شغل تعمیرات موبایل چیست و چه مزایایی دارد؟

درآمد و بازار کار⭐شغل تعمیرات موبایل در عمان چگونه است؟

اگر به دنبال یک شغل پر درآمد عالی هستید تا بدون نیاز به مدرک دانشگاهی بتوانید مهاجرت کنید، شغل تعمیرات موبایل یکی از آنهاست. در این مقاله قرار است به بررسی درآمد و بازار کار شغل تعمیرات موبایل در عمان بپردازیم. پیشنهاد می کنیم تا انتها همراهمان بمانید و در دوره تعمیر موبایل شرکت کنید.

شغل تعمیرات موبایل چیست و چه مزایایی دارد؟

امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی، وابستگی افراد به موبایل شان بیشتر و بیشتر می شود. با وجود این موضوع، تقاضا برای تکنسین های حرفه ای تعمیر موبایل که بتوانند هر گونه مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری را برطرف کنند، در حال افزایش است. این موضوع سبب شده تا شغل تعمیرات موبایل بازار کار و درآمد بسیار خوبی در خارج کشور داشته باشد.

از طرفی مزیتی که مهاجرت کاری با این شغل دارد، عدم نیاز به مدارک و تحصیلات دانشگاهی است. البته شما به نحوی باید مهارت و تخصص خود را به کارفرمایان خارجی ثابت کنید. برای این کار شما تنها کافیست در یک دوره آموزش تعمیر موبایل شرکت کرده و مدرک معتبر پایان دوره را کسب کنید. همین مدرک، اثباتی بر دانش و مهارت شماست. در کنار گفتن بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موبایل در عمان، شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت را نیز ذکر خواهیم کرد.

شغل تعمیرات موبایل حتی در ایران هم بازار کار خوبی دارد. اتفاقا در حال حاضر، تعمیرات موبایل یکی از بهترین و پر رونق ترین مشاغل تعمیراتی در ایران است. ضمنا سرمایه اولیه لازم برای این شغل نسبتا کم است و به همین دلیل یکی از مشاغل پر طرفدار در ایران و جهان به حساب می آید. درآمد تعمیرات موبایل بسته به مدل گوشی و نوع تعمیری که نیاز دارد می تواند متفاوت باشد.

درآمد یک تعمیرکار موبایل در ایران چقدر است؟

درآمد یک تعمیرکار موبایل در ایران چقدر است؟

هر چند آمار دقیقی از درآمد تکنسین های تعمیر موبایل در ایران، در دست نیست، اما آمار هایی که مربوط به چند سال قبل بوده است نشان می دهد که یک تعمیر کار مبتدی می توانسته درآمد چند میلیونی در ماه کسب کند. البته مسلما میزان درآمد شما به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن، تخصص کاری و مشتری مداری شماست.

بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موبایل در عمان به چه شکل است؟

در ابتدا می خواهیم به بررسی درآمد شغل تعمیرات موبایل در عمان بپردازیم. طبق آمار های بدست آمده، متوسط درآمد یک تکنسین موبایل برابر 1489 دلار است. البته بسته به تخصص و مهارت شما، این درآمد بیشتر خواهد بود. طبیعی است که وقتی شما آموزش تعمیر موبایل ویژه بازار کار را گذرانده باشید، می توانید درآمد چند هزار دلاری از این شغل کسب کنید.

برای مهاجرت به این کشور، شما نیازمند تسلط به زبان عربی هستید. تسلط به زبان انگلیسی نیز می تواند کارتان را راحت تر کند، اما به هر حال زبان اول این کشور، عربی است. بهترین شهر ها برای جستجوی شغل تعمیرات موبایل در عمان، شهر های مسقط (پایتخت)، سیب، صلاله، باوشار، صحار و ایبری هستند.

خب اکنون که با وضعیت درآمد و بازار کار این شغل در عمان آشنا شدیم، بهتر است وضعیت درآمد و بازار کار شغل تعمیرات موبایل درکشور های دیگر را نیز بررسی کنیم/

بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موبایل در خارج کشور چگونه است؟

یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری با این شغل، کشور کانادا است. چون هم بازار کار خوبی برای این شغل در کشور کانادا مهیاست و هم درآمد بسیار خوبی می توان از طریق آن کسب کرد. به گونه ای که درآمد یک تکنسین تازه کار تعمیرات موبایل در کانادا، سالانه حدود 30.439 برآورد شده است.

البته که این با یادگیری در بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل می توانید بیشتر از این مبلغ هم درآمد داشته باشید. درآمد تکنسین های حرفه ای به صورت سالانه 60 هزار دلار برآورد شده است. اگر شغل تعمیرات موبایل در عمان هم بازار کار و درآمد خوبی دارد، اما برای داشتن درآمد بیشتر می توانید به کانادا مهاجرت کنید.

گرچه این را هم در نظر بگیرید که شرایط مهاجرت و اخذ ویزای کاری عمان آسان تر از کانادا است. یکی دیگر از کشور هایی که درآمد و بازار کار خوبی برای شغل تعمیرات موبایل دارد، کشور آلمان است. درآمد تکنسین تعمیرات موبایل در آلمان به طور متوسط 2598 دلار آمریکا است.

 در برآورد درآمد ها، ما میزان متوسطی که شما به عنوان یک تکنسین می توانید دریافت کنید را محاسبه کردیم و اگر تخصص شما در زمینه کاری خود بیشتر باشد، درآمد بیشتری هم خواهید داشت. نکته مهم دیگری که می تواند روی درآمد شغل تعمیرات موبایل در عمان یا سایر کشور ها تاثیر داشته باشد، سابقه کار است.

در آخر باید بگوییم که شغل تعمیرات موبایل بازار کار و درآمد بسیار خوبی در خارج کشور دارد. البته این را هم در نظر بگیرید که به علت فنی بودن، این شغل نیز سختی های خودش را دارد که می توانید در مقاله سختی های شغل تعمیرات موبایل چیست مطالعه کنید.

بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موبایل در عمان به چه شکل است؟

مشکلات شغل تعمیرات موبایل در عمان چیست؟

شغل تعمیرات موبایل در عمان گرچه به عنوان یکی از مشاغل با درآمد بالا شناخته می شود، اما این درآمد از همان روز های اولی که این شغل را انتخاب می کنید، به دست نمی آید. مشکلاتی که شغل تعمیرات موبایل در عمان دارد، عبارتند از:

۱-رقبای زیاد

نه تنها در کشور عمان بلوک در بسیاری از کشور های دنیا مثل ایران، شغل تعمیرات موبایل بسیار زیاد شده و رقبای زیادی برای این حرفه در بازار وجود دارند. برای پیشرفت در این شغل مهارت بالا به علاوه نرخ تعمیر مناسب می تواند پیشنهاد خوبی باشد.

۲-غرامت

اگر شما به عنوان تعمیرکار موبایل، در اثر هر اتفاقی، باعث شوید که موبایل مشتری خراب شده و یا قطعات دیگری که سالم هستند نیز آسیب ببینند، باید هزینه تعمیر و غرامت را از جیب خودتان بپردازید. این موضوع یعنی نه تنها سود نمی کنید بلکه ضرر هم کرده اید.

۳-نداشتن درآمد ثابت

تعمیرکاران موبایلی که مغازه تعمیرات موبایل دارند، بر اساس تبلیغاتی که انجام می دهند و رضایت مشتریان قبلی می توانند درآمدشان را کاهش یا افزایش دهند. به طور کلی درآمد این شغل در روز ها و حتی ماه های سال یکسان نیست و برنامه ریزی برای درآمد این شغل، زیاد دقیق به نظر نمی رسد.

مشکلات شغل تعمیرات موبایل در عمان چیست؟

پیش نیاز های فعالیت در شغل تعمیرات موبایل در عمان برای مهاجران چیست؟

شغل تعمیرات موبایل در عمان برای مهاجران ایرانی، درآمد و موقعیت های شغلی خوبی را به همراه دارد. کشور عمان در سال های گذشته سیاست جذب نیروی کار از کشور های دیگر را اولویت کار خود قرار داده و تا حدودی شرایط را برای مهاجران راحت تر کرده است. برای دریافت اقامت این کشور و ورود به شغل تعمیرات موبایل شما باید مدارک و اسناد زیر را به همراه داشته باشید:

  • پاسپورت معتبر
  • دریافت دعوت نامه کاری از کارفرما در عمان
  • مدارک تحصیلی معتبر و مورد تایید نهاد های عمان
  • رزومه کاری قوی و اسنادی که بتواند آن را ثابت کند؛ مانند سابقه بیمه.
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • مدارکی برای اینکه ثابت کند به زبان این کشور مسلط هستید.
  • حساب بانکی مورد تایید سفارت

تهیه این مدارک برای افرادی که تعمیرات موبایل را در دوره های معتبری مانند نیک اندیشان گذرانده باشند، کار دشواری نیست؛ زیرا مدارک تحصیلی معتبر و قابل ترجمه به دانش آموختگان ارائه می دهد. به هرحال، مهاجرت از یک کشور به کشوری دیگر نیازمند صرف هزینه های زیادی نیز هست که فرد باید تا حدودی سرمایه اولیه لازم را داشته باشد.

پیش نیاز های فعالیت در شغل تعمیرات موبایل در عمان برای مهاجران چیست؟

آیا استخدام تعمیرکار موبایل در خارج از کشور امکان پذیر است؟

در سال های اخیر با توجه به اقتصاد داخلی کشور، افراد زیادی به کشور های خارجی مهاجرت کرده اند. اما اینکه زندگی و اشتغال در این کشور ها تا چه حد امکان پذیر است برای مهاجرین یک ابهام تبدیل شده است. استخدام تعمیرکار موبایل در خارج از کشور، به خصوص در نمایندگی های فروش برند های معروف موبایل بسیار رایج شده است. در همین راستا شغل تعمیرات موبایل در عمان، به عنوان یک کسب و کار با درآمد خوب و حتی بالا شناخته شده است.

تعمیرکاران ایرانی برای اینکه بتوانند در این منصب فعالیت کنند، باید ابتدا مدرک بین المللی را کسب کرده و آموزش های مربوطه را فرا گرفته باشند. هرچقدر که تعمیرکار ایرانی، مهارت و تکنیک بیشتری داشته باشد، امکان استخدام او در مشاغل مربوط به تعمیرات موبایل راحت تر انجام می شود. لازم به ذکر است که مدرک های بین المللی، دریافت ویزای کاری را برای افراد راحت تر می کنند و کشور هدف، یعنی عمان استقبال بیشتری از این افراد به عمل می آورد.

شغل تعمیرات موبایل در عمان در صورتی برای مهاجرین ایرانی امکان پذیر است، که علاوه بر موارد بالا، یک سرمایه هم برای شروع کسب و کار داشته باشند.

کلام آخر

در این مقاله بررسی کاملی درباره شغل تعمیرات موبایل در عمان انجام دادیم. شما می توانید با شرکت در دوره تعمیر موبایل نیک اندیشان، مدرک معتبر بین المللی کسب کنید که مهاجرت تان را آسان تر می کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر موبایل نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بررسی درآمد و بازار کار ⭐شغل تعمیرات موبایل در دبی
نوشته بعدی
دوره dba تبریز⭐دوره dba تبریز یا تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image