عیب یابی دوربین مداربسته (10 مشکل رایج دوربین مداربسته و حل آن)

عیب یابی دوربین مداربسته (10 مشکل رایج دوربین مداربسته و حل آن)

آیا تا به حال نیازی به عیب یابی دوربین مداربسته داشته اید؟ یکی از مهم ترین دغدغه هایی که هر یک ما ممکن است با آن برخورد داشته باشیم، امنیت است. تا زمانی که ما امنیت نداشته باشیم، نمی توانیم زندگی خوب و با کیفیتی را تجربه کنیم. دوربین های مداربسته یکی از ابزار و تجهیزات لازم برای نظارت بر امنیت محیط های مختلف هستند. این تجهیزات، قابلیت نصب در هر فضایی را دارند و در مدل های متفاوت و با امکانات گوناگون در بازار عرضه شده اند. از آنجایی که این وسیله نیز ممکن است دچار خرابی شود، ما در این مقاله سعی کردیم برخی مشکلات رایج دوربین های مداربسته را در اختیار شما قرار دهیم؛ پس ما را در ادامه همراهی کنید.

نحوه عیب یابی دوربین مداربسته چگونه است؟

عیب یابی دوربین های مداربسته یکی از تخصصی ترین کارهایی است که در این حوزه مطرح می گردد. تعمیرکاران ماهر دوربین های مداربسته برای عیب یابی این دستگاه از روش های زیر استفاده می کنند:

بررسی اتصال منبع تغذیه دوربین

معمولا بررسی متصل بودن دوربین مداربسته به منبع تغذیه و اطمینان حاصل کردن از این موضوع که دوربین به شبکه وصل است، یکی از اولین کارهایی است که برای عیب یابی دوربین مداربسته خراب انجام می شود.

بررسی کابل کشی

از دیگر مراحل عیب یابی در دوربین های مداربسته، بررسی کابل کشی است. اگر در جاهایی از مسیر، کابل، پاره شده باشد، دوربین روشن نشده و چنین به نظر می آید که دچار خرابی شده است.

بررسی پینگ دوربین مداربسته

از دیگر روش های عیب یابی دوربین مداربسته، بررسی پینگ دوربین است. پینگ، یک ابزار برای بررسی دسترسی پذیری میزبان در شبکه است؛ این ابزار، بسته های فرستاده شده از میزبان تا رایانه مقصد را حساب می کند. بررسی پینگ دوربین تخصص بالایی نیاز داشته و بهتر است به دست تعمیرکاران دوربین های مداربسته انجام شود.

10 مشکل رایج دوربین مداربسته و حل آن

سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته چه علتی دارد؟

سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته از دیگر مشکلاتی است که برای این دستگاه ایجاد می شود. از آنجایی که کنترل امنیت محیط، با کمک تصاویر به دست آمده از دوربین مداربسته ممکن می شود، عیب یابی دوربین مداربسته باید در کوتاه ترین زمان انجام شود. خلاصه ای از دلایل سیاه شدن تصویر در این تجهیزات شامل موارد زیر است:

 • گاهی اوقات، سیاه شدن تصویر ممکن است ناشی از ایجاد گردوغبار و یا کثیفی روی لنز دوربین باشد.
 • از دیگر دلایل سیاهی و تیرگی تصویر ارسالی دوربین های مداربسته، مناسب نبودن وضعیت نصب دوربین و نبود نورکافی برای مشاهده تصاویر است.
 • خراب شدن ال ای دی های به کار برده شده در دوربین های مداربسته، دیگر علت سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته است.
 • درست نبودن تنظیمات از دیگر دلیل های ایجاد کننده سیاهی در تصاویر می باشد.

علت چشمک زدن دوربین مداربسته چیست؟

وقتی تصویر مانیتور در حال چشمک زدن می باشد و به عبارت دیگر ثابت نیست، نیاز است عیب یابی دوربین مداربسته انجام شود. این مساله می تواند بنا به دلایل زیر اتفاق افتاده باشد:

 • یکی از مهم ترین دلایل چشمک زدن تصویر دریافتی از دوربین های مداربسته، خراب بودن مانیتور است. اگر اجزای داخلی مانیتور با مشکل مواجه شده باشند، نیاز است که هر چه سریع تر برای تعمیر و رفع عیب آن اقدام گردد.
 • عدم برق رسانی مناسب، از دیگر دلایل چشمک زدن تصویر در دوربین مداربسته است. فراهم کردن میزان کافی از جریان برق از جمله مهم ترین پیش نیازهای درست کار کردن دوربین مداربسته است. هر زمانی که برق دریافتی توسط این تجهیزات، ضعیف باشد و یا دائما قطع و وصل گردد، این مشکل ایجاد می شود؛ برای کشف این موضوع، عیب یابی دوربین مداربسته لازم و ضروری است.
 • وجود ایراد و اشکال در کابل های کواکسیکالی که به مانیتور متصل شده اند، از دیگر دلایل تصاویر رفت و برگشتی می باشد. معمولا با تعویض این کابل، می توان مشکل ایجاد شده را حل کرد.

علت قطع و وصل شدن دوربین مداربسته در شب چه می تواند باشد؟

یکی دیگر از جاهایی که می بایست عیب یابی دوربین مداربسته انجام شود، قطع و وصل شدن تصویر دوربین مداربسته در شب است. این موضوع نیز می تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

 • وجود جریان متفاوت برق در شب و روز از جمله دلایل شایع در قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته در شب می باشد.
 • فاصله زیاد پاور با دوربین نیز دیگر دلیل قطع تصاویر دریافتی توسط دوربین مداربسته در شب عنوان شده است.
 • عدم توجه به مقاومت الکتریکی کابل و یا سیم، دیگر دلیل قطع تصویر در شب می باشد.

توجه داشته باشید که در این اختلال، دوربین در طی روز عملکرد درست و صحیحی را از خود نشان می دهد و در شب، به درستی کار نمی کند.

عیب یابی دوربین مداربسته

تعمیر دید در شب دوربین مداربسته چگونه انجام می شود؟

عیب یابی دوربین مداربسته اگر دید در شب دوربین با مشکل مواجه شده باشد، موضوع دیگری است که می بایست در مورد آن اطلاعاتی به شما داده شود. برخی از دلایل اختلال در دید در شب این نوع دوربین ها به شرح زیر است:

 • اگر دید در شب دوربین مداربسته به درستی کار نمی کند، این احتمال وجود دارد که نور محیط به اندازه کافی نباشد.
 • عدم وجود مادون قرمز دیگر دلیل اختلال در قابلیت دید در شب است.
 • اگر مادون قرمز در فاصله کمی از لنز قرار داشته باشد، کارکرد این قابلیت به شدت کاهش پیدا می کند.
 • استفاده از دوربین های ضعیف، از دیگر دلایل این اختلال می باشد.
 • نصب دوربین های مداربسته در پشت پنجره از دیگر دلایل اختلال دید در شب است.

جمع بندی

عیب یابی دوربین مداربسته موضوعی بود که ما در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم. عیب یابی و برطرف کردن دلیلی که باعث ایجاد خرابی و اختلال در کارکرد دوربین شده، یک مبحث کاملا تخصصی است و هر کسی قادر نیست آن را انجام دهد. اگر در محیط کار و یا محل زندگی تان یک دوربین مداربسته نصب کرده اید، توصیه می کنیم به هنگام بُروز هر گونه اشکال در عملکرد دوربین به کسانی مراجعه کنید که در این حوزه مهارت کافی دارند. با توجه به اینکه میزان نصب دوربین های مداربسته در محیط های مختلف رو به افزایش است، بازار کار خوبی در انتظار تعمیرکاران این نوع دوربین ها می باشد. توصیه می کنیم اگر به مشاغل این چنینی علاقه دارید، در دوره نصب دوربین مداربسته نیک اندیشان شرکت کنید. مدرسان این دوره هر آنچه که نیاز باشد شما بدانید را آموزش خواهند داد.

برای ثبت نام در دوره آموزش نصب دوربین مداربسته نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش نصب دوربین مداربسته نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

باید بدانید اگر در انتهای دوره احساس کردید، باید در جلسات بیشتری شرکت کنید تا مفاهیم کل دوره را به طور کامل یاد بگیرید، میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای دوباره در دوره جدید شرکت کنید و سر کلاس حاضر شوید و همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره نصب دوربین مداربسته ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه فنی مهندسی ، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه فنی مهندسی ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
درآمد تعمیرات موبایل چقدر است؟
نوشته بعدی
چگونه برقکار ساختمان شویم؟ (برقکار حرفه ای ساختمان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image