10 ارز دیجیتال برتر در سال 2021

10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021

امروزه رمز ارزها، بازار داغی دارند و توانسته اند با وجود نواسانات زیاد، افراد بسیاری را به خود جذب کنند. توجه داشته باشید برخلاف دیدگاه اکثر افراد، به جز بیت کوین، ارز های دیجیتالی دیگری وجود دارند که توانسته اند در سال 2021 به سود دهی چشمگیری برسند. به همین علت ما هم تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به  10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021 بپردازیم تا شما بتوانید با دیگر ارز های دیجیتال هم آشنا شوید و روی آنها هم سرمایه گذاری کنید. این رمز ها عبارتند از : USD Coin – دوج کوین  (DOGE)- پولکادوت (DOT) – سولانا (SOL) – ریپل (XRP) – تتر (USDT) – کاردانو (ADA) – بایننس کوین (BNB) – اتریوم (ETH) – بیت کوین (BTC). که به ترتیب از رتبه 10 تا رتبه 1 به بررسی هر کدام پرداخته ایم. پس لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. 😊

10 ارز دیجیتال پر سود در نیک اندیشان

10 ارز دیجیتال برتر سال 2021 چیست؟

قبل از اینکه به معرفی 10 ارز دیجیتال برتر بپردازیم باید بدانید ارز دیجیتال (رمز ارز) یا پول مجازی، همانطور که از نام آن واضح است، رمزنگاری شده می باشد. این بازار مانند بازار فارکس غیر متمرکز و بر پایه فناوری بلاک چین می باشد. قابل توجه شما دوستان باید بدانید هیچ دولت و سازمانی آن را صادر نکرده و هیچ دخالت و مدیریتی هم روی آن ندارند. رمز ارز ها تنوع بسیاری دارند، یعنی میتوان گفت بیش از 5 هزار رمز ارز متفاوت در این بازار معامله میشود. خب برگردیم به موضوع اصلی مقاله (10 ارز دیجیتال برتر در سال 2021)، ولی اگر دوست دارید خیلی بیشتر در مورد اینکه ارز دیجیتال چیست بدانید میتوانید مقاله (ارز دیجیتال چیست و چند نوع ارز دیجیتال داریم؟) مطالعه کنید. 

 

رتبه دهم: USD (USDC)

USD Coin با ارزش بازار 32.2 میلیارد دلار در رتبه دهم در بین بزرگترین ارزهای دیجیتال قرار دارد. مشابه سایر استیبل کوین ها ، ارز رمزنگاری شده USD Coin نیز با نرخ دلار آمریکا مرتبط است ، که نرخ ارز دیجیتال را تا حد زیادی ثابت نگه می دارد و بنابراین کمتر نوسان دارد.

رتبه نهم: دوج کوین  (DOGE)

دوج کوین (Dogecoin) با سرمایه بازاری در حدود 32.3 میلیارد دلار آمریکا، رتبه نهم را در بین بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده در سال 2021 دارد. دوج کوین (DOGE) یک ارز دیجیتال همتا به همتا و منبع باز است. این یک آلت کوین و یک سکه میم تقریبا طعنه آمیز تلقی می شود. دوج کوین که در دسامبر 2013 راه اندازی شد ، تصویر یک سگ شیبا اینو را به عنوان نشان خود قرار داد.

Dogecoin به عنوان یک همتای سرگرم کننده برای بیت کوین به منظور ارائه یک ارز رمزنگاری شده خارج از بیت کوین ایجاد شد که برای سایر گروه های هدف مرتبط است. تفاوت دیگر آن با دیگر ارزهای رمزنگاری شده این است که Dogecoin از فناوری معروف به اسکریپت (Scrypt) استفاده می کند. بنابراین، ارز دیجیتال این ویژگی را دارد که تراکنش‌ها را می‌توان با سرعت بیشتری انجام داد.

با این حال، تعداد Dogecoin ها نامحدود است. برخلاف بیت کوین که به ۲۱ میلیون سکه دیجیتال محدود شده است، هیچ محدودیتی برای استخراج با دوج کوین وجود ندارد، به همین دلیل ارزش یک سکه همچنان پایین است.

رتبه هشتم: پولکادوت (DOT)

ارز دیجیتال پولکادوت با ارزش بازاری حدود 41 میلیارد دلار آمریکا به جایگاه هشتم در رتبه بندی فعلی رسیده است. این ارز دیجیتال در سال 2017 تاسیس شد و بر فناوری بلاک چین متکی است. نکته خاص در مورد پولکادوت این است که بلاک چین های مختلف به یکدیگر متصل هستند که می توانند به عنوان یک شبکه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

برای متخصصان ، ارزهای رمزنگاری شده مانند پولکادوت (polkadot) به عنوان آینده دنیای مالی در نظر گرفته می شوند. در آینده، بوروکراسی و هزینه های مربوط به آن را می توان به تدریج کاهش داد و بسیاری از فرآیندها را می توان خودکار کرد.

رتبه هفتم: سولانا (SOL)

سولانا تنها به طور مختصر در ده سکه برتر، با بالاترین ارزش بازار قرار دارد. این ارز دیجیتال توسط آناتولی یاکوونکو در سال 2017 تأسیس شد و اخیراً با یک انفجار قیمت روبرو شد.

سولانا به الگوریتم زمان بندی جدیدی به نام Proof-of-History متکی است. این الگوریتم، تراکنش‌های خودکار را قادر می‌سازد که در کسری از ثانیه به هم متصل شوند.

رتبه ششم: ریپل (XRP)

یک مکان جلوتر از سولانا، ارز دیجیتال ریپل (XRP) است. ارزش بازار در حال حاضر حدود 51.6 میلیارد دلار آمریکا است. ارز دیجیتال XRP توسط بنیانگذاران پلتفرم پرداخت ریپل ایجاد شده است و باید یکی از جایگزین های عالی برای سایر ارزهای دیجیتال باشد.

اتریوم و بیت کوین اساسا برای ایجاد یک سیستم پول و پرداخت مستقل از بانک ها و ایالت ها ایجاد شدند. از سوی دیگر، ریپل با بانک های مختلفی از جمله Unicredit و Santander همکاری می کند.

10 ارز دیجیتال در سال 2021 چیست

رتبه پنجم: تتر (USDT)

Tether در جایگاه پنجم در میان بزرگترین ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار قرار دارد. درست مانند USD Coin، Tether یک استیبل کوین است که همیشه با نرخ دلار آمریکا گره خورده است. به دلیل نوسانات کم، سرمایه گذاران کریپتو باید هنگام سرمایه گذاری در ارز دیجیتال از امنیت بیشتری برخوردار شوند.

با این حال، همیشه انتقاد وجود دارد، به خصوص در مورد ساخت اولیه آن. زیرا تتر تنها توسط شرکتی منتشر می شود که خود پیشینه ای غیر شفاف دارد. علاوه بر این ، Tether به مبادله Bitfinex متصل است ، که علاوه بر موارد دیگر باعث ایجاد شک در صحنه رمزنگاری با آدرس در کارائیب می شود.

با وجود عناوین منفی ، سرمایه بازار ارز رمزنگاری شده Tether در حال حاضر حدود 69 میلیارد دلار آمریکا است.

رتبه چهارم: کاردانو (ADA)

رتبه چهارم در رتبه بندی، توسط ارز رمزنگاری کاردانو اشغال شده است. بنیانگذار اتریوم، چارلز هاسکینسون، که به عنوان مدیر عامل IOHK، همچنین به توسعه بلاک چین کاردانو کمک کرد، در تاسیس آن شرکت داشت.

ارزش بازار ارز دیجیتال کاردانو (ADA) که هنوز در حال توسعه است ، در حال حاضر حدود 69.2 میلیارد دلار آمریکا است. در ابتدای سال 2021، ارزش بازار همچنان 5.45 میلیارد دلار بود، تنها در 3 سپتامبر بود که ارزش بازار کاردانو به بیش از 95.02 میلیارد دلار آمریکا رسید.

رتبه سوم: بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین، که به عنوان BNB نیز شناخته می شود، با ارزش بازار در حال حاضر حدود 81.1 میلیارد دلار، رتبه سوم را در رتبه بندی ارزهای دیجیتال برتر در سال 2021 دارد. بایننس کوین یک ارز رمزنگاری شده است که می تواند برای معامله و پرداخت هزینه در صرافی ارز رمزنگاری شده Binance استفاده شود. صرافی Binance بزرگترین مبادله ارزهای رمزنگاری شده در جهان از ژانویه 2018 است که بیش از 1.4 میلیون تراکنش در ثانیه را تسهیل می کند. BNB را می توان با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و غیره مبادله یا معامله کرد.

رتبه دوم: اتریوم (ETH)

رتبه دوم در بین بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده، اتریوم است که فاصله زیادی با رتبه سوم دارد. با حدود 455.2 میلیارد دلار، ارزش بازار اتریوم در حال حاضر پنج برابر بیشتر از ارزش بازار بایننس کوین (رتبه سوم) است.

اساساً ، اتریوم یک سیستم بلاک چین غیر متمرکز است که دارای ارز رمزنگاری شده اتر است. هدف پلتفرم کریپتو تبدیل شدن به یک اپلیکیشن غیرمتمرکز برای کاربران از سراسر جهان است. بنابراین، در پلتفرم بلاک چین، نه تنها تجارت با ارز دیجیتال اتر، بلکه امکان انعقاد قراردادهای به اصطلاح هوشمند نیز وجود دارد. اینها قراردادها (قراردادهای برنامه ریزی شده خودکار) را اجرا می کنند. به این ترتیب، معاملات باید در آینده، مقرون به صرفه تر و قابل اطمینان تر شوند.

رتبه اول: بیت کوین (BTC)

بیت کوین همچنان در رتبه اول در بین بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده از نظر سرمایه بازار در سال 2021 قرار دارد. ارزش بازار قدیمی ترین ارز دیجیتال در حال حاضر 1206 میلیارد دلار است. بنابراین بیت کوین از نظر ارزش بازار به رکورد جدیدی رسیده است. بالاترین رکورد قبلی در اواسط آوریل با 1000.18 میلیارد دلار بود. در آن زمان، قیمت بیت کوین 64,895 دلار آمریکا اعلام شد، اما کمی بالاتر از اکنون است. و نکته قابل توجه این است که در ماه آوریل، ارزش بازار بیت کوین بیش از 1000.18 میلیارد دلار بود.

اگر مجموع ارزش بازار بیت کوین و اتریوم را با هم محاسبه کنید، رتبه اول و دوم در رتبه بندی فعلی بیش از 80 درصد از ارزش بازار سایر ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.

خب ما در این مقاله سعی کردیم آنچه که لازم است و برای شما مفید می باشد را به طور خلاصه ارائه کنیم. ولی از همه چیز بگذریم باید با نحوه و اصول سرمایه گذاری در این بازرار مالی (ارز های دیجیتال) دانش کافی داشته باشیم. اما اگر در این زمینه هیچ دانشی ندارید و لی دوست دارید آن را فرا بگیرید پیشنهاد ما این است با شرکت در کلاس و دوره های مختلف در موسسه های مختلف مانند : دوره ارزدیجیتال (بیت کوین) موسسه نیک اندیشان، این علم را فرا بگیرید.

چرا دوره ارز دیجیتال (بیت کوین) با نیک اندیشان؟

نیک اندیشان یکی از برند های برتر در حوزه آموزش و کاریابی است که توانسته با ارائه دوره های فوق العاده و به شدت مفید این جایگاه را به خود اختصاص بدهد. زیرا در تمامی دوره ها مانند دوره ارز دیجیتال (بیت کوین)، دارای اساتیدی مجرب و کار کشته می باشد که این اساتید مفاهیم آموزشی را به زبان ساده و کاربردی و مناسب بازار کار (به صورت عملی) به شما منتقل می کنند. و از ارائه مطالب تئوری و غیر کاربردی به شدت خودداری می کنند تا وقت ارزشمند شما خیلی مفید سپری شود. شما در این دوره، مهارت های تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال، صرافی ها، کیف پول دیجیتال (ولت) را آموزش می بینید. برای ورود به صفحه ثبت نام و معرفی کامل دوره روی کلمه ثبت نام در دوره ارز دیجیتال کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image