آموزش پرایس اکشن به سبک rtm

پرایس اکشن به سبک rtm چیست؟! ( جامع و کاربردی)

 پرایس اکشن به سبک rtm نیز به مانند سبک پرایس اکشن ict یکی از انواع پرایس اکشن ها است که امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. به طور کلی پرایس اکشن یک استراتژی و تکنیک مالی است که ویژگی های حرکتی قسمت در بازار ارزهای دیجیتال مانند نوارهای قیمت ساده، شکسته، خط های روند یا کندل ها و نوسانات بازار و مواردی از این قبیل را توصیف می کند. ما پیشنهاد می کنیم برای یادگیری حرفه ای و اساسی این تکنیک ها در یک دوره ارز دیجیتال شرکت کنید.

پرایس اکشن یک روش معاملاتی سیستماتیک است که به کمک اندیکاتور های تحلیل تکنیکال و تاریخچه قیمت ها، دید گسترده و روشنی به تریدرها جهت سرمایه گذاری در بازار می دهد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این حوزه به دست آورید، مقاله بهترین سبک پرایس اکشن را نیز مطالعه کنید.

 پرایس اکشن RTM چیست؟

بنیان گذار این سبک از پرایس اکشن، شخصی به نام ایف میانته و همکارانش هستند؛ آنها با معرفی پرایس اکشن rtm، سبکی کارآمد را عرضه کردند که می تواند یک سطح پایه را برای سرمایه گذاران به وجود بیاورد تا با اتکا بر افکار و تحلیل های شخصی خود به نتیجه بهتری برسند. این سبک بر منطق عرضه و تقاضا استوار است. به طور کلی، این سبک حساسیت بالایی به دیدگاه خریداران و فروشندگان بازار دارد و عملکرد تریدرها و سیگنال های که به هم می فرستند، از مهم ترین معیارهای تحلیل بازار است.

به بیان دیگر، این نوع پرایس اکشن، به معامله گران بازار ارز دیجیتال این امکان را می دهد که بدون تکیه بر شاخص های فنی و بدون نیاز داشتن به دانش تخصصی، ذهن بازار را بخوانند و براساس حرکات واقعی و جدید قیمت تصمیم گیری کنند. پایه این روش براساس الگوی عرضه و تقاضا است؛ افکار و رفتار سایر معامله گران در این سبک فاش می شود و شما درک بهتری از نحوه خرید و فروش در بازار را خواهید داشت.

پرایس اکشن به سبک rtm چیست

روش استفاده از پرایس اکشن به سبک rtm

با توجه به نکات ذکر شده در معاملات پرایس اکشن، در این تکنیک با بررسی چارت ها، محل هایی که عرضه و یا تقاضا دچار افزایش یا کاهش شده است، علل تشکیل به وجود آمدن آن منطقه و همچنین روند سفارش و افزایش احتمالی نقدینگی مورد توجه ویژه ای قرار می گیرد. بنابراین می توان هجوم یکباره افراد یا رها کردن بازار توسط عده ای از معامله گران در قیمت های مشخص را پیش بینی کرد.

پرایس اکشن rtm، براساس یک سری ساختار منحصر به فرد فعالیت می کند و این ساختارها، روندی درونی و جامع را برای تریدرها آشکار می کنند و به هیچ عنوان براساس اظهارنظرهای نادرست در بازار فعالیت نمی کنند.

مزایا و معایب استفاده از پرایس اکشن به سبک rtm

هر استراتژی و تکنیکی که در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می شود، شامل یک سری مزایا و معایب است. پرایس اکشن rtm هم از این بحث جدا نیست و ما قصد داریم تا به نکات مثبت و منفی آن بپردازیم.

مزایا پرایس اکشن rtm

۱. تکنیک rtm، باعث می شود تا از دید معامله گران بزرگ به بازار نگاه کنید و ساختارها و الگوها را از نگاه آنها بررسی کنید.

۲. این استراتژی بازه زمانی حرکات قیمت در سطوح مختلف را مشخص می کند و امکان تحلیل درست را افزایش می دهد.

۳.این سبک از پرایس اکشن به معامله گران آزادی عمل می دهد و به آنها اجازه می دهد به جای پیروی کورکورانه، انعطاف بیشتری در تصمیم گیری های خود داشته باشند.

۴. یکی از کاربردی ترین مزایای این تکنیک، قابلیت انجام تحلیل و معامله در تایم فریم های بسیار کوتاه تا ۱۵ ثانیه است.

۵. وجود ستاپ های تحلیلی گوناگون برپایه بررسی بازه های قیمتی برپایه نقدینگی و یا کاهش یا افزایش سفارش ها در بازارهای دیحیتال، یکی از مزایای این استراتژی است.

۶. برخلاف بسیاری از سبک های پرایس اکشن، این روش ریسک پایین تری دارد و قابلیت تبدیل پیش بینی تریدرها به واقعیت را دارد.

۷. پرایس اکشن به سبک rtm، دارای انعطاف زیادی است برای همین، قابلیت تطبیق پذیری با انواع استراتژی های معاملاتی دیگر را دارد. این ویژگی می تواند حائز اهمیت و بسیار کاربردی باشد.

پرایس اکشن به سبک rtm

معایب پرایس اکشن rtm

از معایب پرایس اکشن به سبک rtm، می توان به امکان تحلیل اشتباه در بازار و وجود تعداد کثیری از استراتژی ها و تئوری ها اشاره کرد. این روش گاهی می تواند به دلیل منبع باز بودن، توسط افراد غیر متخصص ارائه شده و قابل اطمینان نباشد. البته یکی از مهم ترین مسائلی که پیش تر به آن اشاره شد و کارشناسان و متخصصان به آن اشاره می کنند، امکان تصمیم گیری تریدر با احتمال تفاوت در نتیجه است که به سبب تفاوت در سبک تصمیم گیری افراد رخ می دهد. به بیان دیگر، هیچ دو معامله گری به دلیل برداشت متفاوت از قوانین تعریف شده و درک متفاوت خود از موضوع، یک پرایس اکشن rtm را به یک شکل تفسیر نمی کنند و همین موضوع به تفاوت عمده عملکرد سرمایه گذاران و اولویت سناریوی فردی آنها منجر می شود.

جمع بندی

تئوری ها و استراتژی های زیادی در بازار معاملات پرایس اکشن rtm وجود دارد. در این مقاله سعی شد تا به اختصار درباره پرایس اکشن به سبک rtm اشاره کنیم. معامله گران و تریدرهای بازار ارزهای دیجیتال، لازم است تا هوشمندانه وارد این حوزه شوند. اگر میخواهید اطلاعات لازم و ضروری جهت ورود و معامله در بازارهای دیجیتال را بدانید، دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان می تواند گزینه مناسب و کارآمدی برایتان باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
تریدر فارکس کیست ⭐ و چه ویژگی هایی دارد؟
نوشته بعدی
هدف از طراحی سایت چیست؟ ⚡ چرا داشتن وبسایت مهم شده است؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image