تفاوت پولبک و بریک اوت چه می باشد

تفاوت پولبک و بریک اوت چه می باشد؟! (جامع و کاربردی)

تفاوت پولبک و بریک اوت، یکی از صدها نکات حائز اهمیت در بازار کریپتوکارنسی هاست که داشتن آگاهی درباره آن به شما کمک می کند با دید بازتری نسبت به موقعیت های گوناگون در بازارهای مالی تصمیم بگیرید.

شکست یا همان بریک اوت مهم ترین و پایه ای ترین بحث در معامله گری و پولبک نیز، یکی از تکنیک های کاربردی در بازار و اصطلاحات کریپتوکارنسی به شمار می رود. در ادامه به بیان تفاوت این دو استراتژی می پردازیم.

بریک اوت چیست؟! هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

شکست قیمت یا بریک اوت، یکی از پدیده های رایج در بازارهای مالی است و بسیاری از معامله گران و تریدرها، به منظور شکار یک روند در مراحل ابتدایی، با در نظر گرفتن شکست های قیمتی به بازار وارد می شوند.

با استفاده از این استراتژی، می توانید حرکات قیمتی بزرگ بازار را متوجه شوید و در صورت مدیریت صحیح معاملات، بازدهی بالایی نیز کسب کنید. اگر می خواهید در خصوص این مبحث بسیار مهم و کلیدی، اطلاعات بیشتری به دست آورید، پیشنهاد می کنیم در دوره ارز دیجیتال و دوره فارکس شرکت کنید.

تفاوت پولبک و بریک اوت در فارکس و ارز دیجیتال

این نکات مهم را در مورد بریک اوت، نادیده نگیرید!؟

یکی از مواردی که باید اطلاعات خوبی در مورد آن داشته باشید، تفاوت پولبک و بریک اوت است. برخی از این تفاوت ها را ما در ادامه آورده ایم:

۱. بریک اوت ها یا شکست ها، صرفا ساخته ذهن و منحصر به فرد هستند؛ زیرا همه معامله گران لزوما سطوح یکسانی را به عنوان حمایت و یا مقاومت در نظر نمی گیرند.

۲. در بریک اوت هایی با حجم معاملات کم یا معمولی، احتمال وقوع حرکات کاذب و غیر واقعی بسیار زیاد است؛ بنابراین باید فاکتورهای تحلیلی دیگری را هم بررسی کنید تا به اطمینانی نسبی برسید.

۳.هرچقدر حجم معاملاتی بالاتری (نسبت به حالت معمولی) حین شکست قیمت داشته باشیم، قدرت آن شکست بیشتر است و احتمال ادامه حرکت در جهت شکست هم بالاتر می رود. این نکته می تواند مهم ترین تفاوت پولبک و بریک اوت باشد.

۴. بریک اوت ها، فرصت های معاملاتی احتمالی هستند. شکست صعودی به معامله گران این سیگنال را می دهد که احتمالا فعالان بازار، وارد موقعیت خرید شده اند و معاملات فروش ارزهای خود را بسته اند. از طرفی دیگر، یک شکست نزولی می تواند نشان از بسته شدن اغلب موقعیت های خریداران و غالب شدن فروشندگان در بازار ارز دیجیتال باشد.

پولبک چیست؟!

در ادامه توضیح در خصوص تفاوت پولبک و بریک اوت و با توجه به نکاتی که در مقاله انواع پولبک در پرایس اکشن گفتیم، پولبک یکی از استراتژی های بازارهای مالی  بوده و به معنی بازگشت و قلاب است. یکی از مشهورترین تعریف هایی که برای پولبک وجود دارد، بوسه خداحافظی است؛ دلیل استفاده از این عبارت، رفتار و حالتی است که نمودار در زمان پولبک از خود نشان می دهد.

پولبک پس از شکسته شدن یک سطح حمایتی و یا مقاومتی اتفاق می افتد. پس از حرکت قیمت به سمت محدوده های بالاتر، قیمت تمایل دارد تا دوباره سطح شکسته شده را لمس کند و سپس به حرکت خود ادامه دهد. به همین دلیل است که پولبک را به عنوان بوسه خداحافظی می شناسند.

تفاوت پولبک و بریک اوت

آیا در مورد مهم ترین تفاوت پولبک و بریک اوت چیزی می دانید؟

پولبک و بریک اوت در ظاهر با یکدیگر شباهت بسیاری دارند، اما با بررسی بیشترِ نحوه شکل گیری و عملکرد آنها، تفاوتشان آشکار می شود.

پولبک عموما پس از شکست سطح های حمایتی و مقاومتی شکل می گیرد و کارگزاران منتظر برگشت قیمت به آن سطح می مانند. بریک اوت معمولا پس از برخورد با این سطوح اتفاق می افتد؛ به گونه ای که سهم، قدرت عبور از این سطح را ندارد و وارد فاز اصلاحی می شود.

برخی از معامله گرانی که به صورت حرفه ای از شکست های قیمتی استفاده می کنند، بر این باورند که بلافاصله پس از وقوع شکست، مشخص می شود که آیا این یک موقعیت دارای سود است یا خیر.

بر این اساس، اگر پس از شکست سطوح قیمت درون یک محدوده باریک نوسان کند، احتمالا با یک شکست کاذب رو به رو هستیم. این اتفاق در پولبک ها نمی افتد؛ در پولبک ها می توان از تکنیک های ساده تری برای شناخت موقعیت های سودده استفاده کرد.

به اولین پولبک بعد از شکست، پولبک طلایی گفته می شود. علت طلایی و مهم بودن آن، این است که باعث ورود جدید ترین جریان نقدینگی به روند می شود. این اتفاق را به عنوان الگوهای شکست خرید هم می توان در نظر گرفت. امیدواریم که با این توضیح به تفاوت پولبک و بریک اوت پی برده باشید.

 

تاثیر تفاوت پولبک و بریک اوت روی استراتژی تریدر

با توجه به تفاوت پولبک و بریک اوت، استراتژی تریدر در زمان بریک اوت چیست؟

حال که با تفاوت پولبک و بریک اوت آشنا شدید، بهتر است بدانید که تریدر ها معمولا در زمان شکسته شدن ها روند، دو استراتژی را پیش روی خود دارند:

۱-استراتژی محتاطانه؛

در استراتژی محتاطانه، تریدر صبر می کنند تا نمودار با یک پولبک به سطح شکست برگردد و بعد از آن وارد بازار می شود. در واقع در این استراتژی از تصمیمات ناگهانی و خرید و فروش های سرعتی خبری نیست.

۲-استراتژی ضربتی؛

در این استراتژی، تریدر بعد از مشاهده شکست، بلافاصله وارد فاز خرید یا فروش می شود. اگر شما یک تریدر ضربتی باشید، برای ترید منتظر اصلاح قیمت نمی مانید. در این استراتژی این ریسک وجود دارد که بعد از پولبک، روند نمودار مطابق میل و پیش بینی شما پیش نرود و در عمل متحمل ضرر شوید.

اینکه شما در زمان بریک اوت، کدام استراتژی را پیش بگیرید بسته به مدیریت ریسک و تحلیل شما از بازار دارد. بهتر است است قبل از اینکه وارد هر گونه معامله ای شوید، در دوره های مخصوص آموزش ترید و فارکس شرکت کرده و با دانش و اطلاعات کامل، ترید کنید.

جمع بندی

در این نوشتار به تفاوت پولبک و بریک اوت پرداختیم و تلاش کردیم تا این دو مفهوم را با گفتاری ساده بیان کنیم. همانطور که اشاره شد، برای ورود و سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی ها، نیاز به یادگیری استراتژی ها و تکنیک های این بازار دارید. برای رسیدن به این هدف، بهتر است در دوره آموزش ارز دیجیتال و فارکس نیک اندیشان شرکت کنید؛ در این دوره، تمامی اصول به شکلی قابل فهم برای شما توضیح داده خواهد شد.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

برای ثبت نام در دوره آموزش فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
پولبک در فارکس چیست؟ ⭐ (تعریفی جامع و کاربردی)
نوشته بعدی
انواع پولبک در پرایس اکشن ⚡ (هر معامله گر حرفه ای باید بداند)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image