علت خاموش شدن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برند ها چیست؟

اگر پکیج خاموش شد چه کنیم؟⭐هر آنچه که باید بدانید

اگر پکیج خاموش شد چه کنیم، یکی از سوالات پرتکرار کسانی است که تا به امروز از دیگر دستگاه های گرمایشی، چون آبگرمکن استفاده می کرده اند. برای پاسخ به این سوال یا باید در دوره تعمیر پکیج شرکت کنید و یا از تعمیرکاران کمک بخواهید.

علت خاموش شدن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برند ها چیست؟

به علت محبوبیت پکیج های دیواری، خدمات تعمیر آن ها نیز متقاضیان زیادی دارد. مطابق بررسی هایی که تکنسین های فعال شغل تعمیرات پکیج در آلمان انجام داده اند، برطرف کردن علت جوش آوردن پکیج و علت خاموش شدن پکیج، رایج ترین خدماتی است که مشتریان درخواست می کنند.

عیب یابی علت خاموش شدن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برند های پرکاربرد، سبب تشخیص مشکل و برطرف کردن سریع آن می شود. این عامل، باعث افزایش طول عمر دستگاه نیز می شود. تکنسین های فعال شغل تعمیرات پکیج در کانادا، ۶ دلیل رایج برای خاموش شدن پکیج عنوان کرده اند که دانستن آنها به شما کمک می کند تا دستگاه پکیج خاموش خود را در روشن کنید. دلایل خاموش شدن پکیج عبارتند از:

 1. هوا گرفتن مدار گرمایش

ممکن است علت خاموش شدن پکیج شما، وجود هوا در مدار گرمایش باشد. این مسئله، دلایل مختلفی دارد و در نتیجه ی آن، پمپ دستگاه گاهی به جای آب، هوا وارد مدار می کند که در این حالت پکیج دیواری به علت عدم وجود آب کافی در مدار گرمایش خاموش می شود.

 1. خراب شدن پمپ پکیج

خرابی پمپ سیرکولاتور می تواند یکی دیگر از علت های خاموش شدن پکیج باشد. توجه کنید که پمپ سیرکولاتور یکباره از کار نمی افتد، بلکه در ابتدا ضعیف شده و به مرور می سوزد. چنانچه پس از چند ثانیه روشن ماندن، پکیج خاموش می شود، اصطلاحا می گویند، پمپ جام کرده است که در ادامه مقاله بیان می کنیم که در این شرایط، اگر پکیج خاموش شد چه کنیم تا به راحتی این مشکل را برطرف نماییم.

 1. نبود آب کافی در مدار گرمایش

اگر در مدار گرمایش آب کافی وجود نداشته باشد پکیج، خاموش می شود. این مسئله به دلایل مختلفی از جمله وجود نشتی یا ایراد در منبع انبساط پکیج رخ می دهد.

 1. انسداد و گرفتگی مدار گرمایش

به طور کلی، وجود هرگونه اختلال در حرکت آب در مدار گرمایش می تواند علت خاموش شدن پکیج دیواری باشد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که رایج ترین علت این گرفتگی ها رسوب است که لازم است تعمیرکاران برای از بین بردن آن از اسید استفاده کنند. استفاده از اسید بسیار خطرناک بوده و ممکن است فرد با آسیب های جسمی مواجه شود که این از معایب شغل تعمیرات پکیج است.

 1. جوش آوردن پکیج

جوش آوردن پکیج نیز یکی از علت های رایج خاموش شدن آن است. علت جوش آوردن نیز دلایلی نظیر تنظیم نبودن شعله، خراب بودن کلید تنظیم دما، گرفتگی مسیر آب و خرابی کلید NTC است. برای برطرف کردن این مشکل نیز لازم است بدانیم که اگر پکیج خاموش شد چه کنیم.

 1. فشار کم گاز در پکیج

یکی از دلایل خاموش شدن پکیج که در دوره آموزش تعمیر پکیج نیز به آن بسیار تاکید می شود، ضعیف بودن فشار گاز است. همانطور که می دانید دلیل وجود شعله و گرما در پکیج، میزان گاز است و اگر فشار گاز ضعیف باشد، پکیج، روشن و خاموش خواهد شد.

      ۷.مشکل در تخلیه دود

در شرایطی که مشکل از دود کش و عدم تخلیه دود است، اگر پکیج خاموش شد چه کنیم؟ اگر دود در پکیج به خوبی تخلیه نشود، روشن نشدن و یا خاموش شدن ناگهانی پکیج را به همراه خواهد داشت. این موضوع به دلیل برقراری امنیت در پکیج است. برای حل این مشکل بهتر است، نصب صحیح دود کش، ارتفاع و انسداد آن را بررسی کنید.

      ۸. خراب شدن الکترود یون

خراب شدن الکترود یون در پکیج، عاملی دیگر در خاموش شدن پکیج خواهد بود. این قطعه، نقش تشخیص شعله در پکیج را به عهده دارد. اگر این بخش ایراد داشته باشد، شعله تشخیص داده نمی ‌شود و در نتیجه پکیج خاموش خواهد شد.

      ۹.مشکلات مربوط به مصرف سوخت

اگر پکیج به اندازه کافی سوخت دریافت نکند، این می تواند یکی از دلایل خاموش شدن مکرر آن باشد. اگر پکیج به اندازه کافی گاز، برق یا روغن دریافت نکند قادر به تأمین نیاز های گرمایش و آب گرم شما نیست، بنابراین حتی اگر پکیج خاموش نشود، به میزان کافی آب گرم دریافت نخواهید کرد. در این شرايط، اگر پکیج خاموش شد چه کنیم؟ راه حل این است که با افزایش اندازه لوله های سوخت رسانی و سرویس دهی به آن ها می توانید مشکل را حل کرده و به میزان کافی گرما و آب گرم دریافت کنید.

اگر پکیج خاموش شد چه کنیم همه چیز در رابطه با خاموش شدن پکیج

اگر پکیج خاموش شد چه کنیم؟

حال زمان آن رسیده که بیان کنیم، اگر پکیج خاموش شد چه کنیم. ما به شما آموزش هایی می دهیم که به وسیله آن در بیش تر از ۷۰ درصد مواقع بتوانید مشکل پکیج خودتان را برطرف کنید.

برای برطرف کردن ایراد خاموش شدن پکیج، در قدم اول فشار بار پکیج را چک کنید و مطمئن شوید روی ۱.۵ است. در قدم بعدی، کد خطای اعلام شده را بررسی کنید. چنانچه پکیج در دو حالت تابستانه و زمستانه روشن نمی شود، قطعا کد خطایی برای اعلام مشکل نشان می دهد. چنانچه پکیج شما دیجیتال است، یک کد خطا بر روی صفحه نمایش آن مشخص می شود و اگر پکیج شما آنالوگ است، به وسیله چشمک زدن چراغ های روی پنل متوجه آن می شوید. در نهایت، نیز با مراجعه به بانک ارور و پیدا کردن علت خطای نشان داده شده، عیب یابی راحت تر انجام خواهد شد.

علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه چیست؟

علت خاموش شدن پکیج در حالت زمستانه چیست؟

اگر در فصول سرد سال، پکیج را در حالت زمستانه قرار داده اید و سوال اگر پکیج خاموش شد چه کنیم، برایتان ایجاد شده، قطعا یکی از دلایل زیر باعث و بانی این اتفاق بوده است:

 • خراب شدن پمپ سیرکولاتور
 • خراب شدن کلید NTC
 • وجود رسوب در مدار پکیج یا مدار گرمایش
 • باز بودن شیر بایپاس و گردش آب گرم درون پکیج
 • خراب شدن ترموستات اندازه گیری دمای اتاق
 • خرابی کلید تنظیم دما و یا تنظیم آن روی درجه های پایین

هریک از دلایل بالا، به وسیله ارور مشخص می شوند که با کمک آن می توانید مشکل پکیج را پیدا کرده و به برطرف کردن آن بپردازید.

اگر پکیج خاموش شد چه کنیم بررسی کامل

نحوه سرویس پکیج بوتان و سایر پکیج ها چه ارتباطی با خاموش شدن پکیج دارد؟

برای آنکه مجبور نشویم در بدترین لحظات به دنبال پاسخ سوال “اگر پکیج خاموش شد چه کنیم” بگردیم، بهتر است از خاموش شدن پکیج جلوگیری کنیم. یکی از موثر ترین روش ها برای جلوگیری از بیشتر خرابی های پکیج ها، سرویس کردن آن ها در زمان مقرر است. بهتر است با ورود به فصل جدید یا حداقل سالی یکبار از یک تعمیرکار  برای سرویس پکیج کمک بگیرید.

نحوه سرویس پکیج بوتان و سایر پکیج ها اینگونه است که تمامی انشعابات از لوله کشی ها گرفته تا دود کش ها هواگیری شده و اگر رسوب داخل لوله ها باشد، بر طرف می شود. با هر بار سرویس کردن پکیج فیلتر آب نیز بهتر است تعویض شود تا از کم شدن فشار آب در طی سال‌ جلوگیری به عمل آید.

برای اینکه پکیج شما در طی مصرف سالیانه به طور ناگهانی خاموش نشود، بهتر است ترموستات پکیج را سالی یکبار بررسی کنید که اگر قدیمی شده باشد، باید با انواع جدید و هوشمند تعویض شود‌. با این اقدامات دیگر نیازی نیست از خودتان بپرسید، اگر پکیج خاموش شد چه کنیم؛ زیرا در اغلب مواقع حتی عیوب کوچک پکیج در سرویس کاری، مشخص شده و برطرف می شوند.

نحوه سرویس پکیج بوتان و سایر پکیج ها چه ارتباطی با خاموش شدن پکیج دارد؟

علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه چیست؟

فرض کنید که پکیج را در حالت تابستانه قرار داده اید و ناگهان متوجه شده اید که خاموش شده است. رفع موارد زیر به شما کمک می کند تا به سوال اگر پکیج خاموش شد چه کنیم، برسید:

 • خرابی فلوسوئیچ یا فلومتر پکیج
 • خرابی فنر سوپاپ بایپاس
 • کاهش فشار بار پکیج
 • خرابی سنسور مدار مصرفی
 • رسوب در مبدل ثانویه
 • خرابی برد کنترل
 • درست کار نکردن پروانه فن
 • خرابی پرشر سوئیچ هوا

این خرابی هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، به وسیله کد خطا نمایش داده می شوند و شما را نسبت به علت به وجود آمدن مشکل آگاه می کنند. پس از آگاهی از علت به وجود آمدن مشکل، می توانید آن را برطرف کردن کنید.

کلام آخر

ما در این مقاله به صورت کامل بیان کردیم که اگر پکیج خاموش شد چه کنیم. چنانچه به شغل تعمیرات پکیج علاقه دارید و دنبال موسسه ای هستید که در آن هزینه آموزش تعمیرات پکیج مناسب باشد، می توانید در دوره تعمیرات پکیج نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر پکیچ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری⭐راهنمایی 0 تا 100
نوشته بعدی
حساب دمو فارکس چیست؟⭐تفاوت آن با حساب واقعی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image