آموزشی عکاسی و فیلمبرداری

بهترین دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری در تهران

فیلمبرداران و عکاسان افرادی هستند که خاطرات و لحظات عالی افراد را به وسیله ی یک دوربین ثبت می کنند. آن‌ها دوربینشان را در دست می گیرند و سعی می ‌کنند خلاقیت و اشتیاق زیادی را برای گرفتن عکس یا فیلم در یکک زاویه ‌ی عالی به کار ببرند، اما حرفه عکاسی و  فیلم‌برداری تنها این نیست بلکه بیشتر از آن چیزی است که شما می توانید تصور کنید.

آیا فیلمبرداری و یا عکاسی شغل خوبی به شمار می روند؟

اگر بخواهید به این سوال پاسخ دهید، جواب شما قطعا بله خواهد بود. این حرفه ها بدون شک یک حرفه بسیار خوب هستند که هر روز بر تعداد متقاضیان آن افزوده می شود. فیلمبرداری و عکاسی انواع مختلفی دارند و افراد بنا بر سلیقه و استعداد خود یک حوزه را انتخاب می کنند به عنوان مثال برخی از افراد ممکن است بخواهند فقط یک فیلمبردار عروسی باشند، برخی دیگر ممکن است بخواهند عکاس حیات وحش باشند.

برخی دیگر از انواع فیلمبرداری  و عکاسی عبارتند از:

  • فیلمبرداری فیلم های مستند
  • عکاسی خبری
  • فیلم برداری رویداد های زنده
  • عکاسی منظره
  • فیلم برداری فیلم های کوتاه
  • عکاسی عروسی
  • فیلم برداری رویدادهای ورزشی
  • عکاسی آتلیه
  • فیلم برداری فیلم های آموزشی
  • عکاسی ورزشی

 فیلمبرداری دقیقا مانند عکاسی به  میزان بسیار زیادی خلاقیت، صبر و شکیبایی نیاز دارد.

فیلم برداران و عکاسان با استفاده از این مهارت ها روزانه چیزهای جدید زیادی یاد می گیرید.

به دست آوردن و کسب مهارت و دانش مورد نیاز برای این حرفه برای فیلم برداران و عکاسان به یک چالش تبدیل شده است، اما تا زمانی که به مهارت های خود اطمینان داشته باشید، یافتن شغل بسیار آسان خواهد بود. به احتمال زیاد در اولین تلاش های خود نمی توانید به موقعیت شغلی دلخواهتان دست پیدا کنید، اما یک شغل معقول پیدا خواهید کرد و سپس در طول مسیر چیزهای جدیدی را یاد خواهید گرفت و سبک خود را به آرامی کشف خواهید کرد.

بهترین دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری در تهران

فیلمبرداران و عکاسان دقیقا چه کار می کنند؟

فیلمبرداران و عکاسان هنرمندانی هستند که در پشت دوربین فیلمبرداری رویدادهایی مانند عروسی، وقایع مهم زندگی، رویدادهای ورزشی، برنامه های تلویزیونی یا آگهی های بازرگانی و غیره را ثبت می کنند.

برخی از فیلمبرداران نیز با پیدا کردن اسپانسر و بودجه مورد نیاز به  گروه های فیلمسازی ملحق می شوند. اما فیلمبردار بودن فقط به این معنی نیست که دوربین را در دست بگیرید و ضبط کنید، آن ها باید مطمئن شوند که نور و صدا همسو و مناسب هستند. فیلمبرداران همچنین بایستی با انواع ویرایشگر  ویدئو آشنا هستند و نحوه کار با آن ها را یاد گرفته اند. فیلمبرداران همچنین از مهارت تعمیر و نگهداری تجهیزات فیلمبرداری برخوردار هستند.

برقراری ارتباط با مشتریان و اطمینان از اینکه مفهوم مورد نظر به طور کامل ارائه شده است از دیگر مهارت های فیلم برداران و عکاسان می باشد که افراد می توانند با شرکت در دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری به آن دست یابند.

چگونه یک فیلمبردار یا عکاس شویم؟

اگر می‌خواهید یک عکاس  و فیلم بردار حرفه‌ای شوید، اولین قدم مفید، بررسی تمام گزینه ‌های آموزشی است که در دسترس شما قرار دارد. برای اولین قدم، دانستن اینکه چه آموزشی برای شروع لازم است مفید خواهد بود. به همین جهت تمام دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری که در موسسات برگزار می شوند را پبش از اقدام بررسی کنید.

بسیاری از عکاسان و فیلم برداران حرفه ای مشتاق اغلب در مورد تفاوت بین گواهی های عکاسی و فیلم برداری، دوره های آنلاین، مدارک دانشگاهی و حتی آموزش های مراکز و موسسات آموزشی احساس سردرگمی می کنند. تفاوت زیادی در هزینه این گزینه ها، آنچه می توانند به شما آموزش دهند، برای چه چیزی می توان از آن ها استفاده کرد و مدت زمان تکمیل آن ها وجود دارد. بسته به نوع شغلی که می خواهید سرعت اتمام دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری بهتربن گزینه موجود را انتخاب کنید.

برای تبدیل شدن به یک فیلمبردار و یا یک عکاس شما می توانید ۲ مسیر را طی کنید.  مسیر اول که کمی سخت تر است این است که به یک دانشگاه رفته و در رشته فیلمبرداری و یا عکاسی ثبت نام کنید و مدرک لیسانس خود را در دوره های مرتبط با فیلم یا پخش بگذرانید. و یا اینکه به یک موسسه و یا مرکز آموزشی معتبر رفته و در دوره عکاسی و فیلمبرداری شرکت کنید. موسسات بسیار زیادی هستند که در این حوزه فعالیت می کنند از جمله موسسه ی نیک اندیشان. موسسه نیک اندیشان از موسسات برتر حوزه ی آموزشی به شمار می آید. در  دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری موسسه نیک اندیشان دوره هایی مانند نرم افزار ویرایش ویدئو و عکس، فیلمبرداری، و عکاسی را ارائه می دهند.

صرف فارغ التحصیلی از یک دانشگاه با مدرک به بهبود مهارت های شما کمکی نمی کند. دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری موسساتی نظیر نیک اندیشان مزایای بیشتری را نسبت به دوره های آموزشی دانشگاه در پی دارد. در دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری نیک اندیشان ضمن شرکت در دوره و کسب مهارت های تئوری و عملی، شما با نحوه ی ورود به بازار کار این حرفه نیز آشنا خواهید شد.

پس از شرکت در دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری  یک نمونه کار برای خود بسازید و آن را به رزومه خود اضافه کنید. قدم بعدی درخواست شغل خواهد بود.  شما می توانید به شرکت ها و مراکز مربوطه نمونه کار و رزومه خود را ارسال کنید همچنین گزینه دومی نیز وجود دارد. شما می توانید به دنبال راه اندازی کسب و کار خود در استودیوی فیلمبرداری و عکاسی باشید.

اما شروع کسب و کار خود بلافاصله پس از فارغ التحصیلی و اتمام دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری مستلزم آن است که زمان بیشتری از آنچه احتمالاً دوست دارید اختصاص دهید. یک پیشنهاد متداول در این رابطه این است که برای دو یا سه سال با یک شرکت همکاری خود را شروع کنید تا در جنبه هایی مانند برقراری ارتباط کاری، صرفه جویی در هزینه، نحوه ویرایش و نحوه ی صبط فیلم و عکس اطلاعات بیشتری را کسب کنید. این کار باعث می شود که پس از مدتی شروع کاربرای شما آسان تر شود.

آموزشی عکاسی و فیلمبرداری در تهران

آیا عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای باید مدرک دانشگاهی داشته باشند؟

اکثر مشتریان امروزی که به دنبال استخدام یک عکاس یا فیلمبردار هستند، صرفاً به دنبال تجربه و کیفیت مناسب کار هستند. با توجه به این موضوع، مسیر تحصیلی که شما شروع می کنید واقعاً به اندازه کیفیت کاری که می توانید نشان دهید مهم نیست این به این معنی نیست که مدرک مورد نیاز  را کسب نکنید بلکه به این معنی است با هزینه ای منصفانه تر و کمتر مدرک معتبر تری دریافت کنید. شمدرکما می توانید با شرکت در دوره عکاسی و فیلمبرداری نیک اندیشان در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی کنید.

برای ثبت نام در دوره فیلمبرداری (عکاسی و فیلمبرداری) نیک اندیشان  بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
تاریخچه درمان cbt
نوشته بعدی
ارزان ترین ارزهای دیجیتال سال 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image