دوره dba حسابداری چیست؟

دوره dba حسابداری چیست؟⭐معرفی بهترین دوره dba

امروزه با وجود تغییرات و پیشرفت هایی که امروزه در حال رخ دادن است، دیگر نمی توان سازمان ها و شرکت ها را مانند قبل اداره کرد. امروزه وجود مدیران آگاه در بخش های حسابداری، مالی، منابع انسانی و … لازمه پیشرفت یک شرکت است. در این مقاله قرار است به بررسی دوره dba حسابداری و معرفی آن بپردازیم.

دوره dba حسابداری چیست؟

دوره dba حسابداری با هدف به وجود آوردن مدیران مالی و حسابداری آگاه و خبره با دانش به روز برگزار می شود. کسی که در این دوره شرکت می کند، حتی اگر یکی از اعضای بخش مالی و حسابداری یک شرکت هم باشد، می تواند بع یک مدیر آگاه و حرفه ای تبدیل شود.

در حقیقت با وجود رقابتی که امروزه میان کسب و کار ها وجود دارد و اینکه هر سازمانی به دنبال رشد و پیشرفت خود می باشد، نه تنها وجود مدیران حسابداری و مالی آگاه لازم است بلکه لازم است مدیران بخش های دیگر یک سازمان نیز خبره و حرفه ای باشند.

عموما کسانی که در دوره های dba همچون دوره dba حسابداری یا دوره dba روابط عمومی شرکت می کنند، اطلاعات جامعی که که یک مدیر بدان نیاز دارد را بدست می آورند. در حقیقت تمامی آنچه که نیاز باشد یک مدیر برای اداره بخش حسابداری و مالی یک شرکت بداند را بدست خواهد آورد.

مدیریت مالی یک سازمان نقش بسیار مهمی دارد، از آن جهت که بخش عمده یک سازمان را سرمایه ای که درون آن در گردش است تشکیل می دهد. پس مسلما مدیران مالی و حسابداری نقش پر رنگی در پیشبرد اهداف یک سازمان دارند. در واقع آنها از جمله مدیرانی هستند که نحوه نگرش و نحوه تصمیم گیری آنها می تواند نقش موثری در پیشبرد اهداف استراتژیک یک مجموعه اقتصادی داشته باشد.

اکنون ممکن است بپرسید که مگر در دوره های dba حسابداری چه مباحثی آموزش داده می شود که فرد به یک مدیر خبره و آگاه تبدیل می شود؟ خب پاسخ این سوال را در ادامه خواهیم داد.

شرایط ثبت نام در دوره dba حسابداری چیست

چرا در دوره dba حسابداری شرکت کنیم؟

برای پاسخ به سوال فوق باید از خود بپرسید که هدفتان از دریافت مدرک dba چیست. اگر قصدتان این است که علاوه بر سطح تحصیلی، سطح علمی و مهارتی شما در زمینه مدیریت در حوزه حسابداری ارتقا پیدا کند، توصیه ما شرکت در دوره dba حسابداری است که در دانشگاه ها یا موسسات معتبر برگزار می شود.

در دوره های معتبری که برای اعطای مدرک dba حسابداری برگزار می شوند، علاوه بر بیان مباحث آموزشی به صورت تئوری، پروژه های عملی و واقعی حسابداری نیز بررسی می شود. به همین دلیل است که فارغ التحصیلان دوره های آموزشی به کمک تکنیک های مدیریتی حسابداری که کسب کرده اند، می توانند چالش های سازمانی را با روش های اصولی برطرف کنند.

با این گفته ها، اگر برای سرمایه تان ارزش قائل هستید، بهتر است آن را در جایی خرج کنید که برایتان آورده ای داشته باشد؛ یعنی در ازای پرداخت هزینه، بار علمی و سواد مدیریتی تان نیز بیشتر شود. برخی از موسسه هایی که این دوره ها را برگزار می کنند مدرک بین المللی نیز صادر کرده و افراد می توانند به کمک آن در به خارج از کشور مهاجرت کنند.

چرا در دوره dba حسابداری شرکت کنیم

شرایط ثبت نام در دوره dba حسابداری چیست؟

یکی از ابهاماتی که در مورد ثبت نام در دوره dba گرایش حسابداری، ممکن است برای برخی علاقه مندان ایجاد شده باشد، این است که این گروه تصور می کنند، در هر صورت و با هر شرایطی می توانند در دوره dba حسابداری حضور پیدا کرده و در آن تحصیل کنند. درست است که حضور در دوره های دی بی ای گرایش حسابداری، اول از همه به علاقه افراد نیاز دارد، اما علاقه داشتن تنها شرط لازم و کافی نیست.

برای ثبت نام در دوره های dba گرایش حسابداری می بایست شرایطی نیز فراهم باشد. از جمله مهم ترین شرایط ثبت نام در دوره های دی بی ای در گرایش حسابداری می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • کسانی که می خواهند در دوره های دی بی ای شرکت کنند، می بایست اول از همه سابقه مدیریتی داشته باشند.
 • فردی که قصد دارد در دوره ی dba شرکت کند، می بایست حتما دوره ی mba را پشت سر گذاشته باشد. ورود به دوره دی بی ای، بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد برخی مباحث عمومی حوزه مدیریت، وقت تلف کردن است.
 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد از دیگر پیش نیازهای ثبت نام در گرایش دی بی ای حسابداری است. اگر فردی این مدرک را ندارد، می بایست به جبران آن، سابقه مدیریتی بالایی داشته باشد.

آیا با حضور در دوره dba حسابداری می توان مدرک dba مورد تایید وزارت علوم دریافت کرد؟

برای دریافت مدرک dba مورد تایید وزارت علوم، راه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. شما، هم می توانید در دوره های آموزشی که توسط دانشگاه ها برگزار می شود، شرکت کرده و مدرک مورد تایید این وزارت خانه را دریافت کنید، و هم می توانید در دوره های آموزشی، مانند دوره dba حسابداری، که توسط آموزشگاه های آزاد برگزار می شود، شرکت کرده و این مدرک را دریافت کنید.

مساله مهم در رابطه با این مدرک، دریافت آن نیست، بلکه اعتبار آن است. مدرک مورد تایید وزارت علوم، تنها در داخل کشور معتبر است و حتی برخی سازمان های داخلی نیز اعتباری برای آن قائل نیستند.

توصیه می کنیم برای حضور در دوره های آموزشی متفاوت و اگر می خواهید یک مدرک معتبر دریافت کنید، در دوره هایی شرکت کنید که مدرک صادر شده در انتهای دوره، هم در داخل ایران اعتبار داشته باشد، و هم کشورهای خارجی مدرک مورد نظر را قبول داشته باشند. موسسه های آموزشی آزاد از جمله نیک اندیشان، از همان دست آموزشگاه هایی است که به شما کمک می کند یک مدرک معتبر و بین المللی دریافت کنید و بدون هیچگونه نگرانی آن را در رزومه خود قرار دهید.

مباحث دوره dba حسابداری چیست؟

مباحث دوره dba حسابداری چیست؟

ابتدا قبل از هر چیز در این دوره، مهارت ها و فنون مدیریتی به افراد آموزش داده می شود. حتی اگر شخصی به حیطه کاری خود بسیار مسلط باشد اما نداند چگونه باید بر آن مدیریت کند، فنون و مهارت کافی برای مدیریت را ندارد. از طرفی این نکته را هم در نظر بگیرید که صرفا شرکت در دوره dba حسابداری و به خاطر سپردن مباحث تدریس شده آن بدین معنی نیست که شما اکنون یک مدیر خبره هستید. این عمل کردن و بکار بردن فنون و مهارت هاست که اهمیت دارد.

اما در کل افرادی که در این دوره شرکت می کنند ابتدا با یکسری قوانین و نکات مربوط به حوزه حسابداری اعم از قانون مالیات های مستقیم، قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون مبارزه با پولشویی، قانون تامین اجتماعی، قانون کار و قانون تجارت آشنا می شوند. سپس به افراد آموزش داده می شود که چگونه به عنوان یک مدیر حسابداری و مالی حرفه ای، استاندارد های حسابداری را بکار بگیرند. این خود مستلزم کسب دانش مربوط به آن است که در دوره های dba حسابداری مانند دوره dba تبریز آموزش داده می شود.

همچنین در این دوره حرفه ای، مفاهیم و مهارت های تصمیم گیری مدیران و بکارگیری تفکر استراتژیک آموزش داده می شود. این دانش و مهارت نه فقط در دوره dba حسابداری، بلکه در دوره های dba دیگری همچون دوره dba مدیریت پروژه نیز آموزش داده می شود.

همچنین از آنجایی که اقتصاد کشور ما دائم در حال تغییر است و در دوره های تاریخی مختلف، تغییرات مشخصی در اقتصاد کشور رخ داده است، لازم است به این فراز و نشیب هایی که در طی زمان کسب و کار های مختلف با آن مواجه شدند را نیز توضیح داد. در واقع این فراز و نشیب ها تاثیر به سزایی بر کنترل داخلی، و همچنین مدیریت ریسک جایگاه خاصی در سلامت و امنیت هر سازمان دارد. اکنون به طور کامل و جامع با دوره های dba حسابداری آشنا شدید، می خواهیم به هزینه دوره آموزش dba بپردازیم.

هزینه دوره dba حسابداری چقدر است؟

به دلیل برگزار شدن این دوره توسط موسسات آموزشی مختلف، هر موسسه هزینه متفاوتی برای این دوره پیشنهاد داده است و این کار را برای تعیین یک هزینه مشخص برای این دوره سخت کرده است. از طرفی برخی دوره ها نیز مزایایی همچون امکان شرکت به صورت غیر حضوری یا مدرک معتبر پایان دوره را لحاظ کرده اند که بر روی قیمت دوره می تواند موثر باشد. اما با این حال برخی دوره ها مانند دوره dba تحول دیجیتال نیک اندیشان، امکان پرداخت هزینه به صورت اقساطی را دارند. پس حتی اگر بگوییم قیمت دوره ها متفاوت است، وجود چنین آپشنی خود یک مزیت محسوب می شود.

هزینه دوره dba حسابداری چقدر است؟

آیا دوره dba حسابداری، بهترین دوره dba در ایران است؟

همان طور که گفتیم، دوره dba حسابداری، برای مدیران سازمان ها و البته مسئولین مالی در نهاد های مختلف بسیار کارآمد است. برای اینکه بتوانیم دوره dba گرایش حسابداری را بهترین دوره dba در ایران معرفی کنیم، باید آن را از چند جنبه مورد بررسی قرار دهیم.

1-بازار کار

پس از اینکه متقاضیان، این دوره را به اتمام رساندند، به احتمال بالای ۹۰ درصد، وارد بازار کار می شوند. فارغ التحصیلانی که با مهارت ها و تکنیک های مدیریتی در حوزه های مالی و حسابداری، می توانند یک کسب و کار را توسعه و ارتقاء دهند، مشکلی برای استخدام شدن در سازمان ها ندارند.

2-مدرک دوره دی بی ای

برای ارتقاء موقعیت شغلی، داشتن مدرک dba حسابداری، بسیار موثر است. البته باید گفت که علاوه بر داشتن مدرک dba، اعتبار و قابل ترجمه بودن آن نیز اهمیت دارد. مؤسساتی مانند نیک اندیشان، علاوه بر برگزاری دوره های متعدد dba تحت نظر اساتید برتر ایران، مدرکی هم که ارائه می دهد، قابل ترجمه و بین المللی است.

با این توضیحات دوره dba با گرایش حسابداری، اگر در موسسات معتبر برگزاری شود، یکی از بهترین دوره ها در ایران است، زیرا بازار کار خوب و شأن اجتماعی بالایی دارد.

خرید مدرک dba یا شرکت در دوره dba حسابداری

آیا خرید مدرک dba به اندازه شرکت در دوره dba حسابداری مفید است؟

بسیاری از موسسات در داخل کشور با دریافت هزینه، مدرک dba را در هر گرایشی که متقاضی بخواهد، به او ارائه می دهند. خرید مدرک dba برای افرادی می تواند مفید باشد که تنها به داشتن مدرک اکتفا کنند و نیازی به علم حسابداری و شیوه های مدیریتی آن نداشته باشند. این افراد احتمالا برای رزومه تحصیلی یا ارتقا سطح شرکت به این مدرک نیاز دارند‌.

با شرکت در دوره dba حسابداری، علاوه بر اینکه فرد از تحصیلی ارتقا پیدا می کند، از نظر رزومه کاری نیز به دلیل انجام پروژه های واقعی حین دوره، با دست پر فارغ التحصیل می شود. متقاضیانی که اقدام به خرید مدارک تحصیلی dba می کنند، باید این را بدانند که حین کار و مشاغل مربوطه همچنان ناتوان خواهند ماند. پس اگر هزینه ای پرداخت می کنید بهتر است همراه با آموزش باشد. شرکت در کلاس های دوره شاید از نظر زمانی کمی با شرایط کاریتان تداخل داشته باشد، اما بدانید که پس از اتمام دوره، از نظر تکنیکی و مهارتی در زمینه مدیریت حسابداری به جایگاه بسیار بالایی خواهید رسید.

بهترین دوره dba حسابداری چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین دوره dba حسابداری چه ویژگی هایی دارد؟

بعد از اینکه تصمیم گرفتید در دوره های dba حسابداری شرکت کنید، باید تحقیق کرده و بهترین دوره را که بازدهی بالایی دارد، انتخاب کنید. در ادامه با ویژگی های یک دوره برتر و کامل dba آشنا خواهید شد:

 • ارائه سرفصل ها مطابق با شرایط محیطی و کسب و کار در ایران
 • ایجاد ارتباط های سازنده و بهره گیری از تجربیات دیگران برای کسب و کار
 • برخورداری از اساتید مجرب و مطرح کشوری در حوزه کسب و کار
 • اعطای گواهینامه یا مدرک قابل ترجمه و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری. البته
 • برگزاری دوره ها در ساعات غیر اداری
 • ارایه مطالب و مباحث به صورت مطالعه موردی (Case Study) و متد های برتر و روز دنیا
 • تقویت و پرورش مهارت های مدیریتی و تعمیق دانش راهبردی مدیریت کسب و کار
 • آشنایی با چالش ها و ماهیت کاربردی کارگاه ها به منظور کسب تخصص و مهارت های مدیریتی

بنابراین، شرکت در بهترین دوره dba حسابداری می تواند شما را یک قدم از رقیبانتان جلو بیندازد. در مورد اعطای مدرک معتبر، خوب است بدانید که برخی موسسات مدرک بین المللی و قابل ترجمه در کشور های خارجی را نیز ارائه می دهند.

آیا دوره dba حسابداری، بهترین دوره dba در ایران است؟

اعتبار مدرک dba در ایران (دوره dba حسابداری) چقدر است؟

کسانی که در دوره dba حسابداری شرکت می کنند، یک گواهی نامه یا مدرک دریافت می کنند. نکته ای که قبل از صحبت در مورد اعتبار مدرک dba در ایران باید ذکر شود این است که مدرک هر موسسه و یا هر ارگان آموزشی معتبر نیست و یا اعتبار لازمه را ندارد. اگر کسی با دریافت مدرک دی بی ای، فقط می خواهد در داخل کشور مشغول به کار شود، می تواند به گرفتن مدارکی که تنها در کشورمان اعتبار دارند، بسنده کند؛ اما کسی که می خواهد با دریافت مدرک دی بی ای، مهاجرت کند باید به فکر دریافت یک مدرک معتبرتر باشد.

مدارکی که را می توان مدارک معتبر در کل دنیا نامید که قابل ترجمه باشند. این گونه مدارک با شرکت در دوره های بین المللی صادر می شوند. خوبی مدارک قابل ترجمه آن است که هم در داخل کشور اعتبار بالایی دارند و هم متقاضی، می تواند آن را به کشور مقصد ارائه کرده و شانس خود را برای مهاجرت و پیدا کردن یک شغل با درآمد مناسب افزایش دهد. توصیه می کنیم برای گرفتن مدارک معتبر در دوره موسسه هایی شرکت کنید که قدرت و توان برگزاری دوره های بین المللی را دارند.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی دوره dba حسابداری، مباحث و شرایط آن پرداختیم. اگر به دنبال دوره ای جامع با شرایط پرداخت اقساطی هستید، می توانید در دوره dba نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش dba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دوره غیر حضوری dba یا حضوری؟⭐کدام بهتر است؟
نوشته بعدی
معرفی و بررسی⭐رشته mba گرایش فناوری اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image