فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟

فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟

آیا حاضرید به افرادی بپیوندید که از درمان دائمی موهای زائد دست کشیده اند؟ و این همه زمان و هزینه را صرف نتایج کوتاه مدت از بین بردن موهای زائد می کنید، اما لیزر می تواند گزینه ای ماندگار باشد. از نظر علمی ثابت شده است، که لیزر موهای زائد با مزایای متعددی همراه است، به خصوص زمانی که این روش را با سایر روش های حذف موهای زائد مقایسه کنید.

با این حال آنچه که مهم به نظر میرسد، پایبندی به فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد است تا نتایج بهتری به دست آید. در نظر داشته باشید که یکی از مهم ترین موارد برای نتیجه گیری بهتر از لیزر، توجه کردن بسیار زیاد به فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد میتواند باشد که در این مطلب به آن اشاره میکنیم.

 در روش ‌های سنتی مانند اپیلاسیون، شیو کردن، استفاده از پودر موبر و… که برای از بین بردن موها استفاده میشوند، طی چند روز یا چند هفته شاهد رشد کردن مجدد موهای زائد خواهیم بود. موهایی که به طور موثر با استفاده از لیزر برداشته می شوند، معمولاً برای چند ماه و گاهی حتی سال ها ظاهر نمی شوند. اما برای رسیدن به این هدف لازم است به فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد توجه ویژه ای داشته باشیم.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند

چرا باید جلسات لیزر را در تاریخ مشخص انجام دهیم؟

اگر بین جلسات لیزر درمانی موهای زائد فاصله زیادی بیاندازید، فولیکول‌ های مو آنقدر آسیب نمی‌بینند که رشد مو را متوقف کنند و فقط نازک شدن اولیه موها را مشاهده خواهید کرد، اما نتایج مربوطه محو خواهد شد و مدت زیادی طول نمی کشد تا موها به رشد عادی و طبیعی خود باز گردند.

 از سوی دیگر، اگر مجموعه درمان‌ های خود را تمام کنید و به فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد توجه داشته باشید، می‌توانید انتظار کاهش طولانی‌ مدت مو و حتی حذف دائمی آن ها را داشته باشید. برای درک اینکه چرا پایبندی به این برنامه مهم است، باید بدانید لیزر موهای زائد چگونه کار می کند و موها چگونه رشد خواهند داشت؟

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند

لیزرها با ارسال پرتوی از انرژی نور به فولیکول هایی که در واقع موهای شما را رشد می دهند، کار می کنند. این نور گرما تولید می‌کند و گرما به فولیکول ‌ها آسیب می‌زند و توانایی آن‌ها برای رشد مجدد هر مو را به خطر می‌اندازد. به دلیل روشی که توسط لیزر ملانین انجام میشود، این موضوع موهای شما را هدف قرار می دهد و انرژی به سمت پوست ارسال نمیگردد. بنابراین هیچ آسیبی به اپیدرم یا درم تحتانی پوست وارد نمیشود.

پس از هر جلسه، فولیکول های مو تاثیر بیشتری را مشاهده میکنند.در ابتدا، ممکن است متوجه افزایش موهای زائد شوید، اما این موضوع فقط یک الی دو هفته طول میکشد. در صورتی که به فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد توجه کنید، متوجه نازک ‌ترشدن موهای زائد در ناحیه مورد نظر خود خواهید شد و با ادامه چرخه درمان ، فولیکول ‌ها آسیب بیشتری خواهند دید و رشد مو متوقف خواهد شد. این یکی از دلایل مهم برای توجه کردن به فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد میتواند باشد.

 پس از رعایت نمودن فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد برخی از فولیکول ‌ها دیگر هرگز قادر به رشد مو نخواهد بود و برخی دیگر تنها در چند ماه آینده قادر به رشد موهای نازک‌تر خواهند بود. همه چیز بستگی به این دارد که در جلسات تعیین شده، لیزر درمانی را انجام دهید و به فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد توجه کنید.

بعد از چه مدتی موهای زائد با لیزر از بین می روند

چگونه مو رشد می کند؟

در چرخه رشد فعال، موهای شما رنگدانه ای را تولید می کند که به آن رنگ می دهد و این رنگدانه همان چیزی است که لیزر، هدف قرار می دهد.به همین دلیل، لیزر درمانی بر روی فولیکول هایی که در مرحله فعال هستند بیشترین تاثیر را دارد.

 انرژی لیزر به فولیکول هایی که در حال ریزش یا خاموش هستند آسیب زیادی وارد نمی کند. همانطور که بین هر درمان چند هفته صبر می کنید، موهای بیشتری از حالت خوابیده یا ریزش شده به مرحله رشد فعال می روند و به درمان بعدی شما اجازه می دهد به طور موثر آنها را هدف قرار دهید. به همین دلیل لازم است توجه داشته باشید که موهای زائد فعال و غیر فعال در جلسات لیزر درمانی به مدت متفاوتی برای از بین رفتن نیاز دارند. به همین دلیل است که مدام اصرار داریم به فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد توجه کنید و در این موضوع نهایت دقت را داشته باشید.

بعد از چه مدتی موهای زائد با لیزر از بین می روند؟

برای اکثر افراد، بهتر است بین چهار تا هشت هفته بین هر درمان صبر کنید. به طور کلی شش الی ده جلسه برای گرفتن نتایج مطلوب توصیه میشود. عوامل مختلفی مانند: سرعت کلی رشد مو، ناحیه ی تحت لیزر، رنگ پوست، ضخامت موها، فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد و … در تعیین تعداد جلسات لیزر تاثیر گذار هستند.

اگر به موارد گفته شده پایبند باشید، به زودی شاهد پیشرفت های مداوم خواهید بود و از پوست صاف و بدون مو خود راضی خواهید بود. درمان یک ناحیه کوچک مانند لب بالا فقط پنج دقیقه یا بیشتر طول می کشد در حالی که درمان یک ناحیه بزرگتر مانند پشت یا هر دو پا حدود یک ساعت طول می کشد. پس از اتمام کار، می توانید بلافاصله به روال عادی خود بازگردید.

نتیجه گیری

اگر از موهای ناخواسته و از چرخه بی‌پایان روش ‌های حذف موقت خسته شده‌اید، وقت آن است که به درمان ‌های لیزر موهای زائد فکر کنید. اولین قدم برای داشتن بدنی بدون مو برای مدت زمان طولانی این است که به فاصله‌ی بین جلسات لیزر موهای زائد پایبند باشید و دقیقا در زمان مشخص شده، مراجعه نمایید.

 با توجه به اینکه از قدرت لیزر برای خلاص شدن از شر موهای زائد، جوانسازی پوست، مقابله با آکنه، سفت کردن پوست افتاده و حتی از بین بردن رگ های ناخواسته استفاده می شود، حتما به توصیه های ارائه شده دقت نمایید.

توجه کنید که شما میتوانید در حداقل زمان ممکن با گذراندن دوره اپراتور لیزر در موسسه نیک اندیشان یا دیگر موسساتی که خودتان می شناسید، به یک تکنسین لیزر حرفه ای تبدیل شوید. این روزها افراد متعددی برای از بین بردن موهای زائد به لیزر رجوع میکنند و همین موضوع باعث افزایش مخاطبین مراکز لیزر شده است. در نتیجه میتوانید با در نظر گرفتن این موضوع و گذراندن دوره های اپراتور لیزر در حداقل زمان ممکن به درآمد بسیار بالایی برسید.

نوشته قبلی
کمک پرستار (بهیاری) کیست؟ (معرفی شغل کمک پرستار)
نوشته بعدی
آیا سرطان زا بودن لیزر موهای زائد صحت دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image