب کنند. توجه داشته باشید برخلاف دیدگاه اکثر افراد، به جز بیت کوین، ارز های دیجیتالی دیگری وجود دارند که توانسته اند در سال 2021 به سود دهی چشمگیری برسند. به همین علت ما هم تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به  10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021 بپردازیم تا شما بتوانید با دیگر ارز های دیجیتال هم آشنا شوید و روی آنها هم سرمایه گذاری کنید. این رمز ها عبارتند از : ستلار (XLM) – مونرو (XMR ) – زد کش (Z cash) – USD Coin – دوج کوین  (DOGE)- پولکادوت (DOT) – سولانا (SOL) – ریپل (XRP) – تتر (USDT) – کاردانو (ADA) – بایننس کوین (BNB) – اتریوم (ETH) – بیت کوین (BTC). که به ترتیب از رتبه 13 تا رتبه 1 به بررسی هر کدام پرداخته ایم. پس لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. 😊

10 ارز دیجیتال پر سود در نیک اندیشان

13 ارز دیجیتال برتر سال 2021 چیست؟

قبل از اینکه به معرفی 10 ارز دیجیتال برتر (13 ارز) بپردازیم باید بدانید ارز دیجیتال (رمز ارز) یا پول مجازی، همانطور که از نام آن واضح است، رمزنگاری شده می باشد. این بازار مانند بازار فارکس غیر متمرکز و بر پایه فناوری بلاک چین می باشد. قابل توجه شما دوستان باید بدانید هیچ دولت و سازمانی آن را صادر نکرده و هیچ دخالت و مدیریتی هم روی آن ندارند. رمز ارز ها تنوع بسیاری دارند، یعنی میتوان گفت بیش از 5 هزار رمز ارز متفاوت در این بازار معامله میشود. خب برگردیم به موضوع اصلی مقاله (10 ارز دیجیتال برتر در سال 2021)، ولی اگر دوست دارید خیلی بیشتر در مورد اینکه ارز دیجیتال چیست بدانید میتوانید مقاله (ارز دیجیتال چیست و چند نوع ارز دیجیتال داریم؟) مطالعه کنید.  و این را هم باید گفت که ما در این مقاله 13 تا از ارز ههای دیجیتال برتر رو به شما معرفی میکنیم ولی شما میتوانید روی 10 تا یا کمتر یا بیشتر آنها به چشم سرمایه گذاری نگاه کنید.

 

رتبه سیزدهم: ستلار (XLM)

ستلار یک ارز دیجیتال در میان  10 ارز دیجیتال برتر به حساب می آید. این ارز یک شبکه بلاک چین باز است که برای ارائه راه حل های سازمانی از طریق اتصال موسسات مالی به منظور انجام تراکنش های بزرگ طراحی شده است. تراکنش‌ های عظیم بین بانک ‌ها و شرکت ‌های سرمایه‌ گذاری، که معمولاً چندین روز طول می ‌کشد، شامل تعدادی واسطه و هزینه زیادی می‌ شود – اکنون تقریباً بلا فاصله بدون هیچ واسطه ‌ای انجام می‌ شود و برای کسانی که معامله را انجام می‌ دهند هزینه‌ ای کم یا تقریبا هیچ هزینه ‌ای را به دنبال ندارد. در حالی که ستلار خود را به عنوان یک بلاک چین سازمانی برای تراکنش های سازمانی معرفی کرده است 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری به حساب می آید، اما همچنان یک بلاک چین باز است که می تواند توسط هر کسی استفاده شود. این سیستم امکان تراکنش های فرامرزی بین هر ارز را فراهم می کند. واحد پول اصلی ستلار، لامنس است. شبکه ها از کاربران می خواهند که لامن  را نگه دارند تا بتوانند در شبکه تراکنش انجام دهند. ستلار توسط یکی از اعضای مؤسس آزمایشگاه ریپل  و توسعه دهنده پروتکل ریپل تاسیس شد. او در نهایت به تأسیس بنیاد توسعه استلار ادامه داد.ستلا  دارای ارزش بازار 6 میلیارد دلاری است. اگر می خواهید یکی از 10  ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری را انتخاب کنید، ستلار گزینه خوبی است.

رتبه دوازدهم : مونرو (XMR )

یکی  از 10  ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری مونرو می باشد. مونرو یک ارز امن، خصوصی و غیرقابل ردیابی است. این ارز رمزنگاری منبع باز در سال 2014 راه اندازی شد و به زودی علاقه زیادی را در بین جامعه رمزنگاری و علاقه مندان به خود جلب کرد. توسعه این ارز دیجیتال کاملاً مبتنی بر کمک مالی و جامعه محور است.مونرو با تمرکز شدید بر تمرکز زدایی و مقیاس ‌پذیری راه‌ اندازی شده است و با استفاده از تکنیک ویژه‌ای به نام «امضای حلقه»، حریم خصوصی کامل را امکان ‌پذیر می‌ سازد. با این تکنیک، گروهی از امضاهای رمزنگاری، شامل حداقل یک شرکت ‌کننده واقعی، ظاهر می ‌شوند. از سال 2021، مونرو دارای ارزش بازار 3.2 میلیارد دلار است. تمامی این موارد باعث شده است تا مونرو به یکی از محبوبترین ارز های دیجیتال در میان 10 ارز دیجیتال برتر تبدیل شود‌.

رتبه یازدهم : زد کش (Z cash)

اگر شما هم به دنبال یک ارز در بین 10  ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری هستید می توانید به زد کش فکر کنید. زد کش یکی از 10  ارز دیجیتال برتر به حساب می آید و بسیار پر طرفدار است.

ZCash  چیست؟ ZCash  یک ارز دیجیتال با یک بلاک چین غیرمتمرکز است که به دنبال ناشناس ماندن کاربران و تراکنش ‌های آن‌ ها است. به عنوان یک ارز دیجیتال، زد کش مشابه بیت کوین  عمل می کند. مانند بیت ‌کوین، زد کش نیز دارای کد منبع باز است، اما تفاوت ‌های عمده آن‌ ها در سطح حریم خصوصی و قابلیت تعویض ‌پذیری است که هر کدام ارائه می ‌کنند. زد کش حریم خصوصی کاربر را با استفاده از اثبات‌های دانش صفر برای اعتبارسنجی تراکنش ‌ها بدون افشای اطلاعاتی که می‌ تواند حریم خصوصی کاربر را به خطر بیندازد، افزایش می‌ دهد. این رمز ارز دیجیتال بر اساس چارچوب بیت کوین ساخته شده است و از بسیاری جهات با بیت کوین شباهت دارد. موفقیت بیت کوین راه را برای ظهور صد ها ارز دیجیتال جایگزین، از جمله زد کش هموار کرد. تقاضا برای حفظ حریم خصوصی افزایش یافت زیرا کاربران ارزهای دیجیتال فهمیدند که تراکنش ‌های آن ها به راحتی در بلاک چین قابل ردیابی است. زد کش  در سال 2016 در پاسخ به درخواست کاربران اینترنت برای یک سیستم مالی باز با ویژگی‌ های حفظ حریم خصوصی اضافه شده تأسیس شد.

رتبه دهم: USD (USDC)

USD Coin با ارزش بازار 32.2 میلیارد دلار در رتبه دهم در بین بزرگترین ارزهای دیجیتال قرار دارد. مشابه سایر استیبل کوین ها ، ارز رمزنگاری شده USD Coin نیز با نرخ دلار آمریکا مرتبط است ، که نرخ ارز دیجیتال را تا حد زیادی ثابت نگه می دارد و بنابراین کمتر نوسان دارد.

رتبه نهم: دوج کوین  (DOGE)

دوج کوین (Dogecoin) با سرمایه بازاری در حدود 32.3 میلیارد دلار آمریکا، رتبه نهم را در بین بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده در سال 2021 دارد. دوج کوین (DOGE) یک ارز دیجیتال همتا به همتا و منبع باز است. این یک آلت کوین و یک سکه میم تقریبا طعنه آمیز تلقی می شود. دوج کوین که در دسامبر 2013 راه اندازی شد ، تصویر یک سگ شیبا اینو را به عنوان نشان خود قرار داد.

Dogecoin به عنوان یک همتای سرگرم کننده برای بیت کوین به منظور ارائه یک ارز رمزنگاری شده خارج از بیت کوین ایجاد شد که برای سایر گروه های هدف مرتبط است. تفاوت دیگر آن با دیگر ارزهای رمزنگاری شده این است که Dogecoin از فناوری معروف به اسکریپت (Scrypt) استفاده می کند. بنابراین، ارز دیجیتال این ویژگی را دارد که تراکنش‌ها را می‌توان با سرعت بیشتری انجام داد.

با این حال، تعداد Dogecoin ها نامحدود است. برخلاف بیت کوین که به ۲۱ میلیون سکه دیجیتال محدود شده است، هیچ محدودیتی برای استخراج با دوج کوین وجود ندارد، به همین دلیل ارزش یک سکه همچنان پایین است.

رتبه هشتم: پولکادوت (DOT)

ارز دیجیتال پولکادوت با ارزش بازاری حدود 41 میلیارد دلار آمریکا به جایگاه هشتم در رتبه بندی فعلی رسیده است. این ارز دیجیتال در سال 2017 تاسیس شد و بر فناوری بلاک چین متکی است. نکته خاص در مورد پولکادوت این است که بلاک چین های مختلف به یکدیگر متصل هستند که می توانند به عنوان یک شبکه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

برای متخصصان ، ارزهای رمزنگاری شده مانند پولکادوت (polkadot) به عنوان آینده دنیای مالی در نظر گرفته می شوند. در آینده، بوروکراسی و هزینه های مربوط به آن را می توان به تدریج کاهش داد و بسیاری از فرآیندها را می توان خودکار کرد.

رتبه هفتم: سولانا (SOL)

سولانا تنها به طور مختصر در ده سکه برتر، با بالاترین ارزش بازار قرار دارد. این ارز دیجیتال توسط آناتولی یاکوونکو در سال 2017 تأسیس شد و اخیراً با یک انفجار قیمت روبرو شد.

سولانا به الگوریتم زمان بندی جدیدی به نام Proof-of-History متکی است. این الگوریتم، تراکنش‌های خودکار را قادر می‌سازد که در کسری از ثانیه به هم متصل شوند.

رتبه ششم: ریپل (XRP)

یک مکان جلوتر از سولانا، ارز دیجیتال ریپل (XRP) است. ارزش بازار در حال حاضر حدود 51.6 میلیارد دلار آمریکا است. ارز دیجیتال XRP توسط بنیانگذاران پلتفرم پرداخت ریپل ایجاد شده است و باید یکی از جایگزین های عالی برای سایر ارزهای دیجیتال باشد.

اتریوم و بیت کوین اساسا برای ایجاد یک سیستم پول و پرداخت مستقل از بانک ها و ایالت ها ایجاد شدند. از سوی دیگر، ریپل با بانک های مختلفی از جمله Unicredit و Santander همکاری می کند.

10 ارز دیجیتال در سال 2021 چیست

رتبه پنجم: تتر (USDT)

Tether در جایگاه پنجم در میان بزرگترین ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار قرار دارد. درست مانند USD Coin، Tether یک استیبل کوین است که همیشه با نرخ دلار آمریکا گره خورده است. به دلیل نوسانات کم، سرمایه گذاران کریپتو باید هنگام سرمایه گذاری در ارز دیجیتال از امنیت بیشتری برخوردار شوند.

با این حال، همیشه انتقاد وجود دارد، به خصوص در مورد ساخت اولیه آن. زیرا تتر تنها توسط شرکتی منتشر می شود که خود پیشینه ای غیر شفاف دارد. علاوه بر این ، Tether به مبادله Bitfinex متصل است ، که علاوه بر موارد دیگر باعث ایجاد شک در صحنه رمزنگاری با آدرس در کارائیب می شود.

با وجود عناوین منفی ، سرمایه بازار ارز رمزنگاری شده Tether در حال حاضر حدود 69 میلیارد دلار آمریکا است.

رتبه چهارم: کاردانو (ADA)

رتبه چهارم در رتبه بندی، توسط ارز رمزنگاری کاردانو اشغال شده است. بنیانگذار اتریوم، چارلز هاسکینسون، که به عنوان مدیر عامل IOHK، همچنین به توسعه بلاک چین کاردانو کمک کرد، در تاسیس آن شرکت داشت.

ارزش بازار ارز دیجیتال کاردانو (ADA) که هنوز در حال توسعه است ، در حال حاضر حدود 69.2 میلیارد دلار آمریکا است. در ابتدای سال 2021، ارزش بازار همچنان 5.45 میلیارد دلار بود، تنها در 3 سپتامبر بود که ارزش بازار کاردانو به بیش از 95.02 میلیارد دلار آمریکا رسید.

رتبه سوم: بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین، که به عنوان BNB نیز شناخته می شود، با ارزش بازار در حال حاضر حدود 81.1 میلیارد دلار، رتبه سوم را در رتبه بندی ارزهای دیجیتال برتر در سال 2021 دارد. بایننس کوین یک ارز رمزنگاری شده است که می تواند برای معامله و پرداخت هزینه در صرافی ارز رمزنگاری شده Binance استفاده شود. صرافی Binance بزرگترین مبادله ارزهای رمزنگاری شده در جهان از ژانویه 2018 است که بیش از 1.4 میلیون تراکنش در ثانیه را تسهیل می کند. BNB را می توان با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و غیره مبادله یا معامله کرد.

رتبه دوم: اتریوم (ETH)

رتبه دوم در بین بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده، اتریوم است که فاصله زیادی با رتبه سوم دارد. با حدود 455.2 میلیارد دلار، ارزش بازار اتریوم در حال حاضر پنج برابر بیشتر از ارزش بازار بایننس کوین (رتبه سوم) است.

اساساً ، اتریوم یک سیستم بلاک چین غیر متمرکز است که دارای ارز رمزنگاری شده اتر است. هدف پلتفرم کریپتو تبدیل شدن به یک اپلیکیشن غیرمتمرکز برای کاربران از سراسر جهان است. بنابراین، در پلتفرم بلاک چین، نه تنها تجارت با ارز دیجیتال اتر، بلکه امکان انعقاد قراردادهای به اصطلاح هوشمند نیز وجود دارد. اینها قراردادها (قراردادهای برنامه ریزی شده خودکار) را اجرا می کنند. به این ترتیب، معاملات باید در آینده، مقرون به صرفه تر و قابل اطمینان تر شوند.

رتبه اول: بیت کوین (BTC)

بیت کوین همچنان در رتبه اول در بین بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده از نظر سرمایه بازار در سال 2021 قرار دارد. ارزش بازار قدیمی ترین ارز دیجیتال در حال حاضر 1206 میلیارد دلار است. بنابراین بیت کوین از نظر ارزش بازار به رکورد جدیدی رسیده است. بالاترین رکورد قبلی در اواسط آوریل با 1000.18 میلیارد دلار بود. در آن زمان، قیمت بیت کوین 64,895 دلار آمریکا اعلام شد، اما کمی بالاتر از اکنون است. و نکته قابل توجه این است که در ماه آوریل، ارزش بازار بیت کوین بیش از 1000.18 میلیارد دلار بود.

اگر مجموع ارزش بازار بیت کوین و اتریوم را با هم محاسبه کنید، رتبه اول و دوم در رتبه بندی فعلی بیش از 80 درصد از ارزش بازار سایر ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.

استفاده از 10 ارز دیجیتال برتر

بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه چه ویژگی هایی دارد؟

ارزهای مختلفی مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و غیره وجود دارد که جزء ۱۰ ارز دیجیتال برتر هستند و می توان با آن ها معاملات روزانه را انجام داد. از آن جایی که اکثر افراد تمایل دارند در یک بازه زمانی کوتاه، به سود دست پیدا کنند، برای معامله دست بر روی معاملات کوتاه مدت روزانه می گذارند. شناخت ویژگی بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه به آن ها کمک می کند تا بتوانند از میان چندین نوع نرخ ارز، رمزهای قابل رهگیری روزانه را شناسایی نمایند؛ این ویژگی ها به شرح زیرند:

۱-پشتیبانی افراد مشهور

هنگامی که افراد معروفی در عرصه مختلف، مانند ایلان ماسک از یک ارز دیجیتال حمایت می کنند، ویژگی لازم برای تبدیل شدن به بهترین نرخ ارز را پیدا می کند.

۲-نوسانات

وجود نوسانات بالا و پایین برای یک ارز  دیجیتال، سبب افزایش تقاضا برای معامله گری روزانه آن می شود.

۳- هزینه تراکنش کم

هر چه هزینه تراکنش کمتر باشد رغبت افراد برای انتخاب آن ارز، جهت معاملات کوتاه مدت افزایش می یابد.

۴-قدرت مانور بالا

هنگامی که ارز دیجیتال توانایی عملکرد زیادی داشته باشد، برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال، جهت معاملات کوتاه، مناسب است.

۵-نقدینگی زیاد

این مورد، تاثیر مستقیمی بر انتخاب ارز جهت معامله دارد و یک ارز را به یکی از 10 ارز دیجیتال برتر تبدیل می کند.

بعد از معرفی 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری، بهترین ارز برای ترید ساعتی کدام است؟

بعد از معرفی 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری، بهترین ارز برای ترید ساعتی کدام است؟

ارز هایی که قابلیت ترید ساعتی در تایم فریم های پایین دارند، با ارز هایی که برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسبند، یکسان نیستند. بعد از معرفی 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری، بهتر است با بهترین ارز برای ترید ساعتی نیز آشنا شوید. بعد از بیت کوین و اتریوم، ارز های دیجیتالی زیر سوددهی خوبی در ترید های ساعتی دارند:

۱-میم کوین وال استریت WSM؛

توکن WSM یکی از بهترین ارز های دیجیتال برای ترید ساعتی است. این میم کوین بیش از 400 هزار دنبال کننده دارد. این پروژه در 30 دقیقه توانست 10000 nft اتریوم بفروشد.

۲- Evil pepe coin؛

ارز Evil pepe coin با قیمت 0.000333 دلار در عرض چند هفته بیش از یک میلیون دلار جمع آوری کرده است. تریدر هایی که ریسک پذیری بالایی داشته و دنبال سود های بالا در مدت زمان کوتاه هستند، pepe کوین می تواند گزینه مناسبی برایشان باشد.

۳- لانچ پد XYZ؛

لانچ پد XYZ در حال ایجاد یک اکوسیستم Web3 است که اعضا در آن به صورت یکپارچه به فعالیت های مختلف می پردازد. کاربران بعد از پیوستن به این اکوسیستم می توانند کیف پول Web3 خود را برای معامله توکن ها ایجاد کنند.

چرا دوره ارز دیجیتال (بیت کوین) با نیک اندیشان؟

نیک اندیشان یکی از برند های برتر در حوزه آموزش و کاریابی است که توانسته با ارائه دوره های فوق العاده و به شدت مفید این جایگاه را به خود اختصاص بدهد. زیرا در تمامی دوره ها مانند دوره ارز دیجیتال (بیت کوین)، دارای اساتیدی مجرب و کار کشته می باشد که این اساتید مفاهیم آموزشی را به زبان ساده و کاربردی و مناسب بازار کار (به صورت عملی) به شما منتقل می کنند. و از ارائه مطالب تئوری و غیر کاربردی به شدت خودداری می کنند تا وقت ارزشمند شما خیلی مفید سپری شود. شما در این دوره، مهارت های تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال، صرافی ها، کیف پول دیجیتال (ولت) را آموزش می بینید. برای ورود به صفحه ثبت نام و معرفی کامل دوره روی کلمه ثبت نام در دوره ارز دیجیتال کلیک کنید.

خب ما در این مقاله سعی کردیم آنچه که لازم است و برای شما مفید می باشد را به طور خلاصه ارائه کنیم. ولی از همه چیز بگذریم باید با نحوه و اصول سرمایه گذاری در این بازرار مالی (ارز های دیجیتال) دانش کافی داشته باشیم. اما اگر در این زمینه هیچ دانشی ندارید و لی دوست دارید آن را فرا بگیرید پیشنهاد ما این است با شرکت در کلاس و دوره های مختلف در موسسه های مختلف مانند : دوره ارزدیجیتال (بیت کوین) موسسه نیک اندیشان، این علم را فرا بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image