شیر پرکن پکیج چیست؟

چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم؟⭐جهت باز شدن شیر پرکن

به دلیل وجود املاح سنگین در آب مصرفی، ممکن است شیر پرکن پکیج دچار ایراد بشود. افراد پس از شرکت در دوره تعمیر پکیج، با شیوه برطرف کردن این مشکل و سایر مشکلات پکیج آشنا می شوند. ما در این مقاله قصد داریم بیان کنیم که چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم.

شیر پرکن پکیج چیست؟

از آنجایی که شیر پرکن پکیج، قطعه ای است که به منظور اعمال تنظیمات پکیج مورد استفاده قرار می گیرد، آن را در زیر پکیج قرار داده اند. این قطعه شامل قسمت متحرک، آب بند کننده، قسمت ثابت و دسته است و در مدل های مختلف اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی وجود دارد که رایج ترین آن نمونه دستی است.

شیر پرکن پکیج با اینکه قطعه ساده ای به نظر می رسد، اما نقش کلیدی در تنظیم عملکرد پکیج دارد، به صورتی که اگر این قطعه از دستگاه شما خراب شد، در هر کجای دنیا که باشید، لازم است به افراد متخصص مراجعه کنید. اگر به موقع اقدام به تعمیر شیر پرکن پکیج نکنید، خسارت های جبران ناپذیری را به پکیج شما وارد می کند تا جایی که اگر حتی به افرادی که مشغول شغل تعمیرات پکیج در آلمان نیز مراجعه کنید، باز هم امکان تعمیر آن وجود ندارد.

پیش از اینکه بدانیم چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم، لازم است بدانیم که در پکیج هایی که دارای شیر پرکن اتوماتیک هستند، تشخیص نشتی کار ساده ای نیست. در زمان افت فشار پکیج، آب به وسیله شیر پرکن اتوماتیک وارد مدار می شود و اگر علت افت فشار، وجود نشتی در پکیج باشد، امکان تشخیص به موقع آن حتی اگر به تکنسین های متخصص شغل تعمیرات پکیج در کانادا نیز مراجعه کنید وجود ندارد.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که با توجه به مشابه بودن جهت باز شدن شیر پرکن پکیج بوتان و جهت باز شدن شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور، به منظور باز کردن شیر پرکن این پکیج ها، باید آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و به منظور بستن آن، اقدام به چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت کنید.

علائم خرابی شیر پرکن پکیج چیست؟

علائم خرابی شیر پرکن پکیج چیست؟

آشنایی با علائم خرابی شیر پرکن پکیج یکی از مواردی است که باید پیش از اینکه بدانیم چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم با آن آشنا شویم. همانطور که می دانید این قطعه به منظور کم و یا زیاد کردن آب پکیج مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه، بین لوله آب ساختمان و قسمت ورودی آب پکیج قرار دارد.

در هنگام استفاده از پکیج ممکن است، به دلایلی مانند سختی آب زیاد و یا جذب رسوبات، پکیج دچار مشکل شود. در این حالت خاصیت مسدود کنندگی شیر از ورود آب اضافی جلوگیری می کند. تعمیرکارانی که در دوره آموزش تعمیر پکیج شرکت کرده اند، به خوبی با این علائم آشنا هستند. حال برای اینکه بدانیم چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم، علائم رایج خرابی شیر پرکن پکیج را بیان می کنیم؛ این علائم عبارتند از:

  • بالا رفتن فشار در حالت خاموشی پکیج، و در مدار باز و بسته بودن شیر آب سرد
  • وجود هرگونه نشتی در محل شیر پرکن
  • افت فشار در پکیج دیواری

نحوه تست نشت آب از شیر پرکن پکیج چگونه است؟

فرآیند تعمیر پکیج، یکی از کارهای پیچیده فنی به شمار می رود و برخی ها، این مورد را به عنوان معایب شغل تعمیرات پکیج می دانند. برای آنکه پیچیدگی این دستگاه، مشکلی درست نکند، پیش از اینکه بگوییم چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم، ابتدا با نحوه تست نشت آب از شیر پرکن پکیج صحبت می کنیم تا با انجام این تست، از وجود یا عدم وجود ایراد شیر پرکن پکیج مطمئن شوید.

چنانچه شیر پرکن پکیج خراب باشد، بدون اینکه آن را باز کنید فشار پکیج بالا می رود. به عبارتی دیگر، چنانچه شیر پرکن دستگاه خراب باشد، خود به خود فشار دستگاه افزایش پیدا می کند. در این حالت، شیر پرکن به دلیل انسداد مغزی، کامل بسته نمی شود و اگر آب سرد ورودی باز باشد، دستگاه دائما آبگیری می کند که این حالت، موجب افزایش فشار دستگاه می شود. چنانچه نشت آب از شیر پرکن پکیج دلیل خرابی باشد، فشار آن همواره کاهش پیدا می کند.

به صورت کلی، این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر دچار ایراد شود لازم است، سریعا تعویض و یا تعمیر شود؛ در غیر این صورت تمام عملکرد پکیج با اختلال مواجه می شود.

نحوه تست نشت آب از شیر پرکن پکیج چگونه است؟

اگر هنگام کار با شیر پرکن پکیج بوتان، فشار بالا رفت چه باید کرد؟

بعد از پاسخ به این سوال که چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم، بهتر است درباره این موضوع صحبت کنیم که اگر فشار بار، حین کار با شیر پرکن پکیج بوتان بالا رفت چه اقدامی انجام دهیم. خاطر نشان می کنیم، مخاطب این توضیحات و اقدامات  تعمیرکاران و دستیاران آن ها هستند، نه افراد ناشی.

ممکن است حین کار با شیر پرکن و تنظیم فشار بار پکیج، عقربه فشار از ۱/۵ بیشتر شده و تا ۲/۵ هم برسد. در این حالت، شاهد نشت و چکه چکه کردن آب از شیر اطمینان هستیم. در این شرایط اولین اقدامی که باید انجام شود، خاموش کردن پکیج است. بعد از خاموش کردن پکیج باید از طریق یکی از رادیاتور ها که بهتر است رادیاتور حمام باشد تا خیس شدن زیر آن مشکلی به وجود نیاورد، آب داخل پکیج را با پیچ هواگیری خارج کنید. سپس عقربه فشار را مجدد روی ۱/۵ تنظیم کرده و پکیج را روشن کنید. به احتمال خیلی زیاد مشکل برطرف می شود.

حال که دانستیم چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم و فشار آب را چطور تنظیم کنیم، بهتر است مطالب دیگری را درباره تعمیرات پکیج ها مطالعه کرده تا اطلاعاتمان افزایش پیدا کند.

اگر هنگام کار با شیر پرکن پکیج بوتان، فشار بالا رفت چه باید کرد؟

چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم بیان کنیم که چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم. به منظور این عمل باید ابتدا به درجه بار دستگاه خود نگاه کنید؛ چنانچه بین ۱ تا ۱و نیم باشد، به باز کردن شیر پرکن نیازی نیست، اما اگر باری که روی نمایشگر نمایش داده می شود، زیر نیم باشد، لازم است شما با باز کردن شیر پرکن سمت چپ، منتظر بالا رفتن عقربه باشید.

در وهله اول مطمئن شوید که شیر پرکن پکیج شما بسته است. حال، با توجه به جهت باز شدن شیر پرکن پکیج بوتان و جهت باز شدن شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور، اهرم شیر پرکن را به سمت چپ باز کنید و منتظر بالا رفتن عقربه پکیج بمانید. هنگامی که عقربه بین ۱ تا ۱ و نیم قرار گرفت به سرعت شیر پرکن را به سمت راست بچرخانید و مانع از بالا رفتن بار شوید.

به منظور تعویض شیر پر کن نیز مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. دستگاه را خاموش کنید.
  2. آب سامانه را تخلیه کنید.
  3. شیر آب سرد ورودی را ببندید.
  4. شیر پرکن پکیج را در حالت باز قرار دهید.
  5. شیر تخلیه را باز کنید.
  6. اورینگ های شیر پرکن را تعویض کنید.

سخن آخر

در این مقاله متوجه شدیم که چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم و همچنین جهت باز شدن شیر پرکن پکیج بوتان و جهت باز شدن شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور، را یاد گرفتیم. چنانچه علاقمند به فعالیت در حوزه تعمیرات پکیج هستید، می توانید به دلیل مناسب بودن هزینه آموزش تعمیرات پکیج نیک اندیشان، در دوره های آن شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر پکیچ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بهترین دانشگاه های کانادا برای mba چه نام دارند؟⭐جامع و کاربردی
نوشته بعدی
آیا منبع انبساط پکیج قابل تعمیر است؟⭐هر آنچه که باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image