با دوره dba روابط عمومی بیشتر آشنا شوید

معرفی دوره dba روابط عمومی⭐ بررسی دوره dba روابط عمومی

معرفی و بررسی دوره dba روابط عمومی، موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. اینکه این دوره چه محور هایی را پوشش می دهد، برای چه کسانی مناسب است و هزینه آن چقدر است، موضوع این مقاله می باشد.

با دوره dba روابط عمومی بیشتر آشنا شوید

روابط عمومی همانطور که از اسم آن مشخص است، در واقع بخشی از یک سازمان است که وظیفه برقراری ارتباطات درون و برون سازمانی را بر عهده دارد. بخشی است که موجب ایجاد ارتباط و تفاهم میان سازمان ها و مخاطبان می شود. وجود افراد متخصصی که دوره مدیریت گرایش روابط عمومی را گذرانده باشند در شرکت ها و سازمان ها بسیار موثر است. زیرا بدون وجود ارتباطات درون و برون سازمانی، حتی با وجود عملکرد خوب، هیچگونه مفهومی ندارد.

به عبارت دیگر، هر سازمان یا شرکتی که با مشتری و ارباب رجوع سر و کار دارد، نیازمند وجود افرادی است که بتوانند با مشتریان ارتباطی سازنده برقرار کنند و در مواقع مختلف پاسخگوی آنها باشند. وجود چنین افرادی در جلب رضایت مشتریان تاثیر زیادی دارد. پس می توان گفت که پیشرفت یک سازمان یا شرکت، در گرو داشتن تیم روابط عمومی حرفه ای است. مسلما کسانی که دوره آموزش dba روابط عمومی را گذرانده اند و در این رشته تحصیل کردند، افرادی ایده آل برای همکاری خواهند بود.

دوره مدیریت گرایش رابط عمومی چه محور هایی را پوشش می دهد؟ با گذراندن این دوره چه مهارت هایی بدست می آید؟

دوره مدیریت گرایش رابط عمومی چه محور هایی را پوشش می دهد؟ با گذراندن این دوره چه مهارت هایی بدست می آید؟

از آنجایی که دوره dba روابط عمومی یکی از کاربردی ‌ترین گرایش ‌های ام بی ای است، بسیاری از افراد علاقمند به شرکت در این دوره هستند و مایلند در صورت گذراندن دوره، به یک کارشناس روابط عمومی حرفه ای تبدیل شوند. در نتیجه برای اینکه با مزایای این رشته آشنا شوید، لازم است اهداف و محور های دوره را بدانید. مهم ترین اهداف این دوره عبارتند از:

 • تعیین استراتژی ارتباطات در موقعیت های بحرانی
 • چگونگی رهبری و مدیریت در حیطه روابط عمومی
 • رویکرد ها و شیوه های نوین روابط عمومی
 • شیوه مدیریت و رسیدگی به شکایات مشتریان
 • الگوی مشتری مداری در یک سازمان یا شرکت
 • مدیریت بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ
 • تدوین استراتژی تبلیغاتی
 • شاخص های مدیریت استراتژیک
 • بررسی کارکرد ها و ابزار های روابط‌ عمومی
 • بررسی کارکرد تبلیغات، بازاریابی، برندینگ در کسب و کار های مختلف

این ها مواردی هستند که شما در دوره dba روابط عمومی یاد می گیرید و می تواند شما را به یک کارشناس موفق در این زمینه تبدیل کند.. در کل این دوره به دلیل اینکه بسیار در رونق کسب و کار ها موثر است، گرایش های بسیاری دارد و روابط عمومی تنها یکی از آنها است. اهداف دوره های ام بی ای، بهبود و رونق کسب و کار های نوپا و قدیمی است. این هدف مشترک درباره همگی دوره ها، همچون دوره dba مدیریت پروژه صدق می کند. اما سوالی که اکنون در ذهن علاقمندان شکل گرفته این است که چه مهارت هایی، پیش نیاز شرکت در این دوره هستند.

شرکت در دوره dba روابط عمومی به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

همانطور که گفتیم این گرایش، یکی از پرکاربرد ترین گرایش ها است و متقاضیان زیادی تمایل به شرکت در آن را دارند. این دوره برای افرادی مناسب است که دانشی درباره کسب و کار های مختلف داشته و یا یکی از فعالین حوزه کسب و کار باشند. تمرکز این دوره بر روی ارتباطات سازمانی و مدیریت آنهاست.

البته ماهیت دوره dba برای افرادی است که پیش زمینه ای درباره علم روابط عمومی یا منابع انسانی داشته باشد. اگر کسی هیچگونه پیش زمینه ای درباره علم مدیریت مدیریت کسب و کار نداشته باشد، طبیعتا این دوره برای او کارامد واقع نمی شود. این دوره از این لحاظ مشابه دوره dba بازرگانی است. در حقیقت این دوره برای:

 • مدیران و کارکنان واحد های روابط عمومی
 • کارشناسان، کارآفرینان و مشاورین کسب و کار

مفید خواهد بود. پس شرکت در دوره dba روابط عمومی، بدون داشتن هیچ دانشی از علم مدیریت، کارامد نخواهد بود.  dba به معنای دکترای مدیریت کسب و کار است و مسلما سطح این دوره در حدی است که برای مدیران ارشد یا کارکنان روابط عمومی مناسب می باشد.

هزینه شرکت در دوره مدیریت گرایش روابط عمومی چقدر است؟

همانطور که می دانید، دوره های گرایش های مختلف رشته ام بی ای امروزه در شهر های گوناگون در حال برگزاری است. مشکلی که تنوع دوره های ام بی ای رقم می زند، هزینه متفاوت و متنوع دوره ها بسته به اهداف آموزشی مختلف و کیفیت آموزش است. هزینه دوره dba روابط عمومی همانند دوره dba تحول پروژه از 7 میلیون تومان شروع شده و تا 15 میلیون تومان متغیر است!

درست است که عملا شرکت در این دوره همانند سرمایه گذاری بلند مدت است، اما همچنان دوره هایی پیدا می شوند که شما بتوانید با پرداخت مبلغی مناسب، گرایش روابط عمومی را به طور کامل آموزش ببینید.

مدرک روابط عمومی معتبرتر است یا مدرک دوره dba روابط عمومی؟

مقایسه بین اعتبار مدرک روابط عمومی و مدرک دوره dba روابط عمومی، کار سختی است؛ زیرا جنس و ماهیت این دو دوره با هم تفاوت های زیادی دارد و به همین دلیل است که نمی توان به راحتی در مورد آن صحبت کرد. البته، برخی پارامترها در این میان وجود دارند که می توانند به ما کمک کنند در مورد اعتبار این دو مدرک قضاوت کنیم. یکی از این پارامترهای به شدت تاثیرگذار، موسسه یا ارگان آموزشی است که دوره روابط عمومی و دوره دی بی ای روابط عمومی را برگزار می کند.

اگر موسسه ای را پیدا کنید که یک مدرک قابل ترجمه و بین المللی برای شما صادر کند، آن وقت است که می توان به صورت واضح و روشن در مورد اعتبار مدرک به قضاوت نشست و گفت که کدام از مدارک معتبرتر هستند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که برخی ارگان های آموزشی و یا دانشگاه های برگزارکننده رشته و یا دوره روابط عمومی و همین طور، دوره دی بی ای مدرکی صادر می کنند که تنها در داخل کشور اعتبار دارد. اگر به مهاجرت فکر می کنید بهتر است در دوره هایی حضور یابید که مدرک آنها اعتبار بین المللی دارد.

شرکت در دوره dba روابط عمومی به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

بهترین دوره dba روابط عمومی، چه ویژگی هایی دارد؟

اگر شما هم جزو متقاضیان دوره dba روابط عمومی هستید ولی نمی دانید که در بین دوره های موجود در شهر و محل زندگی تان کدام را انتخاب کنید، بهتر است مطالعه این قسمت را از دست ندهید. مهم ترین ویژگی هایی که بهترین دوره dba باید داشته باشد به شرح زیر است:

 • این دوره باید تحت نظر اساتید مجرب برگزار شود. اساتید باید شناخته شده بوده و مدرک تحصیلی مرتبط با این آموزش ها را داشته باشند.
 • یکی دیگر از معیار های انتخاب دوره توسط افراد، هزینه کلاس ها است. کلاس های حضوری که آموزش های تئوری و عملی را به صورت همزمان پشتیبانی می کنند، قیمت بالاتری نسبت به دوره های مجازی یا آنلاین دارند. البته، کلاس های حضوری، بهره وری بیشتری دارند و می توان شهریه آنها را به صورت اقساطی نیز پرداخت کرد.
 • مدرک یا گواهینامه ای که در پایان دوره های دکترای مدیریت کسب و کار به دانش آموختگان اعطا می شود در دوره های مختلف از نظر اعتباری باهم متفاوتند. بهترین دوره دی بی ای آن است که مدرکی معتبر و قابل ترجمه ارائه دهد تا متقاضی در صورت مهاجرت مشکلی از نظر رزومه تحصیلی نداشته باشد. موسسه نیک اندیشان علاوه بر شهریه اقساطی، مدرک بین المللی نیز ارائه می دهد.

همه چیز درباره دوره dba روابط عمومی

بازار کار رشته و دوره dba روابط عمومی چگونه است؟

متقاضیان پس از گذراندن دوره dba روابط عمومی و کسب مدرک و مهارت در این زمینه می توانند در سازمان ها و کسب و کار هایی که با مشتری و پرسنل طرف حساب هستند، مشغول به کار شوند. مدیریت روابط عمومی نه تنها برای آقایان، بلکه برای خانم ها نیز یک فرصت و موقعیت شغلی مناسبی است که در واقع سازمان ها بر اساس نیازشان برای استخدام مدیر روابط عمومی خانم یا آقا اقدام می کنند.

افراد با داشتن مدرک مدیریت روابط عمومی می توانند یکی از مشاغل زیر را داشته باشند:

 • مسئول ارتباطات مردمی
 • مدیر تبلیغات
 • مسئول امور رسانه‌ای
 • مسئول انتشارات
 • کارشناس امور سمعی و بصری
 • مسئول امور تشریفات و مراسم
 • مسئول نیازسنجی مشتریان و مخاطبان و تجزیه و تحلیل افکار عمومی درباره کسب و کار مشخص
 • کارشناس ارتباطات سازمانی و بازاریابی در بخش‌های دولتی، خصوصی و تعاونی
 • مسئول مذاکره
 • مسئولیت دفاتر فرهنگی و مطبوعاتی

خوشبختانه شغل مدیریت روابط عمومی نه تنها در ایران بلکه در کشور های خارجی، خواهان زیادی دارد. در واقع هر کسب و کار و سازمانی در هر کجای جهان به مدیری که مذاکرات و ارتباطات انسانی را به بهترین نحو انجام دهد، نیاز دارد.

بهترین دوره dba روابط عمومی، چه ویژگی هایی دارد؟

دوره روابط عمومی حرفه ای چه تفاوتی با دوره dba روابط عمومی دارد؟

در این مقاله در مورد دوره dba روابط عمومی صحبت کرده و در مورد مهارت های مورد نیاز در آن، هزینه و سایر مسائل مرتبط نکاتی را بیان کردیم. ما در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز در حال تخصصی شدن است و این تخصصی شدن، باعث شده رشته های متفاوت و زیادی برای علاقه مندان تدوین شود. یکی از دوره هایی که ممکن است نام آن را شنیده باشید، دوره روابط عمومی حرفه ای است.

یکی از کسانی که می توانند در دوره ی روابط عمومی حرفه ای شرکت کنند، مدیران و کارشناسانی هستند که در حوزه روابط عمومی یک مجموعه کار می کنند. این دوره برای کارآفرین ها نیز می تواند مفید و موثر باشد و به آنها کمک کند تا در حوزه کاری خود موفق تر عمل کنند. از دیگر افرادی که می توانند در دوره ی روابط عمومی حرفه ای شرکت کنند، دانشجویان و کسانی اند که در رشته علوم ارتباطات و روابط عمومی، تحصیل می کنند و یا تحصیل کرده اند.

با توجه به توضیحی که در بالا ارائه کردیم، الان می توانیم در مورد تفاوت دوره dba روابط عمومی و دوره ی روابط عمومی حرفه ای صحبت کنیم. دوره دی بی ای از جمله دوره های تخصصی مدیریت است و مدیران با سابقه، بهتر است در آن شرکت کنند، در صورتی که شرکت کنندگان در دوره روابط عمومی نیازی نیست حتما مدیریت یک مجموعه را به عهده داشته باشند.

کلام آخر

معرفی دوره dba روابط عمومی، هدف اصلی این مقاله بود. در آخر بدانید که تمامی گرایش های ام بی ای همچون دوره dba بیمه را می توانید در نیک اندیشان با هزینه ای مناسب بگذرانید.

برای ثبت نام در دوره آموزش dba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان 2022-2023
نوشته بعدی
مزایا و معایب شغل معامله گری چیست؟⭐در بازار فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image