پرایس اکشن وودز چیست (آموزش جامع و کاربردی)

پرایس اکشن وودز چیست؟! معرفی پرایس اکشن وودز(woods)

پرایس اکشن وودز چیست، یکی از سوالات پر ابهام برای کسانی است که تا حدودی با سبک های پرایس اکشن آشنایی دارند و خواستار ورود و فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال هستند.

به‌ طور کلی، پرایس اکشن ها یا معاملاتی که بر رفتار قیمت صورت می گیرد، روش هایی هستند که در آنها تریدرها تصمیمات معاملاتی خود را صرفا براساس نمودار قیمت می گیرند.  این نکته به این معنی است که هیچ اندیکاتور و یا ابزار نوسانگری برای شناسایی مناطق حمایت و مقاومت به کار گرفته نمی شود. از شما دعوت می کنم تا مقاله بهترین سبک پرایس اکشن را مطالعه کنید تا بیشتر با پرایس اکشن ها آشنا شوید.

تمامی بازارهای مالی، اطلاعاتی درباره تغییرات قیمت در بازار در دوره های زمانی مختلف ایجاد می کنند. این اطلاعات در نمودارهای قیمت نمایان می شوند. کاربرد نمودار قیمت در بازار ارزهای دیجیتال،  این است که اقدامات و تصمیمات کارگزاران را در یک دوره معین در بازار منعکس می کند و این اقدامات به شکل همان پرایس اکشن ها نمایش داده می شوند.

پرایس اکشن چیست؟!

بهتر است قبل از پرداختن به اینکه پرایس اکشن وودز چیست، درباره پرایس اکشن ها اطلاعاتی کسب کنیم. پرایس اکشن، یکی از روش های معامله گری است که فقط از اطلاعات قیمت برای تحلیل بازار استفاده می کند تا تریدر یا همان معامله گر، توانایی تعیین نقاط ورود و خروج را داشته باشد و براساس این نقاط، برای خرید و یا فروش تصمیم بگیرد. یک نمونه از این پرایس اکشن ها، پرایس اکشن ict است که در مقالات پیشین به آن پرداختیم.

در روش های پرایس اکشن، از هیچ اندیکاتوری استفاده نمی شود و دلیل آن این است که تریدر هنگام رصد نمودار، حواس خود را به نمودار جمع کند و هیچ چیز دیگری مانع او نشود. با شرکت در دوره ارز دیجیتال، اطلاعات بیشتری در مورد پرایس اکشن به دست آورید.

پرایس اکشن وودز چیست

عملکرد پرایس اکشن وودز به چه شکل است؟!

زمانی که فروشندگان زیادی وارد بازار می شوند، کاهش شدید قیمت و عدم بازگشت قیمت رخ می دهد که این موضوع در آن مناطق قابل توجه معامله گران بازار ارزهای دیجیتال قرار می گیرد.

تریدرها و معامله گران، باید مراقب این موارد باشند؛ زیرا ممکن است فروشندگان هنوز فعال باشند و در صورت افزایش قیمت،  آماده فروش ارزهای خود باشند. فروشندگان با این کار دوباره قیمت را پایین می آورند.

در موقعیتی که خریداران زیادی به بازار می پیوندند، مناطق تقاضا تشکیل می شود؛  قیمت بالا می رود و از آن به بعد کاهش نمی یابد. معامله گران در این شرایط به دنبال این هستند که بدانند اگر قیمت به آن سطح بازگردد، آیا بعد از خرید، مجددا افزایش می یابد یا خیر.

برای تحلیل روند قیمت در بازار، آشنایی با اصول این حوزه ضروری است. کامل ترین دوره آموزش فارکس می تواند شما را در مسیر آموزش یاری کند.

پرایس اکشن وودز چیست؟! هرآنچه لازم است درباره آن بدانید

امروزه روش های پرایس اکشن به یکی از بهترین راه های کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال و فارکس تبدیل شده اند؛ همچنین پرایس اکشن وودز، یکی از اصطلاحات  کریپتوکارنسی است.  دلیل محبوبیت این استراتژی، این است که معامله گران بدون هیچ دانش خاصی در زمینه ارزهای دیجیتال، می توانند با استفاده از این روش ها، کسب درآمد کنند.

 برای پاسخ به این سوال که پرایس اکشن وودز چیست، می توان گفت که پرایس اکشن وودز(woods)، یکی ازاستراتژی های آنالیز در بازار است که نسبت به سایر روش ها مانند سبک rtm  و ال بروکس، از محبوبیت کمتری برخوردار است. این پرایس اکشن دارای ۶ ستاپ معاملاتی در بازار است که می توان از آنها برای دنبال کردن رد قیمت ها استفاده کرد.

به طور کلی، روش های پرایس اکشن،  در شناسایی روند بازار بدون بهره بردن از هرگونه ابزاری، مفید است، اما سبک پرایس اکشن وودز دارای پیچیدگی بیشتری نسبت به سایر روش های پرایس اکشن است و همین موضوع باعث شده است تا از محبوبیت کمتری برخوردار باشد.از آنجایی که تمرکز پرایس اکشن برروی نمودار است، به راحتی می توان روند ارزهای دیجیتال را بررسی و تحلیل کرد.

پرایس اکشن وودز چیست؟! معرفی پرایس اکشن وودز

پرایس اکشن وودز بهتراست یا سایر پرایس اکشن ها؟!

پرایس اکشن وودز(woods)، روشی است که معامله گران و تریدرهای زیادی با آن آشنا نیستند و همچنین اطلاعات زیادی درباره آن در سایت ها و منابع خارجی هم وجود ندارد؛ با این وجود کسانی هستند که از این روش برای تحلیل روند قیمت در بازار ارزهای دیجیتال، استفاده می کنند.

 در پاسخ به پرسش پرایس اکشن وودزچیست، متوجه شدیم که این پرایس اکشن نسبت به روش های دیگر،  پیچیدگی بیشتری دارد، اما آمار و داده ای که از روش پرایس اکشن وودز می توان استخراج کرد، دقیق تر است.

پرایس اکشن هایی که در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می شوند، همگی یک هدف را دنبال می کنند و آن هم کسب اطلاعات از نمودار قیمت است که بدون استفاده از هیچ اندیکاتوری میسر می شود. پرایس اکشن وودز هم از همین روش پیروی می کند و تفاوت چندانی هم با سایر روش ها ندارد.

کاربردهای پرایس اکشن وودز چیست؟ در مورد آن چه می دانید؟

تریدرها یا معامله کنندگان، برای آنکه بتوانند در بازارهای معاملاتی، تصمیم درستی بگیرند، ناچارند دست به تحلیل بازار بزنند. برای تحلیل بازار، ابزارهای مختلفی در اختیار تریدرها قرار داده شده است که یکی از آنها پرایس اکشن وودز است. نکته ای که می بایست در مورد پراکس اکشن وودز بدانید، این است که این روش به مانند سایر روش های مطرح شده در پرایس اکشن، محبوبیت ندارد و به همین دلیل در زمان تصمیم گیری و گشتن به دنبال پاسخ سوال پرایس اکشن وودز چیست، می بایست همه جوانب و همه نکات به خوبی مورد توجه قرار داده شود.

این روش، توسط فردی به نام گالن وودز اختراع شده است و تریدرها در صورتی که در مورد آن اطلاعات کامل داشته باشند، می توانند از آن کمک گرفته و بازار فارکس و ارزهای دیجیتال را نوسان گیری و تحلیل کنند. همان طوری که اشاره کردیم، این روش پیچیدگی های زیادی دارد، اما اگر کسی بتواند از آن استفاده کند، به نتایج دقیق و بسیار خوبی دست پیدا خواهد کرد. نکته جالبی که خوب است در مورد کاربردهای این نوع پرایس اکشن بدانید، این است که در صورت آشنایی با این ابزار، نیازی به داشتن دانشی خاص در مورد ارزهای دیجیتال نخواهید داشت.

کاربردهای پرایس اکشن وودز

منظور از سودآوری استراتژی پرایس اکشن وودز چیست؟

بعد از آشنایی با استراتژی پرایس اکشن وودز، این سوال پیش می آید که آیا این استراتژی سودآور است یا خیر. به طور کلی نمی توان گفت که یک استراتژی خاص برای تریدر ها و معامله گر ها سودده است یا ضررده. در واقع چیزی که در انواع استراتژی های معاملاتی اهمیت دارد، نحوه به کارگیری استراتژی و تحلیل بازار است.

بر اساس بررسی های انجام شده، اکثر افرادی که معاملات خود را بر پایه پرایس اکشن وودز طرح زیری کرده و انجام داده اند، سود خوبی از بازار ارز های دیجیتال نصیبشان شده است. در هر صورت نباید بی گدار به آب زد و یک استراتژی را فقط به دلیل اینکه بقیه از آن تعریف می کنند، انتخاب کرد.

سطوح حمایت و مقاومت در این نوع استراتژی می تواند نقطه ورود به بازار مشخصی را برای تریدر ها مشخص کند، از این رو می توان تا حدودی استراتژی وودز را نسبت به بقیه سود ده تر و البته پیچیده تر بدانیم.

حال که متوجه شده اید منظور از سود آور بودن پرایس اکشن وودز چیست، توصیه می کنیم که برای انجام معاملاتتان حتما یک استراتژی را انتخاب کرده و پایبند آن بمانید.

منظور از سودآوری استراتژی پرایس اکشن وودز چیست؟

جمع بندی

در این نوشتار تلاش کردیم تا به پاسخ سوال پرایس اکشن وودز چیست، برسیم. این سبک، هدف مشترکی با سایر سبک های پرایس اکشن را دنبال می کند اما پیچیدگی بیشتری دارد.

برای اینکه بتوانید سود بیشتری در بازار کسب کنید، باید اطلاعات کافی و درستی درباره بازار ارزهای دیجیتال به دست بیاورید. هر اقدام ناآگاهانه در بازار فارکس و ارزهای دیجیتال می تواند باعث یک ضرر هنگفت شود. دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان، همواره گزینه کارآمدی برای یادگیری تکنیک های مورد نیاز برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال است.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
رشته mba برای چه کسانی مناسب است؟
نوشته بعدی
ارائه مدرک dba بین المللی ⭐ معتبر( با استعلام)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image