علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری چیست؟

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری⭐راهنمایی 0 تا 100

سرد شدن رادیاتور ها یکی از مشکلاتی است که گریبان استفاده کنندگان پکیج را می گیرد. تعمیرکاران پس از شرکت در دوره تعمیر پکیج، به صورت کامل با شیوه برطرف کردن این مشکل آشنا می شوند؛ خوب است شما نیز با خواندن این مقاله، اطلاعاتی را در مورد این مشکل به دست آورید.

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری چیست؟

گاهی پیش می آید که پس از هواگیری نیز شوفاژ به درستی کار نمی کند و به دلیل اهمیت داشتن موضوع، تصمیم گرفتیم شایع ترین علت گرم نشدن رادیاتور بعد از هواگیری را از نظر تکنسین های فعال شغل تعمیرات پکیج در آلمان بررسی کنیم؛ این علت ها عبارتند از:

 1. رسوب در لوله ها؛ مهم ترین دلیل گرم نشدن رادیاتور بعد از هواگیری

گاهی اوقات پس از هواگیری شوفاژ، با وجود اینکه فشار دستگاه در بازه نرمال خود قرار دارد، دلایلی مثل، بالا بودن میزان سختی آب ممکن است سبب افزایش رسوب در لوله های رادیاتور شود. این مسئله سبب کاهش فشار آب در رادیاتور ها و سرد شدن آن ها می شود. چنانچه به موقع، برای برطرف کردن این ایراد دستگاه خود اقدام نکنید، ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود. در این شرایط، حتی اگر به تکنسین های فعال شغل تعمیرات پکیج در کانادا نیز مراجعه کنید، امکان تعمیر پکیج شما وجود ندارد.

 1. عدم تنظیم فشار پکیج، علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

عموماً برای اینکه آب گرم در شوفاژ بتواند گرمای لازم را ایجاد کند، نباید فشار دستگاه از حد معینی کم تر باشد. عدد فشار را می توانید از روی صفحه نمایش پکیج بخوانید؛ چنانچه این فشار از ۱.۵ بار کم تر باشد، ممکن است باعث گرم نشدن یکی از رادیاتور ها و یا همه آن ها شود.

 1. فشار آب کم ساختمان، علت گرم نشدن رادیاتور بعد از هواگیری

گاهی ممکن است به دلیل فشار کم آب ساختمان، رادیاتور گرم نشود. کم بودن فشار آب ساختمان به دلایل مختلفی نظیر کم بودن قدرت پمپ اصلی ساختمان و یا استفاده همزمان از چند شیر ایجاد می شود که این مشکل به پکیج ارتباطی ندارد.

 1. دمای نامناسب شعله، علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

علت گرم نشدن رادیاتور می تواند دمای نامناسب شعله پکیج باشد. این مشکل به دلیل وجود نقص در مشعل پکیج ایجاد می شود. ممکن است در زمان نصب پکیج، شعله در محل خوبی قرار نگرفته باشد و به دلیل کم بودن شعله، حرارت مورد نیاز تامین نشود. با بیش تر کردن شعله، می توان این ایراد را برطرف کرد. البته به این نکته دقت کنید که چک کردن مشعل و جایگاه آن، باید توسط تعمیرکاران و یا افرادی که در دوره آموزش تعمیر پکیج شرکت کرده اند، صورت گیرد.

 1. عدم هواگیری مناسب، علت گرم نشدن رادیاتور بعد از هواگیری

گاهی نیز با وجود اینکه هواگیری را انجام داده ایم و گمان می کنیم که ایراد از هواگیری نیست، اما دقیقا مشکل از همین جاست؛ زیرا ممکن است هواگیری به صورت کامل و موثر صورت نگرفته باشد. لازم است عمل هواگیری بر روی همه رادیاتور های منزل صورت بگیرد و تا زمان ممتد شدن پرتاب آب ادامه پیدا کند.

دلیل اینکه آب گرم است ولی رادیاتور سرد، چیست؟

دلیل اینکه آب گرم است ولی رادیاتور سرد، چیست؟

پس از اینکه علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری بررسی کردیم اکنون زمان آن رسیده که بدانیم چرا گاهی اوقات، آب گرم است ولی رادیاتور سرد. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد که رایج ترین این دلایل عبارتند از:

 1. خرابی سیستم مرکزی

سیستم مرکزی، وظیفه گرم کردن رادیاتور ها را برعهده دارد. چنانچه این سیستم با ایرادی مواجه شود، ممکن است شوفاژ ها سرد شوند. البته این مشکل نمی تواند علت گرم نشدن رادیاتور بعد از هواگیری باشد، پس لازم است این مسئله به صورت کامل بررسی شده و سیستم مرکزی عیب یابی شود. اگر متوجه شدید تمام رادیاتور ها سرد هستند، باید منبع اصلی را به دقت بررسی کنید.

 1. خرابی پمپ حرارتی پکیج

خراب شدن پمپ حرارتی پکیج، یکی دیگر از علت هایی است که سبب گرم نشدن شوفاژ می شود. یکی از نشانه هایی که به وسیله آن می توانید به خرابی پمپ حرارتی شک کنید، تولید صدا توسط این بخش است. چنانچه پمپ حرارتی دستگاه شما درست کار کند، صدای آن تنها با کمی لرزش به گوش می رسد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که این مشکل می تواند علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری باشد. تعمیر این قطعه از پکیج نیاز به دقت و توجه بسیاری دارد که این مسئله کار را برای تعمیرکاران سخت می کند؛ وجود قطعات حساسی مانند پمپ حرارتی در پکیج و مشکل بودن تعمیر آن از معایب شغل تعمیرات پکیج است.

 1. وجود هوا در مدار رادیاتور

هوا گرفتن پکیج باعث می شود که رادیاتور و یا آب مصرفی گرم نشود. معمولا در صورت وجود هوا، نیمی از رادیاتور گرم بوده و نیم دیگر آن سرد است. برای رفع این مشکل باید دستگاه را هواگیری کنید.

آیا گیر کردن شیر رادیاتور شوفاژ می تواند علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری باشد؟

آیا گیر کردن شیر رادیاتور شوفاژ می تواند علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری باشد؟

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری، گاهی به گیر کردن شیر رادیاتور مربوط می شود. برای چک کردن این مورد باید شیر های رفت و برگشت رادیاتور به خوبی بررسی شده و آن ها را در حالت باز قرار دهید تا جریان رفت و برگشت آب به درون لوله های رادیاتور برقرار باشد. چنانچه در هنگام بررسی های صورت گرفته مشخص شد که شیر پایین رادیاتور خراب شده و گیر کرده، بهتر است برای تعمیر و یا تعویض شیر رادیاتور شوفاژ اقدام شود.

در حالتی که رادیاتور، مجهز به شیر ترموستاتیک است گیر کردن پین زیر کلاهک شیر نیز مانع از حرکت جریان آب گرم به درون لوله رادیاتور می شود. برای رفع این مشکل، کلاهک روی شیر را برداشته و با استفاده از انبردست، پین شیر را بگیرید و آن را به سمت بالا و پایین حرکت دهید تا گرفتگی احتمالی پین رفع شود. با بالا نگه داشتن پین شیر ترموستاتیک مسیر حرکت آب باز می شود، حال می توان پکیج را روشن کرد تا گرم شدن رادیاتور چک شود. اگر تخصصی در زمینه تعمیرات پکیج و رادیاتور ندارید، می توانید از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید و از آسیب به سایر قطعات پکیج جلوگیری کنید.

آیا نقص در نحوه هواگیری پکیج، شایع ترین علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری است؟

آیا نقص در نحوه هواگیری پکیج، شایع ترین علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری است؟

آشنایی با نحوه هواگیری پکیج مسئله مهمی است؛ زیرا اگر به درستی انجام نشود می تواند علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری باشد، به همین علت خوب است که با آن آشنا باشید. برای این کار پس از بررسی تنظیمات پکیج، توصیه می شود که هواگیری را از نزدیک ترین رادیاتور به پکیج شروع کنید و هواگیری پکیج را به ترتیب زیر دنبال کنید:

 • در ابتدا لوله آب گرم پکیج را باز کنید.
 • پس از پیدا کردن شیرهواگیری رادیاتور، آن را به وسیله پیچ گوشتی و یا پیچ هواگیری در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • بعضی از مصرف کنندگان، علاقه ای به خیس شدن فضای اطراف ندارند، برای جمع کردن آب تخلیه شده از ظرف مناسب استفاده کنید.
 • در ابتدای هواگیری، سر و صدا بیش تر است، کمی صبر کنید تا صدا کم تر شود و فشار آب یکنواخت تر شود.
 • اکنون این عمل را روی سایر رادیاتور ها انجام دهید و پس از پایان اقدام به روشن کردن پکیج کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله به بررسی علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری پرداختیم. چنانچه علاقمند به یادگیری تعمیرات پکیج هستید و به دنبال موسسه ای می گردید که علاوه بر مناسب بودن هزینه آموزش تعمیرات پکیج در آن، تمام آموزش های لازم را ارائه دهد، می توانید در دوره تعمیرات پکیج نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر پکیچ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
هزینه تحصیل mba در ترکیه چقدر است؟⭐2023
نوشته بعدی
اگر پکیج خاموش شد چه کنیم؟⭐هر آنچه که باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image