ارائه مدرک dba بین المللی معتبر در نیک اندیشان

ارائه مدرک dba بین المللی معتبر( با استعلام)

مدرک dba بین ‌المللی، گواهینامه ای است که در حوزه مدیریت و کسب و کار نوین امروزی، متقاضیان زیادی دارد. در ادامه این مقاله، در مورد جزئیات این مدرک نکاتی بیشتری را بیان خواهیم کرد.

دوره‌ی dba چه دوره ای است؟!

همانطور که در مقالات پیشین درباره مدرک dba سخن گفتیم، دوره آموزش dba یا doctor of business administration، یکی از دوره های کاربردی و حرفه ای مدیریت و پیشرفت کسب و کار است و به صورت حضوری و یا غیر حضوری ارائه می گردد.

معنی تحت الفظی این دوره، دوره عالی مدیریت کسب و کار است. شما علاقه مندان می توانید با مطالعه مقاله بازار کار دوره dba، با آینده شغلی این رشته بیشتر آشنا شوید.

ارائه مدرک dba بین المللی معتبر( با استعلام)

اهمیت دوره‌ی dba و اهداف آن چه چیزهایی خلاصه می شود؟

در اقتصاد دانش محور امروز، سازمان ها روز به روز پیچیده تر می شوند و مدیریت این سازمان ها دیگر به صِرف تجربه و اتکا به چند تکنیک محدود، اثر بخش نخواهد بود. سازمان ها و بازارهای امروزی، مدیرانی چند بعدی نیاز دارند که با دانش و بینش استراتژیک خود، توانایی درک و اداره موفقیت آمیز سازمان های پیچیده را دارا باشند.

آنچه در این میان اهمیت فوق العاده ای دارد، دانش تئوریک عمیق و همراه شدن آن با عمل و کار است. دانش تئوریک اگر با عمل و کاربرد همراه نباشد، یک دانش بی حاصل و کور است. اگر تجربه‌ی به دست آمده از مدیریت یک سازمان، با تئوری های روز دنیا در حوزه مدیریت ترکیب نشود، نمی توان توقع داشت که یک سازمان، سرانجام خوبی داشته باشد. به همین دلیل است که مدیران آینده نگر در کشورمان، تحصیل در این رشته را جزء یکی از برنامه های خود قرار می دهند.

هدف از گذراندن این دوره پرورش استاد دانشگاه نیست، بلکه هدف از برگزاری این دوره تقویت مهارت ها و دانش مدیریتی مدیران ارشد سازمان ها است. پس می توان گفت که کسب مدرک dba بین المللی مبتنی بر کسب و کار و تجارت است و برای افرادی مناسب است که قصد دارند مدرس دانشگاه و یا محقق حرفه ای در زمینه مدیریت شوند.

به صورت کلی، هر رشته‌ای که طراحی و برگزار می گردد، اهداف و مزایایی دارد. در مقاله مزایای مدرکDBA به نکات مثبت این دوره اشاره کردیم و سعی کردیم اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع ارائه کنیم.

با فرصت های شغلی کسب مدرک dba بین المللی بیشتر آشنا شوید؟!

افرادی که دوره های dba را پشت سر می گذرانند و فارغ‌ التحصیل می شوند، می توانند در تمامی زمینه های مدیریتی و تحقیقاتی فعالیت کنند. با مطالعه‌ی فرصت های شغلی این رشته می توانید بهترین گرایش dba را انتخاب کنید و به والاترین هدفتان برسید. مشاغلی که فارغ ‌التحصیل های dba می توانند در آنها فعالیت داشته باشند، به شرح زیر است:

۱. مشاور

۲. مدیر سازمان

۳. مدیر داخلی

۴. استاد

۵. کارآفرین

۶. نویسنده

ارائه مدرک dba بین المللی معتبر

برای دریافت مدرک dba بین المللی چه سرفصل هایی باید پشت سر گذاشته شود!؟

دوره آموزش dba مانند هر دوره دیگری، یک سری سرفصل ها و عناوین مختص به خود را دارد که مسیر آموزش را مشخص می کنند. برای دریافت مدرک dba بین المللی، یادگیری موارد درسی این دوره، لازم و ضروری است. در ادامه بیشتر با عناوین درسی این دوره آشنا می شویم.

  1. Management decision making
  2. problem solving
  3. Leadership
  4. Change management
  5. Strategic management
  6. Research methodology
  7. Research phase

این دوره آموزشی در یک بازه زمانی حداکثر سه ساله برگزار می شود. پذیرش در این دوره از طریق انجام مصاحبه خواهد بود و حداقل شرایط برای نام نویسی در این دوره، داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبر یا سابقه کار پنج ساله برای دانش پذیرانی است که مدرک لیسانس یا فوق لیسانس آنها رشته های غیر مدیریتی بوده است.

تفاوت PhD مدیریت و مدرک dba در چیست؟

مدرک پی اچ دی یا دکتری، بالاتر از کارشناسی ارشد است و معمولا، پس از ۳ تا ۵ سال تحصیل دریافت می شود. دوره phd و dba، مخاطبان متفاوتی دارند. معمولا، هدف کسانی که در دوره phd شرکت می کنند، ارتقا شخصی در علوم اجتماعی و یا فعالیت به عنوان یک استاد در دانشگاه یا مدارس است. این افراد، اغلب بی تجربه هستند و فعالیت مدیریتی چندانی نداشته اند.

کسانی که به دنبال کسب مدرک dba بین المللی هستند، مدیران و یا کارآفرینان موفقی بوده و به دنبال توسعه فعالیت خود هستند. این گروه از شرکت کنندگان، در مقایسه با بقیه افراد، تجربه بیشتری در حوزه مدیریت به دست آورده اند.

آیا می دانید، اعتبار مدرک dba مورد تایید وزارت علوم چقدر است

آیا خرید مدرک dba کار درستی است؟

متاسفانه در سال های اخیر به دلیل طمع و سود، برخی موسسات مدرک dba را بدون اینکه متقاضی آموزش خاصی دیده باشد، با دریافت هزینه به او ارائه می دهند. برای متقاضیانی که تنها هدفشان داشتن یک مدرک تحصیلی است، خرید مدرک dba می تواند پیشنهاد خوبی باشد. باید بدانید که با داشتن این مدرک، هیچ دانش و مهارتی به شما اضافه نخواهد شد و همچنان در حل مسائل و چالش های پیش رو ناتوان هستید‌.

علاوه بر موارد بالا، این مدرک ها تنها مورد تایید سازمان های داخل کشور است و در مقایسه با مدرک dba بین المللی اعتبار کمتری دارند. با این توضیح، متوجه شدید که نمی توانید با مدرک dba ای که خریداری کرده اید، مهاجرت کنید.

اگر وقت و شرایط شرکت در کلاس های دوره را دارید، بهتر است برای سرمایه خود ارزش قائل شوید و به جای خریدن مدرک های تحصیلی، این مدارک را با کسب و علم و مهارت دریافت کنید. با این کار، نه تنها تکنیک های مدیریتی را فرا خواهید گرفت، بلکه با دریافت مدرک dba بین المللی، با اصول کارآفرینی نیز آشنا شده و می توانید کسب و کار خودتان را در هر جایی از دنیا راه اندازی کنید.

مزایای داشتن مدرک dba بین المللی چیست؟

مزایای داشتن مدرک dba بین المللی چیست؟

داشتن مدرک dba به عنوان بالا ترین سطح تحصیلی در حوزه مدیریت کسب و کار در گرایش های مختلف، فواید و آورده های زیادی برای فارغ التحصیلان دارد. مهم ترین مزایای این مدرک عبارتند از:

۱-ایجاد فرصت های شغلی جدید

با داشتن این مدرک قطعا موقعیت های جدید شغلی در منصب مدیریتی به شما پیشنهاد می شود که ارتقا درآمد و کسب و کارتان را به دنبال دارد.

۲-یک رزومه قوی برای شما به حساب می آید

با داشتن مدرک dba بین المللی به عنوان یک رزومه تحصیلی و کاری قوی، قطعا کارفرمایان و مدیران زیادی تمایل به همکاری با شما دارند، زیرا این مدرک نشان دهنده بالا بودن سطح توانایی شما در گرایش مورد نظر است.

۳-هموار شدن مسیر مهاجرت

مهم ترین مزیت مدرک بین المللی dba، این است که شما می توانید در کشور های خارجی و در سازمان ها و شرکت های بزرگ استخدام شوید. این موضوع قطعا به هموار شدن مسیر مهاجرت شما کمک زیادی خواهد کرد.

۴-افزایش قدرت رهبری و مدیریت توسط شما

بروز مشکلات و چالش‌ برای کسب و کار ها امری طبیعی است، اما مسئله مهم نحوه مدیریت و کنار آمدن با این موضوعات است. با شرکت در دوره dba، مهارت ‌های لازم برای مدیریت بحران و تغییر وضعیت کسب و کار را یاد می ‌گیرید.

آیا می دانید، اعتبار مدرک dba مورد تایید وزارت علوم چقدر است؟

یکی از چالش ها و سوالاتی که برای افراد پیش می آید، این است که اعتبار مدرک dba مورد تایید وزارت علوم چقدر است و آیا می توان با کمک این مدرک به خارج از کشور مهاجرت کرد و در کشور هدف، مشغول به کار شد یا خیر. مدرکی که توسط وزارت علوم صادر می شود، در داخل کشورمان اعتبار قابل قبولی دارد و می تواند به افراد کمک کند تا هم، دست به کارآفرینی بزنند و هم در برخی سازمان ها مشغول به کار شوند. برای کسانی که می خواهند مهاجرت کنند، قضیه اندکی فرق می کند. کسی که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای خارجی را دارد، باید مدرکی که از نظر کشور هدف، قابل قبول است، ارائه کند.

به همین دلیل، فردی که قصد دارد مهاجرت کند، می بایست ابتدا بررسی کند و ببیند که آیا مدرکی که او ارائه می کند، از نظر کشور هدف مورد قبول هست یا خیر. بهتر است، اگر تصمیم کسی برای مهاجرت، جدی است برای شرکت در دوره های دی بی ای، موسسه هایی را انتخاب کند که مدرک dba بین المللی معتبر صادر می کنند؛ این گونه مدارک، اعتبار بالایی دارند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم مدرک dba بین المللی را تا حدودی به شما معرفی کنیم و اهمیت آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. دوره dba برای اشتغال در دانشگاه و برای مدیریت یک کسب و کار، کارآمد است و برای ورود به دنیای تجارت، یک حرکت سودمند تلقی می شود. دوره آموزشی dba نیک اندیشان، دقیقا همان دوره ای است که شما را برای ورود به این فضا آماده می کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش dba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
پرایس اکشن وودز چیست؟! ⭐ معرفی پرایس اکشن وودز (woods)
نوشته بعدی
به صرفه ترین دستگاه ماینر اتریوم چیست؟⭐(بررسی ویژگی های آن)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image