علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور

10 علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور⭐هر آنچه که باید بدانید

چنانچه علاقمند به شغل تعمیرات پکیج هستید و قصد دارید در دوره تعمیر پکیج شرکت کنید، در ادامه مقاله همراه ما باشید؛ زیرا قصد داریم علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور را به صورت کامل بررسی کنیم.

انواع صدا در پکیج کدامند؟

صدا های اضافی و یا ناهنجار از پکیج، گاهی نگران کننده است. اولین گام در برخورد با این صدا ها، مشخص کردن منبع صداست که برای آن باید با انواع صدا در پکیج آشنایی داشته باشید. بسیار مهم است که در ابتدا متوجه شوید، صدای ناهنجار از دیگ بخار، لوله گرمایش یا رادیاتور است؛ زیرا هر یک به دلایل مختلفی ممکن است صدا بدهند.

مطابق آخرین تحقیقات تکنسین های فعال در شغل تعمیرات پکیج در آلمان، مهم ترین علت صدای بلند اکثر پکیج ها، نصب نامناسب تجهیزات است. ضمنا، دمای پایین آب ورودی، خرابی یا گرد و غبار در فن پکیج و مسدود بودن مبدل ها نیز می تواند علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور و سایر پکیج ها باشد.

اگر پکیج مدتی کار می کند و اکنون صدای بلندتری از آن به گوش می رسد، باید انواع صدا هایی را که با توجه به تجربیات تکنسین های مجرب شغل تعمیرات پکیج در کانادا گردآوری کرده ایم، بررسی کرده، و هر یک از مواردی را که سبب صدای پکیج می شود، شناسایی و با توجه به راه حل ارائه شده آن را تعمیر کنید. انواع صدا های پکیج عبارتند از:

  1. صدای ضربه در پکیج

در هنگام شل شدن قطعات پکیج، صدای ضربه از آنها به گوش می رسد و در این زمان لازم است قطعات شل شده، سفت شوند. امکان دارد این مشکل در اثر جمع شدن لجن نیز باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید از جریان برق استفاده شود که کمی خطرناک است؛ وجود این خطرات از معایب شغل تعمیرات پکیج است.

  1. صدای سوت کتری

علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور در حالتی که صدایی شبیه صوت کتری می دهد، تجمع رسوب یا لجن روی مبدل حرارتی بوده و لازم است برای رفع این مشکل از جریان برق استفاده کنید.

  1. صدای وزوز کردن پکیج

معمولا، این صدا نشان دهنده این است که پکیج کار می کند، ولی در مواقعی که این صدا بیش تر از حد عادی است، هشداری برای خراب بودن سیستم گرمایش پکیج محسوب می شود که لازم است به سرعت تعمیر شود.

  1. صدای شرشر پکیج

ممکن است هوا در سیستم پکیج گیر کند که این اتفاق از گرم شدن مناسب رادیاتور جلوگیری می کند. با تخلیه هوای رادیاتور به آسانی می توان صدای شرشر کردن پکیج را برطرف کرد.ش

بررسی علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور

آیا صدا دادن پکیج خطرناک است؟

اگر شما هم از پکیج صدا های بلندی شنیده باشید، باید به دنبال شناخت علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور  باشید. در این بین ممکن است سوالاتی نظیر اینکه آیا صدا دادن پکیج خطرناک است، ذهن شما را درگیر کند؛ برای پاسخ به این سوال باید گفت، نباید نگران باشید؛ زیرا پکیج دستگاهی هوشمند است و حسگر های دما و فشار مختلفی دارد که در مواقع لزوم می توانند با خروج فشار اضافی مانع از ترکیدن پکیج شوند.

گاهی اوقات علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور، کاهش فشار آب و با آب سرد در داخل پکیج است؛ این مسئله، کاملا طبیعی بوده و اصلا جای نگرانی ندارد. گاهی نیز ممکن است محفظه احتراق، فن، سوپاپ و یا مبدل ایراد داشته باشد که در این صورت باید اقدامات لازم برای تعمیر پکیج انجام شود. در صورت صدا دادن پکیج، اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام دهید و اگر این اقدامات منجر به کاهش صدا نشد حتما از تعمیرکارانی که در دوره آموزش تعمیر پکیج شرکت کرده اند، کمک بگیرید.

علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور چیست؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور را بررسی کنیم. عوامل زیادی ممکن است سبب ایجاد صدای پکیج شوند و در کار پکیج اختلال ایجاد کنند؛ رایج ترین این علت ها عبارتند از:

1- نصب نادرست پکیج

نصب نادرست دستگاه بدون رعایت نکات مهم، مثل سطح نصب، ممکن است علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور باشد؛ پس برای نصب پکیج از افراد مجرب کمک بگیرید.

2- حالت زمستانه

علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور می تواند تغییر وضعیت از حالت تابستان به زمستان باشد. در اکثر مواقع، دلیل صدای پکیج در حالت زمستانه، تنظیمات نادرست پکیج است. تنظیمات نادرست سبب عدم گردش مناسب آب در مدار گرمایش و شنیدن صدای بلند از آن می شود. برای رفع مشکل صدای بلند پکیج در حالت زمستانه موارد زیر را بررسی کنید:

  • دریچه های رادیاتور: همه شیر های رفت و برگشت رادیاتور زیر درپوش را باز کنید.
  • آلودگی فیلتر: فیلتر را تمیز و یا تعویض کنید‌.
  • چینی جرقه زن پکیج: در برخی مواقع، پکیج ایران رادیاتور در نخستین احتراق، صدای انفجار خفیفی می دهد که با تنظیم شکاف شمع و یا تمیز کردن آن به راحتی می توان این مشکل را برطرف کرد.
  • پمپ سیرکولاسیون: چنانچه پمپ، معیوب باشد بهتر است آن را تعمیر و یا تعویض کنید.
شرح علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور

3- خرابی پمپ پکیج

پمپ، وظیفه انتقال آب از مسیر پشتی کوره را برعهده دارد و خرابی آن می تواند علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور باشد. پمپ خراب، صدای تق تق می دهد و برای جلوگیری از این صدا نصب ضربه گیر توصیه می شود. چنانچه مشکل صدای پمپ پکیج برطرف نشود، به دلیل عدم تعادل میزان آب ورودی با قطر شفت، ایراد پمپ افزایش پیدا می کند.

4- خرابی فن پکیج ایران رادیاتور

فن داخلی پکیج، وظیفه مکش هوا و هدایت گرما به سمت دودکش را برعهده دارد. با گذشت زمان و در هنگام آلودگی زیاد هوا، فن پکیج علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور می شود. برای جلوگیری از صدای فن پکیج لازم است فن و پروانه های آن را تمیز کنید و در صورت وجود مشکل با تعمیر فن و روغن کاری پکیج ایراد را برطرف کنید.

5- ایراد منبع انبساط

زمانی که منبع انبساط در محل خود به لرزه در می آیند یا در زمان سرریز شدن آب پکیج، ممکن است صدای پکیج شنیده شود.

 

در مورد 10علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور چه میدانید

دلیل صدای تق تق پکیج چیست؟

گاهی اوقات ممکن است پکیج صدای تق تق بدهد. این صدا اگر تنها یکبار به گوش برسد، مشکلی نیست، اما اگر چنین بار شاهد آن بودید، بهتر است به دنبال رفع ایرادات پکیج تان باشید. علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور که به صورت ضربه و تق تق شنیده می شود، بیشتر به دلیل لوله کشی نامناسب است. هرچند که در برند های دیگر، همین نامناسب بودن لوله کشی می تواند عاملی بر صدا های ناهنجار از پکیج باشد.

دلیل صدای تق تق پکیج می تواند به خاطر لرزش پمپ نیز باشد. بهتر است از یک تعمیرکار برای بررسی عملکرد و سالم بودن پمپ پکیج کمک بگیرید. گاهی نیز آب ورودی سرد است و لوله های آب گرم با شوک مواجه شده و صدای تق تق مانندی از آن ها شنیده می شود. این مورد نیازی به تعمیر خاصی ندارد و خود به خود رفع می شود.

بیشترین علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور همان طور که گفته شد، به خاطر عملکرد نادرست پمپ آب است. برای اینکه از این شرایط خلاص شوید، توصیه می کنیم که به صورت دوره ای از یک تعمیرکار یا سرویس کار پکیج بخواهید که پمپ و دیگر قطعات پکیج را سرویس کرده، تا در صورت وجود ایرادات جزئی با هزینه کمتری آن ها را تعمیر کند.

کلام آخر

ما در این مقاله علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور را بررسی کردیم. چنانچه علاقمند به شغل تعمیرات پکیج هستید، با توجه به مناسب بودن هزینه آموزش تعمیرات پکیج در موسسه نیک اندیشان می توانید در دوره تعمیرات پکیج این موسسه شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر پکیچ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
حساب دمو فارکس چیست؟⭐تفاوت آن با حساب واقعی چیست؟
نوشته بعدی
آموزش افتتاح حساب دمو فارکس در 6 مرحله⭐جامع و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image