برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم

برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟! (۰ تا ۱۰۰ مسیر پیش رو)

برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم، پرسشی است که این روزها به دلیل رونق کسب و کارهای اینترنتی زیاد پرسیده می شود. با توجه به اینکه بسیاری از کسب و کارهای سنتی به سمت کسب و کارهای اینترنتی تغییر مسیر داده اند، افراد زیادی هستند که علاقه دارند طراح وبسایت شوند و درآمد خود را افزایش دهند. ما در این مقاله به گام های اساسی که برای طراحی وبسایت نیاز است اشاره کرده ایم. توصیه می کنیم، “هدف از طراحی سایت چیست” را نیز مطالعه کنید؛ به این شکل اشتیاق شما برای یادگیری این موضوع افزایش پیدا خواهد کرد.

چرا یک طراح سایت شویم؟

این موضوع که امروزه بیشتر فعالیت های روزمره ما از طریق اینترنت و به کمک وب سایت ها انجام می گیرد، بر هیچکس پوشیده نیست.  تکنولوژی، روز به روز در حال گسترش و توسعه است و صاحبان کسب و کار نیز اگر کار خود را در این زمینه افزایش ندهند، از دیگران عقب خواهند ماند و با شکست مواجه می شوند.

صاحبان مشاغل و اشخاصی که هدف خاصی برای خود دارند، به این مسئله آگاهند که برای رشد و موفقیت بیشتر، نیازمند ورود به عرصه تجارت الکترونیک هستند کسی که صاحب یک فروشگاه است، دیر یا زود باید به فکر ارائه خدمات غیرحضوری و آنلاین برای مشتریان فروشگاه خود باشد؛ چرا که افراد تمایل کمتری به مراجعه حضوری دارند.

از آنجایی که تجارت الکترونیک رو به گسترش است، ما نیاز به طراحان حرفه ای سایت داریم. این افراد برای ورود به عرصه وب سایت، باید دوره طراحی سایت شرکت کرده و با اصول مطرح شده در این حوزه آشنا شوند. حال سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم؛ پاسخ این سوال را در ادامه به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

اگر شما علاقه مند به طراحی وب سایت هستید، تولید محتوا نیز به کارتان می آید. برای کسب اطلاعات کامل تر در خصوص تولید محتوا، حتما مقاله “تولید کننده محتوا کیست” را مطالعه کنید.

برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟ 0 تا 100

برای طراحی وبسایت چه چیزهایی نیاز است؟!

سال ها تجربه فعالیت سئو(SEO)، به ما دید مناسبی نسبت به مراحل طراحی وب سایت داده است. بسیاری از افراد نمی دانند که از کجا و به چه شکل باید شروع به فعالیت کنند و همیشه با سوالات زیادی مواجه می شوند. در این قسمت قصد داریم تا به مراحل آمادگی برای طراحی وبسایت اشاره کنیم.

۱. با فعالیت یک طراح وب آشنا شوید

 اگر با کار طراح وب سایت و روش های کسب درآمد به شکل اینترنتی آشنا شویم، متوجه می شویم که برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم، علاوه براین، پستی و بلندی ها و چالش های این کار را بهتر درک می کنیم.

۲. تخصص های لازم برای طراحی وب سایت را بشناسید

برای طراحی سایت، یک تیم، متشکل از افرادی که در ادامه نام می بریم نیاز است؛ توصیه می کنیم، یکی از مشاغل زیر را انتخاب کرده و در آن حوزه به یک متخصص تبدیل شوید:

۱‌. گرافیست: معمولا ایجاد طرح های اولیه برای سایت، طراحی اشکال گرافیکی، طراحی لوگو و تصویرسازی، به عهده گرافیست است. این فرد باید خلاق و با انگیزه باشد.

۲. برنامه نویس رابط کاربری: طراحی پوسته سایت یا  بخشی از سایت که کاربر با آن در ارتباط است، برعهده یک برنامه نویس رابط کاربری است. این شخص از زبان های html، css و javascript استفاده می‌کند.

۳. برنامه نویس سرور: این شخص با استفاده از زبان های برنامه نویسی، ارتباط مرورگر با سرور را میسر می سازد.

۳. عالی ترین روش های یادگیری طراحی وبسایت را بدانید

یکی از پاسخ هایی که می توان به سوال برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم، بدهیم ، یادگیری روش های طراحی وبسایت است. باید برای شروع یادگیری به دنبال راهی باشید که با کمترین هزینه، شما را به یک طراح حرفه ای وب سایت تبدیل کند. این هزینه شامل پول، زمان و انرژی شما است.

۴. از html شروع کنید

 html زبان اصلی و استاندارد طراحی وب سایت است. کدهای موجود صفحه در آخر به کدهای html تبدیل می شوند و توسط مرورگر به نمایش در می آیند. بنابراین اجزای صفحه وب مثل متن، عکس و غیره، به کمک تگ های html در صفحه وب سایت قرار می گیرند. در واقع، تمامی زبان های برنامه نویسی برای طراحی کردن سایت، به شکلی به html وابسته هستند.

برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟ یک مسیر سریع

برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟ ترفندهایی موثر برای شروع موفقیت آمیز مسیر طراحی سایت!؟

یکی از نکات مهمی که در مورد سوال برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم، به وجود می آید هدف شما از یادگیری طراحی سایت است. وقتی می خواهید وارد این حوزه کاری شوید، ابتدا باید ببینید که دقیقا چه می خواهید. اگر قصد شما طراحی سایت است باید به سراغ یادگیری نرم افزارهایی بروید که مربوط به طراحی گرافیک هستند؛ از جمله این نرم افزارها می توانیم به فتوشاپ اشاره کنیم. کسانی که این نرم افزار را به خوبی یاد می گیرند می توانند طراحی گرافیکی سایت را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

اگر قصد و نیت شما از شروع مسیر طراحی سایت، فعالیت به عنوان یک توسعه دهنده وب سایت است، بهتر است کد نویسی یاد بگیرید. کسانی که می خواهند وارد این حوزه شوند، می بایست به زبان های کد نویسی و همین طور استانداردهای مطرح شده در آن کاملا مسلط باشند. از جمله انواع توسعه دهنده می توانیم به توسعه دهنده فرانت اند و بک اند اشاره کنیم. توسعه دهندگان وب، از طرح اولیه سایت یک وب سایت کامل و جامع ایجاد می کنند.

برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟ ترفندهایی موثر برای شروع موفقیت آمیز مسیر طراحی سایت!؟

آموزش طراحی سایت با مدرک بین المللی چه مزایایی دارد؟

اینکه برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم و چه نوع آموزشی را در پیش بگیریم، بسیار اهمیت دارد. بهتر است در همین ابتدای کار در انتخاب دوره های آموزشی و نحوه آموزش دقت کنید تا در میانه های راه مجبور به تغییر مسیر آموزشی نشوید. موسسات و آموزشگاه های مختلفی دوره های جامع و پیشرفته ای را برای آموزش طراحی وب سایت برگزار می کنند.

اگر قصد دارید پس از اتمام دوره، مهاجرت کرده و در کشور های دیگری مشغول به طراحی سایت شوید، باید مدرکی معتبر و بین المللی داشته باشید. آموزش طراحی سایت با مدرک بین المللی، تنها در برخی موسسات مانند نیک اندیشان پشتیبانی می شود که مسیر مهاجرت و اشتغال را برای شما هموار می کند.

شما با مدرک بین المللی طراحی سایت می توانید در کشور های زیادی، هم به صورت رسمی و هم به صورت مستقل کار کنید. علاوه بر این مدرک، پروژه هایی که طی برگزاری دوره انجام می دهید، یک رزومه کاری مناسب برای شما به حساب می آید. حال که دانستیم برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم، تقریبا مسیر یادگیری را پیدا کرده ایم.

آموزش طراحی سایت با مدرک بین المللی چه مزایایی دارد؟

مدت زمان یادگیری طراحی وبسایت چقدر است؟!

پس از آنکه به سوال برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم پاسخ دادیم، نیاز است تا مدت زمان یادگیری این حوزه را هم بررسی کنیم. مدت زمان یادگیری اصول طراحی وبسایت، کاملا نسبی است و به عواملی مانند تلاش شما، تمرین و وقتی که برای این کار می گذارید بستگی دارد. به صورت نسبی می توان گفت که یادگیری طراحی وب سایت، پروسه ای حداقل ۴ ماهه است.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا به پاسخ سوال برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم، برسیم. در نگاه اول طی کردن این مسیر، طولانی به نظر می رسد، اما زمانی که با انگیزه ادامه می دهید، در مدت زمان کوتاهی می توانید پیشرفت کنید. ما در دوره طراحی سایت نیک اندیشان، هرآنچه را که برای طراحی یک سایت خوب نیاز دارید جمع آوری کرده و در اختیار شما قرار خواهیم داد.

برای ثبت نام در دوره آموزش طراحی سایت نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
استیبل کوین USDC چیست؟⚡همه چیز درباره استیبل کوین
نوشته بعدی
رشته mba برای چه کسانی مناسب است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image