عوارض اشعه لیزر برای چشم

عوارض اشعه لیزر برای چشم (پیشگیری از آسیب چشم)

یکی از بزرگ ترین نگرانی ها درباره استفاده از لیزر، عوارض اشعه لیزر برای چشم می باشد. اینکه آیا اشعه لیزر می تواند تاثیرات سوئی بر چشم و ساختار آن به جای بگذارد، در برخی افراد مانع از استفاده از این دستگاه ها شده است. اما آیا چنین نگرانی واقعیت دارد؟ آیا توان نور لیزر به قدری است که بتواند به ساختار چشم آسیب وارد کند؟ مطلبی که پیش روی شماست در راستای پاسخ به این پرسش تدوین شده است. با توجه به اینکه امروزه عده زیادی از افراد از لیزر برای صورت خود هم بهره می گیرند، این نگرانی دو چندان شده است. به همین دلیل لازم دیدیم تا جزئیات این مساله را باز کرده و شما را با عوارض اشعه لیزر برای چشم آشنا کنیم.

آیا ایجاد عوارض اشعه لیزر برای چشم صحت دارد؟

یکی از موضوعاتی که ممکن است برخی متقاضیان انجام لیزر را نگران کند، خبرهایی است که در مورد عوارض اشعه لیزر برای چشم از گوشه و کنار شنیده می شود. سوالی که در اینجا ممکن است پیش آید این است که آیا این خبر صحت دارد؟ آیا افرادی که برای از بین بردن موهای زائد به کلینیک های لیزر درمانی مراجعه می کنند، در معرض ایجاد آسیب چشم هستند؟ پاسخ این سوال، آری است؛ لیزر می تواند باعث ایجاد آسیب به چشم افراد شود و این اصلا خبر خوبی برای کسانی که می خواهند موهای زائد بدن خود را با لیزر از بین ببرند نخواهد بود. البته برای از بین بردن این عوارض راه حل هایی وجود دارد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

چه راهکارهایی برای پیشگیری از عوارض لیزر وجود دارد؟

همانطوری که در فوق اشاره کردیم، استفاده از لیزر برای درمان موهای زائد می تواند باعث ایجاد آسیب به ناحیه چشم شود، اما آیا راهی جهت پیشگیری از این آسیب ها وجود دارد؟ بله؛ برای آنکه از بروز آسیب های لیزر درمانی پیشگیری شود، راهکارهای زیادی وجود دارد. یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از مراجعه به کلینیک های بهداشتی باید انجام دهید، مراجعه به مراکزی هستند که از وجود اپراتورهای حرفه ای دستگاه لیزر بهره می برند. توجه داشته باشید، به همان اندازه که یک اپراتور می تواند باعث ایجاد بهترین نتیجه شود، ممکن است در ایجاد آسیب و عوارض دستگاه لیزر نیز به همان اندازه نقش داشته باشد. پس قبل از آنکه برای رفع موهای زائد به کمک دستگاه لیزر اقدام کنید، حتما با یک پزشک معتمد صحبت کرده و از او برای معرفی یک کلینیک زیبایی معتبر راهنمایی بخواهید.

موضوع دیگری که خوب است به آن توجه داشته باشید، این است که عوارض لیزر هم فرد متقاضی و هم اپراتور دستگاه را تهدید می کند. برای آنکه در طول مراحل لیزر درمانی دچار عوارض نشوید، حتما از عینک های محافظ لیزر استفاده کنید؛ به این شکل، احتمال بروز عوارض به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

عوارض اشعه لیزر برای چشم تا چه حد است

کدام یک از قسمت های چشم در اثر لیزر دچار آسیب می شوند؟

 • یکی از قسمت های چشم که ممکن است در اثر برخورد اشعه لیزر دچار آسیب شود، قرنیه است. قرنیه عضو حساس و نازکی است و اگر اشعه لیزر به صورت مستقیم به آن بتابد، این قسمت را دچار عارضه خواهد کرد. قرنیه در اثر تماس با اشعه های لیزر ممکن است دچار سوختگی شود.
 • از دیگر قسمت های مهم چشم، مردمک است که ممکن است در اثر تماس مستقیم با لیزر، دچار آسیب گردد. این قسمت، ورودی نور به داخل چشم است.
 • عنبیه در قسمت پشتی قرنیه قرار گرفته و چنانچه اشعه لیزر به آن برسد ممکن است این قسمت را نیز دچار عوارض کند.
 • شبکیه چشم که داخلی ترین قسمت چشم است، از دیگر قسمت های حساس در برابر اشعه های لیزر است. این قسمت، جریان الکترومغناطیسی نور را به پیام عصبی تبدیل می کند و مغز اطلاعات دریافتی را تجزیه و تحلیل می کند. عوارضی مانند کوری چشم و یا سوختگی از جمله خطراتی است که ممکن است به دلیل ورود اشعه لیزر برای شبکیه ایجاد گردد.

عوارض لیزر صورت زنان

بسیاری از خانم ها برای از بین بردن موهای زائد صورت خود، لیزر را انتخاب می کنند. اما آیا گفته هایی که درباره عوارض لیزر صورت زنان شنیده می شود، واقعیت دارد؟

کسانی که این گزینه را برای از بین بردن موهای زائد صورت خود انتخاب می کنند، باید بدانند که صورت دارای پوستی حساس تر از سایر نقاط بدن می باشد. بنابراین باید دقت بیش تری را در هر نوع برخوردی با آن در نظر گرفت. اشعه لیزر با ایجاد گرما در پوست، باعث از بین بردن فولیکول ها می شود. در صورتی که دستگاه مورد استفاده شما، از طول موج مناسبی بهره مند نباشد، امکان بروز سوختگی در پوست حساس صورت وجود خواهد داشت. هم چنین التهاب، تاول و در برخی موارد زخم های پوستی نیز بروز می کند. البته در صورتی که اپراتور حساسیت پوست شما را مورد سنجش قرار داده باشد و از دستگاهی مناسب بهره گیرد، این آسیب ها در صورت به حداقل خواهد رسید.

عوارض دستگاه لیزر برای اپراتور

اپراتور لیزر بیش از دیگران با این دستگاه سر و کار دارد و اگر عارضه ای وجود داشته باشد، بیش از هر کسی دامن گیر وی خواهد بود. اما عوارض دستگاه لیزر برای اپراتور چیست؟ آیا کسی که این شغل را انتخاب کرده است، در معرض آسیب های جدی قرار دارد؟

پرتوهای لیزر، از دسته پرتوهای جهت داری هستند که با ایجاد گرما، نابودی فولیکول های مو را به همراه خواهند داشت. قدرت نفوذ این پرتوها به قدری نیست که بتواند به اندام های بدن رسیده و سبب وارد شدن آسیب به آنها شود. بنابراین نگرانی در زمینه تغییرات سلولی و بروز بیماری هایی چون سرطان، بی معنی است. اما این پرتوها می تواند در سطح پوست و یا چشم اپراتور عوارضی را ایجاد کند. برای پیش گیری از عوارض دستگاه لیزر برای اپراتور هم راهکارهای ساده ای وجود دارد که شامل استفاده از لباس و عینک مخصوص می باشد.

ایمنی لیزر

در این قسمت برای حفظ سلامت شما، ایمنی لیزر و نکاتی که باید به عنوان کاربر و یا مشتری در نظر داشته باشید، عنوان می کنیم. قبل از هر نکته ای باید دانست که اپراتور لیزر در نتیجه کار موثر است. بنابراین انتخاب محلی مناسب برای انجام این کار و بهره  مندی از اپراتوری حرفه ای، ضرورت دارد. شما می توانید برای آموزش دوره اپراتور لیزر به سایت موسسه نیک اندیشان مراجعه کرده و زیر نظر برترین اساتید آموزش حرفه ای دریافت کنید.

به عنوان اپراتور لیزر، بهره گیری از پوشاک و عینک مخصوص کار در محیط پرتو، از نکات مهمی است که ایمنی لیزر را تامین می کند.

هم چنین افرادی که از لیزر به عنوان شیوه از بین بردن موهای زائد بهره می گیرند، انتظار می رود که از ماسک و پمادهای مخصوص پوست برای قبل و بعد از لیزر، استفاده کنند. استفاده از عینک مخصوص برای این افراد هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

عوارض اشعه لیزر برای چشم و دیگر اعضای بدن

عوارض لیزر بدن برای دختر چیست؟ آیا در این خصوص اطلاعاتی دارید؟

به غیر از سوال عوارض اشعه لیزر برای چشم، مورد نگران کننده دیگری که در مورد استفاده از لیزر ممکن است وجود داشته باشند، عوارض لیزر بدن برای دختر است. برخی ها تصور می کنند که در صورت انجام لیزر برای از بین بردن موهای زائد، به بیماری هایی همچون سرطان مبتلا می شوند.

در پاسخ به سوال کسانی که چنین موضوعی ذهن آنها را درگیر کرده است، باید بگوییم که اشعه لیزر به صورت عمقی به بافت های بدن نفوذ نمی کند و به همین دلیل نمی تواند در ایجاد سرطان در رحم دخترها نقشی داشته باشد.

به غیر از عوارض اشعه لیزر برای چشم، برخی از خانم ها تصور می کنند که لیزر در ناحیه بیکینی می تواند باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی نیز بشود. از آنجایی که این لیزر به هیچ عنوان به ناحیه تخمدان و رحم وارد نمی شود، پس نباید نگران بی نظمی در قاعدگی به واسطه لیزر موهای زائد بود. در ضمن، برای انجام لیزر سعی کنید به مراکز معتبر و حرفه ای لیزر مراجعه کرده و برخی مراکز را به دلیل آنکه قیمت پایینی از شما دریافت می کنند، برای از بین بردن موهای زائد انتخاب نکنید.

عوارض اشعه لیزر برای چشم

سوالات متداول دوره اپراتور لیزر

عوارض لیزر صورت زنان چیست؟

اشعه لیزر با ایجاد گرما در پوست، باعث از بین بردن فولیکول ها می شود. در صورتی که دستگاه مورد استفاده شما، از طول موج مناسبی بهره مند نباشد، امکان بروز سوختگی در پوست حساس صورت وجود خواهد داشت. هم چنین التهاب، تاول و در برخی موارد زخم های پوستی نیز بروز می کند. البته در صورتی که اپراتور حساسیت پوست شما را مورد سنجش قرار داده باشد و از دستگاهی مناسب بهره گیرد، این آسیب ها در صورت به حداقل خواهد رسید.

عوارض دستگاه لیزر برای اپراتور چه می باشد؟

پرتوهای لیزر، از دسته پرتوهای جهت داری هستند که با ایجاد گرما، نابودی فولیکول های مو را به همراه خواهند داشت. قدرت نفوذ این پرتوها به قدری نیست که بتواند به اندام های بدن رسیده و سبب وارد شدن آسیب به آنها شود. بنابراین نگرانی در زمینه تغییرات سلولی و بروز بیماری هایی چون سرطان، بی معنی است. اما این پرتوها می تواند در سطح پوست و یا چشم اپراتور عوارضی را ایجاد کند. برای پیش گیری از عوارض دستگاه لیزر برای اپراتور هم راهکارهای ساده ای وجود دارد که شامل استفاده از لباس و عینک مخصوص می باشد.

ایمنی لیزر شامل چه مواردی است؟

به عنوان اپراتور لیزر، بهره گیری از پوشاک و عینک مخصوص کار در محیط پرتو، از نکات مهمی است که ایمنی لیزر را تامین می کند.

هم چنین افرادی که از لیزر به عنوان شیوه از بین بردن موهای زائد بهره می گیرند، انتظار می رود که از ماسک و پمادهای مخصوص پوست برای قبل و بعد از لیزر، استفاده کنند. استفاده از عینک مخصوص برای این افراد هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برای ثبت نام در دوره اپراتور لیزر نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش اپراتور لیزر نیک اندیشان ؟

نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ، از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

آیا نیک اندیشان به جز دوره اپراتور لیزر ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه پیراپزشکی و طب، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه پیراپزشکی و طب، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه بازار های مالی

دوره فارکس ، دوره ارز دیجیتال (بیت کوین) 

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

حوزه کامپیوتر

دوره طراحی سایت ،  دوره آموزش اتوکد ، دوره آموزش تری دی مکس (3D MAX)

نوشته قبلی
دوره های نسخه خوانی
نوشته بعدی
کلاس های نسخه خوانی

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  من یک لیزر شارژی حرارتی دارم آنرا در حدود ۱ یا ۲ ثانیه در چشمم انداختن و الان ۲ روز از آن میگذرد . چشمم کمی تار می‌بیند و در مرکز ناحیه ی دیدم نقطه ای سیاه رنگ مشاهده می‌شود مانند کسی که برای چند ثانیه به لامپ نگاه می‌کند. چشمم هنوز خوب نشده. آیا مانند قبل می شود؟

  پاسخ
  • سلام عرفان عزیز
   در این رابطه باید به پزشک مربوطه مراجعه کنید. بله انشاالله هر چه سریع تر سلامتی چشمان خود را بدست میاورید

   پاسخ
  • اتفاقا منم همین طوری شدم….5 روز گذشته هنوز خوب نشده….دارم کم کم میترسم🥲 این چشم دیگه چشم میشه ؟

   پاسخ
 • سلام من صورتمو لیزر کردم عینک گذاشتن رو چشمم زیرشم دستمال کاغذی با اینکه چشمام بسته بودم بازم اشعه های قرمز پشت چشم میدیدم بالای گونه هام لیزر میکرد من زیر چشمم قرمزی حس میکردم الان چشم راستم میسوزه با اینکه چشم بسته بود کاملا و چشم بند هم داشتم ایا عادیه؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید لیزر به چشم انداختن یه ثانیه هم نشده الان نقطه سبز رنگ مشاهده میکنم دکتر گفته شبکیه اندازه نوک سوزن کمی موکول شده آیا ترمیم میشه ❓

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image