اپراتور لیزر چیست؟ چگونه میتوان اپراتور لیزر شد؟

اپراتور لیزر چیست؟ چگونه می توان اپراتور لیزر شد؟

یکی از شغل هایی که با توجه به نیاز روز، به شدت پر رونق شده است، اپراتور لیزر است. افرادی که در مراکز لیزر مشغول به کارند و عملیات کار با دستگاه به عهده آنان می باشد. اما اپراتور لیزر چیست؟ آیا این افراد برای رسیدن به این شغل، آموزش های خاصی دیده  و مدرک مرتبط دریافت کرده اند؟ آیا مهارت های اپراتور لیزر می تواند در نتیجه کار موثر باشد؟ عده ای گمان می کنند که دستگاه لیزر تنها تعیین کننده نتیجه نهایی برای از بین بردن موهای زائد است. اما واقعیت این است که مهارت های اپراتور لیزر هم در این زمینه بی تاثیر نیست و می تواند در جلوگیری از وارد شدن آسیب به پوست و هم چنین از بین بردن یکدست موهای زائد موثر باشد. اما شغل اپراتور لیزر چیست و چگونه می توان به این شغل دست پیدا کرد؟ در ادامه به پاسخ این سوالات پرداخته شده است.

چگونه به یک اپراتور لیزر حرفه ای تبدیل شویم؟

یکی از روش هایی که به افراد کمک می کند به یک اپراتور حرفه ای لیزر تبدیل شوند، شرکت در دوره های آموزشی است که در این رابطه برگزار می شود. کسانی که نمی دانند اپراتور لیزر چیست، اگر به موسسات آموزشی برگزار کننده این دوره مراجعه کنند، پاسخ این سوال را دریافت کرده و در کنار آن نیز علم و دانش کافی جهت از بین بردن موهای زائد بدن به کمک لیزر را فرا می گیرند. در این دوره، نکات علمی و مهارتی زیادی آموزش داده شده و مبتدیان برای حضور در کلینیک های زیبایی مهارت کافی پیدا خواهند کرد. البته در مورد انتخاب موسسه آموزشی که قصد دارید این دوره را در آنجا پشت سر گذارید، می بایست دقت کافی به خرج دهید؛ زیرا تعداد موسساتی که این دوره را به صورت حرفه ای و مهارت محور برگزار می کنند زیاد نبوده و می بایست مراکزی را انتخاب کنید که وقت و هزینه شما را برای آموزش نکات فاقد ارزش تلف نکنند.

اپراتور لیزر چیست؟

بازار کار اپراتور لیزر چگونه است؟

کسانی که علاقه مندند در مورد سوال اپراتور لیزر چیست، اطلاعاتی را به دست آورند، بدون شک در مورد بازار کار این مقوله نیز سوالاتی خواهند داشت. امروزه بسیاری از خانم ها و آقایان برای از بین بردن موهای زائد خود به مراکز لیزر درمانی مراجعه می کنند. از بین بردن موهای زائد با لیزر، دوام و ماندگاری بیشتری داشته و نتیجه بهتری را به دست می دهد و به همین جهت است که امروز، تعداد مراکز از بین بردن موهای زائد در شهرهای کوچک و بزرگ در حال افزایش و زیاد شدن است. افزایش تعداد این مراکز، فرصت های شغلی خوبی را برای کسانی که در دوره های اپراتوری لیزر شرکت کرده اند، فراهم می کند. توجه داشته باشید که هر چه مهارت فرد و سابقه کاری او بیشتر باشد، فرصت های شغلی بیشتری نیز برای او به وجود خواهد آمد.

اپراتور لیزر به چه تکنیک هایی باید آشنایی داشته باشد؟

بعد از کسب اطلاعات لازم در مورد اپراتور لیزر چیست، اپراتورهای لیزر درمانی باید با تکنیک های از بین بردن موهای زائد نیز آشنا باشند. برخی از مهم ترین این تکنیک ها به شرح زیر است:

  • یکی از تکنیک های رایج در از بین بردن موهای زائد پوست که اپراتورها باید با آن آشنایی داشته باشند، تکنیک کشیدن دستگاه روی پوست است. در این روش، اپراتور، دستگاه لیزر را روی پوست کشیده و سعی می کند تماس آن را با پوست حفظ کند. در این حالت، پالس ها و امواج لیزر مرتبا با پوست برخورد می کنند. اپراتورهای حرفه ای، از این تکنیک برای رفع موی زائد قسمت های بزرگ بدن استفاده می کنند.
  • تکنیک نقطه نقطه نیز تکنیک دیگری است که در دوره اپراتوری لیزر آموزش داده می شود. در این روش، دستگاه لیزر به صورت نقطه نقطه بر روی پوست فرد قرار می گیرد. در مناطقی از بدن که مساحت و وسعت زیادی ندارد، این روش کارایی بالایی از خود نشان می دهد. در تکنیک نقطه نقطه، اپراتور، سر دستگاه لیزر را روی پوست گذاشته و بر می دارد و مدام این کار را تکرار می کند و به همین شکل موهای زائد بدن را لیزر می کند.
اپراتور لیزر چیست؟ (و چه وظایفی دارد)

مدرک اپراتور لیزر

شما می توانید مدرک اپراتور لیزر خود را از موسسه نیک اندیشان دریافت کرده و از آموزش های قوی ترین اساتید این حوزه بهره ببرید. این اساتید، خود دارای سابقه فعالیت مرتبط و درخشان در این زمینه هستند که می تواند در ورود به بازار کار برایتان موثر باشد. هم چنین مدرک اپراتور لیزر که در انتهای دوره به شما اعطا می شود، بین المللی بوده و از موسسه URS انگلستان می باشد. در کنار این مدرک، شما مدرکی دانشگاهی و دارای مهر و هولوگرام نیز دریافت می کنید که گامی موثر در جهت ورود به بازار کار خواهد بود. این تنها گوشه ای از مزیت های موسسه نیک اندیشان است و باید اشاره کرد که این موسسه در انتهای دوره، شما را به بازار کار تخصصی این رشته معرفی می کند و زمینه ساز ورودتان به بازار کار خواهد بود.

حقوق اپراتور لیزر

با توجه به پر مخاطب بودن استفاده از لیزر، می توان ادعا کرد که حقوق اپراتور لیزر حتی برای افراد تازه کار هم مناسب می باشد. شما می توانید به عنوان اپراتور لیزر در چند مرکز مشغول به فعالیت باشید و درآمد خود را افزایش چشم گیر دهید. هم چنین حقوق اپراتور لیزر با توجه به سابقه فعالیت و تجربه ای که دارد، افزایش پیدا خواهد کرد و به روز بودن در این حرفه در بالا رفتن میزان حقوق تاثیرات شایانی دارد.

سوالات متداول دوره اپراتور لیزر

چگونه اپراتور لیزر شویم؟

این مهارت هم مانند سایر مشاغل به آموزش های تخصصی نیاز دارد. شناخت دستگاه های لیزر و کار کردن با آنها، شناخت انواع پوست و نحوه استفاده از دستگاه برای هر نوع پوست و … از مواردی است که اپراتور لیزر باید به آنها مسلط باشد. سپری کردن دوره های آموزشی این رشته، می تواند شما را در تبدیل شدن به اپراتور لیزر حرفه ای یاری کند.

مدرک اپراتور لیزر در موسسه نیک اندیشان چیست؟

شما می توانید مدرک اپراتور لیزر خود را از موسسه نیک اندیشان دریافت کرده و از آموزش های قوی ترین اساتید این حوزه بهره ببرید. مدرک اپراتور لیزر که در انتهای دوره به شما اعطا می شود، بین المللی بوده و از موسسه URS انگلستان می باشد. در کنار این مدرک، شما مدرکی دانشگاهی و دارای مهر و هولوگرام نیز دریافت می کنید که گامی موثر در جهت ورود به بازار کار خواهد بود.

حقوق اپراتور لیزر چقدر است؟

با توجه به پر مخاطب بودن استفاده از لیزر، می توان ادعا کرد که حقوق اپراتور لیزر حتی برای افراد تازه کار هم مناسب می باشد. شما می توانید به عنوان اپراتور لیزر در چند مرکز مشغول به فعالیت باشید و درآمد خود را افزایش چشم گیر دهید. هم چنین حقوق اپراتور لیزر با توجه به سابقه فعالیت و تجربه ای که دارد، افزایش پیدا خواهد کرد و به روز بودن در این حرفه در بالا رفتن میزان حقوق تاثیرات شایانی دارد.

برای ثبت نام در دوره اپراتور لیزر نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره اپراتور لیزر نیک اندیشان ؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید.

و همچنین به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره اپراتور لیزر ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه پیراپزشکی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه پیراپزشکی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
استخدام متخصص درمان شناختی رفتاری (CBT)
نوشته بعدی
استخدام پیرایشگر زنانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image