ابزار تعمیرات موبایل (لوازم تعمیرات موبایل)

ابزار تعمیرات موبایل (لوازم تعمیرات موبایل)

موبایل ها از جمله حساس ترین وسایلی هستند که بشر تا کنون موفق به اختراع آنها شده است. وقتی دستگاه موبایل دچار مشکل می شود، تنها راه مطمئن برای حل مشکل به وجود آمده، مراجعه به تعمیرکارانی است که تخصص بالایی دارند و از ابزار مناسب برای عیب یابی استفاده می کنند. موضوعی که ما در این مقال قصد داریم در خصوص آن با شما صحبت کنیم، ابزار تعمیرات موبایل است. اگر از علاقمندان به تعمیر موبایل هستید، توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

مهم ترین ابزار تعمیرات موبایل چیست؟

یکی از مهم ترین ابزارهایی که برای تعمیر موبایل به کار برده می شود، هویه است. این دستگاه از جمله دستگاه هایی است که می تواند حرارت لازم برای جدا کردن برخی قطعات را در اختیار قرار دهد. در جاهایی که نیاز باشد لحیم کاری صورت گیرد، این دستگاه کاربرد بالایی از خود نشان خواهد داد.

هویه ها، مجهز به نوک های با کیفیتی هستند و در برابر افزایش درجه حرارت، مقاومت بالایی دارند. برای جدا کردن و یا متصل کردن برخی قطعات الکترونیکی، این دستگاه کاربرد زیادی دارد. هویه ها معمولا به یک دسته عایق در برابر گرما و نوک های فلزی برای انتقال گرما مجهز هستند. اگر یکی از قطعات موبایل دچار خرابی شده باشد، به کمک هویه، قطعه معیوب را از جای خود بلند کرده و یک قطعه سالم را قرار می دهند. از آنجایی که حرارت ممکن است به دیگر قطعات این دستگاه آسیب وارد کند از دستگاه هویه استفاده می کنند که نوک های نازکی دارد.

ابزار تعمیرات موبایل

ابزار تعمیرات موبایل برای عیب یابی شامل چه دستگاه هایی است؟

ابزار تعمیرات مربوط موبایل برای عیب یابی، به تعمیرکار کم می کند در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده در دستگاه را یافته و در جهت حل آن بهترین و سریع ترین روش را اعمال کند. یکی از بهترین ابزارها برای پیدا کردن عیب در موبایل، دوربین های حرارتی هستند. این دوربین ها، به تعمیرکار کمک می کنند در کوتاه ترین زمان و با درصد اطمینان بالا، عیب دستگاه را تشخیص دهد. این دوربین ها به نرم افزارهای بخصوصی مجهز هستند و از الگوریتم های پیشرفته ای برای عیب یابی استفاده می کنند.

دوربین های حرارتی که از جمله کاربردی ترین ابزار تعمیرات موبایل برای عیب یابی هستند، به ویژگی های متفاوتی مجهز می باشند. برخی از آنها قادرند، دمای سطح را اندازه گیری کرده و با کمک تشخیص نقاط سرد و گرم، قطعه ای که دچار عیب و نقص شده را به راحتی تشخیص دهند. معمولا وقتی یک قطعه خراب می شود، حرارت بیشتری تولید می کند و این دوربین آن را با رنگ زرد بیشتری مشاهده می کند. به این شکل و با کمک این ابزار می توان به راحتی قطعه خراب را شناسایی کرده و آن را تعویض کرد.

لوازم تعمیرات موبایل مورد استفاده برای جدا کردن قاب پشتی چیست؟

یکی از لوازم تعمیرات موبایل که برای جدا کردن قاب پشتی به کار برده می شود، ابزارهایی هستند که به تعمیرکار کمک می کنند قاب پشتی را از بدنه اصلی جدا کند. دستگاه لیزر یکی از ابزار تعمیرات موبایل است و تعمیرکار به وسیله آن می تواند قاب پشتی را جدا و دستگاه را به خوبی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

برخی از دستگاه های لیزر که برای این منظور به کار برده می شوند، به صورت تمام اتوماتیک کار کرده و حتی قابلیت حکاکی بر روی اجسام را نیز دارند. در موقع خرید به لوازم جانبی که در کنار این دستگاه ارائه می شود، توجه داشته باشید. این لوازم جانبی می توانند در بهتر انجام شدن کار نیز کمک های شایان توجهی به تعمیرکار داشته باشند.

کاربرد لوپ در جعبه ابزار تعمیرات موبایل چیست؟

از دیگر ابزار تعمیرات موبایل می توان به لوپ ها اشاره کرد. لوپ های تعمیرات، دستگاه هایی هستند که برای تعمیرات به کار برده می شوند. این دستگاه با ایجاد بزرگ نمایی در برد موبایل، امکان شناسایی قطعه معیوب را در اختیار تعمیرکار قرار می دهد؛ با این دستگاه می توان قطعات کوچکی مانند آی سی هارد و یا سی پی یو را مشاهده کرد. از این دستگاه برای مشاهده راحت تر قطعات استفاده کرده و از جمله مهم ترین ابزارهایی است که هر تعمیرکار حرفه ای موبایل باید یکی از آنها را در اختیار داشته باشد.

دقت داشته باشید لوپ ها یک نوع میکروسکوپ استریو و از جمله کاربردی ترین ابزار تعمیرات موبایل شمار می روند؛ با این دستگاه می توان تصاویر را به صورت سه بعدی مشاهده کرد. این دستگاه به عدسی چشمی و شیئی مجهز شده و به صورت طراحی شده اند که می توانند دو و یا سه خروجی تصویر را برای تعمیرکار فراهم کنند. از آنجایی که میکروسکوپ های دو چشم، باعث خستگی می شوند، بهتر است از لوپ های سه چشم برای تعمیرات موبایل استفاده کرد.

قیمت ست کامل لوازم تعمیرات موبایل (ابزار تعمیرات موبایل) چقدر است؟

قیمت ست کامل لوازم تعمیرات موبایل (ابزار تعمیرات موبایل) چقدر است؟

حال که با ابزار تعمیرات موبایل آشنا شدید خوب است در مورد قیمت این ابزار نیز نکاتی را بیان کنیم. با توجه به تعداد قطعاتی که در هر ست قرار داده می شود، قیمت متفاوت است. اگر قصدتان از ورود به حوزه تعمیرات موبایل، ماندن و کار کردن است توصیه می کنیم در اولین فرصت برای تهیه ست های ابزار موبایل اقدام کنید؛ زیرا متاسفانه مشکلی که ما در کشور خود با آن مواجه هستیم، ثابت نبودن قیمت و تغییرات روز به روز این ست ها است.

موضوع دیگری که خوب است در خصوص قیمت ست کامل لوازم تعمیرات موبایل مورد توجه قرار دهید، نحوه خرید و تاثیر آن روی قیمت است. این ست را می توانید به صورت آنلاین و غیر حضوری نیز خریداری کنید. برخی فروشگاه های آنلاین در کشور این ست را با قیمتی کمتر از قیمت مغازه ها و فروشگاه های فعال در سطح شهرها ارائه می کنند.

در سِت هایی که عنوان کردیم، پنس سر کج، تاچ پلاستیکی، قاب باز کن، پیچ گوشتی دو سو، چهار سو و ستاره ای، فازمتر و برخی دیگر از ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر موبایل به چشم می خورد.

لوازم تعمیرات موبایل

جعبه ابزار تعمیرات موبایل شامل چیست؟

جعبه ابزار تعمیرات موبایل، یکی از ابزارهایی است که در تعمیرات موبایل کاربردهای فراوانی دارد. در این جعبه، برخی از پرکاربردترین ابزارها قرار داده می شوند که از جمله آنها می توان به ست پیچ گوشتی و قاب بازکن ها اشاره داشت. در تمامی مراکزی که تعمیرات موبایل انجام می شود، حضور این جعبه الزامی و واجب به نظر می رسد. معمولا یک تعمیرکار برای بررسی گوشی نیاز دارد تا برخی پیچ ها را باز کند و یا آنها را ببندد. وسایلی که در این جعبه قرار داده می شود، به تعمیرکار کمک می کند کار خود را در نهایت راحتی و سرعت انجام دهد.

جمع بندی

ابزار تعمیرات موبایل موضوعی بود که ما در این مقاله در خصوص آن نکاتی را با شما در میان گذاشتیم. ما سعی کردیم لیستی از مهم ترین ابزارها را به شما معرفی کنیم. معمولا کسانی که در حوزه تعمیر موبایل کار می کنند، به واسطه شرکت در دوره های تعمیرات، با این ابزار و نحوه کارکرد آنها به خوبی آشنا هستند. اگر شما نیز دوست دارید در این حوزه وارد شوید، توصیه می کنیم در دوره تعمیر موبایل نیک اندیشان شرکت کنید. هر آنچه برای تبدیل شدن به یک حرفه ای نیاز باشد، در این دوره آموزش داده می شود.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر موبایل نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره تعمیر موبایل ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه فنی مهندسی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه فنی مهندسی ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب) 

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

حوزه کامپیوتر

دوره طراحی سایت ، دوره سئو ، دوره آموزش اتوکد ، دوره آموزش تری دی مکس (3D MAX)

نوشته قبلی
معرفی قطعات روی برد موبایل (روش شناسایی آنها)
نوشته بعدی
درآمد تعمیرات موبایل چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image