رشته mba برای چه کسانی مناسب است؟

رشته mba برای چه کسانی مناسب است؟

رشته mba برای چه کسانی مناسب است و چه کسانی اگر در دوره mba شرکت کنند، می توانند منافع زیادی در راستای بهبود کسب و کارشان به دست آورند؟ این ها بخشی از سوالاتی است که در این راستا مطرح شده و که می خواهیم در مورد آن ها نکاتی را با شما در میان بگذاریم.

mba برای چه کسانی مناسب است؟ آیا می دانید؟

قبل از آنکه وارد مبحث اصلی شویم، خوب است خیلی مختصر و مفید در مورد اینکه Mba مخفف چیست و راجع به چه موضوعی صحبت می کند، بحث کنیم. Mba مخفف، Master of Business Administration بوده و به معنای مدیریت ارشد کسب و کار است.

حال که فهمیدیم اساس و پایه این رشته، چیست و در مورد چه موضوعاتی در آن بحث می شود، خوب است به سراغ اصلی و اساسی خودمان برویم و مشخص کنیم که mba  برای چه گروهی خوب است و چه کسانی با تحصیل در این رشته می توانند در شغلشان موفق شوند.

یکی از گروه هایی کاری که نیاز دارند در این رشته تحصیل کنند، مدیران هستند. مدیران سازمان ها و ارگان های مختلف، اگر با توجه به شاخه کاری شان، بهترین گرایش MBA را در یکی از موسسات آموزشی معتبر در کشور پشت سر بگذارند، تجربیات مفید و ارزشمندی به دست خواهند آورد. این دوره، به مدیران کمک می کند تا بتوانند مشکلات پیش رو را از سر راه خود بردارند و در بازاری که هم صنف های زیادی در آن مشغول به کار هستند، به موفقیت برسند.

گروه دیگری که می بایست در دوره آموزشی mba شرکت کنند، کارآفرینان هستند. این دسته نیز برای آنکه بتوانند هدف خود را محقق سازند، باید تیم سازی کنند. تمامی پیش نیازها و ابزارهای مورد نیاز برای هدایت یک تیم در این دوره آموزشی تدریس می شود.

یکی از مهم ترین دلایل مناسب برای تحصیل در رشته MBA، ساز و کار این رشته است. Mba به شکلی طراحی شده تا تمام افراد در تمامی موقعیت های شغلی بتوانند به کمک آن ارتقاء شغلی پیدا کنند؛ پس در یک کلام و در پاسخ به سوال رشته mba برای چه کسانی مناسب است، می توانیم، بگوییم این رشته برای تمامی کسب و کارهایی که نیاز دارند رشد کنند، مناسب است.

رشته mba برای چه کسانی مناسب است شرحی کامل

رشته mba برای چه کسانی مناسب نیست؟

در ادامه صحبت در خصوص سوال بسیار مهم و حیاتی” رشته mba برای چه کسانی مناسب است” می خواهیم در مورد کسانی که این رشته به دردشان نمی خورد حرف بزنیم و بگوییم که چه کسانی بهتر است در رشته mba تحصیل نکنند. مشخصات این افراد به شرح زیر است:

1-اگر فکر می کنید موقعیت فعلی تان خوب است

یکی از افرادی که به هیچ عنوان نباید در دوره های مربوط به mba شرکت کنند، کسانی هستند که از موقعیت شغلی و فعلی خود راضی هستند و تصور می کنند که به ارتقاء و پیشرفت نیازی ندارند. این افراد به دلیل طرز تفکر محدود و ناقصی که دارند، مناسب شرکت در این دوره نبوده و بهتر است سرمایه خود را در جایی صرف کنند که می دانند در نهایت می توانند نتیجه مثبتی بگیرند. مسلما، این گروه، هیچ وجه تشابی با پاسخ سوال ما، یعنی ” رشته mba برای چه کسانی مناسب است” ندارند.

2- اگر فکر می کنید این مدرک هیچ تاثیری بر برندسازی شما ندارد

گروه دیگری که نباید، شرکت در دوره های mba به ذهنشان خطور کند، کسانی هستند که فکر می کنند این دوره هیچ تاثیری بر برندسازی شان ندارد. اگر شما به عنوان صاحب یک برند، مدرک این دوره را در رزومه خود داشته باشید، بقیه افراد به چشم دیگری به شما نگاه می کنند و این موفقیت کمی نیست. مدرک این رشته یک گواهی بی چون و چرا از حقانیت و  اعتبار برند شماست.

رشته mba برای چه کسانی مناسب است سوالی مهم

3- اعتماد به نفس کافی برای حضور در بازار را ندارید

درست است که حرف های زیادی از مفید بودن این دوره و تاثیر مثبت آن در زندگی کاری و شخصی به میان می آید، اما، چنانچه اعتماد به نفس کافی برای حضور در کسب و کاری را ندارید، چرا می خواهید پول خود را صرف دوره ای کنید که از فعالیت کردن در آن می ترسید و وحشت دارید؟ توصیه می کنیم اگر از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید، جذب تبلیغات گسترده این رشته نشوید و در دوره ای شرکت کنید که می دانید به نفعتان است و شما به آن علاقه دارید. اگر در این گروه قرار دارید، مسلما مخاطب ما در پاسخ به سوال “رشته mba برای چه کسانی مناسب است” نیستید.

کلام پایانی

ما در این متن سعی کردیم، به سوال ” رشته mba برای چه کسانی مناسب است” پاسخ دهیم. امیدواریم متن حاضر توانسته باشد تکلیف شما را برای حضور دوره آموزش mba روشن کرده باشد. اگر تصمیم خود را برای حضور در این دوره گرفتید، نیک اندیشان یکی از موسسه هایی است که دوره های خوبی در این باره برگزار می کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟!⭐(۰ تا ۱۰۰ مسیر پیش رو)
نوشته بعدی
پرایس اکشن وودز چیست؟! ⭐ معرفی پرایس اکشن وودز (woods)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image