درآمد تعمیرات موبایل

درآمد تعمیرات موبایل چقدر است؟

درآمد تعمیرات موبایل موضوعی است که دانستن آن برای افراد جویای کار جالب به نظر می آید. از زمانی که ایرانی ها تمایل زیادی به خرید گوشی پیدا کردند، بازار کار تعمیرکاران موبایل رو به افزایش و بهبودی گذاشته است. به همین دلیل افراد زیادی تمایل دارند در دوره های مرتبط با تعمیر موبایل شرکت کرده و به درآمد خوبی از این راه دست پیدا کنند. اگر می خواهید بدانید درآمد این شغل چقدر است، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

درآمد تعمیرات موبایل 1400 چقدر است؟

درآمد تعمیرکاران موبایل در سال 1400 به تبحر تعمیرکار بستگی دارد. هر چه مهارت این فرد در حوزه کاری اش بیشتر باشد، بدون شک درآمدی که به دست می آورد، بالاتر خواهد بود. تعمیرکارانی که کار خود را به بهترین وجه ممکن انجام می دهند، معمولا بیش از هم صنفان خود، می توانند درآمد کسب کنند.

درآمد تعمیرات موبایل در صورتی می تواند بالا باشد که فرد در کنار داشتن تخصص و تجربه، وجدان کاری را نیز لحاظ کند. متاسفانه برخی از تعمیرکاران به هنگام تعویض یک قطعه خراب، از قطعات دست دوم به جای قطعات دست اول و نو استفاده می کنند، اما پولی که از شما دریافت می کنند پول قطعات نو است. از آنجایی که تشخیص این قضیه با گذشت زمان امکان پذیر است، نمی توان به راحتی متوجه شد که آیا تعمیرکار در انجام کار خود اصول اخلاقی را رعایت کرده است و یا خیر.

درآمد تعمیرات موبایل چقدر است

چه زمانی آموزش تعمیرات موبایل می تواند درآمدزا باشد؟

درآمد تعمیرات موبایل به میزان آموزشی که فرد دریافت کرده بستگی دارد. افرادی که در دوره های حرفه ای تعمیرات موبایل شرکت می کنند و بعد از دریافت آموزش ها، وارد این حرفه شده و همه چیز را به صورت عملی به کار می گیرند، می توانند درآمد خوبی را به واسطه آموزش به دست آورند.

آموزش و کسب تجربه در این حوزه تنها به واسطه شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات امکان پذیر خواهد بود. از آنجایی که این دوره ها توسط افراد حرفه ای تدریس می شود، به همین سبب دقیق ترین نکات و جامع ترین سرفصل ها ارائه می گردد. این فرمول، می تواند در افزایش دانش علاقه مندان به تعمیر موبایل کمک کننده باشد. اگر از اکثر تعمیرکاران حرفه ای سوال کنید، آنها نیز مزیت های شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات را به شما یادآوری خواهند کرد.

آینده شغلی تعمیرات موبایل و درآمد تعمیرات موبایل چگونه است؟

درآمد تعمیرات موبایل و آینده شغلی افرادی که در این حوزه کار می کنند، موضوع مهم دیگری است که می بایست در مورد آن نکاتی ارائه گردد. آینده شغلی این حوزه را می توان با بررسی وضعیت بازار گوشی ها در سال های گذشته پیش بینی کرد. همانطوری که در جریان هستید، معامله و یا خرید و فروش گوشی در سال های گذشته به نحو چشمگیری افزایش پیدا کرده است و امروزه اغلب ایرانی ها، حداقل یک گوشی را در اختیار دارند. طبیعتا، هر چه میزان این محصول و میزان خرید آن افزایش پیدا کند، تقاضا برای تعمیرات آن نیز رو به افزایش می گذارد. با توجه به همین نکته، می توان گفت، بازار کاری این حوزه در آینده، درخشان و امیدوارکننده است.

درآمد تعمیرات موبایل های هوشمند، یکی از عمده ترین روش های کسب درآمد می باشد. گوشی های هوشمند امروزی بر خلاف گوشی هایی که در گذشته در بازار موجود بودند، حساسیت های بیشتری داشته و به همین دلیل با مشکلات و خرابی های بیشتری مواجه می شوند. در این شرایط، مراجعه به تعمیرکاران متخصص افزایش پیدا خواهد کرد و درآمد این گروه بالاتر خواهد رفت. چنانچه فردی به این حوزه علاقه دارد، با شرکت در دوره های آموزشی مرتبط می تواند شغلی با آینده ای روشن در اختیار بگیرد.

سختی های شغل تعمیرات موبایل چیست؟

درآمد تعمیرات موبایل بالاست، اما بهتر است با در نظر گرفتن همه مسائل و مشکلات، خود را برای فعالیت به عنوان یک تعمیرکار آماده کنید. به مانند تمام مشاغلی که در سراسر دنیا در حال کار هستند، تعمیرکاران موبایل نیز با سختی ها و مشقت هایی در حال دست و پنجه نرم کردن می باشند. اگر نتوانید کار خود را به خوبی انجام دهید، اگر در انجام کار مسئولیت پذیر نبوده و خوش قول نباشید، نمی توانید منتظر به دست آوردن درآمدهای بالا از این شغل باشید.

یکی از سختی های که تعمیرکاران با آن مواجه هستند، تنوع در مدل گوشی های موجود در بازار است. فردی که قصد دارد به عنوان یک تعمیرکار حرفه ای کار کند، می بایست با سیستم داخلی تمامی مدل ها آشنایی داشته باشد و به راحتی آنها را تعمیر کند. کسانی که در این حوزه ضعف دارند، نمی توانند توقع داشته باشند درآمد تعمیرات موبایل مبلغ بالایی باشد.

درآمد تعمیرات موبایل در ایران چقدر است

آیا یکی از دلایل کاهش درآمد تعمیرات موبایل، اشباع شدن تعمیرات موبایل است؟

یکی از نگرانی هایی که در مورد درآمد تعمیرات موبایل وجود دارد، اشباع شدن بازار آن است. درست است که تعداد افرادی که در حال ورود به بازار تعمیرات موبایل هستند روز به روز در حال زیاد شدن است، اما با این حال، نباید هیچ نگرانی از بابت کاهش درآمد داشت؛ زیرا با وجود اشباع شدن تعمیرات موبایل، کسانی که به صورت حرفه ای کار خود را انجام می دهند و به عنوان یک متخصص تعمیر موبایل شناخته می شوند، هرگز با کاهش درآمد مواجه نمی شوند.

معمولا افراد وقتی به یک تعمیرکار مراجعه می کنند، در صورتی که از کار او نهایت رضایت را داشته باشند، سعی می کنند برای دفعات بعد نیز به همان فرد مراجعه کنند و به مشتری ثابت تعمیرکار موبایل تبدیل شوند. به همین دلیل است که می گوییم بازار کار تعمیرکاران و متخصصان موبایل، هیچ گاه از سکه نمی افتد و این افراد همیشه مشتری های وفادار خود را دارند.

پس اگر می خواهید وارد حوزه تعمیر موبایل شوید، اگر نمی خواهید اشباع تعمیرات موبایل مشکلی برایتان ایجاد کند، حتما در دوره های آموزشی شرکت کنید و به یک متخصص تبدیل شوید تا روز به روز بر تعداد مشتری هایتان افزوده شود.

راجع به درآمد تعمیرات موبایل در خارج چه می دانید؟

درآمد تعمیرات موبایل در خارج بستگی به این دارد که در چه کشوری میخواهید این کار را راه اندازی کنید. به طور مثال آیا هدف شما رفتن به قاره اروپا و ساکن شدن در شهر آلمان یا هلند است و یا این که درصدد رفتن به قاره آمریکا و ساکن شدن در کشور کانادا یا آمریکا هستید. علاوه بر این، مقدار مهارتی که در تعمیرات موبایل دارید فاکتوری مهم در تعیین درآمد تعمیرات موبایل در خارج به حساب می آید.

افراد موبایل خود را جهت تعمیر به فردی می سپارند که مهارت بالایی دارد؛ زیرا به توانایی او باور داشته و می دانند که می تواند در کمترین زمان ممکن موبایل را تعمیر کند. درآمد یک تعمیرکار موبایل در قاره اروپا بالغ بر ۵۰ هزار یورو است. هر چه فرد بتواند تخصص بیشتری از خود نشان دهد این درآمد افزایش پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر درآمد یک تعمیرکار ماهر در آمریکا و کانادا بین ۳۰ هزار دلار تا ۵۰ هزار دلار متغیر است.

به طور کلی، عناصر مختلفی وجود دارد که می تواند این ارقام را کاهش یا افزایش دهد. البته باید به ذکر این مورد پرداخت که اگر مهارت لازم وجود نداشته باشد و تعمیرکار نتواند کار خود را به خوبی انجام دهد، باید چندین برابر، جبران خسارت کند.

مزایای شغل تعمیرات موبایل چیست؟

مزایای شغل تعمیرات موبایل چیست؟

حال که با درآمد تعمیرات موبایل و سختی های این حرفه آشنا شدید، بهتر است کمی هم درباره مزایای این شغل فنی صحبت کنیم. به طور کلی، مزایا و ویژگی های مثبت شغل تعمیرات موبایل عبارتند از:

۱-عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی؛

برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل و کسب درآمد از این شغل، نیازی به تحصیلات آکادمیک وجود ندارد. تنها لازم است که برای کسب مهارت در دوره های آموزشی مرتبط شرکت کنید.

۲-هموار بودن مسیر مهاجرت؛

شما به عنوان یک تکنسین ماهر موبایل می توانید در هر کشوری که مد نظرتان است، مشغول به کار شوید. تنها باید مدارک بین المللی و شرایط اولیه را داشته باشید.

۳-سرمایه اولیه کم؛

برای شروع کار شما نیاز به تهیه چندین ابزار برای کارتان دارید که جمعا قیمت بسیار ناچیزی دارند. حتی اگر سرمایه لازم برای خرید یا کرایه مغازه را ندارید، می توانید در مغازه های موبایل فروشی یک میزکار اجاره کرده و کار خود را شروع کنید.

۴-فعالیت بدنی کم؛

شاید درآمد تعمیرات موبایل ثابت نباشد، اما این حسن را دارد که تعمیرکار حین کار نیازی به فعالیت بدنی سنگین ندارد. حال که دانستید مزایای شغل تعمیرات موبایل چیست، می توانید با قطعیت بیشتری درباره ورود این شغل تصمیم گیری کنید.

آیا یکی از دلایل کاهش درآمد تعمیرات موبایل، اشباع شدن تعمیرات موبایل است؟

معایب شغل تعمیرات چیست؟

درآمد تعمیرات موبایل رقم مشخصی نیست و گاهی اوقات ممکن است یک تعمیرکار به رقمی که روز قبل دست پیدا کرده، نرسد. به همین جهت نمی توان درآمد ثابتی را برای این شغل تعریف کرد. در برخی مواقع نیز ممکن است تجهیزات یک مجموعه تعمیراتی خراب شود؛ در این حالت یا باید دستگاه تعویض شود و یا با خرید یک دستگاه جدید کمبود به وجود آمده، جبران گردد که در هر صورت هزینه ای به تعمیرکار تحمیل شده و میزان درآمد کاهش می یابد.

از دیگر معایب این شغل می توان به پایین بودن سرعت در جذب مشتری در ابتدای کار اشاره کرد؛ اگر به تازگی مغازه ای را در یکی از خیابان های شهر محل زندگی تان اجاره کرده و مشغول ارائه خدمات تعمیرات موبایل هستید، توصیه می کنیم صبر کرده و اجازه دهید تا مشتریان متوجه مهارت و تجربه شما شوند.

جمع بندی

درآمد تعمیرات موبایل موضوعی بود که ما در این مقاله به صحبت در مورد آن پرداختیم. موضوعی که در مورد درآمد تعمیرکاران موبایل، واضح به نظر می رسد این است که معمولا درآمد افرادی که در حوزه کاری خود تخصص و تجربه بالایی داشته و سعی می کنند با وجدان کاری بالا نسبت به امر تعمیر موبایل اقدام کنند، بیش از بقیه می باشد. شما نیز به عنوان فردی که می خواهد وارد این حوزه کاری شود، بهتر است حتما در دوره های آموزشی شرکت کنید تا اطلاعات خود را افزایش دهید. یکی از بهترین دوره های آموزشی، دوره تعمیر موبایل نیک اندیشان است؛ این دوره توسط اساتید حرفه ای و با تجربه تدریس شده و به همین دلیل، بسیار کاربردی و مهارت محور می باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر موبایل نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره تعمیر موبایل ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه فنی مهندسی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه فنی مهندسی ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب) 

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره فیلمبرداری و  دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
ابزار تعمیرات موبایل (لوازم تعمیرات موبایل)
نوشته بعدی
عیب یابی دوربین مدار بسته (10 مشکل رایج دوربین مدار بسته و حل آن)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image