هدف از طراحی سایت چیست؟ چرا داشتن وبسایت مهم شده است؟

هدف از طراحی سایت چیست؟ چرا داشتن وبسایت مهم شده است؟!

هدف از طراحی سایت چیست، پرسشی است که این روزها مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. اهدافی که برای طراحی سایت دنبال می شود، دربرگیرنده ایده هایی هستند که شما برای شرکت و وبسایت خود در نظر دارید. وب سایت ها به اهداف مختلف طراحی می شوند و این نوع کسب و کار شماست که این اهداف را مشخص می کند. اگر می خواهید در مورد طراحی سایت اطلاعات عملی تان را افزایش دهید، حتما در دوره آموزش طراحی سایت شرکت کنید.

اهداف طراحی سایت کدام اند؟!

اهداف طراحی سایت به طور کلی به پنج دسته تقسیم می شوند و مابقی اهداف زیرمجموعه همین هدف ها هستند. طراحی سایت با هدف برندسازی، کسب درآمد، ارائه خدمات به مشتریان، کاستن از هزینه ها و ارتباط با مشتریان انجام می شود؛ اما ممکن است هدف شما از طراحی و ایجاد سایت چیز دیگری باشد که منحصر به خودتان است. ناگفته نماند که این اهداف می تواند برای هرکسی متغیر باشد. در ادامه به بررسی این اهداف می پردازیم.

۱. فروش و کسب درآمد

به طورکلی، مهم ترین و اصلی ترین هدف از طراحی سایت و سئو(SEO)، فروش و کسب درآمد است. کسب درآمد برای همگان مهم است و بیشتر شرکت ها زمانی به سراغ طراحی سایت می روند که هدفشان کسب درآمد بیشتر باشد. طراحی های سایت می تواند منحصرا برای شما شروع یک کسب و کار جدید باشد که محدودیتی هم ندارد. اگر تلاش کنید، روز به روز هم به درآمد شما اضافه می کند.

هدف از طراحی سایت چیست

۲. برندسازی و کسب اعتبار بیشتر

یکی از پاسخ هایی که می توان به پرسش هدف از طراحی سایت چیست داد، برندسازی است. برندسازی و کسب اعتبار بیشتر در دنیای امروز اساس و پایه طراحی سایت را تشکیل می دهد. در دنیای دیجیتال امروز، بسیاری از افراد به دنبال فروشگاه ها و شرکت های فیزیکی نیستند و تمایل دارند تا در دنیای وب به دنبال کسب و کارهای مورد نظر خود بگردند. اگر شما یک سایت در دنیای وب داشته باشید، می توانید پاسخگوی نیاز این افراد باشید. با این کار، مشتریان خود را نیز افزایش می دهید و اعتبار بیشتری برای برند خود می خرید.

۳. کاستن از هزینه ها

شاید شما هم با این موقعیت مواجه شده باشید که در یک رستوران از شما بخواهند برای دیدن منوی آنها به سایتشان بروید و سفارش خود را ثبت کنید. این موضوع باعث می شود در هزینه‌هایی که قرار است برای طراحی و چاپ منو صرف شود، صرفه جویی شود. علاوه بر این، با داشتن سایت ممکن است کاری که چندین نفر قرار است انجام دهند را فقط به یک نفر بسپارید؛ این موضوع هم در کاهش هزینه ها موثر است. اگر می خواهید یک ترفند بسیار موثر برای کاهش هزینه طراحی سایت یاد بگیرید، مقاله  “ورد پرس چیست  را مطالعه کنید.

۴. ارائه خدمات به مشتریان

مبحث ارائه خدمات به مشتریان می تواند پاسخ خوبی برای سوال هدف از طراحی سایت چیست، باشد. مشتریان و کاربران ممکن است درباره خدمات شما سوال داشته و یا قصد استفاده از خدمات شما را داشته باشند؛ اگر ندانند که چگونه به صورت حضوری به سراغ شما بیایند، اسم شما و یا شرکت شما را در گوگل سرچ کرده و به سایت دسترسی پیدا می‌کنند. اگر شما امکان پرسش و پاسخ را در سایت خود قرار داده باشید، کاربران و مخاطبان می توانند از کارشناسان شما در استفاده از خدمات کمک بگیرند.

شما می توانید با بلاگ خودتان از خدمات و محصولاتتان اطلاعات زیادی در اختیار مشتریان و متقاضیان قرار بدهید تا هم از حرفه ای بودن شما اطمینان حاصل کنند و هم بهتر با محصولات و خدمات شما آشنا شوند.

هدف از طراحی سایت چیست؟ بهترین سایت چه هدفی دارد

5. ارتباط با مشتریان

پنجمین پاسخ به پرسش هدف از طراحی سایت چیست، این است که مشتری بتواند شما را بهتر بشناسد. تحقیقات نشان می دهد که کاربران، بیشتر از برندی استفاده می کنند که با آن احساس راحتی بیشتری داشته باشند و آن را بیشتر شناخته باشند. برای همین هم سایت می تواند این بستر ارتباطی را میان شما و مشتریان خدمات یا محصولتان فراهم کند. با این کار هم مشتریان بیشتر با محیط و نوع کار شما آشنا خواهند شد و هم انتقادات و پیشنهادات خودشان را در اختیار شما قرار می دهند.

هدف از طراحی سایت فروشگاهی چیست

هدف از طراحی سایت فروشگاهی چیست؟

ما به صورت کلی، در مورد هدف از طراحی سایت چیست، نکاتی را بیان کردیم. خوب است بدانید، سایت ها انواع و اقسام گوناگون دارند؛ از جمله سایت های فروشگاهی، سایت های خبری، سایت های محتوایی و غیره. ما در اینجا می خواهیم در مورد هدف از طراحی سایت فروشگاهی صحبت کرده و بگوییم که چرا برخی افراد، یک سایت فروشگاهی تاسیس می کنند. برخی از اهداف طراحی این نوع سایت به شرح زیر است:

 • یکی از مهم ترین هدف های به وجود آوردن این سایت ها، دادن حق انتخاب به مشتری است. در سایت های فروشگاهی، لیستی از کالاها به مشتری ارائه می شود. او با کمک این لیست می تواند هر آنچه که نیاز دارد، بخرد.
 • از دیگر اهداف طراحی کردن سایت های فروشگاهی می توان به 24 ساعته بودن ارائه خدمات اشاره کرد. سایت ها، روی بستر اینترنت فعال هستند و به همین واسطه افراد هر زمان که خواستند می توانند از سایت فروشگاهی بازدید کرده و محصولی که می خواهند خریداری کنند.
 • دو مزیتی که در بالا اشاره کردیم، به صورت غیر مستقیم باعث افزایش تعداد مشتری ها و افزایش سود می شود. این مورد می تواند یک جواب قانع کننده برای سوال هدف از طراحی سایت چیست، باشد.

بازار هدف طراحی سایت چیست؟

بعد از این که مشخص شد هدف از طراحی سایت چیست، افراد علاقه مند به این حرفه به دنبال بازار هدف طراحی سایت هستند. آن ها به دنبال تحلیل به صرفه بودن این شغل هستند. با توجه به این که امروزه تکنولوژی در کسب و کار حرف اول را می زند و هر کسب و کاری به سایت نیاز دارد، بازار این شغل، بسیار مناسب پیش بینی می شود. از این رو، افراد می توانند با شرکت در یک دوره آموزشی جامع، هر آن چه از اطلاعات برای یادگیری این حرفه لازم است را به دست آورند.

 این افراد بعد از کسب دانش لازم، با مشخص کردن این مورد که هدف از طراحی سایت چیست، اقدام به تاسیس شرکت کرده و خدمات طراحی سایت را ارایه می دهند. علاوه بر تاسیس شرکت، بازارهای دیگری نیز برای این فعالیت قابل تعریف است که یک مورد آن به استخدام درآمدن توسط شرکت های طراحی سایت است. به صورت کلی، طراحی سایت دامنه متنوع شغلی دارد و در همه نقاط جهان، تقاضا برای طراحی سایت حرفه ای وجود دارد. وجود تقاضا نوعی رونق بخشیدن به کسب و کارهای مختلف، از جمله کسب و کارهای الکترونیکی محسوب می شود.

هدف از طراحی سایت آموزشی چیست؟

هدف از طراحی سایت آموزشی چیست؟

بعد از پاسخ به سوال هدف از طراحی سایت چیست بهتر است با سایت های آموزشی و هدف از طراحی چنین سایت هایی آشنا شوید. در سایت های آموزشی که معمولا برای تبلیغات یک موسسه یا پکیج آموزشی ساخته می شود محتوا هایی مانند موارد زیر قرار می گیرد:

 • اطلاعات در خصوص دوره های آموزشی
 • شرح شرایط و برنامه دوره ها
 • معرفی اساتید آموزشی
 • چند نمونه از ویدئو های آموزشی دوره ها برای تبلیغ
 • ارائه برنامه امتحانات و غیره

مخاطبان این سایت، متقاضیان دوره ها با پکیج های آموزشی متفاوت هستند که می خواهند درباره شرایط، هزینه و زمان بندی کلاس ها اطلاعاتی پیدا کنند. هدف از طراحی سایت آموزشی شامل موارد زیر است:

 • دسترسی گسترده، آسان و با کیفیت به محصولات آموزشی
 • کمک به ارتقای فرآیند آموزشی و پشتیبانی
 • بهبود و رشد تولید محصولات نوآورانه آموزشی
 • ارائه خدمات آموزشی رایگان و همگانی

هدف اصلی از ایجاد این سایت ها، تبدیل کاربران و خوانندگان سایت به متقاضیان دوره و کلاس های آموزشی است. با قرار دادن چند ویدئو و چند آموزش به عنوان نمونه، مخاطبان با سطح آموزش و اساتید بیشتر آشنا می شوند. همچنین فروش پکیج ها و ویدئو های آموزشی از دیگر اهداف مهم سایت های آموزشی است. امیدواریم با این توضیحات متوجه شده باشید که هدف از طراحی سایت چیست و چرا سایت های آموزشی طراحی می شوند.

چرا طراحی وب سایت؛ سه دلیل مهم برای این پرسش

چرا طراحی وب سایت؛ سه دلیل مهم برای این پرسش؟

هدف از طراحی سایت چیست را مورد بحث و بررسی قرار دادیم و حال می خواهیم از منظر دیگری به اهداف طراحی سایت و اینکه چرا طراحی وب سایت مهم است بپردازیم. سه دلیل بسیار مهم برای داشتن یک وب سایت و اقدام برای طراحی آن به شرح زیر است:

 1. این روزها، گوگل به یک دفترچه راهنمای هوشمند و بسیار سریع تبدیل شده است. اغلب مردم وقتی می خواهند از یک خدمت خاص استفاده کنند و یا زمانی که می خواهند محصولی را بخرند، اول به سراغ گوگل رفته و بعد از مشورت کردن با آن تصمیم می گیرند که برای خرید کالا و یا استفاده از خدمات، چه کار کنند و به چه کسی مراجعه نمایند.
 2. وب سایت داشتن، هزینه ها را به شدت کم می کند. تصور کنید که می خواهید یک مغازه افتتاح کنید. برای افتتاح این فروشگاه، باید یک مغازه اجاره کرده، جنس بخرید؛ مجوزهای لازم را دریافت کرده و کلی هزینه های دیگر صرف کنید. وب سایت زدن، بسیاری از هزینه ها را کاهش می دهد و سود بیشتری را نصیب شما می کند. این می تواند مهم ترین پاسخ به هدف از طراحی سایت چیست، باشد.
 3. به مشتری هایتان خواهید فهماند که دوستشان دارید و همیشه در اختیارشان هستید. وب سایت ها دقیقا همانی هستند که می توانند به صورت 24 ساعته و بدون محدودیت، در کنار مشتری باشند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا به پاسخ سوال هدف از طراحی سایت چیست برسیم. همچنین پنج مورد از اهدافی که نشان می دهد،  طراحی سایت تا چه حد لازم است را بیان کردیم. شاید با اطمینان نتوان گفت که طراحی سایت ضروری است، چون ممکن است خیلی از برندها همین حالا هم توانسته باشند بدون طراحی سایت کار خود را رشد بدهند، اما از یک جایی به بعد دنیا به شکلی در خواهد آمد که طراحی سایت دیگر یک آپشن لازم محسوب نمی شود. پس با شرکت در دوره طراحی سایت نیک اندیشان فرصت پیشرفت و کسب درآمد را برای خود فراهم آورید و به دنیای مدرن قدم بگذارید.

برای ثبت نام در دوره آموزش طراحی سایت نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
پرایس اکشن به سبک rtm چیست؟! ⚡ ( جامع و کاربردی)
نوشته بعدی
Mba مخفف چیست؟ ⭐ (رشته mba مخفف چیست؟)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image